FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu pušķi: Kā izvēlēties ziedus īpašajai dienai

Autors:Reklāmraksts sadarbībā ar FLOREX
Kāzu diena nav iedomājama bez daiļa līgavas pušķa. Vai zināji, ka ziedus savās kāzās izmantoja pat senie romieši? Lai gan ir pagājuši tūkstošiem gadu, līgavas pušķim joprojām ir svarīga loma īpašajā dienā. Tieši tāpēc esam izveidojuši ceļvedi, kā izvēlēties savu kāzu pušķi.

Atrodi kleitu, pirms izvēlies pušķi

Lai būtu saderīgs koptēls, kāzu pušķi ieteicams izvēlēties vien tad, kad zini, kāda būs tava kāzu kleita. Līgavas pušķa formai un stilam ideālajā scenārijā ir jāatbilst tavai kleitai. Ziediem nevajadzētu noslēpt tavu siluetu vai radīt disharmoniju. Tieši tāpēc, kad ieplāno tikšanos vai sarunu ar izvēlēto floristu, pārliecinies, ka tev pa rokai ir tavas kāzu kleitas attēls.

Apdomā, kādas formas līgavas pušķi vēlies

Līgavas pušķi ir iespējams izveidot dažādās formās un stilos. Mūsdienās populārākie ir apaļie pušķi. Tie ir stingri sasieti kopā, dažiem ir lapotne, dažiem nav. Apaļi pušķi izskatās satriecoši ar vienas šķirnes ziediem, piemēram, rozēm vai peonijām. Tāpat šāds pušķis izskatīsies lieliski, ja izvēlēsies dažādus ziedus, taču vienā krāsā.

Starp iemīļotākajiem kāzu pušķiem ietilpst arī “kaskādes pušķi”, kas vizuāli atgādina ūdenskritumu. Parasti šādiem pušķiem ir daudz zaļumu, piemēram, eikaliptu. Tie labāk piestāv “boho” stila kleitām. Pēdējos gados līgavas mēdz izvēlēties arī neformālus pušķus, kas ir izcili piemēroti kāzām brīvā dabā. Parasti tajos ietver pļavas ziedus, peonijas vai rozes.

Apsver krāsas izvēli

Izvēloties līgavas pušķi, ir svarīgi, lai ziedi papildinātu tavas kleitas krāsu. Ja priekšroku dod baltiem ziediem, tad pārliecinies, vai tie ir īstajā nokrāsā, it īpaši, ja plāno vilkt kleitu, kas ir ziloņkaula vai krēma tonī. Šis aspekts ir ļoti svarīgs arī tad, ja tava kleita ir maigi rozā vai šampanieša krāsā, jo tad tai piestāvēs vien ziedi dažos toņos.

Ja ir iespējams, parādi izvēlētajam floristam savu kāzas kleitas auduma paraugu. Tad būs vieglāk atrast ziedus, kas papildina tavu koptēlu.

Priekšroku dod sezonas ziediem

Mūsdienās lielākā daļa ziedu šķirņu ir pieejamas visu gadu, jo tās importē no ārzemēm,. Taču no izmaksu un vides draudzīguma viedokļa ir ieteicams priekšroku dot kāzu pušķim, kas veidots no sezonālajiem ziediem. Piemēram, pavasarī lieliski izskatīsies pušķis ar maijpuķītēm. 

Vasarā izvēle ir plašāka – vari lemt par labu iespaidīgākiem ziediem piemēram, hortenzijām, krizantēmām, lilijām vai saulespuķēm. Ja rudens ir silts, tad dažas rožu šķirnes zied vēl septembrī un oktobrī.

Atceries par kāzu auto pušķi

Ziedi ir lielisks kāzu papildinājums, tāpēc nebaidies tos izmantot arī dekorēšanā. Atceries, ka savu kāzu auto arīdzan vari izdaiļot ar ziediem. Ja vēlies radīt saskaņotu kopskatu, izkrāšņini savu transportlīdzekli ar ziediem, kas atrodami tavā kāzu pušķī.

FOTO: Florexshop.lv privātais arhīvs

Sadarbojies ar savu floristu

Panākumu pamatā vienmēr ir kopdarbs! Ja jūties apmulsusi lielajā piedāvājumā, nebaidies taujāt pēc padoma savam floristam. Ja ir iespēja, izveido iedvesmas karti ar tev tīkamākajiem kāzu pušķu stiliem, formām un krāsām. Šādā veidā floristam būs vieglāk izprast tavas vēlmes un pārvērst tavas ieceres par realitāti. 

Atceries, ka veiksmīgākie floristi ir aizņemti jau vairākus mēnešus uz priekšu (it īpaši pavasara/vasaras sezonā), tāpēc sazinies ar izvēlēto pakalpojumu sniedzēju sešus līdz 12 mēnešus pirms lielās dienas.

Ziedu bāze “Florex” piedāvā elegantus kāzu pušķus visdažādākajām gaumēm. Ja tev ir interese par mūsu radītājiem pušķiem, sazinies ar mums par sadarbības iespējām!

FOTO: Florexshop.lv privātais arhīvs