FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Apsveicam! Mēs jums dāvinām kāzas!

Šoziem - laikā, kad kāzu nozarē šķietami viss bija apstājies un sastindzis pandēmijas izraisītā stīvumā - radās kāds skaists un cerību raisošs projekts! Pēc pasākumu režisores Andas Bērziņas iniciatīvas projektā “DĀVINĀM KĀZAS” apvienojās vairāk kā 40 kāzu pakalpojumu sniedzēji, lai kopīgiem spēkiem kļūtu par brīnumdariem un uzdāvinātu kāzas diviem pāriem. 

Kas mudināja Latvijas kāzu pakalpojumu sniedzējus šajos nebūt ne vieglajos laikos un apstākļos īstenot tik sirsnīgu un nesavtīgu kopprojektu, kā šobrīd noris intensīvais kāzām gatavošanās process un kādas būs maijā un jūnijā gaidāmās projekta pāru kāzas, uzzināsim sarunā ar projekta idejas iniciatori un īstenotāju, pasākumu un kāzu organizatori Andu Bērziņu.

- Kas īsti ir projekts “DĀVINĀM KĀZAS”? Kā un kad tev radās ideja šim projektam?

Kā pasākumu organizatore darbojos jau četrus gadus. Pagājušā gada rudenī sev apsolīju, ka nepieļaušu, ka neizmantoju savu potenciālu, un šī apņemšanās man deva jaunu jaudu paļauties uz saviem spēkiem, spējām, domām un radošumu.

Ideja par projektu “DĀVINĀM KĀZAS” pie manis atnāca šī gada sākumā, kad manī bija nobriedusi pārliecība, ka šajā dzīvē iespējams ir viss, ja vien mēs rīkojamies, lai sasniegtu mērķi. Pēdējais gads kultūras un pasākumu nozarei nav bijis viegls. Arī man pašai iepriekš bija četri līdz septiņi pasākumi mēnesī, un, kad esi pieradis pie tādas darba dunas (domāšanas, radīšanas, plānošanas), tad prāts vairs neprot iepauzēt.

Zinot, ka daudz lielu pasākumu un arī kāzu tika “norauti” dienu vai nedēļu pirms to norises un  tos vairs nav iespējams realizēt kā plānots, un pieplusojot tam manu vēlmi radīt un kopā ar pāriem piedzīvot kāzas, kādā ceturtdienas vakarā man tapa ideja – uzdāvināt kāzas kādam pārim. Atlika vien savākt komandu - tādu pašu dullu un entuziastisku.


Anda Bērziņa

- Kad projekts “DĀVINĀM KĀZAS” tika palaists, vai atsaucība bija tik liela, uz kādu biji cerējusi?

Projekta pirmo daļu - uzsaukumu, ka meklēju sadarbības parterus - palaidu 14.janvārī. Man pieteicās 76 sadarbības partneri, kuri bija gatavi dāvināt savu darbu un laiku. Tās divas nedēļas, kamēr gaidīju pieteikumus sadarbībai, es dzīvoju savus 10cm virs zemes, visu laiku biju lidojumā, smaidīju. Esmu ļoti pateicīga ikvienam, kurš pieteicās. Rezultātā tika atlasīti 46 kāzu pakalpojumu sniedzēji, ar kuriem sadarboties, un, tieši pateicoties lielajam projekta idejas atbalstītāju skaitam, sapratu, ka varam iepriecināt un kāzas uzdāvināt nevis vienam pārim, kā sākotnēji bija plānots, bet veseliem diviem!

Tad sekoja otrā daļa - pāru meklēšana - to izsludināju februāra sākumā. Pieteicās 106 pāri! 14. februārī, kad bija saskaitītas visas žūrijas balsis, paziņojām tos divus laimīgos pārus, kuri saņems projekta balvu - kāzas dāvanā.

Lielo balvu - pilnībā noorganizētas kāzas - ieguva pāris Ieva un Fēlikss, savukārt papildu balvu (kāzu pakalpojumus nedaudz mazākā apjomā) Zanda un Andris. Protams, dāvanā ir arī mans kā kāzu režisores un organizatores darbs. Pilnu dāvinātāju sarakstu var aplūkot manā Facebook lapā @ANDApasakumurezisore.

- Kā tika izraudzīti tie pāri, kuri saņems dāvanā kāzas? Vai bija kādi kritēriji, pēc kuriem atlasījāt uzvarētājus? Kas, tavuprātprāt, bija izšķirošais faktors, kāpēc uzvarēja tieši šie divi pāri?

No visiem 106 pieteikumiem atlasīju 22, kuri atbilda noteikumiem – par viesu skaitu, kāzu datumu, kā arī nosacījumam, ka tam jābūt pārim, kas dēļ pandēmijas izraisītās situācijas pagājušajā gadā ir bijis spiests atcelt/pārcelt kāzas. Šos pietiekumus izsūtīju žūrijai, kuru veidoja visi projektā iesaistītie sadarbības partneri, arī kāzu medijam Precos.lv, kas ir projekta informatīvais atbalstītājs, un notika balsošana. Divi pāri, kas ieguva lielāko balsu skaitu 14.februārī tika sveikti kā uzvarētāji, savukārt Precos.lv izvēlējās savu simpātiju pāri, kuram pasniedza sevis sarūpētu dāvanu.

Visvairāk žūrijas balsu ieguva un pie galvenās balvas tika Ieva un Fēlikss. Domāju, ka izšķirošais faktors, kas palīdzēja uzvarēt tieši viņiem, bija šī pāra neparastais bildinājuma stāsts, par kuru liecības vēl aizvien glabā kādā no Maskavas forštates mazajām ieliņām, bet vairāk par šo stāstu jūs noteikti jau drīzumā uzzināsiet intervijā ar Ievu un Fēliksu.

- Lūdzu, iepazīstini mūs ar projekta uzvarētājpāriem, kādi viņi ir, kādas ir viņu vēlmes un redzējums par kāzām - līdzīgi vai pilnīgi atšķirīgi?

Mūsu lielo dāvanu, kā jau minēju iepriekš, ieguva Ieva un Fēlikss. Viņi mīl mākslu, grāmatas, brīvos brīžus bauda kopā ar ģimeni viņu piemājas dārzā un audzina dēliņu. Iepazīstoties ar šo pāri tuvāk, pirmā ideja, kas iešāvās prātā bija, ka viņiem piestāvētu ceriņu kāzas. Savukārt pāris no savas puses to papildināja ar grāmatu un ozola motīvu, kas caurvij detaļas. Piemēram, viņiem top ļoti īpaši un unikāli gredzeni. To kādi tie būs, noteikti varēsiet ieraudzīt vēlāk viņu kāzu fotostāstā.

Mūsu projekta papildu dāvanu ieguva Zanda un Andris. Viņu anketās dominēja bagātīgs zaļais tonis, mežs, ūdens, kaut kas tropisks un jautrība, tāpēc pamanot asptrātīgu pirmskāzu fotosesijas veidu, nebaidījos viņiem to piedāvāt, un Andrim acis uzreiz iedegās un bija skaidrs – darām! Varu atklāt, ka daļu no savas pirmskāzu fotosesijas viņi pavadīja guļot uz zemes un ieņemot dažādas, no malas skatoties, dīvainas pozas. Kāds būs šīs neparastās pirmskāzu fotosesijas rezultāts, varēsiet novērtēt jau pavisam drīz, izlasot interviju ar atraktīvo pāri.

Par kopīgo – tā ir daba! Mīlestība uz zaļo, mežiem, ūdeņiem. Abiem pāriem svarīgi bija, lai kāzu ceremonija notiek ūdens tuvumā, tāpēc Zanda un Andris precēsies jūras krastā, savukārt Ieva un Fēlikss pie nelielas upītes meža ielokā.

- Lai projekts varētu realizēties, bija nepieciešams, lai idejai noticētu daudzskaitlīgi kāzu nozares profesionāļi, kas vēlāk būtu gatavi ziedot savu laiku, darbu un resursus, pretī negūstot nekādu materiālu labumu. Vai bija viegli atrast projektam sadarbības partnerus? Kā tev šķiet, kas bija tie iemesli, kāpēc pakalpojumu sniedzēji bija tik atsaucīgi un labprāt piekrita dalībai projektā?

Jā, ar sadarbības partneru atrašanu man gāja patiesi viegli. Man ir ļoti liels prieks, ka arī tagad, kad kāzu organizēšanas process rit pilnā sparā, un ik pa brīdim rodas nepieciešamība piesaistīt vēl kāzu pakalpojumu sniedzēju, gūstam atsaucību. Tā pavisam nesen manas palīdzes Regīnas Janbergas aicinājumam atsaucās gan “Ziedu ekspresis”, gan Springšļu dzirnavas, gan studija “Dejotpieks” un juvelieris Arvis Kotins.

Domāju, ka visi iesaistās galvenokārt tāpēc, ka radošam cilvēkam šāds tukšuma laiks ir grūts un gribās izmantot ikvienu iespēju darīt, jo tieši tas rada piepildījuma sajūtu un piešķir jēgu ikdienai. Mūsu sadarbības partneriem patika ideja par labo, par nesavtīgu došanu, par ko varu viņus apbrīnot un būt no sirds pateicīga, ka varu ar šādiem cilvēkiem strādāt kopā.

- Kas, uzņemoties šī projekta īstenošanu, tevi pašu ir visvairāk un vispozitīvāk pārsteidzis? Atsaucība, uzticēšanās, mecenātisms, vai arī kaut kas varbūt pavisam cits?

Atsaucība! Viennozīmīgi. Arī tagad, sastrādājoties, ir cilvēki, kuri ir gatavi iedot vairāk, kā sākotnēji tika runāts. Piemēram, mūsu dekoratore Zane no “Būšu mākslinieks” mums mīļi piedāvāja arī savu svinību telpu “Ozolkalnu rezidence”. Tāpat vizuālā tēla stiliste Signe Trone, ne tikai veidos līgavai Ievai frizūru, bet arī konsultēs viņu par koptēlu, krāsām, tādā pat veidā arī dizainers Inguss Gustavsons sadarbosies ar līgavaini Fēliksu. Var redzēt, ka sadarbības partneri iedegas par idejām, ir gatavi izmēģināt ko jaunu, vai speciāli mums radīt ko nebijušu, kā to darīt iecerējusi dekoratore Liene Smeltere-Ķiece, veidojot oriģinālus dekorus un  ceremonijas arku.

- Laimīgie pāri, kas dāvanā saņems noorganizētas kāzas tika paziņoti 14.februārī, bet kāzas vienam no pāriem paredzētas jau 15.maijā, otram 10.jūnijā. Kāzas noorganizēt tik īsā laika sprīdī nav nekāda joka lieta, kā jums pa šiem mēnešiem ir gājis? Vai visu, kas bija plānots, būsiet paguvuši izdarīt?

Domāju, ka ļoti daudz dod tas, ka sadarbības partneri ir skaidri zināmi. Daudz laika parasti prasa atrast īsto vietu, īsto fotogrāfu, ar katru tikties, izbraukāt vietas, sajust personību saderības. Savukārt šajā gadījumā šis priekšdarbs jau bija paveikts un atlika saskaņot idejas, vienoties par rīcības modeļiem. Manī ir diezgan liels miers, jo ikvienam no sadarbības partneriem uzticos un paļaujos uz viņu profesionalitāti.

Kā jau visiem, kas šobrīd gatavojas kāzām, grūtākais ir saprast, cik daudz cilvēku kāzās varēs piedalīties. Kā zināms, viesu skaits ietekmē kāzu dienas ritējumu, scenāriju, tāpēc nenoteiktība šajā pozīcijā, vistiešākā veidā ietekmē visu pārējo plānošanas procesu.

- Vai kādas korekcijas, sarežģījumus kāzu plānos ieviesa ar covid-19 saistītie ierobežojumi? Kā vispār šā brīža nenoteiktajā un mainīgajā situācijā ir plānot kāzas, uz ko jābūt gataviem, ar ko jārēķinās pārim un organizatoriem?

Vienīgos sarežģījumus rada neskaidrība par viesu skaitu. Projekta sākumā bija paredzēts, ka kāzās varēs piedalīties līdz 20 viesiem, ja vien laikā, kad kāzas notiks, tas būs atļauts. Jau tagad ar Zandu un Andri, kam kāzas būs 15.maijā, esam vienojušies, ka būs vien 9, savukārt pārējiem saviem viesiem viņi nosūtis pārsteigumu, kuru kopā ar viņu pirmskāzu fotosesijas fotogrāfi Lindu Liepiņu un decorshop.lv esam radījuši.

Otram projekta pārim Ievai ar Fēliksu ir ļoti svarīgi, lai viesu skaits kāzās būtu lielāks, tāpēc jau laicīgi pārcēlām viņu kāzas uz jūnija sākumu, kad, iespējams, pulcēšanās ierobežojumi būs mīkstinājušies.

Šobrīd jārēķinās, ka ielūgumus ļoti savlaicīgi izsūtīt nav prātīgi, lai pēc tam nav situācija, kad jālemj, kuriem zvanīt un atteikt. Patīkamāk ir mēnesi pirms kāzām to iedot, ja uzzināts, ka svinēt drīkstēs tādā skaitā kā pāris vēlas.

Plānojot kāzu dienas aktivitātes, šobrīd maksimāli daudz laika jācenšas atvēlēt āra aktivitātēm. Var taisīt piknikus zem zilām debesīm vai ierīkot stilizētas nojumes. Viens no maniem šā brīža situācijai atbilstošiem piedāvājumiem būtu, ka ar plašāku viesu skaitu pāris pavada lielāko dienas daļu ārā, savukārt, ja noteikumi ļauj pulcēties telpās, tad šaurākā viesu sastāvā vēlāk turpināt svinības iekštelpās. Šādā variantā uz svinību daļu telpās paliek tikai paši tuvākie.

Šobrīd, kad situācija ir nestandarta un tās gaitu nav iespējams prognozēt, kāzu organizēšanā ir jāatsakās no ierastajiem formātiem, no priekšstatiem, ka parasti dara tā un tā. Esošā situācija pieprasa, lai tiktu veidotas jaunas svinēšanas tradīcijas.

- Kas ir bijis pagaidām sarežģītākais, ar ko ir nācies tikt galā, gatavojoties kāzām?

Sarežģītākais ir jau minētais nenoteiktības faktors. Tas, ka gribot negribot, ļoti daudzi lēmumi būs jāpieņem pēdējā brīdī, kaut dienas ritējums jau sen varētu būt gatavs. Ir pāris itkā sīkumi, kas jānopērk, bet ne visu, kas ieraudzīts interneta veikalos šobrīd var nopirkt, tāpēc tik ļoti pietrūkst iespējas veltīt dienu veikalu un lielveikalu apmeklējumam, lai atrastu visu nepieciešamo. Labi, ka vismaz daļa no veikaliem tagad ir pieejami.

- Kā tev šķiet, kas pāriem vislabāk patika šajā kāzām gatavošanās laikā - pirmskāzu fotosesija, deju stundas, varbūt kaut kas cits, par ko mēs pat nojaust nevaram?

No tā, kas šobrīd ir jau piedzīvots, zinu, ka abi pāri ir sajūsmā par sadarbību ar juvelieri Arvi Kotinu. To, cik ātri un viegli viņš ir spējis sajust un saprast pāru vēlmes, piedāvāt savu redzējumu un variantus.

Kā jau dāmas abas līgaviņas novērtē un izbauda pucēšanās priekus. Ieva regulāri konsultējas ar vizuālā tēla stilisti Signi Troni, viņai top kleita pie kāzu kleitu dizaineres Zanes Zaharovas, savukārt Zandai bija tas gods ietērpties vairākos dizaineres Intas Grases tērpos, lai sajustu, kurš ir tas, kurš būs īstais un vienīgais viņas kāzu dienai.

Zandai un Andrim aiz muguras ir jau pirmskāzu fotosesija ar fotogrāfi Lindu Liepiņu. Tas pārim bija īpašs piedzīvojums, jo iepriekš viņiem nekad šādas pāra fotosesijas nebija bijušas. Zanda pēc fotosesijas atzina, ka šādas fotosesijas noteikti ieteiktu ikvienam pirms kāzām, jo tas ļauj saprast, kā jūs kā pāris reaģējat kameras priekšā, kuras ir jūsu stiprās puses, kāda sadarbība ar fotogrāfu jums ir ērta. Tāpēc vēlāk, tiekoties Zoom ar savu kāzu fotogrāfi Annu Rūtmani, abi uzreiz zināja teikt, ka viņi ir pāris, kuram nepieciešams, lai pastāsta, ierāda, kā uzvesties kameras priekšā.

Savukārt man patika ar abiem pāriem iepazīt viņu ceremonijas un svinību vietas. Tas deva iespēju, gan labāk sajust viņus, ieraudzīt savstarpējo komunikāciju, neformālā veidā izrunāt kāzu detaļas, gūt pārliecību, ka manas ieceres viņiem patiks.

- Protams, sekosim līdzi abu pāru kāzu norisei, kā arī pēc kāzām publicēsim viņu kāzu stāstus, bet varbūt jau tagad vari mums atklāt kādu detaļu, ko tādu, kas varbūt nav citu pāru kāzās, kaut ko intriģējošu, lai mums būtu āķis lūpā jau šobrīd?

Ieva bija lasījusi par to, ka Latvijā ir vieta, kurā pieņem grāmatas un veido no tām bibliotēku. Ierodoties viņu ceremonijas vietā Springšļu dzirnavās un baudot viesu nama saimnieces viesmīlību, tikām izvadāti ekskursijā pa visu ēku, un atklājās, ka šī īpašā bibliotēka ir pie viņiem. Saskatījāmies ar Ievu un sapratām, ka arī tā noteikti spēlēs savu lomu kāzās. Tā īpaši, kā vietas atrod savus cilvēkus un pa kādiem ceļiem, tās atnāk pie mums.

Zandai ar Andri ir gaidāma brīniškīga zvaigžnota nakts pēc pusnakts, kuras notikumi tā arī mums visiem paliks miglā tīti. Savukārt par citām īpašām detaļām kāzās nevaru atklāt neko, jo tās jāglabā noslēpumā arī no pāriem.

- Ko tu gribētu novēlēt pāriem viņu kāzu dienai?

Man no sirds gribās, lai viņi bauda un kopīgi piedzīvo šo laiku un kāzu dienu un lai viņiem nav jādomā par detaļām, par to, lai viss būtu savā vietā un notiktu laikā, - tas ir mans uzdevums.

Projeka sadarbības partneru komentāri: 

Juvelieris Arvis Kotins
Diendienā tiekoties ar pāriem, kas gatavojas savai īpašajai dienai, mēs redzam un zinām, cik svarīga ir ikviena detaļa, un jo īpaši - ja šī detaļa ir gandrīz vienīgā, kas paliks kā taustāma atmiņa no svētku dienas - laulību gredzeni! 
Tieši tāpēc mēs palīdzēsim diviem brīnišķīgiem pāriem īstenot sapni par kāzu svinībām, izgatavojot viņu sapņu gredzenus!
 
Kāzu kleitu dizainere Inta Grase
Darot labu, vairojam labo! Mani īpaši uzrunāja tas, ka līgavai bildinājums bija tik eksotisks, jo tika izteikts Everestā, tāpēc ar prieku dāvinu Zandai savu sirdsdarbu - kāzu kleitu, kā arī visus kleitai izmantotos materiālus, jo Mīlestībai atlaides nepiestāv - vai nu visu vai neko!
 
Dekoratore, floriste Zane Seisuma/ Būšu mākslinieks
To vienkārši liek sajūtas darīt un viss. Protams liela loma arī ir tam, ka tagad ir nesezona un šī ir iespēja, ko uztaisīt un iegūt skaistas bildes. Es ticu, ka labie darbi atmaksājas. Ja es varu ko dod, tad kāpēc gan ne!?

Velta Starka no “Mellene kafe un banketu serviss”
Pieteicos Andas izsludinātajam projektam “DĀVINĀM KĀZAS”, jo esam ļoti noilgojušies pēc darba, pēc jaunās kāzu sezonas un vēlējāmies iepriecināt kādu pāri ar skaistām un gardām uzkodām!