FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Vai kāzu kleitu var nopirkt lielveikalā?

image

Šķiet, kāzu kleita ir īpašākais apģērbs jebkuras sievietes garderobē. Vispersoniskākais, vissvinīgākais un tāpēc arī ar vislielāko atbildību gādājamais. Kur vislabāk iegādāties kāzu kleitu? Internetā? Kāzu salonā? Vai varbūt lielveikalā? 

Lielākā daļa meiteņu par savu īsto un vienīgo kāzu kleitu jau ir izsapņojušas, kad vēl spēlējās ar lellēm, tomēr ne mēs visas esam vienādas. Cik atšķirīgas esam pašas, tik dažādas ir mūsu kāzu tematikas un kleitas, tikpat atšķirīgi ir veidi, kā pie kleitām tiekam. Cita kleitu pasūtīs internetā (jārēķinās, ka var nederēt izmērs), cita izvēlēsies šūt (jārēķinās, ka nevari zināt, vai rezultāts beigās būs tieši tāds, kā vēlies), cita apstaigās visus kāzu salonus un kādā no tiem izvēlēsies savu īsto kleitu (jārēķinās, ka var nebūt īstais izmērs vai sapņu tērpa cena būs lielāka, nekā izsapņota).

Bet ne visām līgavām pietiek laika un gribēšanas kleitai veltīt tik daudz pūļu. Varbūt ir iespējams iegādāties savu līgavas kleitu sestdienas pēcpusdienā, kad būsi devusies uz lielveikalu pēc pārtikas produktiem nākamajai nedēļai?

Ko par to saka pašas līgavas?

Ne gluži lielveikalā, bet arī ne kāzu salonā, savu kleitu atradusi Laila: „Pagājušajā vasarā precējos otro reizi un kāzas bija paredzētas tikai vistuvāko – ģimenes un draugu – lokā. Pavisam noteikti zināju, ka kleitai netērēšu daudz naudas un pirkšu tādu, kas būs velkama vēl kādu reizi. Tā nu nolēmu pastaigāties pa mazajiem Rīgas centra veikaliņiem. Biju noskaņojusies uz kārtīgu staigāšanu, bet savu kleitu atradu jau pirmajā veikalā – pietiekami greznu, bet arī vienkāršu un solīdu. Blakus veikalā nopirku kurpes. Tāpēc uzskatu, ka viss ir iespējams – jāsamēro tikai vēlmes un iespējas. Nemeklē gurķus konfekšu bodē un lāpstu krāsu veikalā, tad viss izdosies!”

Turpretī Martai ir cita pieredze: „Lai gan kāzas samērā lielas, tomēr ceremonija notiks pie jūras. Biju stingri nolēmusi, ka netērēšu ne laiku, ne daudz naudas kleitai, kas paredzēta vienai dienai. Pat ja tā ir skaistākā diena manā mūžā, kleita ir un paliek tikai apģērba gabals! Tomēr viss izvērtā citādi. Biju apstaigājusi vairākus lielveikalus un jau noskatījusi savu kleitu, kad mamma mani pierunāja tikai uzmērīt dažas kleitas kāzu salonā viņai par prieku. Un tad sākās! Iegāju tādā azartā, ka beigās tur arī kleitu nopirku! Tiesa gan samērā lētu un tādu, ko pēc kāzām būs iespējams pārtaisīt par svinīgu kokteiļkleitu.”

Secinājumi un ieteikumi

Tāpat kā daudzos jautājumos, arī šajā viss lielākoties ir atkarīgs no plānoto kāzu stila un līgavas personības.

Lielveikals būs piemērota kleitas iegādes vieta, ja:  

 • tev ir ļoti ierobežots budžets (lai gan dažos labos kāzu salonos kleitas var iegādāties lētāk nekā vienkārši baltas kleitas parastā apģērbu veikalā);
 • uzskati, ka nav vērts TIK ļoti tērēties vienas dienas dēļ un vēlies tērpu, kas noderēs  arī citiem gadījumiem;
 • esi gatava arī citām krāsām – ne tikai baltai vai šampanieša toņa kleitai.

Ja esi jau bijusi kāzu salonā uzmērīt kleitas, diez vai tev lielveikalā izdosies atrast ko piemērotu kvalitātes ziņā (ja nu vienīgi ļoti dārgu, bet tad jau var pirkt arī salonā).

Daudzos veikalos iespējams nopirkt baltas kleitas – dažādu modeļu, dažādu cenu un dažādu svinīguma pakāpju.

Pat ja esi strikti izlēmusi pirkt kleitu lielveikalā un esi droša, ka lielās, greznās kleitas tev nepiestāv, uzmēri kādu no tām, jo visticamāk - citas iespējas tev nebūs! Un noteikti paņem līdzi mammu, jo viņa noteikti vēl vairāk nekā tu pati alkst tevi redzēt skaistajā, baltajā līgavas kleitā.

Izvērtē, kā pati jutīsies un izskatīsies vislabāk! Tikai tad būs pilnīgi vienalga, vai kleita pirkta lielveikalā vai šūta pie dārgas šuvējas.

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Mūsdienās mežģīnes ir iekarojušas savu vietu un šajā gadā teju triumfējušas modes pasaulē. Lai arī mežģīnes savu aktualitāti ir saglabājušas kopš to radīšanas brīža, šajā pavasara/vasaras sezonā tās atgriežas ar vērienu un var visai droši apgalvot, ka smalkā un delikātā mežģīne ir 2019. gada pavasara / vasaras modes tendenču priekšgalā.

 • Rīgā, Tērbatas ielā 55 atvērts jauns salons, kas piedāvā Latvijā plašāko mežģīņu un izsmalcinātu audumu klāstu ikdienai, svētkiem, kāzām un citiem pasākumiem.

 • Modes māksliniece, zīmola KATYA KATYA SHEHURINA izveidotāja. Viņai piemīt vaļsirdīgs un pārliecinošs zilu acu skatiens, ar siltu balsi viņa sarunas beigās nosaka: “Mēs arvien mazāk runājam par piegrieztnēm, bet vairāk par sajūtām.”

 • Izvēloties savu īpašo kāzu kleitu, ir jāņem vērā ne tikai kāzu kopējā tematika, kas ir ļoti būtiski, lai līgava iederētos svinīgajā pasākumā, bet arī viņas auguma formas un ķermeņa uzbūves tips.

 • Šajā jautājumā nav nepareizu viedokļu, katrai izvēlei ir savas priekšrocības un trūkumi. Pirms lēmuma pieņemšanas, apdomājiet, cik lielu nozīmi piešķirat kleitai – vai tas ir tikai tērps, vai īpašās dienas simbols.

 • Beidzot pienāca ilgi gaidītā diena, kad devies pie altāra savā skaistajā kāzu kleitā. Līgavainis sajūsmā sapņaini nopūtās, viesi izteica neskaitāmus komplimentus (un, protams, saņēmi arī gana daudz Instagram sirsniņu); kleita ļāva Tev izbaudīt savu īpašo dienu, jūtoties kā pašai skaistākajai būtnei pasaulē. Bet ko tagad? Ko iesākt ar kāzu kleitu pēc kāzām?