FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kāzu kleita tavam augumam

image

Izvēloties savu īpašo kāzu kleitu, ir jāņem vērā ne tikai kāzu kopējā tematika, kas ir ļoti būtiski, lai līgava iederētos svinīgajā pasākumā, bet arī viņas auguma formas un ķermeņa uzbūves tips.

Izšķir vairākus galvenos auguma tipus: smilšu pulksteņa vai X veida figūra, I veida figūra (plakans augums, bez izteikta vidukļa), ābolveida figūra, bumbierveida figūra, pilnīga figūra un īss augums. Tomēr ne viss ir tik viennozīmīgi, jo katram no šiem tipiem var būt savs auguma garums, ķermeņa proporcijas, kakla garums un apkārtmērs, rokas apkārtmērs utt. Katra šī nianse ir svarīga kāzu kleitas tapšanā. Tomēr, lai kaut nedaudz radītu priekšstatu, kas katram no šiem auguma tipiem  piestāv, iepazīsimies ar galvenajiem ieteikumiem.

O vai ābola tipa figūras

(Šauri pleci, izteiktas krūtis, pilnīgs vēders, šaurāki gurni un slaidas kājas) īpašniecēm galvenokārt jādomā par to, kas augumā ir skaists, izceļams, un parasti tas ir dekoltē. Dziļš (līdz krūšu bedrītei) V veida kakla izgriezums optiski sašaurina vidukli, kā arī pagarina kaklu. Tērpam vajadzētu izcelt zemkrūšu (ampīra) līniju un lejasdaļā veidot vieglu gaisīgu kritumu. Kleitas vertikālās līnijas pagarinās un slaidinās auguma formas. Savukārt, ja līgavai ir garš augums, tad  lejasdaļā droši var veidot pakāpeniskus volānus. Šāda tipa kleitas siluets ar paaugstinātu vidukli piemērots arī līgavām – topošajām māmiņām.


Carla Ruiz, Inmaculada García, Marco & Maria

X veida figūra

Varētu teikt, ir viena no laimīgākajām ķermeņa formām, jo dāmām ar šādu figūru piestāv vairāku siluetu kleitas. Auguma galvenās iezīmes - izteikti šaurs viduklis, plati pleci un sievišķīgi gurni. Bieži vien šī auguma īpašnieces nepamatoti uztraucas par savām aprisēm. Līgavas droši var izvēlēties nāriņas tipa kleitu. Savukārt, ja māc kompleksi par to, ka gurni ir pārāk sievišķīgi (vai šodien tā  var būt, skatoties uz izteiktajām Kimas Kardašjanas vai Dženiferas Lopesas formām), tad droši var izvēlēties jau iepriekš minēto klasisko princešu tipa kāzu kleitu - zem kuplās kleitas apakšdaļas noteikti nebūs nojaušams gurnu apjoms. Ja pleci ir izteikti plati, tad ieteicams izvēlēties augstu apkakli, jo tā optiski sašaurina plecus.


Galia Lahav Haute Couture, Morilee By Madeline Gardner, Pronovias

A vai bumbierveida figūra

(Šauri pleci, mazas krūtis, tievs viduklis, apjomīgi gurni), tad jāpievērš uzmanība tam, kā sabalansēt auguma proporcijas, - izteikto gurnu daļu ar slaido ķermeņa augšdaļu. Līgava noteikti vēlēsies piesaistīt līgavaiņa un viesu acu skatienu ķermeņa augšdaļai, savukārt neitrālu padarīt ķermeņa lejasdaļu. Lai vizuāli pagarinātu ķermeni, noteikti vajadzētu izvēlēties augstpapēžu kurpes. Optiski ķermeni pagarinās kleita ar velci. Lai ķermeņa augšdaļa izskatītos proporcionāla, krūšu daļā var izvēlēties volānus, rišas vai citu apjomu veidojošu risinājumu. Tāds piestāvēs arī mazu krūšu īpašniecēm. Ieteicama klasiskā A silueta kāzu kleita, kad tiek izcelta vidukļa līnija un A siluets viegli slīd pāri gurniem. Bumbierveida figūrai piestāvēs arī princešu tipa kāzu kleita, kā jau minēju iepriekš. Zem kuplās svārku daļas nebūs nojaušama apjomīgā gurnu daļa, šķitīs, ka kupla ir kleita. Visus dekorus, izšuvumus, mežģīnes vajadzētu novietot kleitas augšdaļā, lejasdaļu atstājot brīvu no pārbagātības.


Galia Lahav Haute Couture, Galia Lahav Haute Couture, Jesus Peiro

I veida figūra

Ir vienāda platuma, nav izteikta vidukļa, augums ir garš un plakans. Jo ķermenis ir tievāks, jo vairāk kupluma ap to var veidot, lai radītu sievišķīgas formas. Ieteicamas drapērijas krūšu daļā, mežģīņu piedurknes, dažādi sievišķīgi, viegli gaisīgi volāni. Savukārt vidukļa zonu ieteicams atstāt gludu, to izceļot. Gara auguma īpašnieces var izvēlēties kleitu ar pazeminātu vidukli, tas optiski saīsinās augumu. Iespējams, muguras daļā var veidot apjomīgu sasienamu lentu, kas piešķirs papildus apjomu dibenam un gurniem. Nav ieteicama taisna, gara, šaura kleita, kas vēl vairāk uzsvērs garo, plakano augumu. Šāda auguma īpašnieces   pie kleitas var nevilkt augstpapēžu kurpes. Kāzu dienā  nevajag kompleksot par savu augumu, bet gan muguru turēt taisni un nest savu kleitu graciozi.


Jesús Peiró, Jesús Peiró, Rosa Clará

Pilnīgai figūrai

Ieteicama stingra silueta kleita ar iestrādātu korseti, lai koriģētu auguma aprises. Pilnīga auguma īpašniecēm liela vērība jāpievērš audumam, no kā tiks šūta kleita. To vajadzētu izvēlēties matētu, jo visi spīdīgie materiāli (atlass, satīns) piešķir ķermenim papildus it kā liekos kilogramus. V veida kakla izgriezums slaidinās un pagarinās kakla līniju, un, ja arī frizūra tiks veidota uz augšu, tad dekoltē zona būs galvenais akcents kāzu kleitā. Var izcelt vidukli ar stingri veidotu piegulošu drapēriju vai ar jostu, kas ir veidota kā līnija nevis sasienama lentē, jo papildus apjoms šādai kleitai vairs nav nepieciešams. Vertikāls brīvs kritums uz leju slaidinās ķermeņa aprises. Ja līgavai ir pilnīgi roku augšdelmi, ne vienmēr labākais variants ir izveidot piegulošas, piemēram, mežģīņu auduma piedurknes, jo tās vēl vairāk paplatinās augšdaļas apmērus. Tā vietā ieteicams izvēlēties variācijas par piedurknēm. Tie var būt viegli krītoši un plandoši “spārniņi”, kā arī šādi volāni, kas vairākās kārtās būs piemēroti šauru plecu īpašniecēm.


Galia Lahav Haute Couture, Inmaculada Garcia, Demetrios

Maza auguma līgavām 

Piemērotas un piestāvēs kleitas 60. to gadu stilā  - izcelts viduklis, kupla svārku daļa ar tilla apakšsvārkiem, midi garums. Noteikti jāizvēlas kurpes uz papēžiem, lai slaidinātu un pagarinātu ķermeņa formas. Ja kleitas augšdaļai nepieciešams apjoms, tad  plecu daļā var izvēlēties akcentus. Maza auguma sievietes var izvēlēties garu princešu kleitu ar nedaudz paaugstinātu vidukļa līniju, tādā veidā vizuāli pagarinot augumu, vai arī taisna piegriezuma kleitu, kas nedaudz atgādina nāriņas tipa kāzu kleitu, taču ap ceļgaliem tā nav apspīlēta un lejasdaļa nav izteikti kupla.


Carla Ruiz, Cymbeline, YolanCris

Veidojot kleitu, nevajag aizmirst par tās muguras daļu, jo kāzu viesi, kamēr notiek ceremonija, vēro  līgavu no aizmugures, tāpēc to vēlams papildināt ar  interesantiem akcentiem, kurus var apspēlēt jaunā pāra pirmajā fotosesijā. Izvēloties līgavas tērpu individuāli,  iesaku vispirms apsvērt,  ko no auguma vēlams izcelt, kam būs galvenais akcents (dekoltē, viduklis, gurni), un tikai pēc tam domāt par to, ko vajadzētu noslēpt.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova
Foto avots: Barcelonabridalweek.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Mūsdienās mežģīnes ir iekarojušas savu vietu un šajā gadā teju triumfējušas modes pasaulē. Lai arī mežģīnes savu aktualitāti ir saglabājušas kopš to radīšanas brīža, šajā pavasara/vasaras sezonā tās atgriežas ar vērienu un var visai droši apgalvot, ka smalkā un delikātā mežģīne ir 2019. gada pavasara / vasaras modes tendenču priekšgalā.

  • Rīgā, Tērbatas ielā 55 atvērts jauns salons, kas piedāvā Latvijā plašāko mežģīņu un izsmalcinātu audumu klāstu ikdienai, svētkiem, kāzām un citiem pasākumiem.

  • Modes māksliniece, zīmola KATYA KATYA SHEHURINA izveidotāja. Viņai piemīt vaļsirdīgs un pārliecinošs zilu acu skatiens, ar siltu balsi viņa sarunas beigās nosaka: “Mēs arvien mazāk runājam par piegrieztnēm, bet vairāk par sajūtām.”

  • Šajā jautājumā nav nepareizu viedokļu, katrai izvēlei ir savas priekšrocības un trūkumi. Pirms lēmuma pieņemšanas, apdomājiet, cik lielu nozīmi piešķirat kleitai – vai tas ir tikai tērps, vai īpašās dienas simbols.

  • Beidzot pienāca ilgi gaidītā diena, kad devies pie altāra savā skaistajā kāzu kleitā. Līgavainis sajūsmā sapņaini nopūtās, viesi izteica neskaitāmus komplimentus (un, protams, saņēmi arī gana daudz Instagram sirsniņu); kleita ļāva Tev izbaudīt savu īpašo dienu, jūtoties kā pašai skaistākajai būtnei pasaulē. Bet ko tagad? Ko iesākt ar kāzu kleitu pēc kāzām? 
     

  • Katra meitene sapņo par savām kāzām – dienu, kad viņa varēs justies un arī izskatīties kā īsta princese. Bet kā tad savās kāzās ģērbjas princeses? Varbūt mēs vairāk dzenamies pakaļ mītam, ko ieviesušas Disneja multfilmas?