FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu ielūgumu un citu papīra veidojumu izvēle un nepieciešamība

Kā izvēlēties ielūgumu, kas tad īsti ir akcepta kartiņa un kādu veidot kāzu programmu? Par šiem un citiem kāzu ielūgumu niekiem pastāstīsim šajā rakstā.

Kā izvēlēties ielūgumu?

Lai jūsu kāzas padarītu interesantākas, ielūgums var būt izvēlēts atbilstoši:

  • jūsu kāzu tematikai;

  • jūsu izvēlētajai kāzu krāsai;

  • kāzu vietai (iespējams, ka tā saistās ar ko īpašu);

  • iecerētajam kāzu stilam.

Izvēle var būt atkarīga arī no Jūsu personības raksturojuma, tātad ielūgums var tikt veidots romantiskā, klasiskā, askētiskā, humoristiskā, ieturēti elegantā, retro vai rustic stilā.

Kas ir akcepta kartiņa?

Lai zinātu precīzu viesu skaitu, kuri ieradīsies uz jūsu kāzām, tad ielūgumam pievienota akcepta kartiņa, saukta arī par RSVP, ir viens no veidiem, kā to izdarīt. Jūsu viesis aizpilda kartiņu, akceptējot/neakceptējot savu ierašanos, un nosūta jums to atpakaļ.

  • Akcepta karte var būt galda kartes izmēros ~10,5 x 5,5 un vēlams ar iedrukātu tekstu, lai jūsu viesim atliktu tikai apstiprināt savu ierašanos vai neierašanos.

  • Lai jūsu viesiem šī procedūra nesagādātu liekas neērtības, pie šīs kartes būtu vēlams pielikt aploksni ar jūsu adresi un uzlīmētu marku.

Kāzu programma

Kāzu programma tiek izgatavota vienotā stilā ar ielūgumiem. Programmā tiek uzrakstīta vakara gaitas norise, paredzētais kāzu svinību ilgums (dienu skaits), aktivitātes un norādīta vieta. Programmu var novietot uz atsevišķa galda vai pie sienas, tās var būt arī vairākas, ja telpas ir plašas. Šim variantam izmērs varētu būt lielāks A3. Iespējams, ka telpā būs izvietoti atsevišķi galdiņi viesiem. Tādā gadījumā kāzu programmu var izvietot uz katra galdiņa un tās var būt attiecīgi mazākas izmēros.

Galda kartes

Galda karšu veidi var būt visdažādākie. Ja Jūs vēlaties viesus sēdināt pie galda pēc noteiktas secības, uz galda kartēm tiek uzrakstīti vārdi. Galda kartes var būt kā galda dekorējumi, kastītes, maisiņi un citi elementi ar attiecīgu noformējumu atbilstoši kāzu stilam.

FOTO: Laura Viļuma

Dziesmu grāmata  

Arī dziesmu grāmatas vāki tiek izgatavoti, ieturot jūsu kāzu stilu. Saka, ka latvieši ir dziedātāju tauta. Dziesmu grāmata būs labs palīgs, lai uzsāktu dziedāšanu, kad vārdi ir piemirsušies. Dziesmu grāmatā var tikt iekļautas dziesmas ar zināmu meldiņu, bet pašu sacerētiem vārdiem.

Pateicības kartiņa

Šīs kartiņa vairāk attiecas uz pēckāzu laiku. Tā ir iespēja apliecināt savu cieņu un pateicību jūsu kāzu viesiem par dziesmām, par ziediem un dāvanām.

Pateicības kartiņa var būt:

  • kā rāmītis (izgatavots vienotā stilā ar ielūgumu) ar pateicības vārdiem, kur iespējams ielikt foto no jūsu kāzām un nosūtīt to pa pastu, vai arī nodot personīgi;

  • īpaši noformētā datu nesējā, kurā saglabātas jūsu kāzu fotogrāfijas un/vai video, un pateicības vārdi.
     

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis