FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu fotosesija

Kāzu fotogrāfijā skaistākās bildes top fotosesijā! Tās atspoguļos jūsu dzīves skaistākos brīžus un arī pēc daudziem gadiem atsauks atmiņā jūsu lielo dienu! Tādēļ ir svarīgi sagatavoties un saplānot ne tikai sesijai paredzēto vietu un laiku, bet arī „smalkākas” nianses.

Pirmskāzu fotosesija kā „ģenerālmēģinājums” pirms lielās dienas

Saviem klientiem vienmēr piedāvāju un iesaku pirmskāzu fotosesiju, jo tā ir lieliska iespēja labāk iepazīt vienam otru vēl pirms kāzu dienas un saprast, kas piestāv vai no kā vajadzētu izvairīties. Kāds fotogrāfiju stils labāk piestāvēs jaunajam pārim? Jāizvēlas noteikts rakurss vai poza, jāsaprot daudzi citi aspekti, kas palīdz līgavai un līgavainim izskatīties dabiski un nepiespiesti. Kāzu fotogrāfa uzdevums ir atrast labāko veidu, kā parādīt konkrētā pāra vizuālo tēlu.

 romualds-ignatjevs-07.jpg - 20.09 KB

Lai pirmskāzu fotosesija būtu patīkama, tā var būt romantiska pastaiga brīvā dabā pie jūras, pilsētas parkā vai kādā citā vietā, kur var netraucēti pabūt divatā, aizbēgt no ikdienas steigas un stresa. Vieta šādai sesijai var būt arī telpās. Piemēram, kādā mājīgā kafejnīcā gadījumā, ja ārā ir pārlieku auksts. Rīgā parasti izvēlos pastaigu pa Vecrīgu, iegriežoties klusās, romantiskās vietās, nelielās vecpilsētas kafejnīcās, baznīcās, izstāžu zālēs vai muzejos. Fotogrāfijās labi izskatās Andrejostas un Centrāltirgus spīķeru vide, Berga bazārs, Melngalvju nama telpas, Bastejkalna parks ar tiltiņiem pār pilsētas kanālu, Brīvdabas muzejs, uz kāda nama jumta vai pie Saules akmens. Pieredzējis portretu fotogrāfs noteikti piedāvās pārim vairākas piemērotas vietas fotosesijai. Katram kāzu fotogrāfam ir kāda jaunatklāta, īpaša vieta, kurā noteiktos apstākļos un apgaismojumā sanāk atraktīvas bildes.

 romualds-ignatjevs-09.jpg - 41.58 KB

Ideāli, ja pāris aizmirst, ka fotogrāfs ar kameru viņus vēro, un ļaujas divvientulībai, veltot uzmanību tikai viens otram. Labs fotogrāfs tādos brīžos kļūst „neredzams” un spēj piefiksēt romantisko pāra attiecībās. Tas nenozīmē, ka fotogrāfam jāapbruņojas ar teleobjektīvu un jānoslēpjas krūmos. Te domāju tieši fotogrāfa izturēšanos, takta izjūtu. Tādēļ arī šādas sesijas rezultāts ir atkarīgs no fotogrāfa, kā viņš pratīs noķert īstos mirkļus.

 romualds-ignatjevs-14.jpg - 22.41 KB

Pirmskāzu, vai mīlasstāsta ("Love story") fotosesijai nav obligāts uzvalks, kāzu kleita vai vakarkleita. Pāris var būt ikdienišķā apģērbā. Pirms šādas sesijas nav obligāti jāliek grims, vēlama tikai stilista konsultācija. Piemēram, es sadarbojos ar vairākām stilistēm.

romualds-ignatjevs-08.jpg - 45.07 KB

Pirmskāzu sesijā būs redzams, vai sadarbība starp fotogrāfu un pāri būs veiksmīga. Iespējams, ka skatījumi tik ļoti atšķiras, ka jāmeklē cits fotogrāfs, lai gan manā praksē šāda gadījuma vēl nav bijis.

Fotosesija kāzu dienā

Emocijas, prieks, laimes asaras, pozitīva enerģija staro no jaunā pāra viņu Lielajā dienā – to nevar neredzēt! Iesaku ieplānot vismaz vienu stundu, bet vēl labāk pāris stundas fotosesijai kāzu dienā. Mana pieredze liecina, ka ar pusstundu nepietiek, lai radītu fotogrāfijas, kas priecētu visu atlikušo mūžu.

 romualds-ignatjevs-01.jpg - 169.82 KB

Fotogrāfam jaunā pāra sesija kāzu dienā ir īpaši atbildīgs uzdevums! Parasti tā ir uzstādījumu sesija, kurā fotogrāfam jārada mākslinieciski augstvērtīgas bildes. Dažkārt kāzas notiek fotogrāfēšanai nelabvēlīgos laika apstākļos. Tādēļ labi, ja fotogrāfam ir asistents ar nepieciešamo papildaprīkojumu (ārējās zibspuldzes vai videogaismas, dažādi gaismas atstarotāji un izkliedētāji). Kaut arī nepieciešamības gadījumā var uzaicināt talkā kādu no kāzu viesiem. Tomēr pārējo viesu klātbūtne fotosesijas laikā var traucēt pārim atraisīties, tādēļ es ieteiktu vedējiem organizēt pasākumu, lai šajā laikā kāzu viesiem būtu citas izklaides, un fotosesijā piedalītos tikai jaunais pāris un fotogrāfs ar asistentu.

romualds-ignatjevs-11.jpg - 25.95 KB

Parasti kāzu dienas fotosesiju organizē pēc tam, kad pēc svinīgās ceremonijas baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā ir nofotografēts jaunais pāris ar viesiem. Iesaku saplānot vietu fotosesijai vietā, kas ir pa ceļam no ceremonijas vietas uz viesu namu. Tai būtu jāatvēl ne mazāk par pusstundu, vēlams stunda vai pat divas, atkarībā no vietas un scenārija. Parasti kopā ar jauno pāri pirms tam uzskicēju aptuveno fotosesijas scenāriju. Bieži vien šādu fotosesiju rīkojam vairākās daļās, piemēram, pirmā daļa uzreiz pēc baznīcas (piemēram, parkā) , otrā - pa ceļam uz viesu namu (piemēram, pie jūras), trešā – netālu no viesu nama (piemēram, labības laukā). Ja fotosesija ir vairākās daļās, protams, veltīt tai katrai stundu būtu pārspīlēti. Šādā gadījumā pietiks ar pusstundu katrai no mini fotosesijām.

 romualds-ignatjevs-05.jpg - 105.67 KB

Kāzu dienas sesija ir izdevusies, ja laulātie kāzu albumam vai fotogrāmatas vākam vēlas sagatavot fotogrāfijas tieši no kāzu dienas fotosesijas!

 romualds-ignatjevs-02.jpg - 69.74 KB romualds-ignatjevs-03.jpg - 107.77 KB romualds-ignatjevs-04.jpg - 84.05 KB

Pēckāzu fotosesija

Daudziem pāriem tā ļauj kopīgi atskatīties uz lielo dienu laika griezumā, atsaukt atmiņā tās dienas neatkārtojamās sajūtas, realizēt oriģinālas fotoidejas („trash the dress”, „erotic”) un citas tematiskas idejas, rezultātā saņemot īpašas bildes. Der atzīmēt arī to, ka pēckāzu sesijā var atļauties visu to, ko nevarēja izdarīt kāzu dienā - nosmērēt līgavas kleitu un līgavaiņa uzvalku pludmales smiltīs un jūras ūdenī, izjāt zirga mugurā vai pat izvārtīties dubļos. Protams, pēckāzu sesiju var organizēt arī fotosalonā vai studijā, atzīmējot kāzu gadadienu, kaut arī pēdējā laikā populārākas ir tieši jau iepriekš pieminētās sesijas brīvā dabā.

 romualds-ignatjevs-06.jpg - 135.06 KB

Arī jebkurai pēckāzu fotosesijai ir jāsagatavojas. Problemātiskai sejas ādai uzliekams grims, frizūru jāsaskaņo ar apģērbu, tādēļ pirms sesijas vēlams apmeklēt vai konsultēties ar stilistu.

 romualds-ignatjevs-131.jpg - 34.78 KB

Fotosesija ir kā saruna, kurā ir svarīga brīvības izjūta. Visbiežāk tikai tās dēļ izdodas patiesi skaisti attēli.

 romualds-ignatjevs-10.jpg - 49.25 KB