FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Fotogrāfa ieteikumi preciniekiem

(27)
image

Kāzu fotogrāfa Sanda Vāgnera idejas un ieteikumi neaizmirstamu mirkļu iemūžināšanai jūsu kāzu dienā!

Pirmais un svarīgākais padoms – kāzas organizējiet sev

Ar to es domāju to, ka pilnīgi apmierināti ar savām kāzām variet būt tikai jūs. Un to realizēt var tikai tad, ja jūs savas kāzas rīkojat pa savam prātam un gaumei, kāzu gaitā iekļaujot tādas darbības un atrakcijas, kas jums pašiem radīs prieku. Protams, ja jūs esat altruisti un jums rada prieku citiem to gādāt un savas vēlmes jūs labprāt novirzāt otrajā plānā, tad tikai uz priekšu.

Es varu apgalvot, ka katrās kāzās starp viesiem atradīsies kāds, kuram kaut kas nepatiks vai nebūs pa prātam, lai kā arī jūs būsiet centušies izdabāt saviem radiem, draugiem un tuviniekiem.

Izvērtējiet savas prioritātes

Katram pārim būs savas vēlmes un vīzijas attiecībā uz kāzu svinībām, bet ne visu, ko gribas var atļauties. Tāpēc paņemiet lapiņu un atzīmējiet jums nozīmīgāko:

1) labs fotogrāfs;
2) laulību ceremonijas vieta;
3) patīkams viesu nams;
4) ēdiens;
5) utt.

Es uzdrīkstos apgalvot, ka jūs varat atļauties algot uz savām kāzām fotogrāfu, kurš jums ir iepaticies (pat ja tas ir A. Zavadskis). Tā ir prioritāšu lieta. Jums tikai jāatsakās no citām jums mazsvarīgākām izvēlēm. Piemēram, no kāzu viesu skaita no 80 uz 20 cilvēkiem. Visticamāk neuzaicinātie viesi būs neizpratnē un īgni par jūsu lēmumu, bet ja jūs tā vēlaties, tad neļaujat nevienam sevi atrunāt. Kā jau minēju, cenšaties visu pakārtot tā, lai kāzu dienā jūs paši justos priecīgi un apmierināti par savām svinībām.

Kāzu plāns

Neieteiktu neapdomīgi ieplānot episku ceļa gabalu pārvarēšanu  kāzu maršrutā, jo tā jūs tikai izraisīsiet lieku sašutumu un dusmas starp jūsu kāzu viesiem, ja tos vēl ņemsiet līdzi. Tā jūs būsiet arī spiesti lielu daļu laika bezjēdzīgi pavadīt transportā, kas ir visai nogurdinoši. Ir nācies braukt virs 400km, un limuzīna šoferim ir nācies nekurienē meklēt benzīntanku, jo no rīta pielietā bāka jau tuvojās sausajai stadijai.

Katram kāzu plāna punktam atvēliet rezerves laiku, vismaz padsmit minūtes. Pirms kāzām izbrauciet visu kāzu maršrutu tādā pašā nedēļas dienā, kādā notiek kāzas, lai redzētu satiksmes intensitāti un atcerieties, ka limuzīni mēdz braukt ne ātrāk kā 70 - 80km/h. Te ir viena viltība, ko piekopj dažas limuzīnu kompānijas. Tā kā par limuzīnu jāmaksā par katru stundu, tad limuzīnu šoferi nav ieinteresēti braukt ātrāk. Ir gan otrs objektīvāks iemesls - lielākoties limuzīni Latvijā nonāk nolaisti līdz kliņķim. Tāpēc iesaku noskaidrot, kāds būs maksimālais jūsu kāzu transporta ātrums.

Dažiem vedējiem un vakara vadītājiem ir nelāga tieksme izpildīt savu kāzu programmu pēc pilna plāna par katru cenu, neskatoties uz nelabvēlīgiem apstākļiem, kas ir radušies tās realizācijas gaitā. Plāna realizācijai negaidīti var pamaisīt gan laika apstākļi, gan viesu un vedēju savstarpējā atmosfēra. Esiet elastīgi un cenšaties pielāgot savu programmu reālajai situācijai, jo var sanākt tā, ka viesi jūs neņems vērā vispār un salīdīs pirtī dzert (par tik radikālu gadījumu no savas pieredzes man pastāstīja kāds videooperators). Ļaujiet savu kāzu viesiem iziet ārā sakopot spēkus un ieelpot svaigu gaisu, ja jūs skaidri redzat, ka veidojas spriedze.

Laulību ceremonijas vieta

Ieteiktu to vadīt baznīcā, pat ja jūs ar to Kungu esat uz Jūs. To var nokārtot trīs mēnešu laikā izejot specifiskus kursus, kuros jūs apgūstat minimālo pamatu, kas reliģiskajā sfērā ir jāzina un gala rezultātā jūs nokristīs, kas jums dos tiesības laulāties baznīcā. Manā pieredzē ir bijuši vairāki pāri, kas šo iespēju ir izmantojuši, pat bijis tā, ka viens pāris tika kristīts dienu pirms kāzām.

Baznīcai ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar valsts piedāvātajām laulāšanās vietām.

Pati laulību ceremonija un atmosfēra gan jums, gan viesiem būs patīkamāka, ja tā notiks baznīcā, kā arī pietiekami gara, lai jūsu fotogrāfs sabildētu vispusīgu notikuma atainojumu pretstatā „zagsa” piecu minūšu konveijeram, kura laikā, lai kāds ģēnijs arī būtu fotogrāfs, tam neizdosies izveidot radošu un daudzpusīgu ceremonijas atspoguļojumu bildēs, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tas būs spiests ieņemt vienu konstantu vietu un tur arī palikt līdz ceremonijas noslēgumam, lai nepalaistu garām kādu svarīgu momentu (tas vairāk ir raksturīgs Rīgas dzimtsarakstu nodaļām; par Liepājas es varu teikt tikai visu to labāko). Baznīcā ir iespējams iemūžināt gan visas svarīgās procesijas un svarīgos mirkļus, gan dziesmu laikā paspēt sabildēt kāzu viesus un viņu emocijas, kā arī radīt kādu savdabīgu, radošu kadru.

Pirms sarunājat konkrētu baznīcu un mācītāju, noteikti noskaidrojat mācītāja attieksmi pret fotografēšanu ceremonijas laikā. Varu pieminēt divu mācītāju radikāli pretējus uzskatus, “Jā, fotogrāfija nezog svētumu” un naivo “Mūsdienās cilvēku ticība ir vājināta un fotogrāfa pienākumu veikšana ceremonijas laikā novērsīs klātesošo uzmanību no Dieva vārda.” To nenoskaidrojot, var gadīties tā, ka kāzu dienā izrādās, ka mācītājs neļauj fotografēt ceremonijas laikā vispār, vai arī kādu konkrētu tās daļu. Manā pieredzē ir gadījums, kad mācītājs atļāva fotografēt tikai mirkļus, kad līgava nāk iekšā, gredzenu mīšanu un skūpstu. Jaunajiem tas bija nepatīkams pārsteigums viņu kāzu dienā.

Tā kā es cienu citu uzskatus un tradīcijas, lai kādas tās arī būtu, es biju spiests ieņemt godpilno vietu starp viesiem un noklausīties mācītāja lasīto sprediķi.

Kopbildes un grupas bilžu uzņemšana

Parasti tās uzņem pēc jaunā pāra sveikšanas. Šajā brīdī klāt ir visi viesi, arī tie, kuri nav aicināti uz svinību norises vietu.  Kopbildes un grupu bildes uzņemšanai kāzu plānā vajadzētu atvēlēt 30 minūtes, neaizmirstot ierēķināt apsveikšanas laiku atkarībā no aptuvenā viesu skaita. Ir jaunlaulātie, kas lielo kopbildes uzņemšanu atliek uz vakaru pie viesu nama. Tam ir vismaz divi mīnusi. Ir sarežģītāk saganīt visus viesus, un uz priekšu ir grūti paredzēt vai jaunie ieradīsies laicīgi, pirms jau nav palicis tumšs (tas gan var gadīties tikai pavasarī vai rudens pusē).

Fotosesija ar jauno pāri

Šis ir laiks, kad ir iespēja uzņemt intīmākās un interesantākās kāzu bildes. Tāpēc šai kāzu daļai vajadzētu pievērsties visnotaļ nopietni, ja jūs vēlaties, lai jūsu fotogrāfs jums rada neatkārtojamas bildes.

Fotosesijai ar jauno pāri vajadzētu atvēlēt no 1 - 2 stundām. Jaunā pāra foto sesiju ierasts veikt pēc kāzu ceremonijas un kopbildes uzņemšanas. Lai rezultāts būtu labāks, uz foto sesiju ieteiktu doties bez viesiem, jo tie mēdz novērst jaunā pāra uzmanību un jaunajiem radīt lieku sasprindzinājumu.

Ja jums ir arī video operators tad noteikti vajag 2 stundas, jo laiks būs jādala uz pusēm. Ir divu tipu video operatori – pirmie dokumentāli ataino notikumus - neko nediktē un neorganizē, ļaujot brīvāk strādāt kāzu fotogrāfam; lielākoties tādus izvēlas ārzemēs un arī es ieteiktu izvēlēties tieši šāda tipa video operatoru – un otrie – papildus dokumentālai notikumu iemūžināšanai veic arī uzstādījumu filmēšanu.

Kas attiecas uz vietu izvēli foto sesijām, tad te es ieteiktu būt radošiem un par katru cenu necensties skriet pakaļ masām. Ja foto sesijas norises vietas izvēlas vedēji, tad tiem  ieteiktu  ņemt vērā jaunā pāra  hobijus un aizraušanās. Piemēram, ja jaunie ir motociklu fani, tad tie noteikti būs jauki  pārsteigti, ja jūs tiem sarīkotu foto sesiju ar motociklu izbraukšanu pa sacīkšu trasi. Ja jums ir pieeja kādai slēgtai industriālai zonai, vai kādai citai savdabīgai vietai, noteikti šo iespēju izmantojiet tādējādi iegūstot oriģinālas bildes. Labs fotogrāfs kvalitatīvas bildes ir spējīgs radīt jebkur, ja vien gaismas un laika apstākļi ir pateicīgi. Kāzu ceļojuma laikā ieraugot kādu interesantu vietu, nepalaidiet to garām un ļaujiet jūsu fotogrāfam uzņemt kādu bildi, ja uz to jūs aicina fotogrāfs. Lai to varētu darīt, plānojot kāzu plāna norisi, atvēliet rezerves laiku katram punktam.

Viesu namā pirms saulrieta ir iespēja uzņemt romantiskas bildes – tam pietiks ar 30 minūtēm. Ļaujiet, lai jūsu fotogrāfs jūs “nolaupa” no mielasta galda uz šo laiku. Protams, iepriekš parūpējaties par kāzu viesu nodrošināšanu ar izklaidēm,  lai tie šajā laikā nebūtu garlaikoti. 

Pikniks

Lielākoties tāds ir katrās kāzās un man ir ieteikums papildus šampanietim sagādāt arī kādu citu padzērienu - ūdeni un / vai sulu. Jā, ir bijis tā, ka vienīgais dzēriens ir šampanietis, bet starp kāzu viesiem ir šoferi un atturībnieki (bērni).

Viesu nama izvēle

Ieteiktu izvēlēties pietiekoši plašu un viesu skaitam atbilstošu viesu namu, lai kāzu viesi nejustos saspiesti kā siļķes mucā un lai fotogrāfs spētu brīvi pārvietoties pa telpu, lai būtu iespēja notikumus iemūžināt no dažādiem skatu punktiem. Ja ir iespēja izvēlēties, priekšroku dodiet gaišākām telpām ar baltām sienām un griestiem. Tas fotogrāfam efektīvāk ļaus izmantot atstaroto zibspuldzes gaismu un attēliem nebūs dzeltenīgā koka krāsas toņa, kas rodas guļbūvju tipa koka viesu namos.

Galdu izvietojums

Jaunlaulāto sēdvietas izvēlaties labi pārredzamā vietā, lai pāris būtu redzams arī tad, kad apsēdīsies. Uzmanieties, lai skatu uz jauno pāri neaizšķērso kādi priekšmeti – pārāk masīvas sveces, dzērienu pudeles vai kāda viesa pakausis. Ja telpu plašums atļauj, tad galdus vajadzētu izvietot tā, lai fotogrāfam ir iespēja tiem apiet apkārt aiz viesu mugurām. Tas dos iespēju notikumus un kāzu viesus iemūžināt no dažādiem skatu punktiem. Bieži vien, kad nav iespējas apiet apkārt galdiem, kad kāds viesis uzsauc tostu, vienīgā iespēja to nobildēt ir no mugurpuses, jo tie nereti mēdz aizgriezties no fotogrāfa.

Apgaismojums viesu namā

Daļa kāzinieku viesību laikā mēdz notušēt esošo apgaismojumu līdz minimumam, lai būtu romantiskāka gaisotne. Šāda darbība samazina iespēju fotogrāfam izmantot tā saucamo telpās esošo apgaismojumu, angliski ambient light, un par pamatgaismu tam jāizmanto zibspuldzes gaismu, kā rezultātā zūd romantiskā noskaņa bildēs. Ir vidusceļš, ko ieteiktu izmantot – iznomājiet vai palūdziet saviem muzikantiem, lai tie sagādā vienu vai divus statīvus ar skatuves gaismām (sk. attēlus nr.1 un nr.2.). Ja jūsu muzikanti jums saka, ka ar gaismām viņiem viss būs kārtībā, uzreiz nenoticiet, bet pārjautājiet, vai tiem būs tieši tāda tipa gaismas kā es minēju. Mēdz būt, ka muzikanti ar gaismām ir aprīkoti visai pieticīgi vai arhaiski. Ārzemēs kāzu svinību vietu gaismošana ir ierasta lieta, tur to dara speciālas gaismošanas firmas. Gaismas jums izmaksās apmēram 50eur, bet toties svinību vieta jums būs krāsaināka un košāka, kā rezultātā tādas būs arī bildes.

Tortes novietojums

Ir tāda dīvaina neizdarība, kas novērojama svinību vietā. Un tā izpaužas tā, ka torti novieto kādā no tumšākajiem svinību vietas stūriem. Tas, ka tur ir tumšs, ir mazākā problēma, jo fotogrāfs ir bruņojies ar zibspuldzi, bet lieta tāda, ka brīdī, kad jaunais pāris griež torti, ir ļoti lielas grūtības kvalitatīvi nobildēt. Lai jaunos dabūtu kadrā, fotogrāfam bieži vien ir jākāpj uz krēsla un objekts jāfotografē no tuvas distances ar platleņķa objektīvu, kā rezultātā cilvēku ķermeņa daļas ir optiski kropļotas (lielas galvas vai rokas – tās daļas, kas tuvāk objektīvam). Neveiksmīga tortes novietojuma piemēri bildēs nr. 4 un nr. 5.

Būtu ļoti jauki, ja tortes novietojuma vietu jūs izrunātu ar viesu nama saimniecēm un izvēlētos tādu, lai tai varētu apiet apkārt.

Mičošana

Lai būtu romantiskāka gaisotne, mičošanas laikā jaunlaulātie to cenšas rīkot ārā, kā rezultātā rodas akūts gaismas trūkums mičošanas vietā un tas jūsu fotogrāfu spiež izmantot spēcīgu zibspuldzes gaismu, pateicoties kam rodas romantikas zudums bildēs. Ieteiktu izmantot jau augstāk manis minētās gaismas vai vismaz izvēlēties mičošanas vietu tā, lai uz tās norises vietu spīdētu kāds gaismas avots. Ar jaunajām profesionālajām kamerām ir iespējams uzņemt attēlus bez zibspuldzes lietošanas visai pieticīgos gaismas apstākļos, tāpēc varat noorganizēt lāpu turētājus vai saspraust tās zemē. Piemērs bildē nr. 3. Nodrošinieties ar pretodu līdzekļiem, ja mičošana notiek ārā.

Komentāri
 • Minna_Bremze 05.03.2009 12:38
  Tomēr iebildīšu baznīca vs. zagss sakarā. Es laulājos zagsā, bet tas nebija Rīgā. T.i. tas notika vīra dzimtā ciema pagatsnamā, 50km no Rīgas, bet pa ceļam uz viesu namu. Pluss - neierobežost laiks, svinību telpas bija tikai mums. Mīnuss - par savu naudu bija arī jāpušķo telpa. Taču šis mīnuss ir tikai metariālā ziņā, jo telpa finālā bija gana skaista un gaismas no sānu loga bija interesantas. Tā kā mans hobijs ir foto, tad varu tiekt, ka Vāgnera pamatojumi no fotogrāfa viedokļa ir pamatoti un izsmeļoši. Starp citu, kāzu bildēs ļoti svarīgs faktors ir nevis kāda fotogēniskums, bet paša jaunā pāra vēlme bildēties. Īpaši tas attiecas uz fotosesijām.
 • Little 05.03.2009 13:49
  Sandi, bet ko tu ar savu "fotogrāfa aci" ieteiktu pāriem, kas precas ziemas mēnešos? Tev bija minēts par saulrietu viesu namā un tā...bet ko darīt kad tumšs jau 4os pēcpusdienā? ;) PS.ieteikumi labi, un katram ir tak tiesības izvēlēties- vai ņemt tos vērā vai nē ;)
 • Knope 04.03.2009 20:16
  Kaut arī virkne ieteikumi ir vietā. Un tomēr, nepamet sajūta, ka raksta autors, ja vien varētu, vēl piebilstu: "Un neklausiet tos, kas saka, ka jāprecas mīlestības vārdā! Galvenais kritērijs - fotogēnisks līgavainis! Pretējā gadījumā nav vērts precēties, jo bildes būs nelāgas!" Nu nav visi pāri ieciklējušiesuz parādes šovu. Un par laimi ir Fotogrāfi, kas māk uztvert patiesas emocijas, dzīvas dzirkstelītes ārpus mākslīgi iekārtotas, fotogrāfiem pakārtotas scenogrāfijas... Kur nu vēl neētiskais ieteikums par lailībām baznīcā, tikai dēļ telpām un fotogrāfam pietiekami garas ceremonijas. Ir tāda sajūta, ka autors dēļ labām bildēm būtu ar mieru ieteikt jaunajam pārim kaut velnam dvēseli pārdot vai noslaktēt tanti Bertu, lai tā viesu kopbildē nemaitā skatu ar savu kārpu uz deguna...
 • Vīrietis_Parastais 04.03.2009 20:25
  Kņope, Tu esi kā skabarga pakaļā itvisam, kam vien ir pakaļa. Tev pašai ar bildēm viss kārtībā? A ar kāzu nakti??
 • zermena 04.03.2009 20:58
  Nav jau tik traki - autors vienkarshi bez pietusheejuma runaa par konkretaam problemaam, saistitam ar vinja darbu.
 • bebriic 05.03.2009 09:04
  ak jēe parastais vīrieti!!!!! tu i slims? tiešām liekas, ka tu esi stipri pietuvināts personai- rakstu autoram, jo citādi nebūtu uzvilcies par Knopes visai neitrālo komentāru:)))
 • Ķirsis 05.03.2009 11:30
  Pilnīgi normāli ieteikumi no fotogrāfa redzespunkta. Viņš norāda uz lietām, ko būtu vēlams ievērot pasūtītājiem, lai bildes izdotos tādas kā fotogrāfs iecerējis. Bet tas vai viņa ieteikumi tiek ņemti vērā, tā jau cita lieta.
 • Knope 04.03.2009 21:03
  Jūtu, ka Vīrieša_Parastā personā ierunājās fotogrāfa dvēsele. Bet, paldies, par gādīgu apjautāšanos - ar mūsu bildēm un fotogrāfiem viss bija kārtībā - jo to dēļ nenācās zaudēt cilvēciskumu. Lai, piedod raksta autors, kurš tik tiešām ne vienu vien knifiņu norādīja vietā. Bet cilvēcikumuma ziņā šādu fotogrāfu izvēlētos kā vienu no pēdējiem. Fotogrāfs, kas savu ērtību labad provocē uz dubultmorāli (tas par baznīcu), vai dārgu bilžu dēļ iesaka "pārdot" savus viesus. Es, saprotu, ka katram savas profesijas fanātam liekas, ka bez viņa pasaule apstāsies! Bet, ticiet man - kāzas NAV tikai un vienīgi pofesionāls fotogrāfs, kura dēļ, ja viņš to pieprasa, būtu jāpārstellē visas kāzu svinības, tajā skaitā sava attieksme pret Dievu, ētiku vai tuviniekiem! Dažreiz padomājiet, vai reklāma nesanāk antireklāma - cilvēki vēlas profesionāļus, bet ne jau tādus, kas gatavi iet pār līķiem, bet gan ar sirdi un dvēseli. Labs fotogrāfs - nemanāms, smalkjūtīgs fotogrāfs. Jeb kā rakstīja viena meitene - "savu fotogrāfu pat nepamanījām, tikai pēc tam ieraigot bildes sapratām, ka viņš bijis klāt visos visskaistākajos momentos"...
 • Sermy 05.03.2009 08:36
  Man domāt, ka ļoti vērtīgi ieteikumi, daudz ko no šī visa pat iedomāties nevarēju. Paldies, Sandi! :)
 • Sandis_Vāgners 05.03.2009 09:15
  Nē - Knope, fotogrāfa dvēsele iepriekš neierunājās. ''Galvenais kritērijs - fotogēnisks līgavainis! Pretējā gadījumā nav vērts precēties, jo bildes būs nelāgas!" Fotogrāfijas nelāgaas padara, nevis nefotogēnisks cilvēks, bet gan nelāgs fotogrāfs. Es ar šiem ieteikumiem nekādā gadījumā nevienu neesmu gribējis aizvainot un pamācīt kā noteikti vajdzētu darīt. Lai cik dīvaini tev knope neliktos, bet "savu fotogrāfu pat nepamanījām", par manu darba stilu, līdzīgi arī kāds ir teicis. Viss ir atkarīgs no pāra, vai tie ir vēlējušies tikai patiesās emocijas reportāžs atspoguļojumā, vai papildus arī atvēlējuši laiku smukumbildēm. Un jā es darot savus pienākumus kā fotogrāfs esmu gatavs pacensties un likt savu talntu maksimļi lietā.
 • Sandis_Vāgners 06.03.2009 10:56
  Jā, par zaksiem lielākoties to var teikt mūsu lielpilsētā. Vienreiz biju Liepājas zaksā un par to varu teikt visu to labāko. Sandi, bet ko tu ar savu "fotogrāfa aci" ieteiktu pāriem, kas precas ziemas mēnešos? Sagdījies tā, ka kā reiz es vakar fotografēju pirmās šīs sezonas kāzas, kas nedaudz ietilpst ziemas mēnešos. Viss atkarīgs no jaunā pāra un vedējiem vai tie ir gatavi nedaudz pasalt lai iegūtu kādu bildi. Jā saulrietu grūti būs dbūt ziemas mēnešos, bet toties jūsu kāzās ir sniegs, kas atkal vasarā nemēdz būt. Ja jaunais pāris vēlas kādu smukumbildi tumšajā dienakts laikā, tad es ieteiktu izvēlēties fotogrāfu, kurš strādā ar papildus apgaismojumu. Tas interjieros un ne tikai ļauj iegūt pietiekami interesantas fotogrāfijas.
 • naughtygirl 06.03.2009 11:33
  Es pirms savām un pirms tikšanās ar mūsu fotogrāfu izlasīju A.Zavadska mājaslapā ieliktos ierosinājumus, ko tiešām ņēmu vērā. Pats galvenais ir pašam fotogrāfam pajautāt, kas viņam būtu nepieciešams, kur viņš vēlētos sēdēt un citas lietas, par kurām arī izlasīju iepriekšminētajā mājas lapā. Katrā ziņā - paldies fotogrāfiem, kas raksta savus ieteikumus! Arī šajā rakstā ir labi ieteikumi! :)
 • Zaigucis 06.03.2009 16:32
  Par šo man kārtējo reizi uznāca riebums - "Ieteiktu to vadīt baznīcā, pat ja jūs ar to Kungu esat uz Jūs. To var nokārtot trīs mēnešu laikā izejot specifiskus kursus, kuros jūs apgūstat minimālo pamatu, kas reliģiskajā sfērā ir jāzina un gala rezultātā jūs nokristīs, kas jums dos tiesības laulāties baznīcā. Manā pieredzē ir bijuši vairāki pāri, kas šo iespēju ir izmantojuši, pat bijis tā, ka viens pāris tika kristīts dienu pirms kāzām. " Es precēšos zaksā, neuzskatu, ka man būtu jāprecās baznīcā tikai tādēļ, ka tas ir skaisti. Tāda lielulība man nav pieņemama, esi ticīgs, dodies uz banznīcu ikdienā, precies baznīcā. Bet savādāk.... liekulība.
 • skyhell 09.03.2009 11:50
  priecājos, ka var palasīties ieteikumus, lai var labāk saplānot savu lielo dienu. un neviens jau te nesaka, ka vajag "nopārdot" viesus, bet gan, ka vajag izvēlēties prioritātes, ja kādam tie ir viesi, tad citam labs fotogrāfs. nevajag jau šo tagad uztvert kā likumu, tie ir tikai ieteikumi, gan par baznīcu, gan visu pārējo.
 • Baibs 09.03.2009 14:29
  manuprāt, diezgan labi ieteikumi par dažādām situācijām, ko ņemt vērā un ko var arī neņemt... nesaprotu par ko daži te tā uzvelkas... tie ir tikai ieteikumi, kas veidojušies no profesionālās pieredzes
 • vitavita 11.03.2009 12:02
  mani te nepamet sajuuta, ka chaliits sitos raksta, lai standartizeetu kaazas - nu tagad tochna visas kaazas buus vienaadas! Mans ieteikums jums, kas taisaas preceeties - taisiet sev kaazas taadas, kaa juus to veelieties, un fotograafs lai pielaagojas. A ko vinjam citu dariit?
 • Rikijs 25.03.2009 21:17
  Mīļie cilvēki vai jums tik garlaicīga dzīve, lai šitā "norietu" fotogrāfu un vēl kāzu portālā!!!!! Šis ir uz savu pieredzi balstīts diskusiju portāls kur cilvēks izpalīdz otram un to šis fotogrāfs dara - jo tas ir viņa DARBS!!!!! Paldies viņam, tiešām daži bija labi padomi. :)
 • es-saule 04.04.2009 23:04
  Arī es pēc šī raksta izlasīšanas noteikti neizvēlētos Sandi V., tāds nepatīkama cilvēka iespaids...... Bet šis: "Ieteiktu to vadīt baznīcā, pat ja jūs ar to Kungu esat uz Jūs. To var nokārtot trīs mēnešu laikā izejot specifiskus kursus, kuros jūs apgūstat minimālo pamatu, kas reliģiskajā sfērā ir jāzina un gala rezultātā jūs nokristīs, kas jums dos tiesības laulāties baznīcā. Manā pieredzē ir bijuši vairāki pāri, kas šo iespēju ir izmantojuši, pat bijis tā, ka viens pāris tika kristīts dienu pirms kāzām........." PRETĪGI!!!!!
 • es-saule 04.04.2009 23:05
  Man gan par laimi arī vairs nevajag :)) Mums bija brīnišķīga fotogrāfe :))
 • Minna_Bremze 06.04.2009 11:34
  ----> es-saule Ļoti pat normāla rīcība - kristīties, lai varētu laulāties bazņicā, jo tur smukāk. Bazņica ir nekas cits kā bizness. Jo Dievs taču ir visur, un Viņu pielūgt var visur... :)
 • SunA 28.08.2009 15:29
  Visiem no sirds iesaku fotogrāfu Sandi Vāgneru! Perfekta attieksme pret darbu, perfektas bildes! Profesionalitāti nevar nepamanīt. Esam tiešām pateicīgi viņam! Sandis ir ļoti patīkams cilvēks, ar kuru ir viegli komunicēt un sadarboties.
 • andreart 03.08.2009 18:40
  Jūtos pagodināts, ka mani piemin rakstos :)
 • zviedrija 07.06.2010 14:07
  Loti vertigi ieteikumi. Lai ari katrs varie savas kazas pec velmem, pie katra punkta ir par ko padomat! Un fotografijas ir arkartigi nozimigas kazas, lai tas butu tadas vai sitadas. Paldies. Un.. negaidiju, ka saja portala komentaros saksies lamasanas sava starpa.
 • tutaes 20.07.2010 20:30
  Paldies par padomiem, daži noteikti noderēs! :))
 • grietinja22 21.07.2010 15:57
  A. Zavadskis dažus pasūtījumus neuztver nopietni - manai vedējmātei viņš bildes jau gadu nav atdevis! Es uzskatu, ka tās lietas, uz kurām taupīt nevajadzētu, ir: līgavas kleita, līgavaiņa uzvalks, gredzeni, laulību vieta, svinību vieta. Visam pārējam ir jābūt pakārtotam. Un tie dārgie fotogrāfi nemaz nav tie labākie - viņi tikai vairāk prasa par to pašu darbu [es arī beidzu fotogrāfu skolu]. Labāk atrast kādu brīvmākslinieku, kurai/-m patiešām ir skaistas ne tikai kāzu bildes, bet arī citas un kuri neizmanto CS3 iespējas, bet gan savu talantu. Jādara kā Indriķim Sturmanim: viens kadrs - viena bilde :)
 • Romis 19.08.2010 13:41
  Sandis ir labs fotogrāfs!
 • ajansons 17.08.2011 06:46
  vajadzētu šeit reģistrēties ar īstajiem vārdiem un fotogrāfijām, tad daudzi neatļautos citus nozākāt un būtu vairāk pozitīvas informācijas. http://ajstudio.lv/
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Gints Freimanis ir 33 gadus vecs rīdzinieks, kurš ar visu sirdi sevi vēl aizvien pieskaita Liepājai. Tieši viņš šogad ieguva titulu Gada labākais kāzu fotogrāfs 2016, kas ir jau atkārtota uzvara Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas rīkotā konkursā Latvijā.

 • Viens no labākajiem un visaugstāk novērtētajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi un vairākkārt iegūtiem vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumiem. Viņš fotogrāfijās iemūžina to, ko nekustīgā attēlā šķietami nav iespējams notvert – kustības, smaržas, garšas, vēja pūsmas, gaisā plandoša līgavas plīvura maigo šalkoņu...

 • Pirms kāzām lielākā daļa pāru ir bez pieredzes profesionāla fotogrāfa pavadībā, tādēļ pirmskāzu fotosesijas ir lielisks treniņš.

 • Nereti kāzās vasarā ar viesiem vai jauno pāri rodas šāds vai līdzīgs dialogs:

  - Bet ko Tu dari ziemas periodā?
  - Bildēju.
  - Ko? Fotosesijas?
  - Pārsvarā kāzas.
  - Kā kāzas? Kāzas ziemā? Vai tad kāds arī precas ziemā?!

 • Aizvien vairāk jauno pāru savās kāzās vēlas redzēt profesionālu kāzu fotogrāfu, kura panākumus šajā jomā apstiprina ne tikai iespaidīgs portfolio, bet arī LKFA kvalitātes zīmogs. Lasi tālāk un uzzini, kas ir LKFA un kādu lomu tā spēlē kāzu fotogrāfijas tirgū Latvijā.

 • Virtuālā realitāte ir kļuvusi par mūsu ikdienu, un to var pielietot gandrīz visur - spēlēs, arhitektūrā, izklaidē, mācībās. Lasiet tālāk un uzziniet, kā tehnoloģiju attīstība var mainīt Jūsu izpratni par kāzu video!