FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kādēļ cilvēki izvēlas laulāties ziemā?

image

Nereti kāzās vasarā ar viesiem vai jauno pāri rodas šāds vai līdzīgs dialogs:

- Bet ko Tu dari ziemas periodā?
- Bildēju.
- Ko? Fotosesijas?
- Pārsvarā kāzas.
- Kā kāzas? Kāzas ziemā? Vai tad kāds arī precas ziemā?!

Kāzas ziemā - tas ir kas īpašs… Tāpat kā Ziemassvētki un to gaidīšanas laiks, tā arī kāzas ziemā saistās ar kādu daļu mistērijas. Mūsu, kāzu fotogrāfu, starpā katras kāzas ir kā svētki - kā jubilejas. Bet, ja es varētu atļauties salīdzināt ar jubilejām, tad kāzas ziemā ir kā 16, 18, 21 vai 50 gadu jubilejas svinības – ļoti īpašas!
 

Kādēļ izvēlēties apprecēties ziemā?

Ja ir vēlme izcelties citu kāzu vai savu paziņu un draugu acīs, tad kāzas ziemā ir labs veids kā tos pārsteigt. Daudziem no mums ziema asociējas ar aukstiem, tumšiem vakariem, periodu, kad lielāko dienas daļu mēs pavadām telpās jeb darba vietās, mājās, siltumā. Šis ir kontrastu laiks. Jo siltumu mēs taču spējam novērtēt tikai tad, kad ir aukstums. Tādēļ, manuprāt, šo fizioloģisko faktoru var izmantot kā priekšrocību kāzām ziemā. Piemēram, radot dabisku siltuma sajūtu un romantisku atmosfēru sveču gaismā. Silts buljons uz kāzu galda, vai aromātisks krustnagliņu karstvīns, iespējams, tiks vairāk novērtēts kā auksts “Mohito” kokteilis vasaras tveicē. Arī dekorāciju un noformējuma ziņā ziemas kāzas ir pavisam citāda, nedaudz maģiska, pasaule. Attiecībā uz aksesuāru izvēli vai tematiskajām fotosesijām, tad ziemā fantāzijai var raisīt vaļu; sniega kaujas, sniega “eņģelīši”, kamanas, haskiju pajūgs, lāstekas, pikas, divvientulīgā sildīšanās baltas nekurienes vidū vai vienā vārdā – ziemas prieki! Viena daļa no pāriem, kuri izvēlas kāzas ziemā, atzīst, ka izvēle pa labu šim lēmumam ir finansiālu apstākļu dēļ, jo, ja neskaita pašu Ziemassvētku un Jaunā gada laiku, tad gan fotogrāfiem, gan viesu namiem, gan muzikantiem un citiem kāzu procesā iesaistītajiem, ir zemākas cenas, salīdzinot ar cenām sezonā. Bet otra daļa pāru atzīst, ka tā ir mīlestība pret šo gadalaiku un burvība, ko tā nes.


Foto: Einārs Freimanis

Uz ko jābūt gataviem, precoties gada tumšajos mēnešos?

Kā mēs zinām, tad salīdzinot ar ikdienu, laiks kāzās mēdz kustēties sprinta režīmā. Tāpēc kā lielāko trūkumu kāzām ziemā var uzskatīt īsāku diennakts gaišo laiku. Tas nozīmē, ka būtu jāpievērš īpaša uzmanība kāzu dienas plānojumam, lai pirms tumsas iestāšanās paspētu visu izdarīt, piemēram, noorganizēt jaunā pāra fotosesiju un virkni citu aktivitāšu, ko ieplānojuši vedēji un pats jaunais pāris.

Ieteikumi

Mīlestība, protams, silda, taču līdz noteiktai robežai. Tāpēc noteikti vajadzētu būt sagatavotiem karstiem dzērieniem termosā, siltiem plediem vai segām, kuras uzmest virsū fotosesijas starpbrīžos. Lai bildēšanās process nebūtu mokošs, un vienmēr aplūkojot jūsu kāzu fotogrāfijas tajās nav manāma drebošā apakšlūpa un sasalušas

emocijas, bet gan savstarpējā siltuma un prieka emocijas! Tā kā savās fotogrāfijās nereti mēdzu piešķirt mazu devu sirreālisma, tad ziema, sniegs un baltā bezgalība palīdz sasniegt vēlamo “Winter wonderland” pasaciņas efektu. Tajā galvenie pasakas varoņi – jaunais vīrs un jaunā sieva aicina kopējā kāzu dienas ceļojumā. Un baltā krāsa – kā vienojošais elements, ar ko asociējam gan kāzās, gan ziemu, kopā rada gaišuma un viegluma pasauli.


Foto: Einārs Freimanis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Gints Freimanis ir 33 gadus vecs rīdzinieks, kurš ar visu sirdi sevi vēl aizvien pieskaita Liepājai. Tieši viņš šogad ieguva titulu Gada labākais kāzu fotogrāfs 2016, kas ir jau atkārtota uzvara Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas rīkotā konkursā Latvijā.

  • Viens no labākajiem un visaugstāk novērtētajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi un vairākkārt iegūtiem vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumiem. Viņš fotogrāfijās iemūžina to, ko nekustīgā attēlā šķietami nav iespējams notvert – kustības, smaržas, garšas, vēja pūsmas, gaisā plandoša līgavas plīvura maigo šalkoņu...

  • Pirms kāzām lielākā daļa pāru ir bez pieredzes profesionāla fotogrāfa pavadībā, tādēļ pirmskāzu fotosesijas ir lielisks treniņš.

  • Aizvien vairāk jauno pāru savās kāzās vēlas redzēt profesionālu kāzu fotogrāfu, kura panākumus šajā jomā apstiprina ne tikai iespaidīgs portfolio, bet arī LKFA kvalitātes zīmogs. Lasi tālāk un uzzini, kas ir LKFA un kādu lomu tā spēlē kāzu fotogrāfijas tirgū Latvijā.

  • Virtuālā realitāte ir kļuvusi par mūsu ikdienu, un to var pielietot gandrīz visur - spēlēs, arhitektūrā, izklaidē, mācībās. Lasiet tālāk un uzziniet, kā tehnoloģiju attīstība var mainīt Jūsu izpratni par kāzu video!

  • Jau sāc iztēloties, kā jūsu kāzu diena izskatīsies iemūžināta fotogrāfijās? Piedāvājam dažus padomus tam, kādām fotogrāfijām noteikti jākļūst par daļu no jūsu lielā kāzu foto albuma.