FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Svinot kāzas rudenī, neaizmirstiet par viršiem

Autors:Rūta Beirote
Ērikas jeb tautā sauktie virši ir nepelnīti piemirsti ziedi, kas pašlaik atgūst popularitāti arī kāzu dekorācijās. Ja pēdējos gados vasaras kāzu dekorācijās plaši izmanto lavandu, tad līdzvērtīgi rudens kāzās tie ir virši.

Runājot par viršiem, uzreiz iedomājamies zili violeto toni, kas sastopams mūsu mežos. Bet nekā - selekcionāru darba rezultāts Jūsu kāzas var priecēt arī ar koši baltiem, maigi rozā, ziliem, sarkaniem un pat salātzaļiem toņiem. Virši jeb ērikas ir sastopami gan ar sīkiem un smalkiem, gan gareniem, gan pat apetelīgām odziņām līdzīgiem ziediem. 

Virši lieliski iederas līgavas pušķī. Ja kāzas ir ieturētas rudenīgā lauku stilā, drosmīgas līgavas nereti izvēlas līgavas pušķi tikai no viršiem.

 

Viršu labās īpašības:

Salīdzinoši ar citām puķēm, virši ir diezgan lēti. Tos var iegādāties podiņā, atkrīt rūpes par vāzēm un uztraukumi par dekorāciju svaigumu. Pēc kāzām viršu podiņus var atdāvināt vecākiem vai viesiem, lai krāšņo palodzes vai dobes un atgādina par skaistajiem svētkiem. 

Virši ir aukstumizturīgi. Tie viegli pārcieš rudens salnas, un Jums nav jābaidās, ka kāzu dienā paliksiet bez ziediem. Nav jāuztraucas, ka uz kāzu dienu tos vairs nevarēs dabūt. Virši brīvā dabā zied no jūlija līdz pat oktobrim, savukārt veikalos nopērkami gandrīz līdz Ziemassvētkiem. Tie lieliski aizpilda laukumu un telpu vieni paši, bet, ja ir vēlme, tos var ērti kombinēt ar jebkuriem citiem ziediem vai augļiem.

Raksta titulfoto: Zane Krūmiņa