FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Korķa nauda - kas tā ir un ko ņemt vērā?

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Noteikti teju ikvienam ir nācies dzirdēt vārdus korķa nauda. It kā pašsaprotama lieta, tomēr, sastādot budžetu un veicot konkrētus svinību kopējos aprēķinus, ir vērts pievērst uzmanību, kāda ir korķa naudas samaksa un kas tajā ietilpst.

Kas ir korķa nauda?

Korķa nauda ir svinību vietas noteikta naudas summa par katru viesi, pēc kuras samaksāšanas tiek ļauts svinību vietā ierasties ar savu sagādāto alkoholu.

Nav noslēpums, ka jebkurā pasaules vietā ikviens restorāns, bārs un svinību vieta alkoholam, ko piedāvā viesiem un apmeklētājiem, ir uzlikts uzcenojums. Tas nozīmē, – rīkojot plašas svinības, uz alkoholu var nākties iztērēt prāvu summu. Lai piedāvātu saviem viesiem no šī izvairīties, lielākā daļa restorānu, bāru un svinību vietu piedāvā korķa naudas iemaksu.

Kas tiek ietverts korķa naudā?

Korķa nauda tiek piekopta teju ikvienā svinību vietā, tomēr nosacījumi var atšķirties.

Pāris drīkst un pat vajadzētu iepriekš noskaidrot, vai korķa nauda nozīmē tikai atļauju ierasties ar saviem alkoholiskajiem dzērieniem, vai tomēr tajā ir iekļauti arī papildpakalpojumi – atbilstošas glāzes dažādiem dzērieniem un kokteiļiem, kokteiļu salmiņi, ledus, salvetes un jebkas cits, kas attiecībā uz dzērieniem var būt nepieciešams.

FOTO: Laura Viļuma

Korķa naudas izmaksas

Korķa naudas izmaksas katrā svinību vietā atšķirsies. Šī summa var svārstīties no EUR 1,50 līdz pat EUR 7,00 par personu. Tas atkarīgs no svinību vietas kopējās cenu politikas, gan tā, kas šajā korķa naudā ietilpst.

Dažas svinību vietas piedāvā iespēju nemaksāt korķa naudu, ja pie viņiem pasūta alkoholu vismaz pirmajam galda klājumam. Tātad pārim pašam ir jāizvērtē, kāds variants būs izdevīgāks, ja izvēlētā svinību vieta piedāvā arī šādu opciju.

Korķa nauda ikvienā svinību vietā būs elastīgs un individuāli izrunājams un pielāgojams pakalpojums.

Lasi arī: Dzērienu izvēle un iegāde kāzām

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova