FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu dienas detaļas. Kā atrast īstās savām kāzām?

Autors:Arlita Laine Fedotova / PRECOS
Šķiet, pēdējā laikā vārds detaļas jo bieži manīts tieši kāzu mirkļu aprakstos, kas rodami sociālo tīklu apcirkņos. Detaļas gribas salīdzināt ar tādu gardu kumosu, kas mielo acis un rada izjūtu, ka par visu ir padomāts. Taču – kā nepazust detaļu jūrā un saglabāt samērību? 

Kā atrast īstās kāzu dienas detaļas? Tieši mazās lietas var ietekmēt visvairāk, visi taču zinām par smilšu graudu jūrā, kas, izrādās, izmainījis visu straumi. Šoreiz par detaļām kāzās un sevī.

Mazāk ir vairāk jeb Kā detaļās nepazust

Lai cik mainīgi būtu citi ar kāzām saistītie lielumi, viens joprojām ir palicis tāds pats – mazāk ir vairāk.

Gatavojoties kāzām, idejas, attēli, pieredzes stāsti un detaļas burtiski gāžas tavā virzienā, internets gluži vai izseko, piedāvājot atkal un atkal jaunas iespējas.

Daudz kas izskatās tik kārdinoši, gribas piedzīvot teju vai visu. Tādos brīžos atceries, ka kāzas vispirms ir, lai piedzīvotu sevi, mīlestību, savus cilvēkus, laiku un ziedēšanu.


FOTO: Klaids Lielbiksis | Liene Pētersone

Detaļu uzdevums ir to tikai izcelt un paspilgtināt, nevis nomākt un pārņemt savā varā. Kā labs mākslas darbs ir jāskatās, pāris soļu no tā atkāpjoties, tā ir arī ar kāzu kopainu. Ik pa brīdim mēģini paspert pāris soļus nostāk, pamainīt skata leņķi. Izmanto iespēju parunāt ar kādu neiesaistītu personu, vislabāk ar jomas profesionāli.

Kā atrast savējās?

Kad redzi atkal un atkal jaunas idejas detaļām un noķer sevi pie domas – varbūt mums vajadzētu arī šo, pajautā sev – ko par mani tas stāsta? Ko tas stāsta par mums kā pāri, par mūsu mīlestību? Būs par maz ar to vien, ka tas skaisti izskatās fotomirkļos, jo jūsu mīlestība taču ir daudz vairāk par fotogrāfiju.


FOTO: Linda Lauva

Detaļas atspoguļo vērtības, tuvās un svarīgās lietas. Ar to arī sāciet – salieciet kopā tās vērtības, aktivitātes, ikdienas priekus, kas raksturo jūs, jūsu kopā būšanu un stāstu. Tieši tās detaļas uzrunās arī jūsu viesus, jo tādus viņi jūs pazīst un mīl.

Uzticieties profesionāļiem, kuri darbojas kopā ar jums kāzu tapšanā, ļaujiet jūs iepazīt! Dekoratori, šuvēji un citi palīgi veiksmīgi pratīs atspoguļot jums tuvās lietas smalkās un īpašās detaļās.


FOTO: Laura Apine

Atvēli laiku

Detaļas dažkārt var šķist tādi mazumiņi, ko varēs ātri sagatavot, tāpēc to izstrāde tiek atcelta uz darāmo darbu saraksta otru pusi, bet beigās izrādās, ka tas prasa vairāk laika, nekā plānots.

Pievērsies detalizēti! Kādam visērtāk detaļas sarakstīt uz papīra, kādam – izdarīt to elektroniski. Lai kāds būtu tavs ierastais plānošanas veids, uzticies tam un sakopo visas kāzu detaļas vienuviet. Papildini sarakstu ar visu, ko konkrēto it kā sīkumu un mirkļu radīšana prasīs. Detaļas viesiem pauž izjūtu, ka par viņiem ir domāts, jo tieši tā tas arī veidojas – detaļās ir ieguldīts laiks, domas un rūpes.

Fotogrāfa komentārs

Fotogrāfs Einārs Freimanis, kurš bijis klāt daudzos jo daudzos kāzu stāstos, atzīst:

“Protams, vienmēr ir patīkami būt kāzās, kur par detaļām ir padomāts. No fotogrāfa skatpunkta raugoties, ir sevišķi svarīgi, lai detaļas būtu saskaņotas tonāli un stilistiski. Tāpēc jau iepriekš jānosaka kāzu dienas krāsu palete un pie tās jāturas. Tāda saskaņošana ļauj arī fotogrāfijām, ko saņemsiet, būt harmonijā, kā arī vieglāk būs nolasāms kopējais bilžu stāsts.


FOTO: Einārs Freimanis

Mans ieteikums ir – nepārspīlēt ar detaļām. Esmu arī pieredzējis, ka ir savāktas dažādas idejas no Pinterest un viss ir samests vienā čupā. Tāpēc par stilistiku un dekorācijām labāk konsultēties ar kāzu organizatoru un dekoratoru.”

Dekoratoru komentāri

Svaigi tapušā, bet jau gana pieredzējušā dekorēšanas uzņēmuma APG Design dvēsele Asnate Paula Grēna dalās domās un konkrētās idejās:

Noteikti iesaku izveidot pārdomātu, gaumīgu un interesantu viesu grāmatu. Varat arī radīt grāmatu, lai viesiem pastāstītu savu iepazīšanās stāstu un  skaistākos mirkļus. Grāmatā atstājiet vairākas lapas tukšas, tā būs iespēja viesiem to papildināt ar kādu tikko tapušu foto vai ideju randiņam. Tā jums paliks kā lieliska atmiņa, un nekad nepietrūks randiņu ideju.


FOTO: Einārs Freimanis

Veltiet laiku, lai radītu īpašu dāvanu vecākiem. Piemēram, pēc ceremonijas noķeriet fotomirkli kopā ar viņiem. Sarunājiet, ka fotogrāfs to ar zibatmiņu vai elektroniski nodos kādam palīgam, kurš fotogrāfiju izprintēs un ierāmēs. Vakara gaitā, piemēram, mičošanā, fotogrāfiju pasniedziet vecākiem. Laimes asaras garantētas.

Aizraujoša detaļa var būt arī galdiņu nosaukumi, piemēram, jums mīļu dziesmu nosaukumi vai valstis, kas jums īpaši tuvas ar kādu tur piedzīvotu notikumu.

Divi zaķi ar vienu šāvienu – apvienojiet dāvaniņas viesiem ar kādu īpašu galda noformējuma detaļu, piemēram, konfekte ar jūsu mīļāko ziedu, pašu īpaši radīts koka svečturītis un citi mīļi mazumiņi. 

Inese Valta, viesu nama Virgabaļi saimniece, kas uzņem pārus viņu kāzu dienā, šobrīd ar ģimeni aktīvi rada kāzu šķūni, lai jau šovasar tur pulcētu svinētājus. Atbildot uz jautājumu, cik lielu vērību, radot svētku telpu, viņa pievērš detaļām, Inese saka: “Detaļās ir viss smeķis. Jebkurā interjerā tas ir punkts uz i, radot mājīgumu.


FOTO: Annija Ungura | Einārs Freimanis

Tagad, veidojot kāzu šķūni, detaļas būs galaiznāciens – var piepildīt vāzes ar ziediem, izkārtot sveces… Pat tad, kad viss šķiet pabeigts, bez detaļām viss ir tukšs, tieši tās piepilda telpu un rada svētkus. Detaļām nudien ir ļoti liela nozīme, tās piešķir izjūtu.”

Raksta titulfoto: Annija Pumpure