FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kāzu dekorāciju tendences 2015. gadā

image

Kad kāzu sezonas aktīvākais brīdis ir noslēdzies un ir pienācis laiks atskatīties uz padarīto. Kādus jaunumus ceremoniju un svinību vietu noformēšanā ir nesis 2015. gads, jautājām kāzu dekorētājiem no aģentūrām: "Best Event", "White Deco", "D.Fab", "Smalkais Stils" un "Svētku Rezidence"

Rustic un Vintage joprojām aktuāli

Šī gada vasaras sezonā jaunajiem pāriem aktuāls ir lauku jeb rustic stils. Dekoros daudz tiek izmantoti dabīgie materiāli: koks, koku ripas, lins, džutas aukles un audumi, siena kaudzes, sūnas u.c. Arī krāsas ir dabai pieskaņotas - dažādās kombinācijās tiek izmantots brūnais ar zaļo, krēmkrāsu, dzelteno un smilškrāsu. 

„Izbraukuma ceremonija rustic stilā vislabāk iederētos pie veca zirgu staļļa vai koka mājas," stāsta Jeļena no aģentūras „Best Event”. „Ceremonijas vietā kā dekorus var izmantot vecas mucas, pārvēršot tās par galdiem, savukārt vecus ratus var izmantot saldumu vai dāvanu galdam. Paložņājot pa omītes veco šķūni, var atrast īstas dekoru pērles savām lauku stila kāzām. Ziedus var veiksmīgi kombinēt, liekot kopā klasiskos kāzu ziedus ar pļavas ziediem, tas piedod īpašu šarmu. Ziedu kompozīcijas liek burciņās, spainīšos, puķupodos, lejkannās, pēc principa "jo vienkāršāk, jo labāk”.

Runājot par aktuālajām krāsām, kāzu dekoratori atzīst, ka spilgto krāsu – violetās, zaļās, oranžās – vietā šovasar ceremonijas un svinību vietas noformējumā vairāk ienāk pasteļtoņi – krēmkrāsas, maigi zaļais piparmētru tonis, maigi rozā, lillā un laškrāsa. „D.FAB” galvenā dekoratore Inese uzskata, ka nu vairs nav izteiktas krāsu līderes, visu nosaka krāsu salikumi. Parasti tiek kombinēti trīs krāsu pamattoņi. Svinīgi gaumīgi izskatās zelts, maigi rozā, pelēks, tirkīzs un dzeltens. Inese atzīmē, ka aizvien populārāki paliek skandināviski pelēkie krāsu salikumi. „Kombinācijā ar citām krāsām pelēkais var būt tik dažāds!” saka Inese.


Foto no "Smalkais Stils" arhīva (fotogrāfe Linda Rūķīte)

Līdzīgi kā iepriekšējās sezonās lauku stilā joprojām gaumīgi tiek ieausti vintage stila elementi – senlaicīgas kumodes, galdiņi, plauktiņi, kuru atvilktnēs var, piemēram, ielikt ziedus, bet foto vai atpūtas stūrīti lieliski papildinās vintage dīvāniņi un krēsli. Ar vintage mēbelēm eleganti izskatās mežģīņu dekori, pērļu virtenes un kristāli. Inese („D.FAB”) iesaka pievērst uzmanību dažādiem knifiņiem, ar kuru palīdzību ikdienišķais pārvēršas neparastajā, piemēram, uzkodas šūpojas šūpolēs un šampanietis, mazās pudelītēs, peldas lielā vannā, savukārt par galdu pārtop vecās durvis. 

Jeļena („Best Event”) atzīmē, ka aizvien vairāk jaunie pāri izvēlas ne tikai savu krāsu kāzām, bet arī kādu elementu, kas raksturo viņus vai saista ar īpašu notikumu viņu dzīvē. Piemēram, ja līgava tika bildināta Parīzē vai pāris ir aizrautīgi ceļotāji, arī kāzu stāstā tiek iepīti šie elementi. 

Košākā vasaras rota - ziedi

Anna no „White Deco” priecājas, ka cilvēki vēl joprojām novērtē un izvēlas dzīvos ziedus, lai gan to izmantošana dekorācijās bieži vien nav lēts prieks. „Interesanti, ka šobrīd gan līgavas pušķos, kas atkal kļūst lielāki un formās mazāk simetriski, gan ziedu kompozīcijās aktuāli ir izmantot vietējos ziedus kopā ar eksotiskām detaļām.  Tāpat pāri retāk izvēlas ziedus, kas stiprināti oāzēs, priekšroku dodot to izkārtošanai vāzēs. 

Savukārt Solvita no aģentūras „Smalkais Stils” uzskata, ka ir top sezonas ziedi, kuriem tiek pakārtotas visas kāzu dekorācijas, piemēram, peonijas  noteikti ir favorītes jūnijā, maijpuķītes - pirmie pavasara ziedi, jūnijā - zilās rudzupuķes, augustā un septembrī - dzeltenās saulespuķes. Pieprasītas ir arī hortenzijas, David Austin rozes, orhidejas un Āzijas gundegas.


Foto no "Smalkais Stils" arhīva (fotogrāfe Linda Rūķīte)

Izmantojam arī sezonas augļus un dārzeņus gan kā dekorāciju elementu, gan kā gardu našķi,  piemēram, pie viesu sagaidīšanas: burkānu -  smilstērkšķu mojito, ja izvēlētā kāzu krāsa ir oranža, melleņu morsu, ja kāzas ir zili lillīgos toņos.

 
Foto no "Svētku Rezidence" arhīva

Kas jauns 2015. gada vasarā?

Par savdabīgu 2015. gada vasaras sezonas jaunumu Jeļena („Best Event”) uzskata sieru un vīna galdu klāšanu pretstatā nu jau ierastajam saldumu galdam. Dažādi sieri, olīvas, kaltēti tomāti, rieksti, medus, garda, svaigi cepta bagete, augļi – īsta gardēžu paradīze. Vīnu un sieru degustācija var kļūt arī par interesantu izklaidi viesiem, jauno pāri gaidot. 


Foto no interneta resursiem

Kāds cits romantisks jaunums kāzās ir ielūgumi un cita poligrāfija akvareļu stilā. Katrs ielūgums tādējādi kļūst unikāls, un, viesim saņemot to, rada sajūtu, ka tas tika radīts individuāli viņam. 

Savukārt Anna („White Deco”) kā šīs sezonas īpatnību min tendenci savienot it kā nesavienojamas lietas, piemēram, kā pamatu izvēlēties dabīgu un vienkāršu vidi, taču dekorēt to ar greznām un smalkām detaļām. Piemēram, ja svinības notiek siena šķūnī vai lauku mājā, to dekorēšanā var izmantot kristāla lustras, kristālu virtenes un porcelāna traukus. Tāpat arī kāzas kļūst aizvien zaļākas, ar to domājot tieši dažādu augu un zaļumu izmantošanu, kas aizstāj ziedus.  Īpaši interesanta tendence ir dzīvo podiņu puķu un telpaugu izmantošana dekorācijās gan uz galdiem, gan, piemēram, karinot pie griestiem. Un, protams, sekojot vairāku slavenību piemēram, ļoti aktuālas  ir dzīvo ziedu vai dzīvo zaļo augu sienas. Pāriem, kas domājot par telpu dekorēšanu,  vēlas sekot tendencēm,  iesaku paskatīties uz lietām no cita skatu punkta - varbūt lauku viesu namā esošais masīvkoka galds ir simpātisks arī bez bieza, balta galdauta un, iespējams, tas, ka visi 60 krēsli nav vienādi, arī ir tikai dekoratīvs papildinājums nevis organizatoriska neveiksme.


Foto no "Smalkais Stils" arhīva (fotogrāfe Linda Rūķīte)

Der atcerēties

Izvēloties dekorācijas svinību vietai dabā, Anna ("White Deco") iesaka ņemt vērā divas svarīgākās lietas:

  • jāatceras par mūsu klimata joslas laika apstākļiem – tie var būt ļoti mainīgi. Āra pasākumam, kur nav paredzēta nojume, nevajadzētu izmantot dekorācijas, kas var viegli sabojāties lietū, piemēram, papīra pomponus, papīra laternas vai  sveces bez traukiem. Tāpat nevajadzētu izvēlēties lietas, ko var aizpūst vai apgāzt vējš. Arkām ir jābūt stabilām un ziediem stingri sastiprinātiem. Jāpadomā arī par to, vai lampiņas, ko plānojat izmantot vakara tumšajā daļā, ir piemērotas mitriem laikapstākļiem un vai visi vadu savienojumi ir pienācīgi apsegti.
  • ceremonijas vieta brīvā dabā nozīmē plašumu, tāpēc, izvēloties tai dekorācijas, būtu jāpatur prātā, ka tām jābūt nedaudz masīvākām, lielākām un pamanāmākām nekā tām, ko liekam iekštelpās. Ja domājat par dzīvajiem ziediem, prātīgāk ir izvēlēties puķes ar lieliem ziediem; ja izvēlaties noformējumu ar lentām, izmantojiet mazliet platākas lentas; arī altāra vietu iesaku noformēt mazliet uzkrītošāk, nekā to darītu telpās. Turklāt, ja finanses neatļauj daudz un lielas dekorācijas, vienmēr paturiet prātā, ka labāk izskatīsies krāšņi izdekorēta  tikai viena lieta, piemēram, tikai altāris, nevis centieni uzlikt visur, bet mazliet.

Arī Solvita („Smalkais Stils”) atzīst, ka līdz ar jaunām tendencēm rodas arī vairāk izaicinājumu dekorētājiem. „Ja pirms kāda laika kāzas nebija iedomājamas bez gariem galdiem, tad modē ienāca apaļie galdi, tad tagad ir kāzu svinības, kur ir tikai furšetgalds, tāpēc dekorētajiem ir jārūpejas par daudzām chill out zonām, kur viesi var apsēsties un izbaudīt vakaru. Lieliski, ja šīs atpūtas zonas var apspēlēt saistībā ar jaunā pāra hobijiem un interesēm. Šogad plānojam kāzas džeza noskaņās, kur par kāzām liecinās tikai jaunā pāra un macītāja klātbūtne,” stāsta Solvita. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Sekot modes tendencēm vai pieturēties pie klasiskām vērtībām, tas droši vien ir aktuāls jautājums katram pārim, kas šajā gadā plāno kāzās, tāpēc uz sarunu aicinājām „Whitedeco” dizaineri Annu Polīti, lai uzzinātu, kādas būs aktuālās ziedu tendences 2017. gadā un ko no tā iespējams izmantot savās kāzās. 

  • Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

  • Līdzīgi kā modē un interjerā, arī kāzu un pasākumu organizēšanas industrijā ir savas tendences un stili, kas pastāvīgi mainās, un 2016. gadā mums atkal sagādās gaumīgus pārsteigumus. Kā galvenais dekorēšanas virziens noteikti saglabāsies jau ilgāku laiku izmantotais vintage stils, taču šogad tas kļūs krāšņāks, bagātīgāks un spožāks, turklāt aktuāli būs dekorēšanā izmantot daudz zaļumu, augu virteņu un podiņpuķu. 

  • Ziemassvētki tepat jau aiz stūra, veikali pārbagāti ar dekorācijām un svētku rotājumiem. Sniegs vēl nedaudz aizkavējies. Svētku burvības iedvesmu, ar balti klātu zemi vai nē, var rast šeit – Mazās Fejas jeb Baibas Prindules darba un sajūtu pasaulē. Viņa mums ļāva ieskatīties abās.

  • Ērikas jeb tautā sauktie virši ir nepelnīti piemirsti ziedi, kas pašlaik atgūst popularitāti arī kāzu dekorācijās. Ja pēdējos gados vasaras kāzu dekorācijās plaši izmanto lavandu, tad līdzvērtīgi rudens kāzās tie ir virši.

  • Ogas un augļi jau paši par sevi simbolizē ražu, auglību un briedumu, tāpēc to izmantošana kāzu dekorācijās iederēsies gan idejiski, gan praktiski. Turklātizskatīsies izteiksmīgi un sulīgi.