FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ielūgums uz kāzām

Pirmo iespaidu par gaidāmajām kāzām veido ielūgums, tāpēc tam parasti velta īpašu uzmanību. Būtiski ir atcerēties, ka ielūgums ne vien sniedz informāciju par gaidāmajām kāzām, pašu uzaicinājumu un svinību norisi, bet arī spēj viesus sagatavot svētku stilistikai un noskaņai, kā arī tas bieži vien kalpo par piemiņu jauki nosvinētajām kāzām.

Viesu ielūgšana

Ielūgums uz kāzām var būt mutisks, telefonisks, sūtīts pa parasto vai elektronisko pastu, pāra kāzu mājaslapa, kurā iekļauts ielūgums, kā arī tas var tikt pasniegts personiski.

Ielūgumam jābūt tādam, lai viesi zinātu kam, kur un kad viņiem jābūt gataviem. Lai arī kāzu ielūgums ir tāds pats ielūgums kā citi, tas ir kas vairāk kā vienkārši ielūgums – tas, pirmkārt, sniedz vizuālu informāciju par gaidāmo priecīgo notikumu pirms vēl viesis iepazinies ar rakstīto ielūguma tekstu, kā arī tas pauž notikuma formalitāti un toni.

Formālām kāzām, pēc etiķetes, piederas formāls, drukāts vai arī citādi klasiski un eleganti noformēts ielūgums. Ja kāzas ir neformālas, ielūgumu var brīvi veidot gan valodas, gan stila ziņā.

Kāzu ielūgumu ir pieņemts nosūtīt viesiem divas līdz sešas nedēļas pirms kāzu svinībām. Katram viesim tiek sūtīts savs ielūgums. Ģimenei parasti tiek sūtīts kopīgs ielūgums.

Pēc ielūguma saņemšanas pieklājas atbildēt un pateikties par uzaicinājumu, kā arī informēt par savu ierašanos vai neierašanos kāzās. Šim nolūkam nereti kāzu ielūgumam tiek pievienots RSVP.

Ja visi viesi ir aicināti uz laulību ceremoniju, bet tikai viena daļa no tiem uz svētku svinībām, nepieciešams veidot divu veidu ielūgumus. Viesiem, kas tiek aicināti tikai uz baznīcu vai dzimtsarakstu nodaļu, nav nepieciešams lūgt atbildēt par ierašanos.

Tiem, kuri tiek aicināti ne vien uz baznīcu, bet arī uz svinībām, ielūgums atšķiras ar to, ka klāt pievieno informāciju par svinību norises vietu un laiku, kā arī lūgumu apstiprināt savu ierašanos.

Ja kāzas rīko ne visai zināmā vietā, ielūgumam jāpievieno paskaidrojums, kā to atrast, plāns un norādījumi, ar kādu transporta līdzekli tur iespējams nokļūt.

FOTO: Ilva Barkāne

Iespējamie ielūgumu veidi

  • Tipogrāfijā drukāti ielūgumi (īpaši piemēroti lielam viesu skaitam);
  • Individuāli izgatavoti, pasūtīti pie kāzu ielūgumu izgatavotājiem;
  • Veikalā pirkti ielūgumi (pašiem jāieraksta nepieciešamā informācija);
  • Mājās gatavoti ielūgumi (drukāti vai arī oriģināls roku darbs).
  • ​Elektroniski ielūgumi, ielūgums video formātā;
  • Ielūgums, kas integrēts pāra kāzu mājaslapā, kas pēcāk tiek papildināta ar jebkādu citu informāciju par pāra kāzām.

Lietas, ko paturēt prātā, veidojot kāzu ielūgumus

  • Kāda veida kāzas ir paredzētas? Ja tās iecerētas kā ļoti grezns un formāls pasākums, uz ielūgumiem nevajadzētu taupīt. Ja kāzas svinēsiet šaurākā lokā, tad iespējams izlīdzēties ar veikalā iegādātām ielūgumu kartiņām. Jebkāda tipa kāzām piemēroti un atbilstoši būs arī video ielūgumi vai pāra veidota kāzu mājaslapa.
  • Kādu iespaidu vēlaties atstāt? Izvēlaties kāzu iecerētajai tematikai un noskaņai atbilstoša izskata ielūgumus!
  • Ar cik lielu ielūgumu skaitu Jums būtu jārēķinās? Sagatavo vispārēju viesu sarakstu un nodrošinies ar pāris ielūgumiem vairāk nekā sākotnēji plānots, jo tie var tikt sabojāti rakstīšanas procesā, turklāt var gadīties situācija, kad kāds viesis steigā ir piemirsts.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova