FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Viedokļi: cik laicīgi vajadzētu rezervēt kāzu fotogrāfu?

image

Viens no topošo jaunlaulāto visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir saistīts ar kāzu fotogrāfiju. Neatkarīgi no tā, vai noskatīts kāds konkrēts fotogrāfs, vai pāris ir atvērts dažādiem variantiem, ir būtiski šo svarīgo lēmumu pieņemt savlaicīgi. Portāls PRECOS vaicā Latvijas kāzu fotogrāfijas profesionāļiem, cik ilgu laiku pirms kāzām pārim vajadzētu nolīgt fotogrāfu un kā dažādās sezonās mainās fotogrāfa pieejamība?

Kāzu fotogrāfs EINĀRS FREIMANIS

Ja kāzas plānotas sezonas laikā (maijs – oktobris) un svinībām tiek izvēlēta piektdiena vai sestdiena, tad par fotogrāfa rezervēšanu nepieciešams padomāt savlaicīgi. Ja vēlaties algot kādu konkrētu mākslinieku, tad optimāls laiks rezervēšanai ir gadu pirms kāzām. Ja atliksiet uz vēlāku laiku, tad pastāv lielāka iespēja, ka jūsu noskatītais mākslinieks jau būs rezervēts. Man vislabākais laiks rezervācijai ir uzreiz pēc pašreizējās sezonas beigām (oktobris, novembris), kad ir vairāk laika koncentrēties nākamajai sezonai, jo ar katru potenciālo klientu vēlos tikties un iepazīties arī personīgi. Ir bijis arī gadījums, kad pāris ir vēlējies veikt rezervāciju 2 gadus iepriekš, kas tomēr ir par agru.

Kas attiecas uz nepopulārajām kāzu dienām – starpsezonas mēnešos vai sezonas darba dienās –, optimāls laiks rezervācijai būtu pusgadu iepriekš, bet, ja vēlaties būt droši, tad var interesēties arī agrāk, jo daļa fotogrāfu pieņem tikai konkrētu skaitu kāzu gadā vai mēnesī, tāpēc, pat ja kāzu datums ir nepopulārā laikā, tik un tā pastāv iespējamība, ka varat saņemt atteikumu.

Lasi vairāk par kāzu fotogrāfu Eināru Freimani.

Kāzu fotogrāfs MĀRCIS BALTSKARS

Šis ir viens no aktuālākajiem un biežāk uzdotajiem jautājumiem. Parasti saviem klientiem saku – kāds konkrēts datums vasarā var būt aizņemts jau 2 gadus iepriekš, bet tikpat labi tas var būt brīvs vēl pāris nedēļu pirms kāzām. Ja ir jau padomā kāds konkrēts fotogrāfs, kuru vēlaties redzēt savās kāzās, un citi varianti netiek izskatīti, tad jo ātrāk rezervēsiet šo fotogrāfu, jo lielāka iespēja, ka tieši viņš bildēs jūsu kāzas. Mani ir rezervējuši pat 2 gadus iepriekš. Ja ir padomā vairāki fotogrāfi, tad joprojām liela fotogrāfu izvēle būs apmēram gadu iepriekš un brīvi varēsiet izvēlēties kādu no sev tīkamajiem.

Aktīvais kāzu laiks pie mums ir no maija sākuma līdz septembra beigām. Protams, vispieprasītākajā laikā – vasarā (jūlijs, augusts) – fotogrāfi tiek ‘’izķerti’’ visātrāk. Līdz ar to, ja jūsu kāzas ir plānotas vasarā, tad sazināšanos ar fotogrāfu noteikti nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi. Aptuveni pusgadu pirms kāzām būtu pēdējais laiks, kad ar fotogrāfu sazināties. Bet, protams,  ja arī ir sanācis, ka kāzas netiek organizētas tik laicīgi un fotogrāfs tiek meklēts tikai pāris mēnešus pirms kāzu dienas, noteikti nekautrējieties un uzrunājiet visus sev tīkamos fotogrāfus. Man bieži nācies saskarties ar to, ka pāris padomā – viņam jau noteikti būs aizņemts un kautrējas zvanīt pēdējā brīdī, bet patiesībā sagadījies, ka tieši konkrētais datums man ir brīvs. Ir pat bijis, ka vasarā kādu no datumiem rezervē tikai nedēļu iepriekš, bet tas parasti notiek nestandarta situācijās, kad kaut kas atgadījies ne tā, kā iepriekš plānots.

Galvenais, ko es iesaku – apskatiet ne tikai pāris skaistākās fotogrāfa bildes, bet arī to, kā viņš iemūžinājis vismaz vienas kāzas visas dienas garumā. Tā labāk sajutīsiet fotogrāfa stilu, sapratīsiet, kā viņš strādā, un zināsiet, vai tieši viņš būs jums īstais.

Lasi vairāk par kāzu fotogrāfu Mārci Baltskaru.

Kāzu fotogrāfs HARALDS FIĻIPOVS

Ja ir nolemts, ka kāzas būs pēc gada, noteikti drīz vien ir vēlams lūkoties arī pēc fotogrāfa, jo pavasaris un ziema ir aktīvākais rezervāciju laiks. Mazliet citādāk ir ar kāzām gada aukstajos mēnešos. Šādu kāzu fotografēšana visbiežāk tiek rezervēta nedaudz īsākā laika posmā – parasti rudens un ziemas mēneši. Lai arī ziema nav kāzām bagātākais laiks, būtu jāatceras, ka ir arī citi pasākumi, kuri tiek rezervēti laicīgi – korporatīvie pasākumi, vecgada balles un citi svētki. Tāpēc nevajadzētu paļauties, ka ziemā visi datumi ir brīvi un viegli rezervējami, bet laicīgi padomāt par savu svētku iemūžināšanu.

Lasi vairāk par kāzu fotogrāfu Haraldu Fiļipovu.

 

 

 

 

 

Foto no personīgā arhīva; raksta logo: Einārs Freimanis, raksta titulbilde: Mārcis Baltskars.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Gints Freimanis ir 33 gadus vecs rīdzinieks, kurš ar visu sirdi sevi vēl aizvien pieskaita Liepājai. Tieši viņš šogad ieguva titulu Gada labākais kāzu fotogrāfs 2016, kas ir jau atkārtota uzvara Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas rīkotā konkursā Latvijā.

 • Viens no labākajiem un visaugstāk novērtētajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi un vairākkārt iegūtiem vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumiem. Viņš fotogrāfijās iemūžina to, ko nekustīgā attēlā šķietami nav iespējams notvert – kustības, smaržas, garšas, vēja pūsmas, gaisā plandoša līgavas plīvura maigo šalkoņu...

 • Pirms kāzām lielākā daļa pāru ir bez pieredzes profesionāla fotogrāfa pavadībā, tādēļ pirmskāzu fotosesijas ir lielisks treniņš.

 • Nereti kāzās vasarā ar viesiem vai jauno pāri rodas šāds vai līdzīgs dialogs:

  - Bet ko Tu dari ziemas periodā?
  - Bildēju.
  - Ko? Fotosesijas?
  - Pārsvarā kāzas.
  - Kā kāzas? Kāzas ziemā? Vai tad kāds arī precas ziemā?!

 • Aizvien vairāk jauno pāru savās kāzās vēlas redzēt profesionālu kāzu fotogrāfu, kura panākumus šajā jomā apstiprina ne tikai iespaidīgs portfolio, bet arī LKFA kvalitātes zīmogs. Lasi tālāk un uzzini, kas ir LKFA un kādu lomu tā spēlē kāzu fotogrāfijas tirgū Latvijā.

 • Virtuālā realitāte ir kļuvusi par mūsu ikdienu, un to var pielietot gandrīz visur - spēlēs, arhitektūrā, izklaidē, mācībās. Lasiet tālāk un uzziniet, kā tehnoloģiju attīstība var mainīt Jūsu izpratni par kāzu video!