FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Digitāls kāzu ielūgums – tā plusi un mīnusi

Autors:Līga Āboma / PRECOS
Kāzu ielūgumi – viens no skaistākajiem kāzu plānošanas posmiem, jo tieši ar ielūgumu jūs paziņojat par savām kāzām. Mūsdienu steidzīgajā laikmetā, kad daudz kas notiek digitāli, arī digitālo ielūgumu izgatavošana ir kļuvusi populāra pāru vidū. PRECOS devās noskaidrot, kādi ir digitālo ielūgumu plusi un mīnusi, lai jums būtu vieglāk pieņemt lēmumu par to, kas derēs tieši jūsu kāzām.

Seši ieguvumi, izvēloties digitālu kāzu ielūgumu

1. Naudas ieekonomēšana

Nolīgstot aģentūru, kas izgatavo digitālos ielūgumus, izmaksas būs krietni mazākas nekā pasūtot papīra kāzu ielūgumus. Jāņem vērā, ka pie izmaksām klāt jāskaita arī save the date kartītes, kā arī pateicības vārdu atklātnītes.

2. Laika ieekonomēšana

Digitālo kāzu ielūgumu izgatavošana notiek daudz ātrāk nekā papīra. Tātad šis vairāk derēs tiem pāriem, kas atstāj plānošanu uz pēdējo brīdi. 21. gadsimtā šāds variants būtiski atvieglo pāra pēdējā brīža stresu.

3. Eko draudzīgi

Izvēloties digitālo ielūgumu, tiek saudzēta daba. Nevienam nav noslēpums, ka kāzu ielūgumu izgatavošanā tiek izmantots ļoti daudz papīra un citu materiālu, līdz ar to, ja ir vēlme būt dabai draudzīgiem, šis būs labākais variants.

Lasi arī: Ceļvedis videi draudzīgu kāzu organizēšanā

4. Ielūgumi nekavēsies pastā

Digitālajiem ielūgumiem nav vajadzības tikt pārvadātiem, kā arī nav jāpaļaujas uz darbinieku rūpību un godaprātu, kad sūtījums tiks šķirots un sūtīts. Tikpat skaists, cik tas izskatīsies tavā datorā vai telefonā, tāds pats nokļūs arī pie saņēmēja.

5. Atgriezeniskā saite no viesiem – uzreiz

Mūsdienās pietiek ar vienu klikšķi, lai apstiprinātu savu dalību kāzās! Ātri, ērti, inovatīvi!

6. Izpaliek nepatīkami pārsteigumi

Nekam šajā dzīvē nav 100% garantijas. Izgatavojot papīra ielūgumus, neatkarīgi, vai to darāt paši, vai pasūtāt pie ielūgumu meistara, var gadīties visādi, – saplīst tehnika, ar ko tiek gatavoti papīra ielūgumi, ja pasūtīti kādi īpaši materiāli, tie var aizkavēties piegādes ceļā, kā arī citas tehniskas ķibeles. Izvēloties digitālos ielūgumus, šāda opcija nemaz nav iespējama.

Seši mīnusi, izvēloties digitālu kāzu ielūgumu

1. Tas nav tik personisks, cik papīra ielūgums

Digitālo ielūgumu nav iespējams paņemt rokās, sataustīt un sajust. Tādā ziņā, papīra kāzu ielūgums ir soli priekšā, jo, ņemot vērā, ka kāzas ir ļoti romantisks notikums, šāds ielūgums būs daudz personiskāks, kā arī radīs īpašāku sajūtu saņēmējam. Un, protams, vērts atcerēties, ka mūsu mīļajiem vecvecākiem šāds aptaustāms, apmīļojams ielūgums var šķist daudz tīkamāks. Diemžēl ar digitālo ielūgumu šīs sajūtas varētu izpalikt.

2. Daži no viesiem nelieto internetu

Lai cik tas liktos neparasti digitālajā pasaulē, ir jārēķinās ar to, ka viesi var būt no dažādām paaudzēm, tāpēc pastāv iespēja, ka dažiem no viņiem nav e-pasta vai arī pat vispār netiek lietots internets. Tādā gadījumā, būs jāpielāgojas un daļai jāsūta digitālais, daļai papīra ielūgums vai jāatrod cita alternatīva, kā viesi skaisti ielūgt uz kāzām.

3. Ielūgums var nonākt e-pasta spamā

Diemžēl arī no tā nav iespējams 100% izvairīties. Pastāv iespēja, ka saņēmējs sūtījumu nemaz neatvērs, jo tas nonāk spama mapītē, ko, būsim godīgi, lielākā daļa vai nu neapskata vai izdzēš. Šāds variants var radīt nevajadzīgus pārpratumus. Tāpēc vēlams arī digitālajam ielūgumam neaizmirst pievienot RSVP.

Ja tuvojas atbildes sniegšanas beigu datums, bet gaidīto atbildi joprojām neesat saņēmuši, nekautrējieties atgādināt un neuzskatiet šo atgādināšanu par uzbāšanos. Pat labākie draugi var būt aizņemti, nedaudz izklaidīgi vai pat par spīti konkrētajām norādēm uzskatīt savu ierašanos par pašsaprotamu.

4. Tas nav tradicionāli

Lai arī mūsdienās var gandrīz katrai lietai atrast alternatīvu, tomēr pastāv klasika, kurai piemīt savs šarms un autentiskums. Arī šajā ziņā papīra ielūgumi ir krietni priekšā digitālajai pasaulei – ar savu tradicionalitāti un personiskumu. Turklāt nereti tieši kāzu ielūgums kopā ar citām īpašām kāzu dienas detaļām tiek iemūžināts skaistās fotogrāfijās. Izvēloties digitālu kāzu ielūgumu, šāda opcija nepastāv.

FOTO: Emīlija Bogdānova

5. To nevar saglabāt vai nolikt malā

Te mēs atgriežamies pie tā, ka digitālos ielūgumus nevar paņemt rokās, ierāmēt vai jebkādi citādi padarīt īpašus. Tie glabājas e-pastā un varbūt kādā atsevišķā mapītē, bet tos nevar kādā brīdī paņemt rokās un atcerēties īpašo notikumu, uz kuru tika ielūgts. Tāpat arī pats pāris gribēs to saglabāt kādā īpašā vietā vai ielikt savā kāzu albumā, kas atgādinās par viņu kāzu dienu. Protams, digitālo ielūgumu var arī izprintēt, bet tas tomēr būs citādāk...

6. To neizmanto greznās kāzās pilīs, muižās vai kad uzaicināti paši tuvākie radi

Jo greznākas kāzas, jo greznākam jābūt ielūgumam. Lai arī cikfantastisks būs digitālais ielūgums, tas nebūs piemērots un atbilstošs kāzām, kas notiek kādā neparastā, senatnīgā vietā vai tiek atzīmēts ļoti šaurā radu lokā.

Kā digitālu ielūgumu padarīt personiskāku?

Ir pāris knifi, kā digitālu kāzu ielūgumu padarīt personiskāku. 

Ielūgumā iekļaut pāra kopbildi


Personīgas fotogrāfijas jebkuru ielūgumu padarīs īpašu. Nav tāda likuma, ka bildei būtu jābūt profesionālai. Droši var radoši izpausties un ielūgumā ielikt arī fotogrāfiju, kas uzņemta agrāk. Tāpat arī nereti pāri ielūgumā izmanto fotogrāfijas no savas pirmskāzu fotosesijas.

Katru viesi ielūgumā uzrunā personiski

Iespējams, tas aizņems vairāk laika, taču, ja laiks nav bubulis un ir vēlēšanās, tad šāds variants ir opcija, lai ielūgumu padarītu personalizētāku un katram viesiem liktu justies īpašam.

Pievieno kādu jautru vai romantisku citātu, kas saistās ar jauno pāri

Citāts var būt gan kā sauklis kāzām, var būt arī visbiežāk lietotais teiciens par jauno pāri, ko viesi varētu zināt. Humors vienmēr atbrīvo un piešķir pozitīvu atmosfēru!

Ieteikumi digitālo ielūgumu izveides mājas lapām

Canva.com

Šī ir viena no populārākajām mājas lapām, kurā varēs atrast ap miljonu dažāda dizaina sagataves, lai tu varētu izveidot ielūgumu pēc savas gaumes. Ir pieejami varianti gan par brīvu, gan 1$. Šī mājas lapa ir soli priekšā citām, jo piedāvā iespēju bezmaksas augšuplādēt arī pašam savas fotogrāfijas un izmantot tās kāzu ielūguma veidošanā, tādējādi ielūgumu ērti padarīt personisku.

Etsy.com

Šeit būs pieejami tūkstošiem veidu, kurus lejuplādēt un pielāgot savai gaumeis. Īpaši ir tas, ka tiek piedāvāti arī atzīstamu kāzu ielūgumu dizaineru darbi. Cenas ir dažādas, tāpēc savu variantu atradīs jebkurš. Šos ielūgumus var izprintēt arī caur savu printeri, ievietot skaistās aploksnēs un izsūtīt viesiem.

Greenvelope.com

Tā ir augsti novērtēta mājas lapa kāzu ielūgumiem. Tajā ir pieejami gan bezmaksas, gan premium maksas varianti. Pluss ir tas, ka ir iespējams pievienot pašam savu mūziku, kartes un linkus. Ir iespējams izmantot mājas lapā sniegtās iespējas, lai viesi caur to atbildētu uz ielūgumu.

punchbowl.com

Vēl viens labs variants ielūgumiem, bet pieprasa mēneša maksu.  Mēneša maksa gan nepārsniedz 8$. Pēc mēneša abonementa iegādes šajā lapā vari darboties neierobežoti, – plānot, meklēt dizainus cik daudz un bieži vēlies. Caur mājas lapu iespējams nosūtīt ielūgumus, kā arī viesi caur to var atsūtīt atbildes. Lapa ir vienkārša un tajā ir viegli orientēties.

Withjoy.com

Šī mājas lapa ir bezbudžeta variants. Visas ielūgumu sagataves ir bezmaksas, bet tas nebūt nenozīmē, ka tāpēc tās ir sliktākas par maksas. Ir pieejami daudz variantu, kurus iespējams miksēt tēmas, krāsu, bilžu un burtu fontu ziņā. Īpašnieki nākotnē plāno to padarīt par maksas pakalpojumu, bet kamēr tas ir procesā, var izmantot to savu ideju realizēšanai.

Agnese (29) un Jānis (33) Dzedzeļi ir laulāts pāris jau 3,5 gadus, kas arī savās kāzās nolēma sūtīt viesiem digitālos ielūgumus.

Uz jautājumu, kāpēc tika dota priekšroka šim variantam, Agnese atzīst: ‘‘Mēs ar Jāni negribējām klasiskas un tradicionālas kāzas. Vēlējāmies atvieglot sev ielūgumu izsūtīšanu. Tas arī ir viens no pozitīvajiem aspektiem, kāpēc tos izvēlējāmies, jo nav jājautā draugiem un radiniekiem viņu adreses, lai nosūtītu kartīti – digitālais ielūgumus sanāk kā liels pārsteigums, par kuru neviens nenojauš.

Otra pozitīvā lieta, ko vēlētos atzīmēt, –  ir pieejamas ļoti daudz mājas lapas, kurās var pats izveidot ielūgumu. Mēs izvēlējāmies canva.com. Tajā ir pieejami ārkartīgi skaisti bezmaksas paraugi, kuros pats var ievadīt tekstu, izvēlēties fontu un krāsas. Tas ir ātri un neprasa ekstra laiku, lai sazinātos ar dizaineri, izstāstītu viņam vīziju un gaidītu variantus. Viss notiek uzreiz. Šo ielūgumu izsūtīšana mums neizmaksāja necik.

Trešā pozitīvā lieta ir tāda, ka, ja kāzās pamainās situācija – piemēram, izmainās datums, vieta vai tamlīdzīgi, tad digitālajā formātā visu var viegli labot.

Ceturtais pozitīvais aspekts ir tas, ka ielūgums visu laiku ir atrodams telefonā. Jo var būt situācijas, kad papīra ielūgums aizmirstas mājās un vajadzīgajā brīdī var palaist garām kādas svarīgas detaļas. Noslēgumā noteikti jāpiemin tas, ka tas ir dabai draudzīgs."

Uz jautājumu, vai ir arī kas negatīvs šāda veida ielūgumos, Jānis piemin: ‘‘Negatīvais šo ielūgumu sakarā būtu tas, ka viesi var būt arī vecāka gada gājuma cilvēki, kuri neizmanto modernās tehnoloģijas. Tā bija arī mūsu gadījumā, tāpēc šos ielūgumus izdrukājām un nodevām personīgi. Tāpat arī šāds ielūgums var ‘‘noklīst‘‘ – ir bijis, kad viesi mums zvana un jautā, kur un kad notiks kāzas, jo ielūguma e-pasts ir pazudis ienākošo vēstuļu kaudzē. Vēl pie negatīvā varētu pieskaitīt to, ka šo ielūgumu nevar saglabāt kā piemiņas lietiņu, ko daudziem ļoti patīk darīt. Papīra ielūgumam  ir tā sentimentālā vērtība, kurā var ieskatīties pat pēc daudz gadiem."

Kāzu industrija mainās katru dienu. Tiek izmanotas arvien jaunas inovācijas un alternatīvas jau klasikām vērtībām. Digitālie ielūgumi būtu šķituši nepieņemami pirms dekādes vai divām, bet mūsdienās tas ir diezgan populārs veids, ja plāno modernas kāzas.

Daļai digitālie ielūgumi var likties bezpersoniski un banāli, taču citiem tie var likties kā fantastiska alternatīva papīra ielūgumiem. Kā mēdz teikt – vienam māte, otram meita, trešam kleita. Plānojot kāzas, neviena no izvēlēm nebūs nepareiza.

Neatkarīgi no tā, kādu lēmumu pieņemsiet, pārliecinaties, ka izvēlaties to, kas visvairāk atbilst jūsu gaumei, kāzu tematikai un budžetam. Kāzas ir tās, kas paliks atmiņā uz visu mūžu, tāpēc ir svarīgi, ka tiek izdarītas vislabākās izvēles, lai, atskatoties uz savām kāzām, jūs nodomātu: Viss bija tā, kā mēs vēlējāmies!

Lasi arī: Kāzu ielūguma saturs 

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova