FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Iepazīsimies! Projekta “DĀVINĀM KĀZAS” uzvarētāji - Ieva un Fēlikss

Viņi ir saderīgs, humoru mīlošs pāris, kas attiecībās respektē viens otra brīvību, ļauj viens otram elpot, bet tajā pašā laikā nevēlas pavadīt šķirti ne dienas. Tāpat kā vēl citi 105 pāri - Ieva un Fēlikss - janvāra sākumā aizpildīja pieteikumu anketu dalībai projektā “DĀVINĀM KĀZAS” un, savaldzinājuši žūriju ar savu sirsnību un oriģinālo bildinājuma stāstu, uzvarēja, balvā saņemot pilnībā noorganizētas kāzas! 

“Nešaubos, ka visi projektā iesaistītie profesionāļi vēlas sniegt to labāko, kas viņiem ir un dāvā to no tīras sirds! Mums atliek tikai uzticēties un ļauties, jo šis ir burvīgs un skaists piedzīvojums”, savas kāzu dienas plānošanu projekta “DĀVINĀM KĀZAS” ietvaros komentē pāris. 

Par to, kāds ir bijis viņu ceļš no iepazīšanās brīža līdz kāzām, kā norit kāzām gatavošanās process, kādi ir bijuši labākie un kādi sarežģītākie lēmumi, ko nācies pieņemt kāzu sakarā un kādas būs viņu dabas un minimālisma iedvesmotās kāzas, kas plānotas jau jūnijā - par to visu lasi sarunā ar Ievu un Fēliksu. 

- Cik sen atpakaļ un kā jūs iepazināties? 

Ieva: Mūsu stāsts sākās 2018.gada 1.septembrī, drīzāk 2.septembrī, jo mēs iepazināmies pēc pusnakts. Tā bija silta pēdējā vasaras nakts, kad Tallinas kvartālā pulcējās visi Rīgas jaunieši (par tādiem uzskatu visus, kam ir zem 110 gadiem) un ķēra iespaidus kā tādus tauriņus jūnija rītā. Festivāla dunā izjutu nepārvaramu vēlmi pēc salda eklēra un devos tam pakaļ, bet tad manā ceļā pievienojās VIŅŠ. Aplicis roku man ap pleciem devās tajā pašā virzienā un uzsāka sarunu. Tikai savādas sagadīšanās dēļ, roku nenoņēmu, bet gan nospriedu, hmm… Lai iet! Varbūt būs labs sarunu biedrs... Un tā mēs līdz šodienai ejam solis solī. 

- Jūsu bildinājuma stāsts ir atstājis pēdas ne vien jūsu dzīvēs, bet arī Rīgas sejā. Pastāstiet, kā notika oriģinālais bildinājums?

Ieva: Mūsu bildinājuma stāsts savij kopā stāstu par to, kas mēs esam un to, kādi mēs esam. Starp mūsu iepazīšanās dienu un bildinājuma dienu pagāja divi gadi. Tie nebija parasti divi gadi -  tie bija pārsteigumu un mīlestības pilni gadi, kuru laikā mēs no divu cilvēku savienības kļuvām par trīs cilvēku ģimeni. Šim visam ir nozīme bildinājuma stāstā, jo 2020.gada 31.augustā devāmies uz Ezīša festivālu, tikai šoreiz nevis pēc pusnakts, bet gan pa dienu, jo mūsu dēliņam bija tikai 9 mēneši, un tādiem maziem ballētājiem vislabāk patīk apmeklēt koncertus dienas laikā. Pēc festivāla devāmies mājup, bet Fēlikss ierosināja izkāpt pieturu ātrāk, lai varam vēl iziet caur parku un noiet pa vienu no Rīgas šaurākajām ielām pie Maskavas dārza. Šī ieliņa mums ir ļoti tuva, jo tā atrodas tieši blakus mājai, kurā savām rokām būvējam sapņu dzīvokli vecā koka mājā. Neko nenojauzdama, piekritu izkāpt pieturu ātrāk un izmest slaidu loku. Dodoties lejā no kalniņa, iela ir apspīdēta ar laternām un vakara stundās izskatās senatnīgi skaista. Ielas galā Fēlikss pamudināja mani paskatīties uz ķieģeļa sienu, kurā redzama bijušā loga aile un noteica: ”Paskaties kas tur?” Es pacēlu acis uz mājas sienu un manā acu priekšā bija uzzīmēts vīrieša siluets (tas bija Fēliksa siluets!) ar baltu burbuli, kurā bija jautājums: ”Ieviņa, būsi mana sieviņa?” Pagriezu galvu uz Fēliksa pusi, un tur jau viņš stāvēja ar mūsu dēlu uz rokām un lādīti, kurā bija mirdzošs gredzens. Zīmējums vēl joprojām atrodas uz Maskavas ielas 137. nama sienas!

- Kā nokļuvāt projektā “DĀVINĀM KĀZAS”?

Fēlikss: Ieraudzīju Facebook postu un piedāvāju Ievai pamēģināt. Ievai sanāca! :)

Ieva: Jap, tā kā teica Fēlikss - ieraudzījām, pieteicāmies, vinnējām!

- Par to, ka esat viens no diviem pāriem, kuru projekta īstenotāji ir izraudzījušies un kurš dāvanā saņems noorganizētas kāzas, jūs uzzinājāt šā gada 14.februārī, kādas bija jūsu izjūtas un emocijas? Vai bieži vinnējat loterijās un uzskatat sevi par veiksminiekiem?

Fēlikss: Ka esam uzvarējuši, uzzināju no Ievas un izbaudīju patīkama šoka stāvokli. Milzīgs prieks un mazliet neticības, jo nekas līdzīgs nebija pat dzirdēts… kur nu vēl Latvijā un kur nu ar mums! :)

Ieva: Loterijās nekad neesmu vinnējusi, ja nu vienīgi dzīves loterijā. Spilgti atceros 14.februāri, tur gan bija maz romantikas tajā brīdī. Fēlikss bija izbraucis, bet es stūmos no veikala ar iepirkumiem un bērnu ratiem caur ierasto Latvijas ziemas šļuru, biju atstājusi mājās telefonu. Atnācu mājās sagurusi un skatos - neatbildēts zvans. Atzvanīju, klausuli pacēla projekta īstenotāja/ kāzu rīkotāja Anda un no tā brīža mūsu piedzīvojums sākās. Protams, ka bija arī prieka asaras un šoks, un klusuma brīži.

- Projekta ideja bija uzdāvināt kāzas kādam pārim, kam pagājušā gadā pandēmijas dēļ kāzas tā arī neizdevās sarīkot un nosvinēt. Arī jums kāzas bija paredzēts svinēt jau 2020.gada decembrī - tieši Ziemassvētkos. Kādi bija iemesli, kāpēc kāzas toreiz atcēlāt?

Fēlikss: Jā, kāzas sākotnēji bijām plānojuši tieši Ziemassvētkos un Ievas vārda dienā, lai tiešām nekad neaizmirstu kāzu datumu un ieekonomētu uz svētku galda rēķina turpmākajos gados! :) Iemesls, kāpēc nācās pārcelt, kā jau vairumam, bija pandēmija. Šo lēmumu tagad nenožēlojam nemaz, jo tik smalkām un pārdomātām kāzām, kādas mums būs tagad, mums toreiz nebūtu nedz laika, nedz līdzekļu.

Ieva: Vēlējāmies, lai vismaz vecāki varētu piedalīties, jo tas mums abiem ir īpaši svarīgi, bet tā brīža ierobežojumi liedza iespēju vecākiem piedzīvot to, kā viņu bērni oficiāli savij savas dzīves kopā.

- Pieteikuma anketā Ieva minēja, ka Fēlikss ir labākais sarunu biedrs kāds jelkad bijis. Vai arī, gatavojoties kāzām, visu pārrunājat un izlemjat divatā?

Fēlikss: Ir sieviešu lietiņas, kurās nejaucos, bet svarīgākos jautājumus, piemēram, kūkas sastāvu, pārrunājam divatā.

Ieva: Jā, mēs pārrunājam pilnīgi visu, un tas man šķiet pareizi, jo kāzas ir diviem, ne tikai vienam no pāra.

- Gatavojoties kāzām jums ir bijuši daudz palīgu (kāzu pakalpojumu sniedzēji, kas piedalās šajā projektā), bet varbūt ir kas tāds, ko esat gatavojuši paši savām rokām, jo tā esat vēlējušies un tas šķitis svarīgi?

Fēlikss un Ieva: Klāt pie ielūgumiem esam piemeklējuši katram viesim vai viesu pārim pa grāmatiņai, lai ir kāda paliekoša vērtība. Esam sarūpējuši arī pateicības dāvaniņas pakalpojumu sniedzējiem. Sveces, kuras dāvinām ir jauniešu ar īpašām vajadzībām darinātas, un viņu mērķis ir pārdot 1 000 000 sveču, ar kuru palīdzību tiks uzcelta grupu māja.

- Kas ir tās lietas, kas kāzām gatavošanās laikā ir šķitušas sarežģītākās? 

Fēlikss: Man sarežģītākais pagaidām bija dejas nodarbība, jo līdz šim mana dejotāja pieredze bija pusgads tautu dejās pamatskolā, par ko mamma man samaksāja 5 latus, un viens mēnesis salsas nodarbībās studiju laikā Daugavpilī. Secinājums toreiz bija, ka karstasinīgiem Dienvidamerikāņiem salsa piestāv labāk nekā stīviem latgaliešiem! :) Bet pateicoties horeogrāfes Alises Putniņas profesionalitātei un Ieviņas vadīšanai, man kaut kas sāk sanākt. 

Ieva: Man visgrūtāk ir izbrīvēt laiku ar kāzām saistītājām aktivitātēm starp darbu, lekciju lasīšanu, viengadnieku un doktorantūru. Nevaru pat iedomāties, kā šīs kāzas varētu uzrīkot bez mūsu kāzu rīkotājas Andas, jo ir tik daudz lietu, kas jādara un jāsarunā. Šīs kāzas tādas nebūtu bez Andas, jo izrādās manī ir daudz mazāk kāzu organizēšanas spēju nekā biju iedomājusies.

- Kuri ir bijuši pagaidām spilgtākie un emocionālākie mirkļi no kāzu plānošanas procesa?

Fēlikss: Ievai noteikti tas bija kāzu kleitas darināšanas un pielaikošanas process, bet man tā bija pirmā gredzenu piemērīšana. Man nekad nav bijis gredzens, tāpēc jutos pārsteigts, cik tas bija ērts. Pacietīgi gaidu, kad varēsim redzēt mūsu gredzenu dizaina idejas realizāciju dzīvē. Liels paldies juvelierim Arvim Kotinam par atbalstu!

Ieva: Es izbaudu visu, kas notiek šajā procesā, jo šī ir tik skaista pieredze! Turklāt cilvēki, kas ar mums dalās savā talantā un laikā ir nepārspējami.

- Kāzu kleitu Ievai darina kāzu kleitu dizainere Zane Zaharova pēc individuāla dizaina. Pastāsti, lūdzu, kā notiek šis maģiskais kleitas tapšanas process?

Ieva: Ar Fēliksu apspriežam gandrīz visas ar kāzām saistītās detaļas. Izņēmums ir kāzu kleita! :)
Zane! Ak jel! Viņa ir talantīga un profesionāla sava aroda pratēja. Kā pēdējā reizē ar Zani runājām, ir sajūta, ka dzīvē tiek iedoti pareizie cilvēki, ar kuriem ir šis maģiskais klikšķis. Jau pirmajā reizē, kad tikāmies, mēs smējāmies un jutāmies ļoti brīvi. Un tas ir svarīgi, jo citādāk Zane nevarētu ieraudzīt “mani un manu kleitu”. Visu mūsu sadarbības laiku valdīja vieglums un pilnīga paļaušanās uz Zanes darbu. Pirms vēl uzzināju, ka kleitu man darinās tieši Zane, biju pamanījusi viņas darinātu kleitu paziņai un nodomājusi, ka šis ir tas, ko gribētu arī es - kleitu, kas parāda to, kāda ir šī līgava. Manā gadījumā tas ir askētisms, ar savu devu romantikas un nekā pārspīlēta. Kleita nes stāstu par Ievu. Tādēļ arī Fēliksam teicu: ”Kāzu dienā tev nebūs pārsteigumu, jo kleita ir mana un es tajā izskatos pēc sevis”. Man liekas, ka ir svarīgi ne tikai sev darināt kleitu, bet arī kāzas rīkot sev un pēc savām izjūtām. 

- Kā kopumā norit sadarbība ar projektā iesaistītajiem pakalpojumu sniedzējiem? Vai esat apmierināti ar saņemto rezultātu?

Fēlikss: Cilvēki labprātīgi piekrita dāvāt savu laiku un darbu, tāpēc ir grēks žēloties. Bet ja nopietni, tad visi profesionāļi ir ļoti atsaucīgi, un pat paši piedāvā dažādus papildus pakalpojumus. Piemēram, stilists Inguss, piedāvāja aizvest mani pie sev zināmas un profesionālas šuvējas, lai nebūtu jāgaida milzīgā rindā, kā arī dekoratore Tatjana pieteicās sagādāt vāciņus un bantītes grāmatām, lai viss būtu ieturēts vienotā stilā. Liels paldies visiem iesaistītajiem pakalpojumu sniedzējiem!

Ieva: Visi līdz šim sastaptie talantīgie cilvēki ir kā radīti mums un mūsu kāzām! Šķiet, ka Anda atlasījusi profesionāļus tieši mums, pat vēl nezinot, kādi mēs esam. Un ar lielu nepacietību gaidu tikšanos ar citiem, ar kuriem nav sanācis vēl tikties. Bet pastāstīšu mazliet par tiem sirdī skaistajiem cilvēkiem, ar kuriem jau esam sastapušies un sadarbojušies:

 • Signe Trone - viņa piedāvāja vizuālā tēla konsultācijas ne tikai kāzu dienai, bet arī man pašai. Es ar aizrautību piekritu šādam piedāvājumam, jo esmu vienmēr bijusi zinātkāra, pietam šādas zināšanas var likt lietā ikdienas dzīvē, jo ārējais izskats daudz ko pasaka par cilvēku pašu. Līdz ar pārmaiņām ģimenes dzīvē, kad ienāca mazulis, biju piemirsusi par sevi, bet Signe man pavēra durvis uz jaunu izpratni par manām individuālajām iezīmēm. Bet stāsts ar Signi ir vēl daudz dziļāks - viņa man lika ieskatīties tur, kur pati sen nebiju skatījusies. Signe šobrīd ir mans vizuālā tēla konsultants, friziere un cilvēks, ar kuru varu runāt par visu, atklājoties līdz galam.
 • Zane no “Zenītā” darina man galvas rotu, kas papildinās frizūru ar skaistu pērlīšu virteni, kas būs radīta tieši man. Ar Zani vēl neesam tikušās klātienē, bet tā enerģija, kas staroja laukā no mūsu sarakstes, bija apbrīnojama. Es ticu, ka viņas darinātie darbi būs īpaši skaisti un radīti man.
 • Daira no “Kolibri adījumi” uzklausīja manas vēlmes un piedāvāja dažādas kombinācijas un krāsas siltai un skaistai jaciņai, kas sildīs mani vakara stundās. Un neiebilda, kad pārdomāju vairākkārt.
 • Ilze no “Glass by Lira” uzķēra mūsu ideju par glāzēm, kas tika darinātas tieši mums, ietverot tajās mums svarīgo ozola simbolu, kas caurvij mūsu kāzu tematiku.
 • Tatjana no “Made with love” ir atsaukusies darināt mūsu kāzu ielūgumus, kā arī grāmatzīmes, ko nodosim draugiem, lai tādējādi pateiktos par viņu klātbūtni mūsu dzīvēs un atgādinātu, cik svarīgi viņi mums ir, neskatoties uz COVID-19 ierobežojumiem.
 • “Blossom by Elisa” darina man paredzētu kājas prievīti, kas ietver maigumu un koķetīgumu.
 • Bez horeogrāfes Alises Putniņas palīdzības mūsu kāzu deja būtu bijusi bez dzirkstelītes un izdomas.
 • Mums vēl nav sanācis klātienē tikties ar uzkodu “Mellene Cafe”, saldumu galda “GG Kūknīca” un tortes “Canamelle” gatavotājiem, bet komunikācija ir bijusi ļoti viegla un radusies sajūta, ka katrs vēlas sniegt to labāko, iepriecinot mūs un mūsu viesus ar gardiem un neaizmirstamiem garšu baudījumiem.
 • “Būšu mākslinieks” Zane ir ļoti jauka un enerģiska ar plašu sirdi. Es ticu, ka viņas talants strāvos svinību vietā, jo viņai ir skaistas un orģinālas idejas, kuras neatstās vienaldzīgu nevienu.
 • Protams, ka jāizceļ juvelieris Arvis Kotins, jo satiekoties ar viņu biju sajūta, ka viņš radīs gredzenus tieši mums, kuri mums būs līdzās visu atlikušo dzīvi. Pie juveliera darināti gredzeni ir kas īpašs un unikāls, tie ir pielāgoti gan jūsu pirkstiem, gan arī nes savu unikālo kodu par pāra būtību.
 • Pirmskāzu fotosesijas fotogrāfes Elīnas Meijeres entuziasms un spēja radīt nepiespiestu un brīvu gaisotni bija apbrīnojama! Fotosesijas laikā Elīna mūs uzmundrināja un izteica daudz komplimentu, kas lika sajusties kā īstiem profesionāļiem kaut arī labi apzināmies, ka tādi neesam :) Nesaskatoties uz to, ka fotosesija bija apmēram divas stundas ilga, laiks paskrēja nemanot un mēs pēc šī piedzīvojuma jutāmies uzlādēti un ļoti laimīgi!
 • Vizāžistei Sandrai Ratsepai viņas nodarbošanās ir sirds darbs un to varēja sajust viņas darbošanās laikā, - viss tika darīts ar lielu rūpību un atdevi.
 • Anda. Nekas no šī nebūtu noticis, ja vien Anda nebūtu ķērusies klāt pie ambiciozas un trakas idejas par projektu “DĀVINĀM KĀZAS”. Kas tāds varēja ienākt prātā tikai viņai! Bez viņas mūsu kāzas būtu bijušas mazas un vienkāršas, bet tagad mums ir sapņu kāzas, kuras nebiju ielaidusi savā prātā ne reizi, jo zināju ka mums tas nebūtu bijis pa spēkam. Runājot arī no praktiskās puses - kāzu organizators ir kaut kas tik ļoti noderīgs un neatsverams. Šis cilvēks iedomāsies par lietām, par kurām nekad nebūtu domājusi un ļoti atvieglos organizēšanu, jo nebūs jāuztraucas par katru detaļu - tev tikai atliks pastāstīt savu domu un lietas notiks! Tādēļ novēlu katram, kas plāno kāzas, savu “Andu”!
 • Vēl ir daudz pakalpojumu sniedzēju, ar kuriem vēl neesam tikušies: fotogrāfes Ieva Makare un Antra Oša, videogrāfs Oskars Andersons, DJ Kārlis Bramanis, meikapa meistare Kristīne Pavlovska, floriste Līga Kagana un dekoratore Taiga Kaļiņina, mūziķis Rihards Saule, kā arī “Rīgas Danči”, kuri kāzu rītā mūs iepricinās ar latviskajām tradīcijām. Savukārt, skaisto auto mūsu kāzām nodrošinās “eTransfers”, ziedus svinībām “Ziedu ekspresis”, bet dāvaniņas viesiem “Apimi”.
 • Ceremonija būs brīvā dabā Springšļu dzirnavās, bet mazās svinības “Skaistuma pieturā” Gaujas krastā.

Nešaubos, ka visi iesaistītie profesionāļi vēlas sniegt to labāko, kas viņiem ir un dāvā to no tīras sirds! Mums atliek tikai uzticēties un ļauties, jo šis ir burvīgs un skaists piedzīvojums.

- Kāds ir labākais lēmums, kuru esiet pieņēmuši saistībā ar kāzām?

Fēlikss: Aizpildīt “DĀVINĀM KĀZAS” anketu!

Ieva: Pilnībā piekrītu Fēliksam, tas bija labākais lēmums. Plānotājā vēl joprojām stāv līmlapiņa ar atgādinājumu “Kāzu konkurss. Un pēc tam uzvarēt”.

- Kādi atslēgvārdi varētu raksturot jūsu kāzas un kāds ir jūsu kāzu formāts?

Fēlikss un Ieva: Kāzas caurvij dabas un minimālisma tēma. Noteikti vēlējāmies kāzas brīvā dabā ūdens tuvumā, kas arī tiks īstenots. Ceremonija notiks Springšļu dzirnavās pie upītes, meža ielokā. Svinības būs pasakainā vietā - “Skaistuma pieturā”, kur no namiņa var redzēt Gauju un koku galotnes.

Tik mazu kāzu formāts (10 cilvēki) mūs nepriecē, bet šoreiz tas nav no mums atkarīgs. Vēlējāmies nelielas kāzas, bet iepriekš vienmēr bijām domājuši, ka tās būs uz 25-30 cilvēkiem. Tomēr šajā situācijā un pie esošajiem ierobežojumiem, būtiskākais ir tas, ka kāzās būsim mēs un mūsu vecāki, par pārējo parūpēsies Anda ar komandu! :)

- Pirms kāzām jums bija vēl kāds interesants piedzīvojums - pirmskāzu fotosesija. Vai jums jau iepriekš ir bijusi pāra fotosesija? Ar kādām cerībām gaidījāt šo notikumu?

Fēlikss: Es neko daudz nezināju. Man patīk pārsteigumi!

Ieva: Mums ir bijusi neliela ģimenes fotosesija. Pirmskāzu fotosesijā bija divas daļas: romantiskā daļa un mazliet krāsaināka daļa, kur atklājāmies dažādos tēlos. Fotosesija notika mums gan lokācijas ziņā tuvā, gan arī iemīļotā pastaigu vietā - Mazjumpravas muižas apkārtnē. Šī bija vieta, kurā sākotnēji vēlējāmies rīkot kāzu ceremoniju, bet dažādu apstākļu dēļ tas nebija iespējams.

- Laulību ceremonija jums paredzēta Springšļu dzirnavu dārzā, tāpēc kāzu dienā novēlam jums gaiši zilu debess jumu un saulainu laiku! Bet ko jūs paši sev gribētu novēlēt šai dienai?

Fēlikss un Ieva: Vēlamies, lai mūsu kāzu dienā būtu vieglums un miers. Un arī pieminētie labie laikapstākļi nenāktu par ļaunu! :) 

Fotogrāfe: Elīna Meijere
Ievas vizuālā tēla stiliste: Signe Trone
Ievas vizāžiste/ grima māksliniece: Sandra Ratsepa
Fēliksa stilists, frizieris: Ingus Gustavsons
Kāzu un fotosesijas organizatore: Anda Bērziņa

 

P.S. Kāzu portāls PRECOS.LV sekos līdzi projekta “DĀVINĀM KĀZAS” pāriem - Ievai un Fēliksam, kā arī Zandai un Andrim - viņu mīlestības svētkos un publicēs abu pāru kāzu stāstus, priecējot un iedvesmojot visus, kuri tic brīnumiem, mīlestībai un stāstiem, kur labais vairo labo!