FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

20 must-have kāzu fotogrāfijas, kurām jābūt jūsu albumā

image

Jau sāc iztēloties, kā jūsu kāzu diena izskatīsies iemūžināta fotogrāfijās? Piedāvājam dažus padomus tam, kādām fotogrāfijām noteikti jākļūst par daļu no jūsu lielā kāzu foto albuma. 

1. Gatavošanās

Mirklis PIRMS! Gatavošanās ir tas brīdis, kurā gan līgava, gan līgavainis vēl uz pavisam neilgu brītiņu ir katrs par sevi – satraukušies par to, kas notiks jau pēc pavisam neilga brīža, tādēļ palūdziet fotogrāfu iemūžināt, kā pošaties lielajam notikumam.


Foto: Einārs Freimanis

2. Kāzu kleita

Kāzu kleita lieliski izskatās arī uz Tevis un būs redzama neskaitāmās fotogrāfijās, taču palūdz iemūžināt to arī atsevišķi – ieraugi to gluži kā toreiz, kad pirmo reizi ieraudzīji skatlogā.


Foto: Einārs Freimanis

3. Detaļas

Arī detaļām ir nozīme. Sīkas dekorācijas, aksesuāri un kosmētika papildinās kāzu dienas fotogrāfiju romantiku un maigumu. 


Foto: Jānis Naglis

4. Gredzeni

Protams, gredzeni. Tuvplāna fotogrāfijās ikvienam būs iespēja aplūkot laulības gredzena krāšņumu – individuālos gravējumus, neierastās formas vai, tieši otrādi, klasisko šarmu. 


Foto: Spīgana Spektore

5. Kurpes

Šīs īpaši attiecas uz pāriem, kuri savus kāzu aksesuārus plāno saskaņot. Pēdējo gadu tendences liecina, ka pāri nereti izvēlas netradicionālus kāzu apavus – kedas, gumijas zābakus, košas zeķes –, turklāt visbiežāk radošās idejas saskaņo. Ja līgava uz kāzām ierodas puķainās kediņās, bet līgavainis puķainās zeķēs, tas noteikti ir jāiemūžina. 


Foto: Mārtiņš Leitis

6. Līgavaiņa aksesuāri

NEKAD neaizmirstiet par līgavaini! Protams, līgava baltajā kleitā ir vakara lielākā zvaigzne, taču arī līgavaiņa tērpā vienmēr ir noslēpusies kāda pārdomāta detaļa – aproču pogas, tauriņš un smalkais uzvalks izskatīsies neatvairāmi arī kāzu fotogrāfijās. 


Foto: Vilnis Slūka

7. Līgavas ziedu pušķis

Romantika un krāsas – līgavas kāzu pušķis akcentē kāzu svinīgumu un līgavas tēlu. Ar šīm fotogrāfijām nekad nav iespējams “aizšaut garām”. 


Foto: Miks Šēls un Reinis Melionarskis

8. Līgavas portrets

Ar pareizo fotogrāfu māksliniecisks un trausls attēls ar līgavu var kļūt teju par izstāžu galerijas skaistāko eksponātu. Šī būs TĀ fotogrāfija, kura tiks rādīta vēl daudzus gadus pēc kāzām. Turklāt, tā saņems neizsakāmi daudz atzinīgu komentāru sociālajos tīklos!


Foto: Liene Pētersone

9. Emocijas

Kāzas ir emocionāls notikums ne vien jaunajam pārim, bet arī kāzu viesiem. Aizkustinoša fotogrāfija ar līgavaini pie altāra, vecāku prieka asaras un draugu līksmība paspilgtinās īpašās dienas atmiņas. 


Foto: Miks Šēls

10. Mākslinieciskā fotogrāfija

Šī ir pāra nozīmīgākā fotogrāfija. Šī fotogrāfija būs tā, ko pāris rādīs saviem bērniem un mazbērniem, kura lielformātā rotās viesistabas sienu un kura kļūs par jūsu mūža skaistāko fotogrāfiju. Jo oriģinālāka un dramatiskāka, jo labāk. Ļaujieties eksperimentiem un kļūstiet par Holivudas zvaigznēm, jūs to esat pelnījuši!


Foto: Inta Lankovska

11. Bērni

Bērnu emocijas un neizmērojamais prieks piedos kāzu fotogrāfijām to sirsnību, kas nepieciešama.  Arī šīs fotogrāfijas savu vērtību iegūs ar laiku, atskatoties uz nu jau pieaugušajiem cilvēkiem kā maziem un piemīlīgiem kāzu viesiem. 


Foto: Gints Freimanis

12. Dekorācijas

Jūs noteikti esat ieguldījuši lielus līdzekļus, lai jūsu diena izskatītos neaizmirstama. Tādēļ pārliecinieties, ka kāzu dekorācijas ir daļa no foto atmiņām.


Foto: Inta Lankovska

13. Viesi

Desmitgades pēc kāzām, atverot kāzu albumu, viena no aizraujošākajām spēlēm būs “atceries, kā viņš toreiz izskatījās?” – gremdēšanās atmiņās par savu svētku dienu kā vēsturisku notikumu. Cilvēki ar gadiem mainās, un viesu fotogrāfijas strādās kā laika kapsula. Turklāt pēc kāzām arī viesiem būs kāda fotogrāfija, ko paturēt sev piemiņai.


Foto: Juris Ross

14. Salaulāšanās

Tas brīdis ir klāt! Fotogrāfija komentārus neprasa, jo šis ir brīdis, kurā jūs oficiāli kļūstat par vienu veselumu. 


Foto: Gatis Orlickis

15. Tikko apprecējāmies!

Tikpat svarīgs ir arī brīdis pēc – visi jūsmo, birst ziedi, jūsu pirmais skūpsts kā precētam pārim. Šī ir viena no emocionālākajām fotogrāfijām kāzu albumā. 


Foto: Ģirts Raģelis

16. Atmosfēra un svinību vieta

Svinību vieta, gluži tāpat kā dekorācijas, ir viens no aspektiem, ko būtu vēlams izcelt. Kāzu vieta simbolizē atmosfēru, un vietas izvēle spēlē lielu lomu gan pašās kāzās, gan pāra un viesu atmiņās.


Foto: Jānis Konons

17. Ēdiens un dzērieni

Svētku galds, pilns ar gardiem un izsmalcinātiem ēdieniem, interesantas detaļas, neordināra ēdienkarte, sēdvietu izkārtojums un košie kokteiļi – tā tik ir pārticība un dzīres!


Foto: Elīna Upmane

18. Kāzu torte

Vakara nagla un neizzūdoša tradīcija – tik izsmalcinātu torti mēs baudām vienu reizi dzīvē, proti, savās kāzās. Tai noteikti jātop iemūžinātai arī taustāmās atmiņās.


Foto: Pinterest.com

19. Pirmais valsis

Deja, kurai gatavojāties visu mūžu – kleitas graciozais kuplums, līgavaiņa staltums un romantiskās gaismas rada lielisku kompozīciju.


Foto: Ainārs Mazjānis

20. Kulminācija

Salūts, laternas, mičošana pusnaktī – šo daļu iespējams pārvērst mākslinieciskā un iespaidīgā fotogrāfijā. Aizver fotoalbuma pēdējo lappusi ar tādu pašu kulmināciju, kā tajā dienā. 


Foto: Džeina Saulīte

SAISTĪTIE RAKSTI
 • Gints Freimanis ir 33 gadus vecs rīdzinieks, kurš ar visu sirdi sevi vēl aizvien pieskaita Liepājai. Tieši viņš šogad ieguva titulu Gada labākais kāzu fotogrāfs 2016, kas ir jau atkārtota uzvara Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas rīkotā konkursā Latvijā.

 • Viens no labākajiem un visaugstāk novērtētajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi un vairākkārt iegūtiem vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumiem. Viņš fotogrāfijās iemūžina to, ko nekustīgā attēlā šķietami nav iespējams notvert – kustības, smaržas, garšas, vēja pūsmas, gaisā plandoša līgavas plīvura maigo šalkoņu...

 • Pirms kāzām lielākā daļa pāru ir bez pieredzes profesionāla fotogrāfa pavadībā, tādēļ pirmskāzu fotosesijas ir lielisks treniņš.

 • Nereti kāzās vasarā ar viesiem vai jauno pāri rodas šāds vai līdzīgs dialogs:

  - Bet ko Tu dari ziemas periodā?
  - Bildēju.
  - Ko? Fotosesijas?
  - Pārsvarā kāzas.
  - Kā kāzas? Kāzas ziemā? Vai tad kāds arī precas ziemā?!

 • Aizvien vairāk jauno pāru savās kāzās vēlas redzēt profesionālu kāzu fotogrāfu, kura panākumus šajā jomā apstiprina ne tikai iespaidīgs portfolio, bet arī LKFA kvalitātes zīmogs. Lasi tālāk un uzzini, kas ir LKFA un kādu lomu tā spēlē kāzu fotogrāfijas tirgū Latvijā.

 • Virtuālā realitāte ir kļuvusi par mūsu ikdienu, un to var pielietot gandrīz visur - spēlēs, arhitektūrā, izklaidē, mācībās. Lasiet tālāk un uzziniet, kā tehnoloģiju attīstība var mainīt Jūsu izpratni par kāzu video!