FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Dzērienu izvēle rudens / ziemas kāzām

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Rudens un ziemas kāzām ir tikai šim gadalaikam raksturīgais šarms. To rada tas, kā konkrēto gadalaiku protam izbaudīt, ko ceļam galdā, kā cienājam sevi un viesus. Dzērieniem – kā bezalkoholiskajiem, tā alkoholiskajiem – kāzās ir liela loma. Iestājoties vēsākam laikam, mainās arī vēlmes pēc dzērieniem. Dzirkstošos vīnus, baltvīnus un atspirdzinošus kokteiļus nomaina sildoši kokteiļi un tumšāki, sātīgāki dzērieni.

Piemērotākie dzērieni rudens / ziemas kāzām

Iestājoties vēsākam laikam, pirmā lieta, kas mainās svinētāju gaumē ir atsaucība pēc sarkanvīna. Ja vasaras mēnešos galvenokārt tiek izvēlēts viegls baltvīns, tad rudenī / ziemā viesi ir iecienījuši baudīt izteiksmīgus un garšā bagātus vīnus, kas lieliski sader kopā ar mielastu.

Protams, plānojot ēdienkarti, kā vasarā, tā ziemā ir vēlams pieskaņot ēdienkartei atbilstošus vīnus. Baudot sulīgu liellopa steiku, sarkanvīns būs lielisks papildinājums jebkurā gadalaikā. Taču vasarā sarkanvīns nudien vairāk kalpos kā mielasta sastāvdaļa, nevis kā dzērienu galda galvenais elements.

Rudenī, bet it sevišķi ziemā, mainās arī konjaka, brendija un balzāma baudīšanas paradumi. Ja vasaras karalis pašreiz ir džins, tad ziemas periodā tas ir viskijs vai rums.


FOTO: no Top Shelf Bartending arhīva

Coca colu nomaina ābolu sula vai ingvera limonāde. Domājot par kokteiļiem, ziemā popularitāti zaudē atspirdzinošie dzērieni, kā arī mazāk tiek patērēti gāzēti dzērieni. Svinībās priekšroka tiek dota intensīvākiem kokteiļiem, kurus var baudīt lēnāk

Lasi arī: Dzērienu izvēle un iegāde kāzām 


FOTO: Klaids Lielbiksis

Sildošie alkoholiskie kokteiļi rudens / ziemas kāzām

Vēsākā laikā izcils kokteilis būs ar ingvera-medus sīrupu, kas lieliski sader ar jūsu iemīļoto viskiju. Tāpat arī balzāms un vēss laiks ir kā cimdiņš ar rociņu. Tāpēc balzāms / balzāms + sula visnotaļ ir lielisks veids, kā papildināt kokteiļu karti.

Ja vasarā populāra ir apelsīnu Mimoza (Mimoza ir kokteilis, kas sastāv no vienas daļas šampanieša un vienas daļas kādas atdzesētas citrusa augļu sulas, visbiežāk apelsīnu sulas), tad ziemā ierastās apelsīnu Mimozas var nomainīt pret latviskām dzērveņu Mimozām.

No klasiskās kokteiļu pasaules joprojām aktuāli būs Old Fashioned vai White Russian.

Bārmenis kāzās noteikti ir lielisks risinājums, jo tieši viņš būs tas, kas zinās precīzākās dzērienu un to piedevu proporcijas, lai kokteilis būtu ne tikai ķeksīša pēc, bet sniegtu īstu baudījumu.

Sildoši un spēcinoši bezalkoholiskie dzērieni vēsākam laikam

Tāpat arī bezalkoholisko dzērienu pasaulē ir dažādas dzērienu un kokteiļu variācijas. Pirmā un vienkāršākā lieta būtu gāzētos atspirdzinošos dzērienus nomainīt pret ingvera limonādi jeb angliski ginger ale vai ginger beer. Šīs lietas patiesi saderēs ar vēsāku laiku!

Nemainīgi populāras sulas / morss vēsākā laikā ir upeņu, ābolu un dzērveņu. Šīs sulas kopā ar kanēli, apelsīnu un kādu garšvielu būs lieliska kombinācija siltam kokteilim.


FOTO: no Top Shelf Bartending arhīva

Tāpat, protams, var pasniegt zāļu tējas, ingvera + citrona karsto dzērienu, kakao, karsto šokolādi un karstvīnu. Vērts paturēt prātā, ka lieliskus dzērienus var iegādāties no mūsu pašu Latvijas ražotājiem, kas piedāvā sidrus, sulas, morsus un karstvīnus.

Ja kāzas plānotas rudenī / ziemā, bet tomēr nevēlaties aizrauties ar kokteiļu vai citu dzērienu dažādību, tomēr vismaz viens sildošs dzēriens dienas gaitā būtu jāieplāno.

Paldies sakām Top Shelf Bartending bārmenim Ivaram Kalējam, kas palīdzēja šī raksta tapšanā.

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis