FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ko nozīmē RSVP kāzu ielūgumā?

image

Reizēm, saņemot kāzu ielūgumu, viesi var apjukt un nezināt, kā pareizi rīkoties, ja ielūgumam pievienota kartiņa atpakaļsūtīšanai vai redzama frāze RSVP. Topošais jaunais pāris gaida atbildi, bet ielūgtie viesi klusē. Kas tad īsti ir RSVP, kā uz to reaģēt viesiem un kā pēc iespējas ātrāk saņemt atbildi?

Termins RSVP nāk no franču valodas un tas nozīmē lūdzu, atbildiet. Tradicionālajā izpildījumā RSVP ir neliela ielūgumam pievienota atbildes kartiņa, ko viesim ir jānosūta atpakaļ topošajam jaunajam pārim, tādējādi apstiprinot vai atsakot savu ierašanos kāzās. Ja ielūgumā iekļauta kartiņa ar frāzi RSVP vai jebkā citādi norādīts, ka tiek gaidīts apstiprinājums par ierašanos uz kāzām, viesiem ir jāatbild – tā ir nepieciešamība, nevis iespēja.

Līgava ar līgavaini novērtēs pēc iespējas ātrāku atbildes saņemšanu, jo tas nosaka dažādu kāzu vajadzību plānošanu, viesu izkārtojumu pie galda, kā arī, protams, izmaksas. Pāra tuvākie draugi vai radi var uzskatīt, ka viņiem nav jāatbild, jo pats par sevi saprotams, ka viņi uz kāzām ieradīsies. Tomēr ne vienmēr tas to nozīmē; būs tikai pieklājīgi un jaunajam pārim atvieglojoši, ja arī šie cilvēki ielūgumam atbildēs.

Šeit sakāmvārds runāšana sudrabs, klusēšana zelts nebūs īsti vietā, jo atbilde jāsniedz arī neierašanās gadījumā.

Lai viesi nejustos apmulsuši un līgava ar līgavaini mierīgu prātu varētu tikt galā ar plānošanas jautājumiem, tālāk daži ieteikumi, kā veidot ielūgumu, lai atbildi saņemtu noteiktajā termiņā un viesiem ērtā veidā.


Foto: Pinterest

Esiet tieši un konkrēti

Kāzu ielūgumā vai RSVP kartītē norādiet tieši un līdz kuram datumam vēlaties saņemt atbildi. Piemēram, “Lūdzu, apstipriniet savu ierašanos, rakstot uz e-pastu musukazas@email.com līdz 30. jūnijam.” Ja apstiprinājumu vēlaties saņemt telefoniski, norādiet telefona numuru un vārdu, vēlams arī statusu (līgava, vedējmāte, līgavas māsa, kāzu organizators) – respektīvi, cilvēku, kuru uz šo numuru var sazvanīt. Var šķist, kāzās ieradīsies tuvākie cilvēki un viņi zinās, kā piezvanīt līgavai vai līgavainim, tomēr nedaudz attālāki viesi var nezināt līgavas vai līgavaiņa telefona numuru. Īpaši šis punkts jāievēro, ja tiek norādīts atbildi sniegt vedējiem, līgavas māsām vai kāzu rīkotājiem.

Vienmēr izceliet un padariet pamanāmu atbildes sniegšanas datumu, lai viesim tas nepaslīd garām. Izmantojiet uzmanību piesaistošu burtu dizainu, īpašu fontu, slīprakstu vai citus piesaistošus efektus.

Dažādojiet iespējas

Tradicionāli RSVP nosaka atbildes kartiņas un apmaksātas aploksnes pievienošanu ielūgumam, tomēr vēlmi saņemt apstiprinājumu par ierašanos var izteikt arī pavisam vienkārši: Lūdzu, atbildiet; Lūdzu, apstipriniet savu ierašanos un tml., turpinot ar norādītu e-pastu vai telefona numuru.

Lai viesi justos ērti, padomājiet, kāds atbildes sniegšanas veids katram būs patīkamāks. Vienam ērti būs piezvanīt, citam uzrakstīt e-pastu, īsziņu vai sazināties sociālajos tīklos, bet vēl kāds novērtēs iespēju atbildi nosūtīt pa pastu. Tas nenozīmē, ka visa uzmanība jāvelta katra viesa paradumu izpētei vai jāveido individuāls ielūgums katram viesim, bet gan jāņem vērā viesu ikdienas aizņemtība un citi faktori. Lai biznesā aizņemtais brālēns vai bērnības draugs, rūdītais vecpuisis neattaptos vien pāris dienas pirms kāzām ar neatbildētu ielūgumu rokās, norādiet, ka atbildes sniegšanai ir alternatīvas – piezvanīt, uzrakstīt e-pastu vai citas. Bet joprojām – esat konkrēti!

Padariet RSVP kartīti par skaistu un interesantu ielūguma pielikumu

Ja esat nolēmuši pieturēties pie klasiskās RSVP formas ar kartīti atpakaļsūtīšanai, veidojiet to atraktīvu, vizuāli iespaidīgu un viesiem interesantu. Ja jūsu viesi vēlēsies parādīt, cik asprātīgi vai radoši tie spēj būt, tā viņiem būs lieliska motivācija šo kartīti nosūtīt atpakaļ!


Foto: Pinterest

Atgādiniet par RSVP beigu datuma tuvošanos

Ja tuvojas atbildes sniegšanas beigu datums, bet gaidīto atbildi joprojām neesat saņēmuši, nekautrējieties atgādināt un neuzskatiet šo atgādināšanu par uzbāšanos. Pat labākie draugi var būt aizņemti, nedaudz izklaidīgi vai pat par spīti konkrētajām norādēm uzskatīt savu ierašanos par pašsaprotamu.

Esiet organizēti

Ja kāzas ir nelielas, grūtības uzskaitīt saņemtās atbildes nebūs, tomēr ja ielūgto viesu skaits sasniedz simts un vairāk, jāplāno un jāreģistrē saņemtās atbildes. Nekad nebūs situācija, ka visi viesi atbildēs vienā un tajā pašā dienā vai pat nedēļā. Parasti atbildes sniegšanas periods ir četras līdz piecas nedēļas. Tas, protams, atkarīgs no ielūguma izsūtīšanas laika, bet parasti šis laiks tiek aprēķināts tā, lai viesi apstiprinātu savu ierašanos trīs līdz četras nedēļas pirms kāzām. Esiet organizēti paši un dodiet viesiem pietiekami daudz laika atbildēšanai! Šeit var noderēt kāzu plānošanas rīki, kur organizēti iespējams sekot līdzi viesu skaita izmaiņām, lai nebūtu jāiejūk papīrlapu un blociņu kalnos.

Ja kāzu ielūgums tiek sūtīts elektroniski

Skaisti un individuāli noformēts papīra ielūgums ir klasika, tomēr plašās un dažādās saziņas iespējas sniedz arī dažādas ielūguma izveides variācijas, piemēram, video kāzu ielūgums. Lai arī šobrīd šāds ielūguma veids nav guvis lielu popularitāti Latvijā, pasaulē tas tiek izmantots arvien biežāk. Izvēlieties piemērotu video izsūtīšanas laiku! Atbilstošākais laiks būs darbadienu vakari vai brīvdienas, kad cilvēki visbiežāk pārbauda savus personīgos e-pastus un tie varēs pievērst nedalītu uzmanību un iedziļināties jūsu video ielūgumā, varbūt pat uzreiz tam atbildēt. Arī šeit norādiet konkrētu veidu, kā un līdz kuram laikam vēlaties saņemt atbildi par ierašanos.

Ja ielūgumā nav iekļauts RSVP

Ja tiek saņemts ielūgums, kurā nav iekļauts lūgums savu ierašanos apstiprināt, viesis var brīvi izlemt savu klātbūtni apstiprināt vai nē. Tomēr jebkura līgava un līgavainis būs priecīgi zināt, cik viesu ir gaidāmi.

Svarīgi atcerēties, ja reiz savu ierašanos esat apstiprinājuši, ir goda lieta ierasties!

Lasi arī: Teksti, ko rakstīt kāzu ielūgumosKāzu ielūguma saturs un 10 nepatikšanas, ko var sagādāt kāzu viesi

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Savā ikdienas darbā bieži sastopos ar jautājumiem, kas saistīti ar ielūgumu teksta uzbūvi. Tāpēc vēlos dalīties pieredzē gan ar saviem esošajiem un topošajiem klientiem, gan tiem, kas savus kāzu ielūgumus nolēmuši gatavot paši vai izvēlējušies pasūtīt pie cita ielūgumu izgatavotāja.

  • Teksti, kurus ieraudzīt kāzu ielūgumā būs priecīgs ikviens viesis! Tik ļoti dažādi, bet katra gaume atradīs savējo.

  • Kā izvēlēties ielūgumu, kas tad īsti ir akcepta kartiņa un kādu veidot kāzu programmu? Par šiem un citiem kāzu ielūgumu niekiem pastāstīsim šajā rakstā.

  • Pirmo iespaidu par gaidāmajām kāzām veido ielūgums, tāpēc tam parasti velta īpašu uzmanību. Būtiski ir atcerēties, ka ielūgums ne vien sniedz informāciju par gaidāmajām kāzām, pašu uzaicinājumu un svinību norisi, bet arī spēj viesus sagatavot svētku stilistikai un noskaņai, kā arī tas bieži vien kalpo par piemiņu jauki nosvinētajām kāzām.