FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Iepazīsimies! Projekta “DĀVINĀM KĀZAS” aktīvais un enerģiskais pāris: ZANDA & ANDRIS

Zandu un Andri dalībai projektā “DĀVINĀM KĀZAS” pieteica viņu lieliskais un gādīgais vedējtēvs Endijs, pieteikuma anketā atklājot aizraujošu faktu, proti, ka Andris Zandu ir bildinājis Everestā! “Viņi kopā Nepālā uzkāpa līdz Everesta bāzes nometnei, kur Andris viņu bildināja. Andris Zandu burtiski uznesa augšā, precīzāk sakot, viņas somas, bet Zanda Andri nonesa lejā, jo viņam augšā sākās problēmas ar vēderu. Desmit dienu laikā koncentrētā veidā tika piedzīvots viss, kas viņus sagaida laulības laikā”, dzirkstot humoriņam, bildinājuma nianses atklāj pāra vedējtēvs.

Bet kā abi iepazinās, kā projekta ietvaros norit kāzām gatavošanās process, kādi darbiņi jau paveikti, kas vēl jāpaspēj un kāda ir pāra vīzija par viņu sapņu kāzām, kas notiks jau maijā? Par to visu lasi un uzzini vaļsirdīgā un ļoti sirsnīgā intervijā ar Zandu un Andri!

- Kā jūs abi iepazināties? Un cik ilgi jau esat kopā?

Esam kopā jau 8 gadus un 5 mēnešus! Liekas, ka veselu mūžību. Mēs iepazināmies 2013. gadā, pateicoties iepazīšanās portālam otrapuse.lv. Viss sākās vasarā, kad man bija smagas veselības problēmas un nolēmu kliedēt savu drūmo ikdienu ar parastu komunikāciju internetā bez mērķa iepazīties nopietniem nolūkiem.

Piereģistrējos portālā, ieliku parastu bildi un pēc dažām dienām man atrakstīja puisis vārdā Andris. Pozitīvi man šķita tas, ka viņš rakstīja garus, paplašinātus teikumus, kas viesa uzticību, bet dīvaini likās, ka vēstules viņš rakstīja lielākoties laika posmā no plkst. 23:00 - 00:00, kas man radīja nelielas šaubas, taču tā kā mans mērķis bija tikai parunāties, es neiedziļinājos un neveicu sīkāku analīzi, lai gan tieši tajā vasarā biju ieguvusi maģistra grādu psiholoģijā :)

Mūsu sarakste izvērtās gluži kā labākajiem draugiem, mēs nevienu brīdi nerunājam kā potenciālie randiņu partneri, lai gan Andris ik pa laikam joka pēc izmeta piedāvājumu par kopīgu aiziešanu uz kino. Tā arī notika, vienu dienu piekritu. Tas bija 2013. gada 2.decembris, kad vienaldzīgā mierā izgāju pa daudzdzīvokļa nama durvīm, jo es taču gāju satikties tikai ar draugu un neko vairāk. Bet, ieraugot Andri, man kājas saļima pirmajās sekundēs.

- Kā nokļuvāt projektā “DĀVINĀM KĀZAS”?

Projektam "DĀVINAM KĀZAS" pieteicu mūs ar Andri es pati, nezinot, ka paralēli mūs pieteica arī vedējtēvs Endijs. Kad 14/02/2021 Facebook ziņā ieraudzījām, ka esam izvēlēts kā otrais pāris, bijām neizsakāmi laimīgi, lai gan nenojautām, ka esam izraudzīti tieši pateicoties Endija aizpildītajam pieteikumam. Kā vēlāk uzzināju no projekta idejas autores un mūsu kāzu rīkotājas Andas (ANDA, pasākumu režisore), aizpildot anketu, biju neprecīzi aizpildījusi dažus jautājumus, savukārt Endija kolorītais pieteikuma stāsts bija pārliecinājis Andu un projekta īstenotājus.

Projekta ideja ir uzdāvināt kāzas kādam pārim, kam pagājušā gadā pandēmijas dēļ kāzas tā arī neizdevās sarīkot un nosvinēt. Jums kāzas bija paredzēts svinēt jau 2020.gada septembrī. Kādi bija iemesli, kāpēc kāzas tomēr nācās pārcelt uz šo gadu?

Jā, mums bija plāns salaulāties 05/09/2020, taču pandēmijas situācija mainīja mūsu plānus diezgan lielā mērā. Mums bija paredzēts kāzas rīkot vismaz 50 cilvēku lokā, taču dēļ valsts noteiktajiem ierobežojumiem mēs nevarējām prognozēt, kādas iespējas būs septembrī rīkot tik lielu balli. Piedevām, es dēļ pandēmijas zaudēju darbu, kas vēl vairāk sašķobīja situāciju. Tā nu nolēmām kāzas pārcelt, ko tagad abi noteikti nenožēlojam.

- Jūsu vedējtēvs jūs raksturo kā pāri, kas vispār nemāk sastrīdēties, minot situāciju, kad Zanda, braucot ar laivu, netīšām pazaudēja Andra dāvināto saderināšanās gredzenu, ko vēlāk tā arī neizdevās atrast, bet jūs abi pat tad neesat sastrīdējušies. Kāds jums ir bijis šis kāzām gatavošanās laiks, vai arī šobrīd varat vienoties par visu un veiksmīgi atrast kompromisus visos ar kāzām saistītajos jautājumos?

Vispār jau ir tā, ka mēs protam strīdēties un pat ļoti jaudīgi. Mūsu attiecības ir gājušas smagu ceļu, lai būtu tur, kur esam tagad. Esam daudz un smagi strādājuši, lai spētu tagad būt uz viena viļņa, laikam arī tāpēc mēs nesastrīdējāmies par gredzena pazaudēšanu, jo tā ir tikai lieta - priekšmets, kuru var nopirkt veikalā, bet tas, ko esam uzbūvējuši, ir kas vērtīgāks. Jā, uz doto brīdi kāzu organizēšana rit diegzan mierīgi, kompromisu protam rast, gaidām lielo dienu! :)

- Par to, ka esat viens no diviem pāriem, kuru projekta īstenotāji ir izraudzījušies un kurš dāvanā saņems noorganizētas kāzas, jūs uzzinājāt tikai šā gada 14.februārī, bet kāzas paredzētas jau maijā. Kāzas noorganizēt nieka 3 mēnešos nav nekāda joka lieta, kā jums ar to veicas? Vai visu, kas bija plānots, būsiet paguvuši izdarīt?

Teikšu godīgi, ir diezgan jaudīgs laiks, taču pateicoties kāzu rīkotājai Andai, ar vēsu mieru skatāmies uz notiekošo, vismaz mums pašiem tā liekas :) Mēs ļoti uzticamies Andai un tas rada miera sajūtu. Ticam, ka ar viņas palīdzību viss būs lieliski.

- Kas ir tās lietas, kas kāzām gatavošanās laikā ir šķitušas sarežģītākās un kas no procesa ir sagādājis visvairāk prieka un gandarījuma?

Vissarežģītākais laikam bija dažādu šķietamu sīkumu un aksesuāru atrašana, pieskaņošana konkrētiem toņiem un vēlmēm. Tā kā gribas, lai viss ir tuvu ideālam, tad arī sanāk ieslīgt detaļās līdz pat sīkākai niansei, kas beigu beigās rada grūtības, piemēram, atrast kāzu kurpes tieši tādā stilā un krāsā, kādas ir iecerētas, lai tās rezultātā saskanētu ar kopējo tematiku. Vislielākais prieks ir par to, ka mūsu atbalstītāji ir patiesi jauki un sirsnīgi cilvēki. Jau pēc pirmajām sarunām bija jūtams, ka mums apkārt ir ļoti daudz atvērtas sirdis, kas gatavas dalīties un priecāties par mums un ar mums kopā.

- Kādi ir bijuši spilgtākie mirkļi no kāzu plānošanas procesa: līgavas kleitas pielaikošana, gredzenu pasūtīšana, kāzu dejas iestudēšana vai varbūt kaut kas cits?

Katra iepazīšanās ar kādu no atbalstītājiem - projekta īstenotājiem, mums ir bijusi ļoti īpaša un nozimīga, jo viņi katrs veido šo lielo, skaisto kāzu bildi. Viss sākās ar zvanu no mūsu kāzu rīkotājas Andas, viņas sirsnība jau sākumā lika ticēt, ka viss būs lieliski.

Kad satikāmies ar dekorētāju/floristi Lieni Smelteri-Ķieci sapratām, ka mums būs sapņu kāzas, jo Liene ar savu enerģiskumu un idejām spēja īsā laikā uzburt pasakainu kāzu vidi. Tāpat arī Edīte no decorshop.lv uztvēra mūsu ideju un radīja brīnišķīgi skaitus ielūgumus, kā arī nelielas dāvaniņas mūs draugiem. Runājot par kāzu dienas noslēgumu, viesu nams “Cerību liedags” precīzi atbilst mūsu vēlmēm, jo ir meža ieskauts, radot noslēpumainību un romantiku. Tieši tikpat romantiskas, pateicoties “Glass by Lira”, ir mūsu šampanieša glāzes. Savukārt, runājot par mīlestības simboliem, pateicoties juvelierim Arvim Kotinam, mums tiek radīti īpaši laulības gredzeni pēc individuāla dizaina. 
Vissaldākais mirklis kāzu plānošanas procesā bija kāzu kūkas degustēšana. Monta no “Tartes un tartes” mums uzbūra pasakainu gaisotni, pasniedzot gardu kafiju un dažāda veida kūciņas, kas garšoja debešķīgi! Īpaši pārlaimīgs bija Andris, kurš ir īstens saldumu mīlis, gluži kā Vinnijs Pūks :)

Ir lietas, par kurām Andris kāzu plānošanas procesā neko nezina - viena no tām ir līgavas kleitas izvēle. Ierodoties kāzu salonā pie dizaineres Intas Grases bija sajūta, ka esmu tālu  prom no ikdienas realitātes, jo laiks tika veltīts tikai man un manas īpašās kleitas piemeklēšanai. Ikviena Intas kleita ir viņas pašas rokām darināta. Varu jau tagad iztēloties, cik skaista būšu savā kāzu dienā, - ne vien kāzu kleita, bet arī Trīnas Kļavas speciāli man darinātā galvas rotiņa palīdzēs izcelt manu sievišķību, ko lieliski papildinās arī Paulas Annas Semjonovas veidotais grims un frizūra un manikīrs no Baibas Bāliņas.

Viens no patiesi aizraujošākajiem kāzu plānošanas mirkļiem ir kāzu dejas apgūšana, jo Andris ar ļoti lielu aizrautību un nopietnību izturas pret šo procesu. Joprojām cenšos iemācīties nevadīt Andri dejā, jo tas vienkārši dabiski sanāk, taču, pateicoties Inesei no deju studijas “Dejotprieks”, tas noteikti arī izdosies.

- Kā noritēja sadarbība ar pakalpojumu sniedzējiem? Vai viss rit raiti un pakalpojumu sniedzēji ir atsaucīgi, respektē jūsu vēlmes un vīziju par kāzām, kādas sev vēlaties? Varbūt ir kaut kas, ko vēlaties saviem kāzu pakalpojumu sniedzējiem pateikt.

Sadarbība ir ļoti laba, pat necerēta, noteikti varam apgalvot, ka mums ir lieliska kāzu plānošanas komanda :) Ikvienam vēlamies pateikt lielu, lielu paldies par iesaisti un vēlmi sniegt mums prieku īpašajā dienā. Ar šo rīcību jūs tikai vairojat pārliecību -  labais vairo labo!

- Kādi atslēgvārdi varētu raksturot jūsu kāzas? Kas ir tās būtiskākās lietas, kuras noteikti vēlaties savās kāzās? Kur un kādā formātā kāzas notiks?

Ja pirms gada mums svarīga bija liela balle ar daudz visiem, tad tagad paši svarīgākie esam mēs paši, vedēji un vecāki. Mums nevienu citu vairāk nevajag, lai cik tas neliktos savādi. Pandēmija uz mirkli apstādināja visu un lika padomāt par to, kas patiešām ir būtiski un vai tas, kas sākotnēji ir šķitis svarīgi, ir patiešām vajadzīgs.

Mums būs mazas kāzas, jo ievērosim valstī noteiktos ierobežojumus, un, ja godīgi, mēs arī neko nemainītu, ja pēkšņi ļautu aicināt 50 viesus. Mums būs DJ Rolands Celitāns, kas rūpēsies par možu garu, kā arī mūsu garšu kārpiņas lutinās uzkodas no “Mellene banketu serviss”, - viennozimīgi, ka arī mazā lokā, mūsu svinības būs kolosālas! Kāzas notiks Apšuciemā. Labāku vietu par jūras krastu nevaram iedomāties, jo Andris ir kaislīgs ūdens baudītājs, bet es mīlu Andri :)

- Pirmskāzu fotosesiju esat jau piedzīvojuši, kāda bija jūsu pieredze? Vai izbaudījāt šo procesu?

Pirmskāzu fotosesija bija jauna pieredze mums abiem, jo mums kopdzīves laikā vēl nekad nav bijusi kopīga fotosesija :) Kopā ar fotogrāfi Lindu Liepiņu iemūžinājām gan romantiskus mirkļus, gan nedaudz azartiskus kāds bija, piemēram, mans pirmais brauciens ar motorolleri. Fotosesija sākās Rīgas centrā, bet noslēdzās Jaunolainē. Īpaši aizraujošs mirklis bija taistīt fotogrāfijas, guļot uz zemes. Doma bija izveidot tādas bildes ar sižetiem, pie kuriem pēc tam tiek piezīmētas klāt atsevišķas detaļas, veidojot komiksu. Mums paveicās, ka laikapstākļi bija labvēlīgi, lai gan rīts iesākās ar nelielu lietu.

Tagad jūtamies gatavi kāzu fotosesijai un fotogrāfes Annas Rūtmanes idejām, kā arī mūsu kāzu videogrāfes Anastasijas Ignatovičas meistarībai.

- Ko jūs paši sev gribētu novēlēt kāzu dienai?

Ķert un baudīt mirkli! :)

Turēsim īkšķus, lai ziedošajā maijā Zandai un Andrim izdodas nosvinēt tieši tādas kāzas, par kādām viņi ir sapņojuši!

Foto: Linda Liepiņa

 

P.S. Kāzu portāls PRECOS.LV sekos līdzi projekta “DĀVINĀM KĀZAS” pāriem viņu mīlestības svētkos un publicēs abu pāru kāzu stāstus, priecējot un iedvesmojot visus, kuri tic brīnumiem, mīlestībai un stāstiem, kur labais vairo labo!