FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ziedu tendences kāzu noformējumā 2017. gadā

image

Sekot modes tendencēm vai pieturēties pie klasiskām vērtībām, tas droši vien ir aktuāls jautājums katram pārim, kas šajā gadā plāno kāzās, tāpēc uz sarunu aicinājām „Whitedeco” dizaineri Annu Polīti, lai uzzinātu, kādas būs aktuālās ziedu tendences 2017. gadā un ko no tā iespējams izmantot savās kāzās. 

„Ja runājam par kāzu noformējumu, tad noteikti ir jārunā par ziediem, jo tie 2017. gadā būs pamanāmākā noformējuma sastāvdaļa. Klasiski vai moderni, dārzā auguši vai eksotiski, zaļu lapu veidā vai maigu ziedu formā –  ziedi atkal pēc vairāku gadu pārtraukuma kļūs par galveno akcentu jebkurā modernā kāzu noformējumā. Lieli un kupli līgavas pušķi ar nokareniem elementiem, krāšņas ziedu arkas, bagātīgas ziedu kompozīcijas. Būtībā, skatot 2017. gada kāzu tendences, nav iespējams nodalīt atsevišķas pozīcijas – dekorācijas un floristika. Ziedi un zaļumi saplūst ar kopējo noformējumu un kļūst par dekorāciju dominējošo elementu”, jaunākās tendences skaidro Anna. 

Šajā sezonā aktuāli ir vairāki krāsu salikumi – no maigiem un ļoti niansētiem pasteļtoņiem līdz izteiktiem kontrastiem. Noteikti jāpiemin arī zaļā krāsa, kas kāzu noformējumos dominē jau otro sezonu pēc kārtas.  

Lasi arī: 2017.gada krāsa - pavasarīgi zaļā

Modē ir ziedu izvēle, kas organiski pakļaujas sezonalitātes principam. Šo tendenci vajadzētu izmantot, jo ziedi, kuru ziedēšanas laiks sakrīt ar jūsu kāzu mēnesi, vienmēr būs kvalitatīvāki, pieejamāki, kā arī lētāki. Pavasarī tie ir maigi rozā, pasteļkrāsas, dzelteni. Vasarā šīs krāsas papildina sulīgāks rozā, zilie toņi un violets. Ja kāzas plānojat augusta otrajā pusē vai septembrī, īpaši aktuāls ir marsala un krēmkrāsas salikums, kā arī oranžais visās tā gradācijās. 

Ziedu tendences kāzu noformējumā 2017. gadā
Whitedeco / foto: Rolfs Vendiņš

Līgavas pušķis

Līgavas pušķu modē dominē lieli, masīvi un asimetriski pušķi.  Aktuāli ir ziedu sakārtojumi, kas rada svaigi plūktu ziedu iespaidu – netradicionālas formas, asimetriskas līnijas, kontrastējošas faktūras un nokareni zaļumi. Lai efektu papildinātu, pušķi var siet ar plīvojošām atlasa vai mežģīņu lentām. 

Kas attiecas uz ziedu izvēli, 2017. gadam pasaules floristikas eksperti izceļ tādus ziedus, par kuriem vismaz kāzu kontekstā esam aizmirsuši –  gerberas, antūrijas, neļķes, krizantēmas. Protams, šie ziedi tiek izmantoti jaunā veidolā un īpaši modernos salikumos, taču, tos izvēloties, jābūt skaidrai vīzijai par kopējo stilu. 

Ja izdzirdot iepriekš nosauktos ziedus, neviļus gribas saraukt degunu, tad varam raudzīties citā virzienā –  2017. gadā noteikti aktuālas ir arī hortenzijas, anemones, peonijas, ranunkulosas, dālijas. Interesanti ir miksēt vietējos, sezonālos ziedus ar izteikti eksotiskām detaļām – ananāsu augļiem, eikaliptu lapām, vaska puķes ziediem, sukulentiem un citām izteikti dienvidnieciskam klimatam atbilstošām detaļām. 

Ziedu tendences kāzu noformējumā 2017. gadā
Whitedeco / foto: Inta Photography

Ceremonijas vietas noformējums 

Ja kāzu ceremoniju esat ieplānojuši brīvā dabā, tās noformējumā bez ziediem neiztikt: ja iepriekšējās sezonās dominēja „rustic” jeb lauku stils, kur ziedus izmantoja maz, ceremonijas vietu rotājot ar instalācijām, kas darinātas no vecām durvīm, dēļiem, kastēm utt,  tad 2017. gadā modē atgriežas bagātīgas ziedu arkas, ko papildina krāšņas kompozīcijas uz podestiem un ejā. Aktuāls kļuvis „garden wedding” jeb dāza stils –   tās ir ar ziediem un virtenēm noklātas dārza arkas, kas organiski iekļaujas apkārtējā vidē, radot piesātinātu un krāšņu iespaidu.  Arku dekorēšanai iespējams un pat ieteicams izmantot dārza ziedus – dālijas, dārza rozes, delfīnijas, hortenzijas un daudz zaļu vīteņaugu, kas, iespējams, pat nebeidzas līdz ar arku, bet turpina vīties ap apkārt saliktajām laternām, koku zariem un uz ceremonijas galdiņa. 

Ja plānojat izmantot auduma drapējumu, arī to moderni būs papildināt ar virtenēm, ziediem un vīteņiem, tādā veidā arku padarot iederīgāku vidē. 

Ziedu tendences kāzu noformējumā 2017. gadā
Whitedeco / foto: Whitedeco

Ziedi svinību vietā

Šajā kāzu sezonā dizainere aicina pārus paskatīties uz augšu un dekorēšanai izmantot tos kvadrātmetrus, kas veido zāles griestu plakni. 2017. gadā modē ir ziedu un zaļumu dekori, kas iekārti griestos. Ja iepriekš ārzemju slavenību kāzās redzējām masīvas un sarežģītas konstrukcijas visas zāles lielumā, tad šosezon šī tendence (daudz saprātīgās formās) ienāk kāzās, kuru budžetam ir arī “griesti”. Tie ir dažādi ar nokareniem ziediem dekorēti rāmji, iespējams, turpat zālē esošās lustras, vai pītas zaļumu virtenes. Tāpat modē ir liela izmēra monsteru, palmu un fikusu lapas. Šādas atsevišķi izkārtotas lapas tikpat labi var izmantot griestu dekoru veidošanai. 

Ziedu tendences kāzu noformējumā 2017. gadā
Whitedeco / foto: Kristaps Lapiks

Kas attiecas uz galda kompozīcijām, tad tāpat kā ceremonijas vietas noformējumam, arī to dizainā ir raksturīgs krāšņums. Daudzu un sadrumstalotu elementu vietā (daudz mazu vāzīšu, dažādu formu svečturu, sīku dekoriņu) var padomāt par vienu centrālu, taču bagātīgu kompozīciju. Tāpat svarīgas ir pieskaņotas vāzes –  metāla, stikla vai mercury trauki uz nelielas 10-15cm kājas, kas vizuāli ziedus paceļ virs ēdiena, taču neaizsedz skatu uz pretī sēdošajiem. Jau iepriekš īpaši tika uzsvērta šobrīd aktuālā tendence –  dažādu zaļumu izmantošana – , tāpēc Anna iesaka padomāt par galda kompozīcijām, kas sastāv tikai no dažādu faktūru un tonalitātes zaļajiem augiem.  

Lasi arī: Kāzu galda izkārtojuma veidi

Ziedu tendences kāzu noformējumā 2017. gadā
Whitedeco / foto: Inta Photography

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

  • Līdzīgi kā modē un interjerā, arī kāzu un pasākumu organizēšanas industrijā ir savas tendences un stili, kas pastāvīgi mainās, un 2016. gadā mums atkal sagādās gaumīgus pārsteigumus. Kā galvenais dekorēšanas virziens noteikti saglabāsies jau ilgāku laiku izmantotais vintage stils, taču šogad tas kļūs krāšņāks, bagātīgāks un spožāks, turklāt aktuāli būs dekorēšanā izmantot daudz zaļumu, augu virteņu un podiņpuķu. 

  • Ziemassvētki tepat jau aiz stūra, veikali pārbagāti ar dekorācijām un svētku rotājumiem. Sniegs vēl nedaudz aizkavējies. Svētku burvības iedvesmu, ar balti klātu zemi vai nē, var rast šeit – Mazās Fejas jeb Baibas Prindules darba un sajūtu pasaulē. Viņa mums ļāva ieskatīties abās.

  • Kad kāzu sezonas aktīvākais brīdis ir noslēdzies un ir pienācis laiks atskatīties uz padarīto. Kādus jaunumus ceremoniju un svinību vietu noformēšanā ir nesis 2015. gads, jautājām kāzu dekorētājiem no aģentūrām: "Best Event", "White Deco", "D.Fab", "Smalkais Stils" un "Svētku Rezidence"

  • Ērikas jeb tautā sauktie virši ir nepelnīti piemirsti ziedi, kas pašlaik atgūst popularitāti arī kāzu dekorācijās. Ja pēdējos gados vasaras kāzu dekorācijās plaši izmanto lavandu, tad līdzvērtīgi rudens kāzās tie ir virši.

  • Ogas un augļi jau paši par sevi simbolizē ražu, auglību un briedumu, tāpēc to izmantošana kāzu dekorācijās iederēsies gan idejiski, gan praktiski. Turklātizskatīsies izteiksmīgi un sulīgi.