FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu transporta izvēle

Teicienu “ierasties ar glanci” pilnīgi noteikti var attiecināt uz kāzu transporta izvēli. Zirgu pajūgs, antīks automobilis vai luksusa limuzīns, jebkura izvēle kāzas var padarīt par vēl nozīmīgāku mirkli jūsu dzīvē. Tomēr, pirms izdariet galējo izvēli, jums būtu jāizvērtē dažādas iespējas, lai dzīves skaistākajā mirklī krāšņā kariete nepārvērstos ķirbī.

Pirms ceremonijas

Šodien paveras teju neierobežotas iespējas kāzu organizēšanā. Tas attiecas arī uz jautājumiem, kas saistīti ar un ap kāzu transportu. Katram ļauts plānot un izvēlēties pēc savas gaumes un iespējām, tomēr galvenais, paturēt prātā, ka kāzu diena ir divu mīlošu cilvēku sapņu piepildījums un jaunas dzīves aizsākums.

Ļoti labi, ja kāzu dienas rītā ģērbšanās ceremonija notiek atsevišķās mājās. Pie mums tradicionāli pieņemts, ka līgavainis un vedēji ar kāzu auto aizbrauc pie līgavas, pasniedz pušķi, un tur topošais vīrs pirmo reizi ierauga savu saposto līgavu. Pirms braukšanas uz laulību vietu vēl mirklis mīļām sarunām un atelpai.

Kāzu viesi paši ir atbildīgi par nokļūšanu līdz ceremonijas vietai, tomēr, iespējams, jūs vēlēsieties parūpēties, lai arī kāzu viesiem ierašanās uz ceremoniju būtu ērta.

No ceremonijas līdz viesībām

Pēc ceremonijas jaunlaulātos sagaida automašīna, kas jauno pāri aizgādā līdz viesību norises vietai. Kopā ar jauno pāri var braukt arī vedēji vai jaunā pāra vecāki. Kāzu viesi uz viesībām dodas savos auto, tomēr, ja viesības notiek kādā attālākā vietā, iespējams arī organizēt transportu, kurš līdz viesībām nogādā bērnus, gados vecākos viesus un viesus, kuriem nav sava auto. Tādā gadījumā ir jābūt kādai atbildīgajai personai (vedējtēvs, līgavaiņa vai līgavas draugs), kuras pienākums ir pārliecināties, ka visiem viesiem ir iespēja nokļūt līdz svinību norises vietai pēc iespējas vienkāršākā veidā, bet būtu prātīgi, ja viesu vajadzības būtu apzinātas jau iepriekš.

Kādu transporta līdzekli izvēlēties?

Savās kāzās jūs varat ierasties jebkurā transporta līdzeklī, sākot ar antīku automobili un beidzot ar helikopteru, tomēr pastāv vairāki nosacījumi, kas jāņem vērā pirms izvēlieties konkrētu pārvietošanās līdzekli. Šie nosacījumi ir jūsu vēlmes un budžets, attālums starp mājām un ceremonijas norises vietu, kāzu tematika un pat laikapstākļi, kuri var ietekmēt jūsu izvēli.

Automašīna

Pirms izdarīt auto izvēli, jums būtu jāpārdomā šādas lietas:

  • ja jūsu kāzu auto (nomātam vai personīgam) kāzu dienā rodas kādas tehniskas problēmas, vai ir pieejama kāda alternatīva;
  • pārliecinieties, ka automašīnas salons ir pietiekami plašs jūsu vajadzībām;
  • pārliecinieties, ka izmantotā automašīnu nomas kompānija ir ar labu slavu un nepievils jūs pēdējā brīdī;
  • jums vajadzētu apzināt vairākas firmas, kas piedāvā attiecīgos pakalpojumus, jo zināms, ka izmaksas dažādās vietās ir atšķirīgas.


Pirms automašīnas rezervācijas un drošības naudas iemaksāšanas veltiet nedaudz laika automašīnas apskatei un noskaidrojiet sekojošo:

  • ja kāzu dienā automašīna salūzt vai notiek negadījums, vai firmai ir iespēja piedāvāt citu automašīnu;
  • vai jūsu kāzu dienā, automašīna tiek nomāta arī citām kāzām. Ja tā, noskaidrojiet, cik ilgs laika posms ir starp abām svinībām. Jūs taāu negribēsiet, ka šoferis pa ielām traucas neprātīgā ātrumā, lai paspētu uz nākamo kāzu ceremoniju;
  • vai automašīna, kuru jūs apskatījāt dienā, kad veicāt rezervāciju, būs tā pati, kas kāzu dienā.
  • ja jūsu budžets ir ierobežots, jums noteikti ir kāds draugs, kurš ar prieku aizdos savu auto jūsu dzīves lielajam notikumam un, iespējams, būs priecīgs piestrādāt par šoferi.


Zirgu pajūgs vai kariete

Ja vēlaties pieturēties pie latviešu kāzu tradīcijām, par savu kāzu transportu izvēlieties zirgu pajūgu. Šis variants varētu ieinteresēt arī īstas romantikas cienītājus. Parasti pajūgam izvēlas vienu, trīs vai pat piecus zirgus. Tomēr zirgu pajūgam un karietei ir arī daži trūkumi. Tie ir piemēroti tikai īsiem pārbraucieniem un ir nepieciešams ierēķināt papildus laiku, lai laicīgi nokļūtu līdz galamērķim. Lielisko ierašanos var izbojāt arī laika apstākļi, tāpēc iepriekš jāpārliecinās, ka karietei ir nolaižamais jumts šādām vajadzībām. Rezervācija ir jāveic savlaicīgi, īpaši vasaras mēnešos. Tāpat jānoskaidro, kādā rādiusā pakalpojums tiek sniegts. Svarīgi zināt arī, vai zirgi un pajūgs tiks izrotāti atbilstoši laulājamo vēlmēm un vai kučiera tērps būs piemērots.

Pastaiga kājām

Ja dzīvojiet netālu no kāzu svinību norises vietas, lieliska ideja varētu būt uz savām kāzām doties kājām. Pastaiga ļaus atslābināties un sagatavoties jaunajam sākumam. Arī pēc kāzu ceremonijas būtu jauki kopā ar savu laulāto draugu aizstaigāt līdz kāzu viesību norises vietai. Šāda pastaiga varētu sagādāt jums neaizmirstamus brīžus, jo laba vēlējumus noteikti izteiks kaimiņi, draugi un vienkārši garāmgājēji. Tomēr, jums jābūt izstrādātam arī rezerves plānam gadījumā, ja laikapstākļi ir nelabvēlīgi pastaigai.

Kāzu rota jūsu transportam

Kāzu dienā ietērps svarīgs ne tikai jums, bet arī transportam, ar kuru pārvietojieties. Atkarībā no līgavas un līgavaiņa vēlmēm, gaumes, atraktivitātes un iespējām, transporta kāzu rota atšķirsies gan materiālu, gan to pielietojuma ziņā.

Ziedi

Tradicionālākie un, jāsaka, arī iespaidīgākie kāzu rotājumi ir ziedi. Transporta rotāšanai ar ziediem ir neierobežotas iespējas. Parasti auto tiek rotāts ar ziedu pušķiem, tomēr neiztrūkstošas ir arī ziedu vītnes, ko papildina visdažādākie floristikas materiāli. Noformējumam var tikt izmantoti kā svaigi, tā mākslīgi ziedi, ogu ķekari, labības vārpas, miršu zariņi, ozolu vai citu koku zaru vītnes. Latviešu tradīcija vēsta, ka kāzu automašīnu parasti grezno vedējtēvs un līgavainis, tomēr variet lūgt arī profesionāla speciālista palīdzību un kopīgiem spēkiem izveidot jums tīkamu ziedu kompozīciju.

Lentas un baloni

Automašīnas vai pajūga noformēšanā var izmantot arī lentas un balonus. Lentas var papildināt ar smalkām, dekoratīvām sirsniņām, rožu ziediņiem vai zvaniņiem, tādējādi transportam piedēvējot attiecīgo romantikas noti. Arī baloni var kļūt par lieliskiem dekoratīviem elementiem, jo šodien tie pieejami visdažādākajās formās un krāsās. No balonu virtenēm iespējams izveidot arī dažādu formu dekorus, kas jūsu transporta līdzekli padarīs oriģinālu un pamanāmu.

Uzlīmes uz stikla

Ja ir vēlme būt īpaši oriģināliem, taču negribas tērēt pārāk lielas summas, lieliska ideja varētu būt uz automašīnas stikla no līmplēves vai papīra izveidot, piemēram, atzīšanos mīlestībā. Tas būtu lielisks pārsteigums ne vien mīļotajam cilvēkam, bet priecētu arī vienkāršus garāmgājējus.

Domājot par savu ierašanos kāzās, transporta izvēli un tā dekorēšanu, ļaujieties fantāzijas lidojumam, jo šajā dienā jums ir atļauts viss. Ierodieties antīkā automobilī, šikā limuzīnā vai romantiskā zirgu pajūgā un šī diena jums šķitīs kā sapnis, kuram lemts piepildīties. Bet varbūt jūsu vēlmes ir stilīga un ātra sporta mašīna, balta jahta vai lidojums helikopterā. Ja tā, tad īstenojiet savas vēlmes, jo nekas nevar būt neiespējams divu mīlošo siržu savienošanās dienā.

Raksta titulfoto: Krista Masaļska
Foto: Pinterest.com