FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ieteikumi kāzu fotogrāfa meklēšanā

Autors:Einārs Freimanis
Kas būtu jāņem vērā un kādas prioritātes jāizvirza, izvēloties fotogrāfu kāzām? Lūk, ko par to saka kāzu fotogrāfs Einārs Freimanis.

Pirms kāzu fotogrāfa izvēles būtu noderīgi izvērtēt iespējas pēc šādiem kritērijiem:

CENA

Mēs visi zinām, ka fotogrāfu izcenojumi mēdz būt ļoti dažādi. Cena bieži vien ir svarīgākais kritērijs fotogrāfa izvēlē, bet tā noteikti nedrīkst būt vienīgais kritērijs. Pārāk bieži mēs dzirdam šausmu stāstus no līgavām, kas pieņēmušas lēmumu kāzu fotogrāfa izvēlē, pamatojoties tikai uz cenu, vai taupības nolūkos kāzas bildē onkulis, kuram arī ir profesionāls fotoaparāts… Visbiežāk iznākums – vilšanās . Tapēc labāk fotografēšanu uzticēt profesionālim – cilvēkam, kam kāzu foto ir maizes darbs un ir pieredzi no vismaz 30 kāzām. Cilvēki mēdz izvirzīt prioritātes kāzu budžeta dalīšanā un koncentrē izdevumus tieši kāzu dienai, taču bieži vien neaizdomājas, ka fotogrāfijas būs tā vienīgā vērtīgā lieta, kas saglabāsies arī ilgi pēc kāzām un palīdzēs atcerēties to, kā jūs jutāties. Tapēc reizēm vērts padomāt, vai piecstāvīgas kāzu tortes izvēle ir vērtīgāka par skaistām fotogrāfijām un atmiņām, kas paliks uz mūžu?

PERSONĪBA

Kāzu fotogrāfs ir vairāk nekā tikai fotogrāfs – šis, iespējams, nepazīstamais cilvēks, būs ar jums kopā jūsu privātajā notikumā no rīta līdz vēlam vakaram. Fotogrāfa personība var noteikt toni jūsu kāzu dienai, tāpēc būtu jāapzinās, kādas personības fotogrāfu jūs meklējat – intravertu vai ekstravertu. Intraverts fotogrāfs visbiežāk darbojas fotožurnālistikas stilā, ir neredzams visu dienu un ļauj visiem dienas notikumiem ritēt dabīgo gaitu, fiksējot svarīgos un emocinonālos notikumus. Savukārt ekstraverts fotogrāfs iesaistīsies sarunās, jokos un tādā veidā palīdzēs remdēt pirmskāzu stresu, taču ekstraverta personība visas dienas garumā var emocionāli nogurdināt jauno pāri. Pirms algojat kāzu fotogrāfu, būtu vēlams tikties ar viņu "zem sešām acīm” un pārspriest dažādus jūs interesējošus jautājumus un sarunas laikā izprast, vai fotogrāfa personība atbilst jūsu kritērijiem. Liela loma ir arī pirmskāzu fotosesijai, kas stiprina saikni starp fotogrāfu un jauno pāri un kalpo kā ģenerālmēģinājums kāzu fotografēšanā. Pirmskāzu fotosesijas laikā jūs varat vēlreiz pārliecināties, vai fotogrāfijas un fotogrāfa personība atbilst jūsu izvirzītajām prasībām.

FOTOGRĀFIJAS. FOTO APSTRĀDE. FOTO APSTRĀDES STILS

Fotogrāfijas runā par pašu fotogrāfu. Katram fotogrāfam ir savs darba stils un rokraksts, ar kura palīdzību mēs varam identificēt katra fotogrāfa darbus. Jāsaprot, ka fotogrāfs ir radošas profesijas pārstāvis, kurš vēlas paust savu unikalitāti. Ja vienā vietā tiktu savākts liels skaits fotogrāfu un katram no viņiem būtu jānofotografē konkrēta scēna, varat būt droši, ka katrs fotogrāfs to izdarītu unikāli un visas fotogrāfijas atšķirtos (skata leņķis, gaismas leņķis, kadrējums, tonis un apstrādes tehnika). Pirms izvēlaties kāzu fotogrāfu, aplūkojiet vairāku fotogrāfu darbus, lai saprastu kāda stila fotogrāfijas vēlaties. Nepareizi būtu noalgot fotogrāfu “A” un kā prasību izvirzīt bildes, kādas ir fotogrāfam “B”, tikai tāpēc, ka fotogrāfs “B” prasa augstāku cenu. Pastāv ļoti maza iespēja, ka fotogrāfa “A” fotogrāfijas būs tuvu tādas kā fotogrāfam “B”.

Viena lieta ir fotografēt, otra – fotogrāfiju apstrāde. Abas lietas prasa radošu izpausmi, kas kopumā veido unikālu fotogrāfiju. Ir kāzu fotogrāfi, kuri neapstrādā kāzu fotogrāfijas nemaz - atdod kāzu fotogrāfijas diskā jau nākamajā vai tajā pašā dienā. Šo fotogrāfu galvenais arguments – bildes ir dabīgas un bez fotošopa. Būtībā tas ir līdz galam nepabeigts darbs, jo kaut minimāli, bet katra fotogrāfija ir koriģējama – kadrējuma, asuma, krāsas, ekspozīcijas, toņa korekcijas, nemaz nerunājot par retušu – nevēlamu objektu ekstraktēšana vai, piemēram, pumpiņas, kura ir uzradusies uz līgavas vai līgavaiņa sejas dienu pirms kāzām, likvidēšana. Pilnas kāzu dienas fotogrāfiju apstrāde prasa 2-3 reizes ilgāku laiku nekā pats bildēšanas process.

SERVISS UN PAPILDPAKALPOJUMI

Tāpat kā mēdz būt cenu atšķirība, tāpat ir iespējama atsķirība servisa un papildus pakalpojumu klāstā. Lūk, piemērs. Kāzu fotogrāfs “A” piedāvā kāzu fotogrāfēšanu un disku ar kāzu fotogrāfijām. Fotogrāfs “B” savā komplektā iekļauj pilnas kāzu dienas fotografēšanu, visu fotogrāfiju individuālu pēcapstrādi, otru fotogrāfu (asistentu), foto stūri, kāzu fotoalbumu, slideshow prezentāciju no kāzu dienas, pirmskāzu fotosesiju, augstas izšķirtspējas un zemas izsķirtspējas failus, 90×120 cm lielzmēra kanvas attēlu, failu nodošanu stilizētā USB datu nesējā. Šajā piemērā fotogrāfa “B” pašizmaksa pakalpojuma sniegšanai vien ir augstāka nekā fotogrāfa “A” peļņa.

- – -

Ņemot vērā visus iepriekš minētos kritērijus varat būt diezgan droši, ka nebūsiet kļūdījušies vai vīlušies savā kāzu fotogrāfa izvēlē. Būtisks ieteikums ir arī atcerēties to, ka kāzu fotogrāfs jārezervē laicīgi. Un ar laicīgi ir domāts nevis mēnesi, divus vai pat trīs pirms gaidāmajām kāzām, bet vēlākais pusgadu pirms svarīgā notikuma. Pastāv ļoti maza iespēja, ka pašos karstākajos datumos (piemēram, jūlija sestdienās) pieprasīts kāzu fotogrāfs nebūs rezervēts jau vismaz pusgadu iepriekš. Vairums fotogrāfu plāno un organizē kāzu grafiku uz nākamo gadu vēl iepriekšējās sezonas periodā.