FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā dekorēt kāzu auto?

Kāzu auto ir jaunā pāra vizītkarte, ar kuru paziņot par sevi un savu laimi. Tāpēc ir svarīgi kārtīgi pārdomāt, kādu ziedu rotu izvēlēties - košu un ziediem bagātu vai - gluži pretēji - kaut ko pavisam askētisku, ar īpašu "rozīnīti", kas raksturotu tieši jūsu pāri.

Kāzu auto ir jaunā pāra vizītkarte, ar kuru paziņot par sevi un savu laimi. Tāpēc ir svarīgi kārtīgi pārdomāt, kādu ziedu rotu izvēlēties ― košu un ziediem bagātu vai, gluži pretēji, kaut ko pavisam askētisku, ar īpašu «rozīnīti», kas raksturotu tieši jūsu pāri. Ir svarīgi zināt, ko tieši jūs vēlaties, jo dekoru var pielāgot jebkurai mašīnai. Taču ir arī reizes, kad auto modelis diktē savus noteikumus, proti, lielai mašīnai «prasīsies» pat vairāki dekori, savukārt mazajai «vabolītei», iespējams, pietiks tikai ar ziedu vainadziņiem un vējā plīvojošām lentēm pie durvju rokturiem.

Pēdējos gados ir pieņemts visus ziedu dekorus kāzām (līgavas pušķi, auto dekorus, galda kompozīcijas un telpu rotājumus) veidot saskaņotus gan krāsu, gan stila ziņā. Ir jauki, ja visu kopējo ziedu ansambli caurvij vienojošie elementi. Jau daudzus gadus vispopulārākie ir dekori, kas sprausti oāzē un ar piesūcekņa palīdzību piestiprināti pie mašīnas. Tādējādi ziedi ir nodrošināti ar ūdeni un  turas svaigi krietni ilgāku laiku. No jauna sāk atdzimt arī, piemēram, ziedu vītnes. Rotājot kāzu auto, tās iespējams izvietot ne tikai tradicionālajā «V» burta formā, bet arī izveidot no tām jūsu vārdu pirmos burtus vai pat kāzu datumu.

Taču jūs nebūsiet kļūdījušies arī gadījumā, ja izvēlēsities atšķirīgu ziedu krāsas dekoru mašīnai, ne tādu, kāds būs līgavas pušķis un līgavaiņa piespraude, galu galā, izvēlētajiem ziediem pirmā kārtām ir jāpatīk pašiem gaviļniekiem!

Ir nianses, kas jums var palīdzēt, izvēloties sev kāzu mašīnu un tās rotu. Piemēram, ja esat izvēlējušies gaišas krāsas automašīnu, tad košas krāsas ziedi padarīs to greznāku, savukārt gaiši rotājumi tumšas krāsas mašīnu vērtīs cēlāku un svinīgāku.

Jāņem vērā arī laiks, kad kāzas ieplānotas. Latvijas dārzi mūs lutina ar skaistiem ziediem pavasarī, vasarā un rudenī, taču ziemā lielākoties ir jāsamierinās ar citzemju puķēm. Līdz ar to jārēķinās ar ne tik bagātīgiem rotājumiem, ja budžets ir ierobežots.

Otrs būtiskais faktors, kas jāņem vērā, rīkojot kāzas ziemā: bieži vien ir ļoti mainīgi laika apstākļi ― no rīta lieli mīnusi, bet pēcpusdienā jau atkusnis. Tādā gadījumā ieteiecams ir izvēlēties tumšākas krāsas ziedus, jo tad laika apstākļu atstātie «zobi» uz ziedu kvalitāti nebūs tik ļoti pamanāmi. Par sliktu nenāks arī izvēlēties dekorus, kas veidoti uz dekoratīviem vai tehniskiem karkasiem un ziedi ir bez ūdens nodrošinājuma, jo aukstumā piesūceknis var atlekt no motora pārsega; savukārt, ūdenim sasalstot, ziedi var krist laukā no oāzes.

Atcerēsimies, ka auto rotai būs jāiztur lielas vēja brāzmas. Tāpēc nevajadzētu izvēlēties ļoti trauslus ziedus, piemēram, lizantes. Svarīgi ir kārtīgi piestiprināt  dekoru pie mašīnas, lai, palielinoties vēja pretestībai, to nenorautu. Vislabāk šo darbu ir uzticēt pašam floristam, jo tad tas tiks kārtīgi piestiprināts. Taču šoferīšiem, kas vedīs jauno pāri, vajadzētu atcerēties, ka nav ieteicams braukt ātrāk par 90 km/h. Tas ir būtiski ne tikai, lai saudzētu jūsu kāzu mašīnas ziedu dekorus, bet arī tāpēc, lai citi cilvēki paspēj jūs pamanīt. Jo lēnāk brauksiet, jo vairāk cilvēku pamanīs jūsu laimi un pievienos apsveikumiem arī savas labās domas!

 

Visbiežāk kāzu dekoru krāšņumu kontrolē gaviļņieku finansiālā situācija, tāpēc viens no pirmajiem jautājumiem, kādus jaunais pāris uzdod floristam, ir ― cik tas maksās? Aplūkojot dažādu ziedu salonu un floristu piedāvājumu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, jāsecina ― auto dekoru cenas svārstās no 20€ (automašīnas ārējā roktura dekors) līdz 150€ (krāšņs V veida forma dekors uz mašīnas priekšējā pārsega). Cenas lielumu ietekmē gan ziedu izvēle, gan dekora lielums un izgatavošanas tehnikas sarežģītība.

 

Kāds varbūt brīnīsies, kāpēc šajā rakstā tiek runāts par jaunā pāra izvēli saistībā ar kāzu mašīnas dekorēšanu. Tradicionāli ir pieņemts, ka par to  jāparūpējas vedējiem ― līdzīgi, kā par fotosalona apmeklējumu pēc laulību ceremonijas. Tomēr pieredzējušo floristu pieredze rāda, ka pēdējā gada laikā šī tradīcija sāk izzust. Aizvien biežāk pats jaunais pāris izdara galīgo izvēli. Līdzīgi ir arī ar līgavas pušķi ― ticējumi vēsta, ka ziedus līgavai jāizvēlas līgavainim. Taču mūsdienu sabiedrība bieži nepakļaujas sentēvu paražām ― savu pušķi līgava nereti izvēlas  pati.

Bet kur tad paliek pārsteiguma moments? Tā īpašā, noslēpumainības plīvura apvītā, aura jūsu kāzās! 

Raksta titulfoto: Laura Viļuma