FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Vai kāzu svinībās nepieciešams bārmenis? 8 iemesli bārmenim teikt jā!

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Neatkarīgi no tā, kādu dzērienu bāru savām kāzām izvēlaties, – ir būtiski to atstāt drošās, uzraugošās rokās, nodrošinot, ka dzērienu stacija tiktu pieskatīta līdz ballītes noslēgumam (vai vismaz gandrīz līdz noslēgumam).

PRECOS apkopoja astoņus iemeslus, kāpēc bārmenim teikt jā! Tāpat arī – savā pieredzē dalās divi profesionāļi – Ivars Kalējs no Top Shelf Bartending un bārmeņu komanda no Martandi.

Lai arī sākotnēji var šķist, ka pašapkalpošanās bārs ir vienkāršākā un ērtākā izvēle kā sev, tā saviem viesiem, tomēr svinībās ar kuplu skaitu viesu, lieti noder kāda atbildīgā persona par bāru un to saistītajiem jautājumiem – vai pieejamas tīras glāzes, vai ir pietiekami daudz ledus, vai kādu no dzērieniem nav nepieciešams papildināt un vēl daudziem citiem, ko patiesībā ne vienmēr uzreiz var iedomāties.

Un galu galā – ja svinībās vēlaties ko vairāk par vīnu, šampanieti vai rumkolu, bārmenis būs tas, kas zinās precīzākās dzērienu un to piedevu proporcijas, lai kokteilis būtu ne tikai ķeksīša pēc, bet sniegtu īstu baudījumu.

Astoņi iemesli bārmenim teikt jā!

1. Dzērienu izvēle

Bārmenis būs ne tikai dzērienu pasniedzējs svinību laikā, bet jau pirms pasākuma palīdzēs noteikt nepieciešamo dzērienu daudzumu, uzklausot vēlmes un iespējas, turklāt nereti piedāvās iespēju maksāt tikai par iztērēto alkohola daudzumu.

2. Dzērienu piegāde

Piegādās dzērienus, kā arī piemeklēs atbilstošas glāzes un nodrošinās ledus, augļu un citu sastāvdaļu iegādi un piegādi.

3. Atmosfēra un sajūtas

Dzērienu bārs ar bārmeni raisa ballītes noskaņas un svinīgu sajūtu. Tā ir iespēja nogaršot dažādus populārākos, kā arī pavisam jaunu garšu kombināciju dzērienus (un ne tikai alkoholiskos!). Turklāt bārmeņa piedāvātie kokteiļi nebūs tikai nejauši sajaukti šķidrumi – tie ir kvalitatīvi dzērieni, kas piesaista ar vizuālo noformējumu un vilina garšas (un ožas!) kārpiņas.

4. Estētisks galda noformējums

Bārmenis nodrošinās, ka uz svinību galdiem nestāvēs plastmasas Coca-Colas un citas pudeles, kas kopējo vizuālo skatu (un arī kāzu fotogrāfijas) var krietni pabojāt.

5. Aktivitāte

Bārs ir kā papildu aktivitāte, kas liks viesiem izkustēties no saviem krēsliem. Kā zināms – lai cik liela būtu māja, labākās ballītes daļas notiek virtuvē. Šis gan nenozīmē, ka viesi kā pielipuši stāvēs pie bāra vien, – dzērienu bārs kāzās ir tā vieta, kur kūsā rosība, sarunas un notiek iepazīšanās starp savstarpēji nepazīstamiem  viesiem. Lielākam šovam iespējams izvēlēties arī šampanieša piramīdas, bārmeņu šovus un pat kokteiļu meistarklases – kokteiļu jaukšanas paraugstundu, iesaistot viesus.

Lasi arī: Dzērienu izvēle rudens / ziemas kāzām

6. Mazāk rūpju

Beidzās konkrētais vīns? Ledus izkusis? Neesam izvēlējušies pareizās glāzes? Kā tur bija jāsajauc tā Margarita? Nekas no šī nebūs nedz jūsu, nedz jūsu vedēju pārziņā.

7. Kontrole

Bārmenis kāzās sekos līdzi viesu labsajūtai un tam, lai kādam viesim nesanāktu iedzert stipri virs mēra. Tā ir garantija, ka svinības neaiziet pašplūsmā pāragri, tā atņemot daļu no svinību burvības.

8. Ekonomija

Alkoholiskie, kā arī bezalkoholiskie dzērieni nudien nav tas lētākais prieks. Prasme izvēlēties atbilstošu daudzumu un nepieciešamās sastāvdaļas kokteiļiem arī ir pieredzes jautājums. Izvēloties piesaistīt bārmeni, ietaupīsiet kā laiku kāzu plānošanas posmā, tā naudu, ko iztērēsiet uz alkoholiskajiem un bezalkoholiskajiem dzērieniem, jo tiks pasniegti sabalansēti dzērieni, kā arī visas pudeles netiks atkorķētas uzreiz. Patērēsiet mazāk alkohola, bet vairāk limonādes un citas kokteiļu sastāvdaļas.

Lasi arī: Dzērienu izvēle un iegāde kāzām 


FOTO: Klaids Lielbiksis

Ko ņemt vērā, izvēloties bārmeni kāzām

Profesionāls bārmeņu uzņēmums var nodrošināt visu, kas saistās ar bāru no A-Z.

Kā stāsta Martandi profesionālie bārmeņi, tad, kā jebkurš plānošanas solis, arī bārmeņa izvēle sākas ar tikšanos. Tam seko dzērienkartes izveide, nepieciešamais dzērienu daudzuma aprēķins, piedāvājuma sagatavošana, plānošana, ņemot vērā visas iesaistītā puses. Tiek ieteikti labākie risinājumi, vadoties pēc bārmeņu pieredzes.

Kā uzsver Top Shelf Bartending komandas pārstāvis Ivars, tad: “Profesionāli bārmeņi varēs piedāvāt ļoti daudz. Viss ir atkarīgs no tā, ko pāris vēlas, kāds ir pasākuma koncepts.”

FOTO: no Top Shelf Bartending arhīva

Bet kā zināt, cik lielu bārmeņu komandu nolīgt? Vai pietiek tikai ar vienu bārmeni?

Kopumā, objektīvs cilvēku skaits uz vienu bārmeni ir ap 60 personas.

Ivars no Top Shelf Bartending stāsta: “tas ir ļoti atkarīgs no bārmeņa spējām un tā, kādā konceptā notiek pasākums. Nevaru runāt par visiem aroda meistariem Latvijā, bet no Top Shelf Bartending komandas pieredzes strādājam viena bārmeņa sastāvā līdz 65 personām. Ja cilvēku ir krietni vairāk, tad vienojamies par divu bārmeņu nepieciešamību. Mēs strādājam ar lielu mājasdarbu iepriekš, ko veicam dienu pirms pasākuma, sagatavojot visas sagataves, lai kokteiļu pasniegšana būtu ļoti ātra un efektīva, tāpēc arī varam strādāt ar tik lielu viesu skaitu.”

Kā skaidro Martandi komanda, tad bārmeņu skaits pasākumā ir atkarīgs ne tikai no bārmeņa spējām, bet arī klienta prasībām. “Lielākoties pasākumos, kur ir viens bārmenis uz aptuveni 60 cilvēkiem bārā netiek pasniegts ļoti plašs sortiments, tiek gatavoti vienkārši kokteiļi, bārs atrodas vienā vietā. Paplašinoties sortimentam un klienta prasībām, rodas nepieciešamība pēc vēl viena līdz diviem bārmeņiem. Bārmeņu komanda sastāv vēl no citiem darbiniekiem –  bārmeņa palīgs, pakotājs, krāvēji utt. Pie lielāka daudzuma noteikti iesaistās lielāka komanda, bet to var paredzēt pēc sarunas ar klientu, saprotot klienta vēlmes,” stāsta Martandi.

Bārmenis kāzām nolīgts uz noteiktām stundām, bet svinības turpinās. Ko darīt?

Ja bārmenis kāzām tiek nolīgts uz noteiktām stundām, bet svinības vēl turpinās, jāsaprot, kas notiek ar bāru, kas pārņems tā vadību, vai dzērienus tālāk lies viesi paši. Šis jautājums noteikti ir izrunājams ar bārmeni vēl pirms pasākuma.

Ir divi biežākie scenāriji:

  • bārmenis ar komandu nostrādā norunāto laiku un pirms došanās prom, ar klientu vienojas, kādu alkoholu atstāj. Visa tehnika, trauki un citi bārmeņa piederumi dodas prom līdz ar viņu.
  • bārmenim beidzot darbu, viņš un komanda dodas prom, visu atstājot svinību vietā.

“Mūsu komanda strādā ar ļoti vienkāršu modeli, – kad bārmenis dodas mājup, viss tiek atstāts pasākuma norises vietā. Visas lietas, kuras ir jāatgriež, tiek atgrieztas mūsu rīcībā tuvākajās dienās. Mēs ļoti uzticamies saviem pāriem un zinām, ka šādi ir ērtāk visiem,” stāsta Ivars no Top Shelf Bartending.

Kad bārmenis ir devies mājup, paveras lieliska iespēja piepildīt kāda viesa mazo sapni – būt par bārmeni un rūpēties par saviem klientiem.

FOTO: Annija Ungura

Ar kādām izmaksām rēķināties?

Nav iespējams noteikt vienu konkrētu summu, jo izmaksas veidosies no dažādiem faktoriem.

Piemēram, Martandi stāsta, ka neizdala atsevišķi bārmeņu atalgojumu. Kopējā summā ietilpst ne tikai bārmeņa honorārs, bet arī transporta izdevumi, sagatavošanās darbi, novākšanās, nodokļi un citas lietas.

Izmaksas būs atkarīgas arī no bārmeņu profesionalitātes un pieredzes. Top Shelf Bartending stāsta, ka: “vidējais honorārs, ar ko jaunajiem pāriem būtu jārēķinās par profesionāla bārmeņa pakalpojumiem, neskaitot citas izmaksas, būtu ap 300 - 500 eiro, ja pieņemam, ka kāzas ir vasarā un norit nedēļas nogalē.

Ja skatāmies uz kopējām izmaksām, ieskaitot visu, arī alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus, ko sagādā bārmenis, tad no pieredzes gribu teikt, ka šī summa ir ap 30 eiro no personas.”

Atcerieties, ka lielisks bārmenis būs tas, kurš ne tikai uzbrūvēs gardu dzērienu, bet arī būs atvērts un komunikabls jūsu īpašajā pasākumā!

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis