FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Līgavu pušķu veidi

image

Ir ļoti daudz līgavu pušķu veidu, jums tikai atliek lielajā piedāvājuma klāstā neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko. Lai atrastu visskaistāko pušķi, sāciet ar dažādu pušķu fotogrāfiju apskati, izvērtējiet kādas krāsas jums piestāvētu vislabāk un kuri ziedi būtu atbilstošākie jūsu kāzām.

Puslodes veida pušķis

Pušķis ir mazs un ieapaļš, to ir viegli turēt rokās. Ir divi šī pušķa veidi: viens ir veidots no brīvi saliktiem ziediem. Otrs ir stingri sakārtots, ziedu kātiņi ir nogriezti un to vietā piestiprinātas floristikas drātiņas, tādējādi šādu pušķi ir vieglāk turēt rokās. Šos divus pušķu veidus izvēlas diezgan bieži, un parasti ziedu kātus notin ar skaistu satīna, velveta vai zīdīgu lenti, kas izgreznota ar pērlītēm un citiem rotājumiem. Latvijā šis ir vispieprasītākais pušķu veids.

Bīdermeijera pušķis

Bīdermeijers ir mākslas stils, kas radās Eiropā 19. gs. sākumā un pastāvēja līdz 19. gs. vidum. Bīdermeijera stila līgavas pušķī ziedi ir stingri strukturēti un rūpīgi sakārtoti noteiktā apļveida formā un katra ziedu rinda ir veidota no citas krāsas vai šķirnes ziediem. Šim pušķim ir ļoti strikta ģeometrija un pateicoties savam skaistumam un kontrastam tas atkal nāk modē.

Kūlīšveida pušķis

Kūlīšveida pušķis kļuva populārs 20. gs sākumā. Ziedi šajā pušķī ir garos kātos un kupli un līgava šo pušķi nes it kā aijājot rokās. Tā ir lieliska alternatīva tradicionālajiem līgavu pušķu veidiem: šis stils ir ļoti elegants un vislabāk piederas modernām kāzām. Gaumīgi izveidots, pušķis var būt vienkāršs vai arī gluži pretēji – tik izsmalcināts, cik vien līgava to vēlas. Parasti šādiem pušķiem izvēlas kallas, gladiolas, orhidejas un rozes garos kātos, delfīnijas un citas lielākas puķes.

Dekoratīvā stila ziedu pušķis

Šī kompozīcija sastāv no vienkārši kopā saliktiem ziediem, kas aptīti ar lentu, kātus atstājot redzamus. Šis pušķis skaisti izskatīsies kāzās pie dabas, radot it kā tikko no pļavas plūktu ziedu iespaidu.

Glamēlija

Pušķis, kas veidots no dažādu puķu ziedlapām, radies 20. gs sākumā, to visbiežāk izvēlējās līgavas ar neierobežotiem naudas līdzekļiem. Šis pušķis sastāv no simtiem ziedlapiņu, kas savienotas kopā, lai izskatītos kā viens liels zieds. Šis stils ir vienkāršs dizaina ziņā, tajā pašā laikā graciozs un elegants. Tas ļoti labi piestāv mazām, izsmalcinātām kāzām.

Lai gan augstās modes žurnālos šis pušķu veids ir parādījies tikai nesen, šī specifiskā un pagatavošanas ziņā laikietilpīgā metode drīz vien atgūs savu agrāko popularitāti.

Šos pušķus taisa no gladiolu, gerberu, rožu u.c. ziedlapiņām.

Vēdekļveida pušķis

Vēdekļveida pušķis ir vienkārša ziedu buķete, kas piestiprināta ar mežģīnēm dekorētam plastmasas vēdeklim. Šis pušķu veids bija ļoti populārs 80.gados, kad tos vēl izgreznoja ar migliņām un lentēm.  

Vēdekļveida pušķis atgādina viktoriāņu laikmetu un ideāli der tām līgavām, kas grib ko nedaudz savādāku. Šis pušķis līgavai rada romantisku tēlu; tas ir reizē gan aksesuārs, gan akcents.

Pusmēness formas pušķis

Šo pušķi veido pusmēness formā, arkveidīgi, izmantojot izsmalcinātus ziedus ar izteiktām formām, bieži vien tās ir orhidejas, kas ar floristikas drātiņu savienotas kopā, lai pušķis būtu ērtāk turams. Šis pušķa veids ir īsts floristikas mākslas darbs, kas atspoguļo līgavas personību. Šis pušķu veids ir piemērots izsmalcinātām un mūsdienīgām kāzām.

Ziedu kātus pagarina un teipē, bet pašu pušķi veido kompaktu. Tas var būt simetrisks vai nesimetrisks un pušķa malas parasti nokarājas. Šī veida pušķi vislabāk nest, turot gurnu līmenī, lai būtu labāk redzams tā unikālais skaistums.

Pušķis – uzrocis

Uzročveida pušķis bija ļoti populārs Eiropā jau ļoti sen un popularitāti iemantoja praktisku apsvērumu dēļ. Lai līgavai ziemā rīkotās kāzās nesaltu rokas, viņa tās ielika uzrocī, pie kura bija piestiprināts līgavas pušķis. Neparasts un unikāls, šis pušķis vēl joprojām ir lieliska izvēle kāzām ziemā. Pušķis labi izskatās kombinācijā ar garajiem cimdiem.

Kaskādes formas un pilienveida pušķi

Šis pušķu veids nomainīja puslodes pušķu ēru ap 1910. gadu. Vēl 10 gadus vēlāk šos pušķus sāka veidot daudz lielākus, dažreiz pat tādus, aiz kuriem pati līgava īsti nebija saredzama.

Kaskādes veida pušķis ir viens no visizplatītākajiem līgavu pušķu veidiem arī Latvijā. Pušķis augšpusē ir ieapaļš un lejaspusē it kā izsīkst. Ar savu izsmalcināto stilu pušķis līgavai rada graciozu izskatu. Šajā pušķī var izmantot gandrīz jebkurus ziedus.

Lodveida pušķis

Šis ir jauks un neparasts līgavas pušķis. To veido piestiprinot ziedus pie cilpā sasietas dekoratīvas aukliņas vai dekoratīvās lentas. Šo pušķi bieži izvēlas arī līgavas māsām vai ziedu meitenēm.  

Ziedu aproce

Šis ir mazs pušķītis, ko līgava apsien ap roku. Tas vairāk izskatās pēc korsāžas nekā pušķa, jo sastāv tikai no dažiem ziediem, kas piestiprināti pie elastīgas aproces. Šis pušķis ir lieliska alternatīva tradicionālajiem līgavu pušķiem. Šādi pušķi parasti ir līgavām, kas vēlas, lai rokas būtu brīvas, bet lai viņas tomēr būtu norotājušās ar ziediem. Ziedu aproci var taisīt no jebkādiem ziediem un parasti to papildina ar dažādām lentēm vai pērlītēm. Šis pušķis labi izskatīsies arī vedējmātēm.

Balerīnas pušķis

Balerīnas pušķis ir ieapaļas formas ziedu kompozīcija, kas sastāv ne tikai no ziediem, bet tajā diezgan daudz ir izmantoti arī citi materiāli, piemēram, tills un tīkliņš un salīdzinoši maz ziedu. Balerīnas pušķis ne tikai labi izskatās, tas arī ir lētāks, tādējādi piemērotāks mazbudžeta kāzām.

Līgavas pušķis groziņā (somiņā)

Pušķis groziņā ir ziedu kompozīcija nelielā, seklā groziņā un parasti to izvēlas kāzām ārā. Latvijā līgavas izvēlas pušķus somiņā, kas arī izskatās ļoti eleganti un dekoratīvi.  

Līgavas scepteris

Šis pušķis izskatās pēc milzīgas burvju nūjiņas. Pušķa kāts ir ļoti garš, izrotāts ar lentēm un citām dekoratīvām lietām. Šis pušķis ir piemērots dažādu veidu kāzām.

Materiāls no www.perfect-wedding-day.com un Pinterest.com. Paldies ziedu salonam „Lizante” par konsultāciju!

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

  • Kad Ziemassvētki tuvojas, veikali pārbagāti ar dekorācijām un svētku rotājumiem. Sniegs tik reizēm vēl nedaudz aizkavējas. Svētku burvības iedvesmu, ar balti klātu zemi vai nē, var rast šeit – Mazās Fejas jeb Baibas Prindules-Rences darba un sajūtu pasaulē. Viņa mums ļāva ieskatīties abās.

  • Ērikas jeb tautā sauktie virši ir nepelnīti piemirsti ziedi, kas pašlaik atgūst popularitāti arī kāzu dekorācijās. Ja pēdējos gados vasaras kāzu dekorācijās plaši izmanto lavandu, tad līdzvērtīgi rudens kāzās tie ir virši.

  • Ogas un augļi jau paši par sevi simbolizē ražu, auglību un briedumu, tāpēc to izmantošana kāzu dekorācijās iederēsies gan idejiski, gan praktiski. Turklātizskatīsies izteiksmīgi un sulīgi.

  • PRECOS forumā līgavām devām iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus kāzu floristiem. Atsaucība bija liela, un izskanēja visdažādākie jautājumi – par ceriņiem, peonijām, tulpēm u.c. ziedu izmantošanu kāzu floristikā.

  • Kāzu auto ir jaunā pāra vizītkarte, ar kuru paziņot par sevi un savu laimi. Tāpēc ir svarīgi kārtīgi pārdomāt, kādu ziedu rotu izvēlēties - košu un ziediem bagātu vai - gluži pretēji - kaut ko pavisam askētisku, ar īpašu "rozīnīti", kas raksturotu tieši jūsu pāri.