FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kas ir „save the date” kartītes? Kur un kādam nolūkam tās lieto?

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Save the Date jeb datuma rezervēšanas ielūgumi kļuvuši arvien vairāk izmantoti arī Latvijas pāru vidū, kas mūsdienu steidzīgajā pasaulē ir gluži saprotams. Save the Date ielūgums būs īpaši noderīgs tiem pāriem, kas plāno ielūgt viesus no ārvalstīm vai tālākām pilsētām, kā arī, ja precies ar ārzemnieku vai plānotas galamērķa kāzas (destination wedding) ar kāzu viesu piedalīšanos.

Kas ir Save the Date kartītes un kam tās nepieciešamas?

Kā stāsta kāzu plānotāja Agate Lūse: “Save the Date kartītes topošais jaunais pāris sagatavo un izsūta viesiem īsi pēc saderināšanās. Tajās nav jānorāda ceremonijas vieta vai svinību vieta, bet būtu jānorāda valsts un pilsēta, kurā notiks kāzas. Ir labi norādīt arī, kāda veida pasākums tas būs un uz cik ilgu laiku domājat viesus aicināt.”

Tātad Save the Date būtu jāiekļauj tāda informācija, lai viesis varētu laicīgi ieplānot jūsu kāzu datumu savā grafikā, savukārt viesi no ārvalstīm varētu laicīgi un krietni izdevīgāk rezervēt lidmašīnas biļetes vai plānot nokļūšanu sev citā ērtā un izdevīgā veidā.

Kad izsūtīt Save the Date ielūgumu?

Jo drīzāk saviem viesiem izsūtīsiet Save the Date ielūgumu, jo labāk. Tie var būt seši līdz deviņi mēneši pirms kāzām, kas viesiem dos pietiekami daudz laika, lai ērti un veiksmīgi ieplānotu viesošanos jūsu kāzās.

Nereti kāzas plānotas gadu vai vismaz pusgadu pēc bildinājuma. Jo drīzāk lūgsiet saviem viesiem rezervēt datumu, jo ērtāk viņiem un drošāk jums, ka vēlamais un tik gaidītais viesis uz jūsu kāzām patiešām varēs ierasties.

Ja viesi pie jums ieradīsies no ārzemēm vai arī plānotas galamērķa kāzas, tad ļoti svarīga informācija ir kāzu norises laiks (dienu skaits). Īpaši svarīgi tas būs tad, ja nevēlaties maksāt par viesu transportu vai uzturēšanos ārpus kāzu svinību laika, bet lūgsiet, lai viesi to dara paši.

Kam sūtīt Save the Date ielūgumu?

Lai arī lielākoties Save the Date kartiņas pilda praktisku funkciju, un svarīgākās tās būs tieši tiem viesiem, kam nokļūšana uz jūsu kāzām saistās ar lielāku plānošanu, ja vien vēlaties un esat droši par viesu sarakstu, tad Save the Date ielūgumu varat nosūtīt visiem viesiem (uz ģimeni plānojot vienu kopīgu Save the date ielūgumu).

FOTO: Ainārs Mazjānis

Svarīgākie Save the Date kartiņas adresāti vienmēr būs:

  • vēlamie kāzu viesi, kas dzīvo ārvalstīs vai sava darba dēļ bieži dodas ilgos un tālākos komandējumos, līdz ar to, viņiem savs grafiks jāplāno laicīgi;
  • visi kāzu viesi, ja kāzas plānotas ārzemēs. Šādi viesi varēs jau laicīgi atrast izdevīgākos aviopārvadātāju piedāvājumus, kā arī laicīgi savā grafikā rezervēt šīs dienas, jo galamērķa kāzas lielākoties vienmēr būs ilgākas nekā pāris dienas;
  • visi kāzu viesi, ja kāzu svinības paredzētas ilgāk nekā klasiski ierasts – divas dienas vai tās paredzētas darba dienā.

Jāpatur prātā, ka Save the Date ielūgums sūtāms tikai tiem viesiem, ko noteikti ielūgsiet uz kāzām.

Ļoti nepieklājīgi būtu sūtīt karti, ja negrasāties cilvēku ielūgt vai pieļaujat, ka varētu nākties pārskatīt viesu sarakstu noteiktā kāzu budžeta dēļ un kādu no viesiem svītrot no viesu saraksta.

Tāpat arī noteikti nevajadzētu pēcāk mainīt kāzu norises vietu, jo viesiem tas var būt ļoti liels apgrūtinājums vai pat neiespējami visu pārplānot.

Idejas Save the Date ielūguma noformējumam

Save the Date kartiņas pasaulē populāras kļuva jau pirms apmēram 20 gadiem. Šobrīd tām noteikti vairs nav jābūt tikai kartiņām. Šis datuma rezervēšanas ielūgums var tikt veidots radoši un pāris tam var pieiet gluži individuāli.

Tā var būt kartiņa, klasiska vēstule, suvenīrs, magnētiņš, kokgriezums, pāra fotogrāfija vai jebkas cits ar Save the Date svarīgāko informāciju.

Save the Date ielūgums var tikt nosūtīts arī elektroniski vai tas var būt pirmais iepazīšanās posms ar pāra izveidoto kāzu mājaslapu, kurā kāzu viesis var lasīt sev adresēto Save the Date ielūgumu.

Vienmēr Save the Date ielūguma nobeigumā pieminiet, ka oficiālais ielūgums ar detalizētu kāzu norises informāciju sekos.

Kad ir saņemts Save the Date ielūgums

Pēc etiķetes uz Save the Date sūtījumu nav jāatbild, tomēr, ja zināt jau tajā brīdī, ka uz kāzām ierasties nevarēsiet, informējiet par to pāri. Tas būs pieklājīgi, palīdzēs pārim jau laicīgāk plānot kāzu izmaksas un citas lietas, kā arī pāris netērēs resursus, sūtot jums kāzu ielūgumu.

Viesu atbildes sniegšana par savu ierašanos vai neierašanos kāzās tiek gaidīta no kāzu ielūguma izsūtīšanas brīža. Tas parasti tiek apzīmēts ar franču valodas terminu RSVP, uz kuru atbildot, viesis apstiprina vai atsaka savu ierašanos kāzās.

Raksta titulfoto: Laura Viļuma