FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Skaistuma standarti nestandarta līgavām

Autors:Precos.lv, kāzu salons 6.Septembris
Mode diktē savus noteikumus, un ideālas figūras standarti vēl aizvien mēdz sievietēm likt dzīvot kompleksos, saliekot nepārvaramas barjeras savas sapņu kleitas izvēlē. Šajā rakstā kāzu salona 6. Septembris stilistes sniegs praktiskus padomus, kā ikvienai no mums neatkarīgi no auguma aprisēm atrast kāroto kleitu un izskatīties neatvairāmi savā nozīmīgajā dzīves dienā.

Katra sieviete ir brīnišķīga un īpaša! Piemeklēt atbilstošu tērpu, kas izceltu auguma īpašās iezīmes un paslēptu trūkumus ir ne tikai šī raksta galvenais uzdevums, bet arī kāzu salona 6. Septembris stilistu ikdienas darbs.

Kāzu vai vakarkleitas izvēle ne vienmēr ir vienkārša, bieži vien tā sagādā problēmas gan sievietēm ar ideālām auguma aprisēm, gan arī tādām, kuru figūra nelīdzinās standartam. Izvēloties tērpu, svarīgi ir koncentrēties uz sava sapņa izdzīvošanu, nevis ļauties nevajadzīgiem kompleksiem.

Vēlos aicināt visas līgavas nebaidīties piepildīt sapni par tieši tādu kāzu kleitu, kāda slēpjas jūsu visdrosmīgākajās fantāzijās. Pat tad, ja jums šķiet, ka sapņu kleita jums neizskatīsies tik perfekti kā uz glancēta žurnāla vāka,” saka salona dibinātāja Aija Nagle.

Bieži nākas sastapties ar situāciju, kad sievietes, kas nejūtas apmierinātas ar savu figūru, ir ieņēmušas galvā, ka viņām izsmalcinātas, izsapņotas, dizainera darinātas kleitas nemaz nav piemērotas. Ļoti bieži šāds viedoklis rodas pēc tam, kad ir izskatīts liels daudzums fotogrāfiju un žurnālu, kuros kāzu tērpus demonstrē modeles. Tomēr šāds uzskats ir kļūdains un neatbilst īstenībai.

Būtiskākais, kas jāņem vērā kāzu kleitas vai vakarkleitas meklējumos, ir pareiza pieeja tērpa izvēlē. Tas jāizvēlas, ņemot vērā kleitas piegriezumu un to, kā tā pieguļ jūsu augumam. Uzmanība jāpievērš arī audumam un dažādiem dekoratīviem elementiem, kas var būt veiksmīgs papildinājums.

Iesakām!

  • Ja kleitas izvēlē būtiskākais uzdevums ir slēpt liekos kilogramus, centieties dot priekšroku tādiem tērpiem, kuri piesegs šo trūkumu. Iesakām izmēģināt A silueta kleitas, kuru piegriezums izcels vidukli un zem viegli plūstošas svārku daļas paslēps problēmzonas. Šajā gadījumā jums būs piemērots teju jebkurš audums, arī mežģīnes, satīns, tills, kreps vai mikado. Ja tomēr šis siluets jums nešķiet saistošs, izvēlieties kleitas ar taisniem svārkiem, bet ar savilkumiem vidukļa zonā, tas arī ļaus paslēpt nepilnības gurnu un vēdera apvidū. Noteikti akcentējiet vidukli ar jostas vai dekoratīvu elementu palīdzību.
  • Ja jums ir lielas krūtis, bet nevēlaties tās īpaši izcelt, vajadzētu atteikties no dziļiem dekoltē izgriezumiem un izteiksmīgām korsetēm. Dodiet priekšroku nelielam V veida vai sirds formas izgriezumam. Šāda piegriezuma kleitas izvēle palīdzēs vizuāli pagarināt siluetu, kas būs veiksmīgs risinājums jūsu tēla veidošanā. Bieži vien dizaineri tērpos ieliek lielus ornamentus vai vertikālus mežģīņu rakstus, kas arī vizuāli pagarina augumu un tēlam piešķir pievilcīgu formu.       
  • Ļoti bieži sievietes ar kuplākām ķermeņa aprisēm uzskata, ka viņām noteikti nepieciešama kleita ar garām piedurknēm, neaizdomājoties, ka šis elements tieši lieku reizi akcentē roku pilnīgumu, tādēļ iesakām izvairīties no šāda veida kleitām. Pievērsiet uzmanību piedurknes formai – cap sleeves – tā ir neliela piedurkne, kas ļoti veiksmīgi aizsedz plecu un arī visproblemātiskāko padušu zonu. Ar šādām piedurknēm jūs tēlam piešķirsiet smilšu pulksteņa formu, vizuāli paplašinot ķermeņa augšdaļu ar īsu piedurkņu palīdzību, sašaurinot vidukļa daļu ar jostas vai lentes palīdzību un noslēdzot formu gurnos, kam apjomu piešķirs A silueta svārki vai taisna piegriezuma svārki ar savilkumiem vidukļa zonā.
  • Ja sliecaties par labu mežģīņu kleitai, iesakām izvairīties no smalkiem rakstiem, kas lielākoties uz pilnīga auguma neizskatās veiksmīgi. Nav jāatsakās no nāriņas tipa kāzu kleitas, ja sapņojat tieši par šo fasonu. Arī šis siluets ir piemērots pilnīgākai sievietei, taču tā izvēlē ir būtiski piemeklēt visatbilstošāko kleitas modeli. Kleita ar velci, sirds formas izgriezumu, papildināta ar izteiksmīgu ornamentu, palīdzēs izcelt visas pievilcīgās jūsu ķermeņa līnijas, paslēpjot nepilnības, un galu galā jums nevajadzēs atteikties no savas sapņu kleitas.
  • Gara auguma sievietēm, kurām nav tik izteiksmīgas auguma aprises, vienmēr jāņem vērā pareizas proporcijas jebkura tērpa izvēlē, tādēļ iesakām piedomāt pie akcentiem, kuri piešķirs apjomu siluetā. Bieži vien šādās situācijās ļoti veiksmīgs risinājums ir svārki, kas sastāv no vairāku slāņu volāniem vai arī ļoti kupli svārki ar kaskādes veida konstrukciju gurnu apvidū.
  • Savukārt smalkām, neliela auguma sievietēm iesakām pievērst uzmanību tādām kleitām, kas izcels viņu trauslumu. Vispiemērotākā būs kleita, kas ir viegla un gaisīga – izgatavota no delikāta tilla, franču mežģīnēm vai itāļu zīda. Vēlams, lai kleitai nebūtu pārāk liels apjoms un lai tā neaizsegtu par daudz, jo šāda stila tērpi spēj pārslogot kopējo tēlu. Smalkām sievietēm lieliski piestāvēs arī nāriņas tipa kleitas, kas ir guvušas plašu popularitāti visā pasaulē. Priekšroku iesakām dot smalkiem rakstiem un vertikālām līnijām siluetā, kā arī atklātai ķermeņa augšdaļai ar V veida izgriezumu. Šie akcenti uzsvērs visus ķermeņa plusus un radīs veiksmīgu koptēlu.

Lasi arī: Kāzu kleitu silueti – kā izvēlēties sev piemērotāko? 
kāzu kleita, 6.Septembris, nestandarta izmēra līgava
FOTO: Katia Shenberger

Apkopojot minēto, vēlreiz vēlamies uzsvērt, ka nav ideālu figūru. Jebkura sieviete ir neatvairāma un īpaša – tikai jāmāk pareizi izcelt pievilcīgāko auguma iezīmi. Atcerieties, ka sapņi piepildās, pretējā gadījumā mums netiktu dota iespēja sapņot!

Raksta titulfoto: Katia Shenberger