FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Viss par un ap kājas mežģīnēm

Autors:Ieva Buša, Precos.lv
Kājas lenta vai tā sauktā mežģīne, prievīte var būt plata vai šaura, bet tai pavisam noteikti ir jābūt skaisti izdaiļotai, piemēram, ar smalkām mežģīnēm, zīda lentītēm, auduma ziediem vai akmentiņiem.

Kājas lenta tiek nēsāta uz labās kājas virs celīša, bet ja kāzu dienā ir izlemts vilkt divas, tad tās ir paredzētas, lai viena paliktu par atmiņu kāzu nakts romantikai - to dēvē par saldo vai par medus lenti un to velk pusi plaukstas augstāk par pirmo. Turpretī otra var noderēt atrakcijai, kad līgavainis no labās kājas to līgavai novelk.

 

Piemēram, Amerikā līgavas mežģīnes noņemšanas privilēģija tiek atvēlēta līgavainim pirms vai pēc līgavas pušķa izmešanas. Pirmo lenti dēvē par laimīgo, tieši to līgavainis sviež saviem vēl neprecētajiem draugiem. Gan tam, kurš to ieguvis lentu, gan tai, kura ir noķērusi līgavas pušķi, tiek paredzēts drīz precēties vai vismaz laimīgi atrast otru pusīti! Šo tradīciju var pavērst arī interesantāk – līgavaiņa draugs, kurš noķēris mežģīni, dodas pie meitenes, kura savukārt ir noķērusi līgavas pušķi un uzmanīgi uzvelk tai iegūto mežģīni. Tradīcija tiek pildīta ar nosacījumu – jo augstāk tā tiek uzvilkta, jo vairāk laimīgu gadu tiek vēlēts jaunajam pārim! Parasti kājas lentas un pušķa izmešana izvēršas par gana jautru kāzu aktivitāti! Varbūt ir vērts aizņemties kādu no ārzemju tradīcijām?

 

Kaut kas vecs, kaut kas jauns, kaut kas aizlienēts un kaut kas zils...

Lai gan nav viena noteikta krāsa, kādā ir jābūt līgavas kāzu kājas lentai, tomēr tradīcijas paredz, ka zilā krāsa simbolizē veiksmi turpmākajā laulības dzīvē. Mežģīne var būt gan viscaur zila, gan ar ziliem akcentiem, piemēram, kādu zilu kristāliņu.

 

*Kājas lentas bija īpaši populāras 30.tajos un 40.tajos gados. Tās pielietojums bija ērts veids, kā aizstāt mazu somiņu.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova
Foto: Pinterest.com