FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Pirmskāzu fotosesija. Mirklis pirms

Autors:Lauma Ozola / PRECOS
Jau sen tiek pievērsta uzmanība iemūžinātajiem kadriem un veltīta cieņa tiem, kas spēj apstādināt laiku ar viena foto zibšņa palīdzību. Noķerot acu skatienu, kādu īpašu emociju un pats galvenais – mirkli šeit un tagad. Nedomājot ne par pagātni, ne par nākotni. Laiks rit uz priekšu, toties ir vērtības, kas nemainās. Šoreiz stāsts ir par atmiņām. 

Ja domājam par mūsdienām, tad kāzu tendences nosaka to, ka vārdi pirmskāzu fotosesija it nemaz vairs neliek uzdot liekus jautājumus. Un iemesli, kāpēc pirmskāzu fotosesija ir vajadzīga, ir daudz un dažādi.

Sākot ar domu, ka kopbildes ar mīļoto nekad nevar būt par daudz, un beidzot ar to, ka fotosesija pirms kāzām ir gluži kā ģenerālmēģinājums, tikai bez laimīgās dienas kleitas un uzvalka.

Savās pārdomās, kāpēc un kādas ir nianses, kas būtu jāņem vērā, ja pāris ir izvēlējies pirmskāzu fotosesiju, dalās kāzu fotogrāfe Laura Apine un dizainere un stiliste Anda Žubule.

Pirmskāzu fotosesija – gluži kā randiņš

Bieži mēdz gadīties, ka pirmskāzu drudzis pārņem negaidot, taču darāmo darbu saraksts turpina kutināt nervus. Tieši tāpēc reizēm rodas sajūta, ka kāzu tuvošanās atgādina kādu melodrāmu Holivudā. Un, lai nospiestu stop pogu, ir vērts padomāt par mirkli divatā, īpaši pirms finiša taisnes.

Konkrēti šāds mirklis pieder pirmskāzu fotosesijām un ne velti.

“Pirmskāzu fotosesiju var uztver kā foršu randiņu, ne tikai ar fotogrāfu, bet arī vienam ar otru.

Ne katru dienu sanāk tik bieži skatīties mīļotajam cilvēkam acīs, kopā paskriet, apskauties un izsmieties. Un, jo labākā noskaņojumā būsiet, jo vieglāk fotogrāfam izdosies noķert dzīvus, nesamākslotus un skaistus kadrus,” ir pārliecināta kāzu fotogrāfe Laura Apine, kas neslēpj, ka tieši pirmskāzu fotosesijas kļūst arvien pieprasītākas.

Savukārt, stiliste Anda Žubule min, ka pirmskāzu fotosesija ir īpašs fotostāsts par pāra attiecībām.

“Fotosesija pirms kāzām ir tāds mirklis pirms. Iespēja apturēt laiku un paķert mirkli sev līdz, īpaši jaunajā dzīves posmā. Tā ir nepiedzīvota sajūta, kas jūs savieno un raksturo kā pāri, ļaujoties pirmskāzu fotosesijai.”


FOTO: Laura Apine

Pasakas cienīgs stāsts

Mēs dzīvojam laikā, kad idejām un ilūzijām ir ļauta brīva vaļa. Īsāk sakot, robežas neeksistē. Taču nedrīkst aizmaldīties, jāspēj tik vien kā ielūkoties plašajā pasaulē.

Līdzīgi domā arī stiliste Anda, kura mudina uzklausīt nozaru profesionāļus.

“Plānojot pirmskāzu fotosesiju, ir vēlams rast pašu ideju kāzu tematikai. Pārbaudīt kāds konkrēts stils un krāsas vislabāk piestāv, īpaši tad, ja fotosesija nav ikdiena. Šī ir arī lieliska iespēja notestēt profesionāļus un uzaicināt noskatīto kāzu fotogrāfu, make-up speciālistu un matu meistaru, lai salīdzinātu, vai jūsu viedoklis un skatījums sakrīt. Atsevišķos gadījumos variet aicināt arī stilistu, kas palīdzēs izveidot vienotu pirmskāzu un kāzu stilu.”

Fotogrāfei Laurai ir savs viedoklis par sagatavošanās darbiem pirms pašas fotosesijas.

“Vienkāršākais veids, kā sagatavoties pirmskāzu fotosesijai, ir kārtīgi izsērfoties interneta plašumos – pamatā instagram un pinterest. Bieži vien pāriem nav ne jausmas, ko viņi vēlas. Un šīs platformas var palīdzēt ievirzīt, vai patīk daba, vai patīk pilsētvide, varbūt pat fotostudija. Es arī ieteiktu pirmskāzu fotosesiju apvienot ar izmēģinājuma make-up dienu. Līgava būs skaisti sapucēta, kas ir pirmais solis, lai justos brīvi un pārliecināti kameras priekšā.” 

Detaļas atsvaidzina tēlu

Runājot par pirmskāzu fotosesijas organizēšanas niansēm, stilistei Andai ir savs redzējums: “Īpaša nozīme ir vietai, kur plānojat fotosesiju. Tā var būt iemīļotākā randiņu vieta vai vieta, kur devāties savās nakts pastaigās. Tā var arī būt vieta, kur mīļotais bildināja savu izredzēto. Šeit robežu nav.

Fotosesijas vieta var būt pat gulta vai pludmale, vai kāda Vidusjūras pilsēta. Var būt pat mežs vai kāda kafejnīca.

Atbilstoši vietai ir svarīgi piedomāt par pieskaņotu apģērbu. Fotosesijai dabā vairāk piestāvēs gaisīgi, plandoši apģērbi gaišos pasteļtoņos, dāmām – maigs make-up un izlaisti mati, toties urbānai videi droši var izvēlēties spilgtākus akcentus gan apģērbā, gan grimā.

Fotografējoties mājās vai vecmāmiņas pagalmā, noteikti noderēs kāds īpaši omulīgs apģērbs, adīts pleds vai jaka.”

Laura Apine uzsver, ka pati allaž pirms fotosesijas pārim aizsūta ieteikumus, kas palīdz sagatavoties fotosesijai pilnībā.

“Es iesaku vienkrāsainus apģērbus. Mani favorīti ir zemes un gaišie toņi, bet viss atkarīgs no rezultāta, ko gribam panākt. Ja fotosesija notiek dabā, piemēram, pie jūras vai kādā pļavā, tad nav noslēpums, ka vakara gaisma ir pateicīgāka gaišām un romantiskām fotogrāfijām. Ja pāris vēlas lifestyle tipa fotogrāfijas pilsētā, tieši spilgta pēcpusdienas saule var nodrošināt lielākus kontrastus un edgy sajūtu. Arī apģērba izvēlē var variēt ar krāsām, izteiktākiem aksesuāriem, piemēram, izvēloties oversize trenci un saulesbrilles.” 

Fotosesija ir process

Tas, ko nereti pāris pirmskāzu fotosesijās piemirst, ir pats process, taču nedrīkst koncentrēties uz rezultātu, jo, lai cik liela vēlme būtu uz fotosesijas iznākumu, ir svarīgi baudīt arī tās norisi.


FOTO: Laura Apine

Pašu iemeslu, kāpēc pāris ir saposies, neaizmirstot par sākumā satraukto acu skatienu, ciešāku mīļotā rokas satvērienu un mazliet neveiklajām kustībām, kas īstenībā izplēn jau pirmajos fotoaparāta zibšņos.

“Šī ir pāra pirmskāzu fotosesija, un svarīgākais uzdevums ir noķert emocijas, mīlestību un kaisli, kas ir tikai starp jums!” pārdomās dalās stiliste Anda Žubule.

Toties fotogrāfe Laura Apine nebaidās teikt, ka prasmīgs fotogrāfs spēj padarīt pirmskāzu fotosesiju jautru un vieglu, uzsverot, ka tieši tādai tai ir jābūt.

“Pati pirmskāzu fotosesija ir iespēja pārim iepazīt fotogrāfu un viņa darba stilu, kā arī iegūt fotogrāfijas, kas vēlāk noderēs kāzu plānošanas procesā, piemēram, kāzu mājaslapai, ielūgumiem, planšetēm utt. Manuprāt, lielākais bonuss ir vienkārši iegūt mieru. Lielākā daļa pāru atzīst, ka pirms tikšanās ar fotogrāfu ir satraukušies par procesu, kas būs jādara, kā jāpozē, vai nebūs neveikli utt., savukārt, pēc bildēšanās ir prieks un atvieglojums,” teic Laura Apine.


FOTO: Laura Apine

Tātad pirmskāzu fotosesija ir nepieciešama, jo tas ir balsts, gluži kā sava veida drošības sala.

Lai runā pieredze

Kristiāna Rikveile par pirmskāzu fotosesiju nebija aizdomājusies, taču redzot, ka ir iespēja satikties pirms kāzām un radīt fotostāstu, tas šķitis pat vērtīgi.

“Pēdējo reizi ar vīru uz pāra fotosesiju bijām pirms daudziem gadiem; tāpēc gribējām izmēģināt, lai ērtāk justos kāzu fotosesijā. Pārliecināja tas, ka fotosesija palīdz iepazīties ar fotogrāfu un mazināt neveiklības sajūtu.

Fotosesijai īpaši negatavojāmies, taču tas, par ko mēs piedomājām, bija atrašanās vieta un apģērbs, jo mūsu kāzu krāsas bija zaļš, pelēks, melns un balts. Gribējām, lai bildēs šīs krāsas arī kaut kur parādās, jo tas lieliski iederētos kāzu dekorācijās.


FOTO: Laura Apine

Tieši tādēļ nonācām pie secinājuma, ka vēlamies fotosesiju ziedošā ābeļu dārzā. Taču neparedzamo laikapstākļu dēļ sanāca ziedošais pieneņu pūku dārzs, jo ābeles jau noziedēja.

Fotosesijas laikā lija lietus un odi koda no visām pusēm, taču par to nebijām noskumuši, jo tad mēs nebūtu uzzinājuši, ka tik skaistas bildes var izdoties tieši pieneņu pūkās.


FOTO: Laura Apine

Citiem pāriem ieteiktu nesatraukties, ja kaut kas neiet pēc plāna laikapstākļu ziņā. Profesionāls fotogrāfs, mūsu gadījumā Laura Apine, spēs uzņemt lieliskas bildes jebkādos laikapstākļos, jo jāatceras, ka galvenais tajās bildēs nebūs fons, bet jūs paši.

Iepriekš arī zinājām, ka taisīsim kāzās fotosienu no šīm bildēm, jo tas iedod personīgāku kāzu vidi. Bildes drukājām uz komatex plāksnēm, kas ir ciets un kvalitatīvs materiāls.


FOTO: Laura Apine

Un tagad šīs bildes izmantojam arī savās mājās kā skaistu interjera elementu, sākot ar priekšnamu un beidzot ar viesistabu, kā arī guļamistabu. Tādēļ pāriem, kas šaubās, vai ir vērts tērēt naudu par druku, ja pēc tam bildes tiks ieliktas skapī krāt putekļus, tad droši varam apgalvot, ka tām ir ļoti lietderīgs un skaists pielietojums arī pēc kāzām.”

Raksta titulfoto: Laura Apine