FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Viss, kas jāzina par kāzu video

Autors:Dita Katlapa / PRECOS
Kāzas ir īpašs notikums, ko vēlamies paturēt atmiņā visu atlikušo mūžu. Vairums pāru šī iemesla dēļ izvēlas pieaicināt kāzu fotogrāfu, taču nereti talkā nāk arī kāzu videogrāfi, kuru misija ir pārveidot jūsu lielo dienu romantiskā stāstā.

Kāzu fotogrāfija ir lielisks veids, kā skaistā bilžu rāmītī iemūžināt dažas ainas no kāzām, savukārt kāzu video dod iespēju atmiņā paturēt visu kāzu dienas emociju gammu – redzēt kāzas kustībā, vēlreiz izjust prieka asaras un smaidus, izdzīvojot visu skaisto dienu atkārtoti. Visu, kas jāzina par kāzu video, tu uzzināsi šajā rakstā. 

Kā meklēt kāzu videogrāfu?

Kā jau viss mūsdienās, arī īstā kāzu videogrāfa meklējumi sākas internetā. Tam var palīdzēt kāzu tematikai veltīti forumi, meklētāji un portāli, kur iespējams atrast aktuālo informāciju par piedāvājumu, kā arī ieklausīties citu pāru ieteikumos.

Izvēlies labāko kāzu videogrāfu savām kāzām!

Atrodot iespējamos kandidātus, ir kārtīgi jāizpēta mājaslapa un portfolio – jo profesionālāks un caurredzamāks tas būs, jo drošāk, ka cena atbildīs kvalitātei. Kad labākais videogrāfs atrasts, sarunājiet tikšanos klātienē, lai konkrētāk izklāstītu savas vēlmes un izrunātu nianses.

Kad meklēt kāzu videogrāfu?

Kāzu videogrāfi ir ļoti pieprasīti, jo īpaši vasaras mēnešos. Jo labāks videogrāfs, jo lielāka iespēja, ka kāzu sezonā viņa grafiks ir ļoti piepildīts. Līdz ar to vairums pāru videogrāfa laiku rezervē gadu, vēlākais pusgadu iepriekš. Kad mutiska vienošanās ir veikta un datums ir sarunāts, vēlams arī parakstīt savstarpēju līgumu, lai  jūs, gan videogrāfs esat droši, ka laiks un datums paliks nemainīgi. 

Kā izvērtēt videogrāfa profesionalitāti?

Ir pilnīgi pieņemami primāri videogrāfu vērtēt pēc savām iekšējām sajūtām – ja šī cilvēka portfolio jūs uzrunā, tad, iespējams, jūs esat izvēlējušies savu īsto videogrāfu. Pats galvenais ir tas, vai pat ar neapbruņotu aci darba kvalitāte šķiet pieņemama – video ir apstrādāts, tam ir veidots stāsts, tas nav haotisks vai ar acīmredzamiem defektiem.

Taču ir arī vērā ņemamas nianses, kas ievērojami uzlabo darba kvalitāti un rezultātu. 

Pirmkārt, profesionālam kāzu filmētājam ir nepieciešamā tehnika, kas jau ir iekļauta pakalpojuma cenā un atsevišķi nav jāīrē. Izņēmums var būt, piemēram, drons, ja pāris vēlas video iekļaut drona kadrus, kas nereti ir atsevišķs pakalpojums.

Otrkārt, videogrāfs nodrošina video tapšanu no A līdz Z, tostarp uzklausot un ņemot vērā kāzu dienas scenāriju, kā arī nodrošinot video montāžu un pēcapstrādi.


FOTO: Einārs Freimanis

Kas padara videogrāfu par profesionāli?

  • Pārzina arodu, tehniku un darba specifiku – ierodas ar nodrošinātu tehniku, spēj atbildēt uz jūsu jautājumiem, uzklausa, kā arī skaidri izklāsta, kas no viņa ir sagaidāms.
  • Seko tendencēm, vienlaikus nepazaudējot savu unikālo kāzu filmēšanas stilu. Tā, piemēram, pēdējos gados ļoti aktuāli ir kļuvuši drona kadri. Vairums videogrāfu mūsdienās piedāvā arī šādus kadrus no putna lidojuma. 
  • Ieklausās pāra vēlmēs. Šajā gadījumā pašam pārim ir svarīgi jau sākumā nolemt par galvenajām vadlīnijām, proti: cik garu video vēlas; kas tiks filmēts – visa diena, sākot ar pucēšanos līdz mičošanai vai tikai ceremonija; vai nepieciešama tikai reportāža no kāzām vai arī video sesija (tāpat kā fotosesija ar skaistiem, mākslinieciskiem kadriem).
  • Speciālizējas kāzu videogrāfijā. Videogrāfu un filmētāju mūsdienās ir daudz, turklāt ļoti zinoši. Taču kāzu videogrāfija ir atsevišķa nozare, tādēļ būtu vēlams, lai jūsu izvēlētais pakalpojuma sniedzējs specializējas tieši kāzu video veidošanā.
  • Ievēro termiņus. Ir ļoti būtiski atzīmēt, ka kāzu video netop vienā dienā. Visticamāk, samontētu un gatavu materiālu jūs saņemsiet tikai pēc dažiem mēnešiem. Jo pieprasītāks video meistars, jo vairāk klientu, tātad – vairāk apstrādājamā materiāla. Taču, videogrāfam līgumā ir jāatrunā termiņš, līdz kuram video nonāks jūsu rokās.  

Kas veido videogrāfa pakalpojumu cenu?

Ir jārēķinās, ka kāzu videogrāfa pakalpojumi ir visai dārgs prieks. Summa Latvijā vidēji variē no 300 līdz 2000 EUR, atkarībā no darba apjoma, komandas un videogrāfa pieredzes. Ja esat nolēmuši savu kāzu dienu iemūžināt video, ir jāsaprot, ka noteiktā summa atbildīs arī pakalpojuma kvalitātei.

Nereti profesionāļa darbs tiek vērtēts virspusēji – tikai no tā, kas ir redzams. Taču kāzu filmētāja darbs sākas krietnu brīdi pirms kāzām – ar iepazīšanos, gatavošanos un plānošanu. Honorārā tiek iekļautas kāzu darba stundas un transporta izmaksas, kā arī cena par filmētāja izmantoto tehniku. Pēc kāzām sākas darbs pie video apstrādes un montāžas. Profesionāls un pieredzējis kāzu videogrāfs uz vienām kāzām patērē apmēram divas līdz trīs nedēļas. Vēl viens svarīgs faktors ir nodokļi – izvēloties labu kāzu videogrāfu, ir jārēķinās, ka summai būtu jāiekļauj arī nodokļi.

Cik garš ir kāzu video?

Video garums ir atkarīgs no jūsu vēlmēm. Tas var būt 3 līdz 20 minūšu garš video, kur ātri ieskicēti jūsu kāzu skaistākie momenti mūzikas pavadībā. Šis arī ir vispopulārākais formāts, jo ar to var dalīties arī sociālajos tīklos, video ir dinamisks un viegli skatāms. 

Taču daudzi pāri izvēlas kāzu video veidot kā īstu romantisko kino – vairāku stundu garumā, tēlaini un skaisti parādot katru kāzu niansi.


FOTO: Annija Pumpure

Izvēlēties iesācēju vai pieredzējuši videogrāfu?

Izvēloties starp iesācēju un pieredzējušu videogrāfu der izlemt, kas ir būtiskāks – cena vai kvalitāte.

Nav izslēgts, ka arī videogrāfs ar mazāku pieredzi un mazāku cenu spēj radīt jūsu gaumei atbilstošu materiālu. Ja prasības nav pārāk augstas un esat gatavi dot iespēju kādam jaunajam censonim, šī būs lieliska iespēja par lētākām izmaksām iemūžināt kāzu dienu video formātā. Taču, ja vēlaties, lai jūsu kāzu video būtu kvalitatīvi nostrādāts, komunikācija būtu profesionāla un videogrāfs būtu zinošs visos jautājumus, kā arī spētu reaģēt nestandarta situācijās, labāk izvēlēties filmētāju ar stāžu. Cena būs augstāka, taču saņemsiet garantiju, ka arī nofilmētais materiāls atbildīs kvalitātes standartiem.

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis