FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ogas un augļi līgavas pušķī un kāzu dekorācijās

image

Ogas un augļi jau paši par sevi simbolizē ražu, auglību un briedumu, tāpēc to izmantošana kāzu dekorācijās iederēsies gan idejiski, gan praktiski. Turklātizskatīsies izteiksmīgi un sulīgi.

Ja šķiet, ka ar ziedu pušķiem un dekorācijām vairs nevienu nepārsteigsiet, tad, pievienojot savai kāzu floristikai tiešā nozīmē odziņu – sajūsmā būsiet gan jūs paši, gan jūsu viesi.

Gan vasarā, gan rudenī Latvijas meži ir veltēm pārbagāti, tuklāt arī ziemas sezonā iegādāties augļus, dārzeņus un ogas veikalos nekādu problēmu nav. Ir jāizdomā tikai viena lieta – kuri ir tie augļi vai ogas, ko vēlaties izgaršot savās kāzu dekorācijās.

Kā izvēlēties?

1) Pēc kopējās kāzu noformējuma krāsas:

Sarkanā, rozā – āboli, mežrožu augļi, dzērvenes, brūklenes, avenes, zemenes, ķirši, granātāboli u.c.

Oranžā – smiltsērkšķi, pīlādži, fizāļi, mandarīni, burkāni, apelsīni, persiki u.c.

Dzeltenā – cidonijas, citroni, melone, kukurūza, dzeltenā paprika u.c.

 

Zaļā – āboli, puķkāposti, dekoratīvie kāposti, zirņu pākstis, ozolzīles, bumbieri, laims u.c.

 

Tumši zilā, melnā – mellenes, upenes, kazenes, tumšās vīnogas u.c.

Brūnā – kastaņi, kivi, čiekuri u.c.

 

2) Vadoties pēc ogu/augļu pieejamības izvēlētajā kāzu sezonā:

VASARA – jāņogas, upenes, meža zemenes, ērķšķogas, ķirši, visa veida zaļumi, dārzeņi utt.

RUDENS – mellenes, āboli, sēnes, brūklenes, kastaņi, ozolzīles, dekoratīvie ķirbji utt.

ZIEMA – apelsīni, mandarīni, persiki, vīnogas, ananasi un citi veikalos pieejamie augļi

PAVASARIS – vīnogas, nektarīni, fizāļi, bumbieri, ananasi un citi veikalos pieejamie augļi

Latvijas kāzu floristiem īpaši bieži nenākas ogas, augļus un dārzeņus izmantot kāzu dekorācijās, taču, ja līgava ir drosmīga un vēlas ko tādu pamēģināt, viņi ir tikai priecīgi.

"Design Imperia" līgavu pušķos un kāzu dekorācijās ir izmantojuši ļoti plašu spektru ogu, augļu un dārzeņu – dekoratīvas ogas, piemēram, Hypericum, ābolus un mandarīnus, granātābolus un pat kāpostus. Rezultāts – fantastisks.

 

Floristikas meistardarbnīcā "Grieta" ogu un augļu izmantošana ir populāra. „Ziedu pušķos un kompozīcijās labi izskatās ziedi dažādās attīstības stadijās - no sīkiem pumpuriņiem līdz izplaukušam ziedam un pat līdz nobriedušiem augļiem. Šādi salikumi ir interesanti gan no kompozīcijas viedokļa, jo te spēlējas dažādas struktūras, gan arī tīri psiholoģiski jo sasaucas ar cilvēka mūžu. Kāzas tradicionāli tiek svinētas jaunībā, kad esam jauni un skaisti. Bērni ir laulības augļi vai, alegoriski izsakoties, mūsu dzīves odziņas. Reizēm kompozīcijas ar ogām un augļiem norāda gadalaiku,” stāsta Ligita Danenberga.

„Kāzas biežāk saistās ar laiku, kad ziedi ir pašā plaukumā, laikam tādēļ Grietas praksē nav neviena līgavas pušķa ar augļiem vai ogām. Taču kāzu dekoros tos gan izmantojam,” viņa turpina.

„No ogām un augļiem dekoros visbiežāk izmantojam pīlādžus, mežrozīšu augļus, ābolus. Dekorējam arī jaunlaulāto istabiņu un tur mēdzam iepušķot zemenes, vīnogas vai ķiršus īpašos lapu traukos. Līgavas pušķos esam izmantojuši zemeņu ziediņus. Tur jau pavisam tuvu jaušama ogu klātbūtne. Labprāt ieliktu arī pašas zemenes, bet tās varētu atstāt traipus uz līgavas tērpa. Pāris reizes līgava ir vēlējusies savā pušķī saulespuķes, kurās noteikti ir vairāk brieduma nekā rozēs un maijpuķītēs.”

Liene Avotiņa, "Dabas materiāli": „No savas pieredzes zinu teikt, ka līgaviņas, kas vēlas savu pušķīti ar kādu „odziņu”, labprāt arī izvēlas kādu īstu odziņu. Pīlādzīti, dzērvenīti, pieclapiņu mežvīna odziņu vai kādu ozolzīlīti..."

 

Pēc ziedu salona "Karkadē" pieredzes augļus līgavu pušķos izmanto ļoti, ļoti reti, taču no ogām izmanto pīlādžus, vīnodziņas, kazenes, irbenājus. „Jāskatās, lai ogas nebirst un nesmērē. Ja blakus līgavai ir mazs bērns, tad nedrīkst izmantot neēdamas ogas.”

Kāzu rīkotāja Dace Miezīte atzīst, ka "Kāzu aģentūras" klientu vidū augļus un ogas izvēlas salīdzinoši reti: „Reizēm tā ir kā viena no sākuma idejām, bet, kad apskata kāzu fotogrāfijas ar un bez augļiem, tomēr izvēlas bez.”

„Bet jau kopš pašiem "Kāzu Aģentūras" pirmsākumiem (2003.gada), reizi gadā mums ir kāzu tēma „ĀBOLS”. Protams, tikai no paša pāra ir atkarīgs, cik daudz un kā šī tēma tiek apspēlēta – noformējums, atrakcijas, drukātie materiāli, piemēram, ielūgumi,” stāsta Dace, „bet biežāk gan tiek izmantota krāsa, un pārējais ir akcenti,” viņa piebilst.

„Nesen dekoratore gatavoja līgavas pušķi, kurā izmantoja vīnstīgu odziņas. Kamēr tās ir zaļas un negatavas, tās ir drošas, jo nevar nosmērēt līgavas kleitu.”

„Ja līgavas pušķī liek zemenes, tad parasti tās ir zaļas, lai nenosmērētu kleitu – pie šādas izvēles viss kāzu noformējums bija baltos un zaļos toņos. Savukārt pie rozā, balta un zaļa kāzu toņa gatavas meža zemenes ir spraustas ar visiem kātiņiem gala kompozīcijās,” skaidro Dace.

„Košajos līgavu pušķos mēdz likt pīlādžus, tomēr biežāk tas ir izstādēs, nevis reālajās kāzās.”

Raksta titulfoto: Raivo Sarelainens
Foto: Kāzu floristu bildes un Pinterest.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

  • Kad Ziemassvētki tuvojas, veikali pārbagāti ar dekorācijām un svētku rotājumiem. Sniegs tik reizēm vēl nedaudz aizkavējas. Svētku burvības iedvesmu, ar balti klātu zemi vai nē, var rast šeit – Mazās Fejas jeb Baibas Prindules-Rences darba un sajūtu pasaulē. Viņa mums ļāva ieskatīties abās.

  • Ērikas jeb tautā sauktie virši ir nepelnīti piemirsti ziedi, kas pašlaik atgūst popularitāti arī kāzu dekorācijās. Ja pēdējos gados vasaras kāzu dekorācijās plaši izmanto lavandu, tad līdzvērtīgi rudens kāzās tie ir virši.

  • PRECOS forumā līgavām devām iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus kāzu floristiem. Atsaucība bija liela, un izskanēja visdažādākie jautājumi – par ceriņiem, peonijām, tulpēm u.c. ziedu izmantošanu kāzu floristikā.

  • Kāzu auto ir jaunā pāra vizītkarte, ar kuru paziņot par sevi un savu laimi. Tāpēc ir svarīgi kārtīgi pārdomāt, kādu ziedu rotu izvēlēties ― košu un ziediem bagātu vai ― gluži pretēji ― kaut ko pavisam askētisku, ar īpašu «rozīnīti», kas raksturotu tieši jūsu pāri.

  • Ir ļoti daudz līgavu pušķu veidu, jums tikai atliek lielajā piedāvājuma klāstā neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko. Lai atrastu visskaistāko pušķi, sāciet ar dažādu pušķu fotogrāfiju apskati, izvērtējiet kādas krāsas jums piestāvētu vislabāk un kuri ziedi būtu atbilstošākie jūsu kāzām.