FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Iekāpt kāzu kurpēs

Autors:Līga Āboma / PRECOS
Vai zināji, ka lielākoties tieši kāzu kurpes ietekmē to, cik ļoti spēsi izbaudīt savu īpašo dienu, nesabojājot svētku atmosfēru? Tā tas ir! Mēs ļoti labi zinām, ka vārds skaists ne vienmēr nozīmē ērts un praktisks, tāpēc PRECOS dod tev iespēju ielūkoties aizkulisēs un uzzināt, kā atrast savas sapņu kurpes un kuri apavi var būt gan piemēroti un komfortabli, gan glīti un gaumīgi.

Padomi apavu izvēlē

1. Vispirms atrodi kleitu

Pirms kurpēm jāatrod īstā kleita, lai šos abus elementus varētu saskaņot krāsu un stila ziņā. Tikpat svarīgs ir kleitas garums – ja tā nebūs līdz zemei, tad kurpēm tiks pievērsta lielāka uzmanība nekā tad, ja tās būs paslēpušās zem garās kleitas.

2. Apdomā kāzu vietu

Izvēloties kurpes, pārdomā visu kāzu dienu – cik daudz nāksies staigāt, vai fotografēšanās būs ārā, kādas prognozes ir laika apstākļiem, vai kurpes būs piemērotas dejām un tml. Ja kāzas notiks ārā, piemēram, pie jūras, parkā vai jebkur citur, tas nozīmē, ka jāmeklē ērtas kurpes, kam ir piemērots papēdis, kas neduras zemē, un kurās var ilgstoši stāvēt kājās.

3. Nosaki cenu griestus

Kāzas nav lēts prieks, tāpēc būtu vēlams jau iepriekš izrēķināt, cik naudas var tērēt apaviem. Cenu griesti palīdzēs sašaurināt meklējamo kurpju loku un atrast tieši sev un savai cenu kategorijai piemērotākos apavus.

4. Sagatavo B plānu

Iesakām kāzu dienai iegādāties divus pārus apavu, jo var gadīties, ka lielā diena nenorit, kā plānots. Mēs nevaram paredzēt laikapstākļu maiņu vai to, ka apavi var arī saplīst. Kurpes ar augstāku papēdi varēsi vilkt uz svinīgo ceremoniju, bet ar zemāku vai bez tā – uz svinībām un dejām.


FOTO: Klaids Lielbiksis

5. Plāno savu laiku

Nekad neatstāj kurpju iegādi uz pēdējo brīdi! Bieži vien kurpju meklējumi nemaz neiet tik raiti, un tev šāds stress nav vajadzīgs. Tiklīdz tev ir kleita, ķeries pie kurpju meklēšanas! Dažreiz ir grūti nopirkt izejamās kurpes vai laiviņas vasarai, atceries, ka kāzu kurpes nav izņēmums, – tas ir vēl sarežģītāk, nekā iegādāties ikdienas apavus. Jo mazāk laika būs līdz kāzām, jo neiespējamāk liksies atrast piemērotas kurpes, kas saskan ar kleitu.

6. Ievalkā kurpes

Svarīgi ir saprast, vai izvēlētās kurpes ir pietiekami ērtas, lai nesabojātu svētku dienu. Neviens nevēlas atcerēties kāzas, kas saistās tikai ar sāpošām kājām augsto papēžu dēļ. Pirms kāzām iesakām vienu vai divas dienas pastaigāt jaunajās kurpēs, lai tās ievalkātu.

7. Izvēlies atbilstošus papēžus

Vai ikdienā nēsā kurpes ar papēdi vai tomēr priekšroku dod ērtām laiviņām vai kedām? Ja augstpapēžu kurpes nav tavi iecienītākie apavi ikdienā, tad kāzās tā var kļūt par problēmu. Nevajadzētu savus spēkus pirmo reizi izmēģināt šajā dienā, tāpēc labāk izvēlies apavus ar zemāku papēdi vai pat bez tā!

Idejas, kādas kurpes meklēt

Sen garām tie laiki, kad kāzās bija jāievēro noteikta etiķete. Tas attiecas ne tikai uz balto kleitu, bet arī uz kurpēm. Nereti tieši kurpes ir tās, kas kopējam tēlam piešķir odziņu un akcentu gan dzīvē, gan fotogrāfijās. Protams, nekur nav pazudušas klasiski baltās laiviņas ar smalko papēdīti, bet to vietā vari izvēlēties arī drosmīgākas krāsas, piemēram, sarkanu, rozā vai zaļu, – tas ir tavā ziņā. Kāzas būs īstā reize, lai izvēlētos īpaši grezni dekorētas kurpes.


FOTO: Krista Bumbiere

Piedāvājam dažādus variantus, kādus apavus izvēlēties balto papēžkurpju vietā savai lielajai dienai.

Kurpes ar kantainu papēdi
Ja nevēlies šķirties no papēžiem un uzskati, ka tie izcels tavu vizuālo tēlu, tad nagliņpapēdīšu vietā iesakām izvēlēties kantainu papēdi, jo tas dos stabilitāti, atvieglos staigāšanu un nepīsies garajā kleitā.


FOTO: Laura Apine

Laiviņas bez papēža
Tās ir vienas no ērtākajiem apaviem, ja kāzās paredzēts daudz stāvēt, staigāt un dejot. Ja laiviņas šķiet banālas un nekas īpašs, tad baltās krāsas vietā var izvēlēties citu krāsu, tā atsvaidzinot savu vizuālo tēlu. Kurpes var būt gan klasiskas, gan izrotātas, piemēram, ar akmentiņiem.

Kedas
Ja plānots daudz pārvietoties ar kājām, tad kedas ir labs variants. Tās var būt kā papildu apavi, piemēram, dodoties uz fotosesiju. Tagad ir iespēja iegādāties arī kedas ar rotājumiem, lentītēm, kristāliņiem un pērlītēm – šādi apavi būtu neparasts papildinājums kāzu tērpam.


FOTO: Ieva Andrupe

Espadrilles
Piemērotas kāzām pludmalē vai citā vietā, kur ir smiltis, zāle vai apgrūtināta staigāšana. Tās ir gan stilīgas, gan vizuāli pievilcīgas, turklāt tajās būs vieglāk pārvietoties nekā augstpapēžu kurpēs. Espadrilles var saukt par win-win kurpēm – tās ir gan skaistas, gan ērtas.

Pērļu mīļotājām
Ja dievini pērles un arī tavā kleitā un aksesuāros tās figurē, iesakām papēžkurpes, kas izrotātas ar pērlēm. Tā tu būsi saskaņota no matu galiņiem līdz papēžiem. Pērles ir klasika, un jāatzīst, ka tās nekad neiziet no modes un vienmēr saistās ar izcilu gaumi, eleganci un šiku.

Papēžkurpes ar greznām bantēm vai kristāliem
Ja meklējat ko karaliskāku, iesakām bantīškurpes Jimmy Choo stilā. Tās ļoti labi izskatīsies pie īsām kāzu kleitām, izceļot gan kājas, gan kleitu un liecinot par līgavas labo gaumi.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Gumijnieki
Kādam var šķist, ka tie pilnīgi noteikti neder kāzām, bet tā nav. Ja kāzas tiks svinētas ārā, kur nav tikai asfalts, bet arī zāle, dubļi, smiltis, der padomāt par oriģinālu variantu – gumijniekiem. Mūsdienās tos var iegādāties dažādās krāsās, ar gaumīgiem printiem un rotājumiem. Tie var kļūt par izcilu un jautru akcentu arī fotogrāfijās.


FOTO: Annija Ungura

Veikalu špikeris

Esam sagatavojuši špikeri ar labākajiem online veikaliem. Tajos ir ērti iepirkties, plašs piedāvājums, laba kvalitāte un iespēja atgriezt preci. Špikeris noderēs tiem, kam nav laika vai nepatīk staigāt pa veikaliem.

ASOS.COM
ABOUT YOU.LV
NEXT.COM
GLAMI.LV
ZALANDO.LV
SELFRIDGES.COM
LACEANDFAVOUR.COM


FOTO: Kristiāna Zelča

Kad kāzu kurpes ir atrastas un esi pārliecinājusies, ka tās nesagādās tev negaidītus pārsteigumus, tad uzsit sev uz pleca, jo esi paveikusi varoņdarbu! Īstās kurpes ļaus justies pašpārliecinātai un neatkārtojamai, un tas noteikti būs redzams gan tavā izskatā, gan enerģijā. Kāzām ir jārada labas sajūtas, neaizmirstami brīži, un tajās ir jāsvin dzīve. Dzin, dzin! 

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis