FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?

Autors:Dmitrijs Mokejevs
Aizvien vairāk jauno pāru savās kāzās vēlas redzēt profesionālu kāzu fotogrāfu, kura panākumus šajā jomā apstiprina ne tikai iespaidīgs portfolio, bet arī LKFA kvalitātes zīmogs. Lasi tālāk un uzzini, kas ir LKFA un kādu lomu tā spēlē kāzu fotogrāfijas tirgū Latvijā.

Kāzu fotogrāfija ir virziens foto mākslā, kas paredzēts radošai kāzu norises attēlošanai. Fotogrāfam kāzu dienā jāspēj ne tikai zibenīgi reaģēt uz dažādiem svarīgiem notikumiem, bet arī jāprot strādāt dažādos laikapstākļos un situācijās un jāpārvalda vairāki fotografēšanas žanri – reportāža, portrets, makro, ainava un citi. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (LKFA) ir organizācija, kas apvieno un saliedē Latvijas kāzu fotogrāfus ar mērķi sekmēt kāzu fotogrāfijas tehniskās un mākslinieciskās kvalitātes izaugsmi, kā arī informēt sabiedrību par kāzu foto pakalpojumu attīstību.

Neliels atskats vēsturē

Divtūkstošo gadu sākumā kāzu foto jomā valdīja haoss. Jaunajiem pāriem bija diezgan problemātiski atrast kāzu fotogrāfus, kā arī iepazīties ar neparastām un oriģinālām fotomākslas idejām no citu pāru kāzām. Šajā laikā vienīgā pieejamā informācija par Latvijas kāzu fotogrāfiem labākajā gadījumā bija atrodama viņu mājaslapās vai žurnālu reklāmās. Vietējo fotogrāfu darbi internetā bija maz pieejami, līdz ar to arī pašiem fotogrāfiem nebija iespējams smelties idejas, pilnveidoties, salīdzināt savu darbu ar citu fotogrāfu paveikto un apmainīties ar pieredzi, kā rezultātā foto pakalpojumi bija vienveidīgi, to kvalitāte lielākoties bija zemā līmenī un atbilda to laiku cenai. 

Lai uzlabotu situāciju kāzu foto jomā, 2008. gadā tika dibināta Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija. Šī organizācija bija pirmā, kas sāka nopietni pievērsties kāzu foto sfēras attīstības veicināšanai Latvijā. Pateicoties LKFA, pēdējo astoņu gadu laikā kāzu foto nozare Latvijā ir krietni attīstījusies, un proporcionāli cenu pieaugumam ir pieaugusi arī foto pakalpojumu kvalitāte. Fotogrāfu izglītība, atbildība, garantijas klientiem, tehniskais aprīkojums, fotogrāfiju apstrāde, foto materiāls, juridiskie jautājumi, nodokļi u.c. aspekti tiek nodrošināti daudz augstākā līmenī, nekā tas bija vēl pirms desmit gadiem. 

Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?

LKFA šodien

Katru gadu LKFA biedru skaits pieaug, un šobrīd asociācija lepojas jau ar 54 biedriem un 16 biedru kandidātiem. Lai fotogrāfs varētu kļūt par LKFA biedru, viņam jāpierāda spēja piedāvāt kvalitatīvus pakalpojumus jebkuros apstākļos. Uzņemšanas kritēriji nosaka, ka pretendentiem jau ir jābūt labam priekšstatam par kāzu norisi un jābūt nofotografētām vismaz 20 kāzām, kas ir paveicams ne ātrāk par 3 gadiem. Pretendentiem jāpiedāvā ne tikai skaistāko bilžu atlase, bet arī reportāža no vienām kāzām, ko LKFA izvērtē 2 posmos: vispirms pretendenta darbu vērtē trīs valdes locekļi un, ja vērtējums ir pozitīvs, darbu vērtē arī 3 nejauši izvēlēti LKFA biedri.

Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?

LKFA nav foto aģentūra un nediktē tirgus cenas. Pastāv mīts, ka LKFA biedri par saviem pakalpojumiem prasa lielāku samaksu tikai tāpēc, ka tie ir asociācijā, taču LKFA šādu taktiku neatbalsta un nepiekopj. Dalības maksa asociācijas biedram ir tikai 50 EUR gadā, un, ja fotogrāfs šo summu sadala uz visām kāzām, ko viņš nofotografē gada laikā, klienti to praktiski neizjūt.

Būtisks LKFA pienesums Latvijas kāzu foto jomai ir Brīvo fotogrāfu kalendārs, kas ir pieejams LKFA mājaslapā. Jaunie pāri, izvēloties savu kāzu datumu, var redzēt, kurš no kāzu fotogrāfiem viņiem vēlamajā laikā ir pieejams, aplūkot šī fotogrāfa profilu, bildes, mājaslapu un kontaktinformāciju.

Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?
Foto: Gints Freimanis

Reizi gadā – ziemas beigās – LKFA organizē lielo Latvijas kāzu fotokonkursu, kurā var piedalīties ne tikai asociācijas biedri, bet ikviens fotogrāfs. Katru gadu konkursa žūrija ir cita un to vidū ir gan iepriekšējā gada LKFA konkursa uzvarētājs (fotogrāfs, kura darbi ieguvuši visvairāk punktu), gan labi pazīstami kāzu fotogrāfi no Latvijas un citām pasaules valstīm. LKFA mājaslapā ir ļoti pārskatāma konkursa sistēma – ikviens var aplūkot visu konkursu arhīvu, kopējo vērtējumu, fotogrāfu iesūtītos darbus un katra žūrijas locekļa vērtējumu.

Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?

Katru gadu LKFA organizē arī vairākas lielformāta kāzu fotogrāfiju izstādes, tādējādi popularizējot gan asociāciju, gan tās dalībniekus populārākajos tirdzniecības centros, kur ir liela cilvēku plūsma.


Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?

Aicinām sekot līdzi LKFA aktivitātēm, smelties dažādas idejas kāzām un konsultēties ar mums visdažādākajos jautājumos!