FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu kleita – minikleita

Autors:Linda Pūce / PRECOS
Rotaļīga, mazliet izaicinoša, jauneklīga, trausla, seksīga, tomēr gana eleganta – mana mazā baltā kleitiņa.” Līgava Madlēna

Minikleitas kāzu modē ir kā svaiga gaisa malks, kas acumirklī savaldzina ar savu vieglumu un šķietamo bezbēdību. Pirkt gatavu vai šūdināt pie tērpu mākslinieka – tas jāizlemj katrai pašai.

Un atceries, minikleita būs piemērota dažādu veidu kāzām un svinību vietai, atliek vien izraudzīties piemērotāko modeli un aksesuārus. 

Līgava Madlēna jau no kāzu plānošanas sākuma intuitīvi juta, ka vīziju par viņas un līgavaiņa Oskara kāzām visprecīzāk iemieso tieši minikleita: “Jau no brīža, kad spontāni izlēmām šo vasaru noslēgt ar kāzu ballīti, citus variantus nemaz neizskatīju. Tai bija jābūt minikleitai! Tikai tā sevī spētu iznest šo absolūto vieglumu un nepiespiestību, kuru vēlējos sevī saglabāt gan gatavošanās laikā, gan pašā kāzu dienā.


FOTO: Kitija Jurcika

Es ne par neko nevēlējos saspringt, jo laiks līdz kāzām bija īss un būtu viegli apjukt dažādos sagatavošanās darbos. Es apzināti izvairījos no šīs dienas plānošanas, konceptualizēšanas, scenografēšanas un – galvenokārt – ilūziju lološanas par to, kā šī diena noritēs un kā es izskatīšos un jutīšos.

Uzskatu, ka organizēt ir iespējams tikai tehniskas lietas, taču pārējam ir jāļauj ritēt savu gaitu. Manuprāt, tikai tā var cerēt uz patiesiem saviļņojuma mirkļiem, emocijām, kas pārsteidz nesagatavotu, un harmoniju svētku norisē.


FOTO: Kitija Jurcika

Arī kleitas radīšana vedās dabiski, es atlasīju elementus, kuri man šķita pievilcīgi, un lūdzu meistari tos kā puzli likt kopā, cerot, ka beigās tie saslēgsies. Un saslēdzās arī! Tomēr jāteic, ka to sajutu tikai brīdī, kad pie baznīcas izlēcu no baltā kadiljaka, nosviedu halātiņu un pirmo reizi ieslīdēju savā kāzu kleitā. Tā bija pirmā reize, kad šī kleita nebija vienkārši balts minitērps šuvējas kabinetā. Tagad tā bija kāzu kleita, jo, lai par tādu kļūtu, tai bija vajadzīga līgava. Un tikai šajā dienā es biju līgava.”


FOTO: Kitija Jurcika

ORGANIZATORI: paši
CEREMONIJAS VIETA: Siguldas Evanģēliski luteriskā baznīca
SVINĪBU VIETA: Nītaures dzirnavas
MATU SAKĀRTOJUMS: Viktorija Breikša
MŪZIKA: Justs Sirmais