FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ziedu stāsts līgavas rokās. Kādas puķes izvēlēties kāzām?

Autors:Ilze Svarena
Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

Pat katra mazākā doma un iedvesma jāpieliek it visām detaļām, sākot no ielūguma noformējuma līdz līgavas kāzu pušķa ziedu kompozīcijai. Mūsdienās iespējas radīt pasakainus un neaizmirstamus notikumus un krāšņas kompozīcijas ir bezgalīgas. Protams, arī ziedu pasaule nav izņēmums. Šoreiz vairāk par piecām ziedošā dārza karalienēm, kas ir kā radītas vienai no gaišākajām dzīves svinībām - kāzu dienai. 

Rozes

Simbolika: mīlestība, draudzība, veiksme.

Šiem karaliskajiem ziediem vienmēr piemitis krāšņums un noteiktības sajūta. Ja ir ziedi, par kuriem reizēm rodas jautājums, vai, iespējams, konkrētajai svētku reizei tie nebūs tik piemēroti, tad par rozēm šādu jautājumu nav. Izņēmums nav arī kāzas. Tikai jāatceras, ka ne tikai ziediem, bet arī to krāsai ir nozīme. Tāpēc, izvēloties šos ziedus kāzām, nešaubīgas līderes ir rozes sarkanā, baltā un maigi rozā krāsā. Svinību dienā nebūtu ieteicams izvēlēties rozes dzeltenā krāsā, jo tās simbolizē neuzticību un vēsta par atvadām, uz nesatikšanos.

Lilijas

Simbolika: brīvība, cerība, harmonija.

Lilijas ir īsta grācijas paraugpuķe. To nešaubīgi apliecina arī liliju vēsturiskā saistība ar karaļnamiem. Tās vēstījums iedveš mieru un rada pārliecību - viss ir kārtībā. Liliju spēcīgā smarža piesaista šim ziedam papildus uzmanību un neļauj no tā novērsties, jebkuru apburot ar savu aromātu. Arī lilijām ir neskaitāmas krāsu variācijas, tomēr izplatītākā ziedu krāsa, ko dāvāt jaunlaulātajiem kāzu dienā, ir baltā, kura simbolizē cēlsirdību un harmoniju. 

Peonijas

Simbolika: bagātība, godprātība, mūžīga mīlestība.

Šķiet, ka peonijas ir ziedi, kas pēdējo gadu laikā piedzīvojuši savas esības uzplaukumu un strauju popularitātes atgūšanu. Svētku reizēs tie ir teju visur - sieviešu matu rotās, ziedu vāzēs un košās buķetēs sieviešu rokās. Šie ziedi simbolizē bagātību un pilnību. To vizuālais skats vien rada pārpilnības sajūtu, kā no katras zieda kārtiņas veidojas tā koptēls. Peonijas simbolizē arī atzīšanos mīlestībā. Visizplatītākās ir viegli rozā vai baltas krāsas peonijas, kuras ar savu klātbūtni svētku reizes padara vēl īpašākas un bagātīgākas. 

Hiacintes

Simbolika: spēks, miers, sirsnība, jauns sākums.

Pirmā asociācija, kas nāk prātā iedomājoties hiacintes, ir to spēcīgā un burvīgā smarža, kas nespēj atstāt vienaldzīgu. Hiacinšu vēsture ir sena, un tieši neatvairāmās smaržas dēļ tās senatnē bija īpaši ekskluzīvs zieds, kas savu ietekmīgo statusu ziedu vidū saglabājis līdz šodienai. Izplatītas ir hiacintes violetā krāsā, taču, tā kā tās simbolizē piedošanas lūgumu, iespējams, kāzām tā nebūs piemērotākā izvēle. Līgavas ziedu buķetei noteikti aktuālas ir baltas, rozā vai koši zilas hiacintes, kas simbolizē noteiktību un nopietnus nolūkus. 

Īrisi

Simbolika: draudzība, ticība, cerība.

Šo ziedu simbolikā iekļauts mīlestības solījums, kurš apliecina, ka arī īrisi ir kāzu dienai cienīgi un īpašajam notikumam piemēroti ziedi. Īrisi svētku reizēm piedāvā izvēlēties to dažādās krāsas. Vispiemērotākās īrisu krāsas līgavas ziedu buķetei būtu viegli sārtā, kas simbolizē romantiku un domas par mīļoto cilvēku, baltā, kuras vēstījums ir tīrības simbols vai zilā, kura simbolizē cerību un ticību. 

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova
Foto: Pinterest.com