FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Karaliskas kāzas

Autors:Rūta Beirote, Precos.lv
Katra meitene sapņo par savām kāzām – dienu, kad viņa varēs justies un arī izskatīties kā īsta princese. Bet kā tad savās kāzās ģērbjas princeses? Varbūt mēs vairāk dzenamies pakaļ mītam, ko ieviesušas Disneja multfilmas?

Kāda ir princeses kāzu kleita? Kupla ar daudziem volāniem un tilla kārtām, izšūta briljantiem, pērlēm un spožiem akmeņiem, ar garu velci aizmugurē. Rokās gari, balti cimdi, galvā krāšņa diadēma un, protams, garš, plandošs plīvurs. Un kā nu bez rotām, bagātīgām, spožām un karaliskām. Eh...

 

Lai arī pa šo laiku ir paspējušas apprecēties vismaz vēl 3 princeses, visspilgtāk visiem atmiņā ir tikai vienas Karaliskās kāzas, kad precējās Princis Viljams un Keita.

Kāzu dienas lielākais noslēpums bija Keitas kāzu kleita – visi gaidīja, kāda tā būs! Karaliskā etiķete pieprasa, lai kleitai būtu gara velce, apsegti pleci un galvā kāda no karaliskajām diadēmām vai kroņiem, bet viss pārējais.... Cik daudz kleitā būs no obligātās etiķetes un cik daudz no pašas līgavas brīvā gara, dumpinieciskuma vai sapņa par kāzām!

Un brīdī, kad parādījās līgava, klātesošie spēja izdvest vienu vien vārdu – ELEGANTI!

2011. gadā Monāko princis Alberts II salaulājās ar Šarlēnu Vitstoku. Pēc civilās ceremonijas sekoja arī laulību ceremonija Grimaldi pils pagalmā pēc labākajām katoļu tradīcijām.

 

Armani darinātā kāzu kleita, rotāta pērļu un kristālu izšuvumiem, izcēla princeses slaido figūru, neizpalika arī karaliskā velce un interesanti atrisināta prasība – apsegt plecu daļu. Plīvura vienīgais akcents bija apdarinātā maliņa – nekādu mežģīņu.

Savukārt, vienīgā līgavas rota bija krāšņa sudrabota matu sprādze, kas saturēja copi un plīvuru – vairāk nekā, ne auskaru, ne kaklarotas, ne rokassprādzes vai gredzenu. Elegants minimālisms.

Zviedrijas princeses Madlenas kāzu kleitu darināja Itāļu modes nama Valentino meistari. Zīda organza un mežģīnes rotāja gan kleitu, gan plīvuru. Princeses kronis, greznie auskari un rokassprādze... tomēr bagātīgs tas skandināvu minimālisms un vienkāršība.

 Luksemburgas princis Fēlikss apņēma par sievu Klēru Landemekeri. Laulību reģistrācijas ceremonija notika tuvāko ģimenes locekļu klātbūtnē Rotšilda villā. Prinča nu jau laulātās draudzenes kāzu kleita salīdzinājumā ar citām princesēm bija pārsteidzoša – īsa, moderna kleita ar grieķu stila volānu...

 

Taču, kā izrādījās, laulību reģistrācijai pēc pāris dienām sekoja arī reliģiskā kāzu ceremonija, kurā princese Klēra bija tērpusies brīnišķīgā Elie Saab mežģīņu kleitā ar garajām piedurknēm un ar garu mežģīņu plīvuru.

 

 

Īstenojot savu kāzu sapni dzīvē, līgavas bieži vien nonāk savu vēlmju strupceļā. Kāzu diena ir viena vienīgā mūžā, bet kleitas un rotu variantu tik daudz. Varētu gan vienu, gan otru trešo aksesuāru... lai kāzu dienā izskatītos kā īsta princese.

Tomēr svarīgi ir neaizmirst to šauro līniju, kas ir robeža starp vārdiem – eleganti un par daudz.  

Lai nu kā, katra līgava savā kāzu dienā savam līgavainim ir visskaistākā!

Raksta titulfoto: Vogue
Foto: Pinterest.com