FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Dāvināt ziedus kāzās – vai tā ir tikai latviešu tradīcija? 

image

Ja plāno kāzas ar cittautu pilsoni, tad droši vien jāparūpējas par to, lai viesi no citām valstīm justos ērti, lai nerodas neveiklas situācijas. Piemēram, vai dāvināt ziedus ir raksturīgi tikai latviešiem vai arī citām tautām?

Atbild Agate Lūse.

Tas ir atkarīgs no tautības. Ziedus kāzās dāvina ne tikai latvieši, bet arī krievu un citu tautu pārstāvji. Rietumos ziedus uz kāzām nenes. Tādēļ, apmeklējot kāzas ārzemēs, šo jautājumu ir vēlams noskaidrot. Tam ir visai praktisks izskaidrojums: jaunais pāris ļoti bieži uzreiz pēc svinībām brauc kāzu ceļojumā, līdz ar to ziedus kā dāvanu savā kāzu dienā viņi tā īsti nevar novērtēt. Ziedi ir praktiski neērta dāvana, un visi rēķinās ar to, ka viesību vietā var nebūt atbilstošas iespējas šos ziedus izkārtot. Arī dāvanas ļoti bieži tiek sūtītas jaunajam pārim uz mājām jau pirms kāzām, lai neapgrūtinātu jauno pāri ar rūpēm par to, kā nogādāt visu uz mājām (jo sevišķi tad, ja viņi paši brauc kāzu ceļojumā).

Ja ir vēlēšanās dāvināt ziedus, tos var aizsūtīt jaunajam pārim uz māju pirms kāzām vai arī pateikties par jaukajām kāzu svinībām un tos uzdāvināt pēc kāzām, kad ir piemērota vieta, vāze un jaunais pāris pilnībā var novērtēt dāvināto.

Ja ir vēlme, lai ārzemju viesi uz kāzām ziedus tomēr nes, tad viņus pirms tam par to vajag brīdināt. Iespējams, viņi izbrīnīsies par šādu tradīciju, bet noteikti labprāt to darīs, jo sevišķi tāpēc, ka tā viņiem būs neparasta pieredze.

Foto: Ainārs Mazjānis, www.mazjanis.com 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Sekot modes tendencēm vai pieturēties pie klasiskām vērtībām, tas droši vien ir aktuāls jautājums katram pārim, kas šajā gadā plāno kāzās, tāpēc uz sarunu aicinājām „Whitedeco” dizaineri Annu Polīti, lai uzzinātu, kādas būs aktuālās ziedu tendences 2017. gadā un ko no tā iespējams izmantot savās kāzās. 

  • Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

  • Līdzīgi kā modē un interjerā, arī kāzu un pasākumu organizēšanas industrijā ir savas tendences un stili, kas pastāvīgi mainās, un 2016. gadā mums atkal sagādās gaumīgus pārsteigumus. Kā galvenais dekorēšanas virziens noteikti saglabāsies jau ilgāku laiku izmantotais vintage stils, taču šogad tas kļūs krāšņāks, bagātīgāks un spožāks, turklāt aktuāli būs dekorēšanā izmantot daudz zaļumu, augu virteņu un podiņpuķu. 

  • Ziemassvētki tepat jau aiz stūra, veikali pārbagāti ar dekorācijām un svētku rotājumiem. Sniegs vēl nedaudz aizkavējies. Svētku burvības iedvesmu, ar balti klātu zemi vai nē, var rast šeit – Mazās Fejas jeb Baibas Prindules darba un sajūtu pasaulē. Viņa mums ļāva ieskatīties abās.

  • Kad kāzu sezonas aktīvākais brīdis ir noslēdzies un ir pienācis laiks atskatīties uz padarīto. Kādus jaunumus ceremoniju un svinību vietu noformēšanā ir nesis 2015. gads, jautājām kāzu dekorētājiem no aģentūrām: "Best Event", "White Deco", "D.Fab", "Smalkais Stils" un "Svētku Rezidence"

  • Ērikas jeb tautā sauktie virši ir nepelnīti piemirsti ziedi, kas pašlaik atgūst popularitāti arī kāzu dekorācijās. Ja pēdējos gados vasaras kāzu dekorācijās plaši izmanto lavandu, tad līdzvērtīgi rudens kāzās tie ir virši.