FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Ielūgums uz kāzām

image

Pirmo iespaidu par gaidāmajām kāzām veido ielūgums, tāpēc tam parasti velta īpašu uzmanību. Būtiski ir atcerēties, ka ielūgums ne vien sniedz informāciju par gaidāmajām kāzām, pašu uzaicinājumu un svinību norisi, bet arī spēj viesus sagatavot svētku stilistikai un noskaņai, kā arī tas bieži vien kalpo par piemiņu jauki nosvinētajām kāzām.

Viesu ielūgšana

Ielūgums uz kāzām var būt mutisks, telefonisks, sūtīts pa parasto vai elektronisko pastu, kā arī tas var tikt pasniegts personiski. Ielūgumam jābūt tādam, lai viesi zinātu kam, kur un kad viņiem jābūt gataviem. Lai arī kāzu ielūgums ir tāds pats ielūgums kā citi, tas ir kas vairāk kā vienkārši ielūgums - tas pirmkārt sniedz vizuālu informāciju par gaidāmo priecīgo notikumu pirms vēl viesis iepazinies ar rakstīto ielūguma tekstu, kā arī tas pauž notikuma formalitāti un toni. Formālām kāzām, pēc etiķetes, piederas formāls, drukāts vai arī citādi klasiski un eleganti noformēts ielūgums. Ja kāzas ir neformālas, ielūgumu var brīvi veidot gan valodas, gan stila ziņā.

Kāzu ielūgumu ir pieņemts nosūtīt viesiem divas līdz trīs nedēļas pirms kāzu svinībām. Katram viesim tiek sūtīts savs ielūgums. Ģimenei parasti tiek sūtīts kopīgs ielūgums, taāu pilngadīgajiem ģimenes locekļiem nepieciešams atsevišķs ielūgums. Pēc ielūguma saņemšanas pieklājas atbildēt un pateikties par uzaicinājumu, kā arī informēt par savu ierašanos vai neierašanos kāzās.

Ja visi viesi ir aicināti uz laulību ceremoniju, bet tikai viena daļa no tiem uz svētku svinībām, nepieciešams veidot divu veidu ielūgumus. Viesiem, kas tiek aicināti tikai uz baznīcu vai dzimtsarakstu nodaļu, nav nepieciešams lūgt atbildēt par ierašanos. Tiem, kuri tiek aicināti ne vien uz baznīcu, bet arī uz svinībām, ielūgums atšķiras ar to, ka klāt pievieno informāciju par svinību norises vietu un laiku. Ja kāzas rīko ne visai zināmā vietā, ielūgumam jāpievieno paskaidrojums, kā to atrast, plāns un norādījumi ar kādu transporta līdzekli tur iespējams nokļūt.

Foto: Pinterest.com

Iespējamie ielūgumu veidi

 • Tipogrāfijā drukāti ielūgumi (īpaši piemēroti lielam viesu skaitam);

 • Veikalā pirkti ielūgumi (pašiem jāieraksta nepieciešamā informācija);

 • Mājās gatavoti ielūgumi (drukāti vai arī oriģināls roku darbs).

 • Elektroniski ielūgumi.

Lietas, ko būtu jāpatur prātā, veidojot kāzu ielūgumus

 • Kāda veida kāzas ir paredzētas? Ja tās iecerētas kā grezns un formāls pasākums, uz ielūgumiem nevajadzētu taupīt. Ja kāzas svinēsiet šaurākā lokā, tad iespējams izlīdzēties ar veikalā iegādātām ielūgumu kartiņām.
   
 • Kādu iespaidu vēlaties atstāt? Izvēlaties kāzu iecerētajai tematikai un noskaņai atbilstoša izskata ielūgumus!

 • Ar cik lielu ielūgumu skaitu Jums būtu jārēķinās? Sagatavo vispārēju viesu sarakstu un nodrošinies ar pāris ielūgumiem vairāk nekā sākotnēji plānots, jo tie var tikt sabojāti rakstīšanas procesā, turklāt var gadīties situācija, kad kāds viesis steigā ir piemirsts.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Reizēm, saņemot kāzu ielūgumu, viesi var apjukt un nezināt, kā pareizi rīkoties, ja ielūgumam pievienota kartiņa atpakaļsūtīšanai vai redzama frāze RSVP. Topošais jaunais pāris gaida atbildi, bet ielūgtie viesi klusē. Kas tad īsti ir RSVP, kā uz to reaģēt viesiem un kā pēc iespējas ātrāk saņemt atbildi?

 • Savā ikdienas darbā bieži sastopos ar jautājumiem, kas saistīti ar ielūgumu teksta uzbūvi. Tāpēc vēlos dalīties pieredzē gan ar saviem esošajiem un topošajiem klientiem, gan tiem, kas savus kāzu ielūgumus nolēmuši gatavot paši vai izvēlējušies pasūtīt pie cita ielūgumu izgatavotāja.

 • Teksti, kurus ieraudzīt kāzu ielūgumā būs priecīgs ikviens viesis! Tik ļoti dažādi, bet katra gaume atradīs savējo.

 • Kā izvēlēties ielūgumu, kas tad īsti ir akcepta kartiņa un kādu veidot kāzu programmu? Par šiem un citiem kāzu ielūgumu niekiem pastāstīsim šajā rakstā.