FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu ziedu un dekorāciju aktualitātes

Autors:Dita Katlapa
Ziedi un dekorācijas ir viens no svarīgākajiem gaisotnes radītājiem kāzās, lai arī daudzi to pat nenojauš. Kāzas, kurās pāris ir nolēmis nekoncentrēties uz dekorācijām un kompozīcijām, mēdz atstāt iespaidu, ka tajās kaut kā trūkst. Tieši tāpēc vairākums pāru izvēlas patērēties, lai ziedi un dažādas vides dekorācijas uzburtu vajadzīgo maģiju.

Liela daļa līgavu un līgavaiņu pat kāzu datumu izraugās, balstoties uz to, kad zied viņu mīļākie ziedi. To izvēle var būt ļoti personiska, tāpēc kārtīgi apdomāt un atrast īstās ziedu kompozīcijas ir ļoti svarīgi. Tieši tāpēc ir jāzina, kas pašlaik aktuāls. Neatkarīgi no tā, kādus ziedus izvēlēsieties, svarīgi ir tos pareizi izmantot.

Vienkrāsaini ziedi

Raibuma un krāsu eksplozijas vietā – viens tonis. Šobrīd liela daļa pāru izvēlas vienkāršību un tīru estētiku. Gluži tāpat kā modē vienmēr būs mazā melnā kleitiņa un elegantā baltā kāzu kleita, vienkrāsaini ziedi piešķir laulību svinībām eleganci un izsmalcinātību.

Gan šādas dekorācijas, gan līgavu pušķi piesaistīs apkārtējo uzmanību un atstās iespaidu.
līgavas pušķis, ziedu tendences, vienkrāsaini ziedi līgavas pušķī, Foto: Elīna Upmane
FOTO: Elīna Upmane

Var izmantot dažādus vienas krāsas ziedus, akcentam liekot kādu tumšāku toni vai nedaudz zaļumu. Lai arī šķiet, ka vienkrāsainība ir garlaicīga, tā piešķirs kompozīcijai tekstūru un radīs noskaņu. 
Foto: inbloom.lv
FOTO: inbloom.lv

Arhitektūra dekorācijās

Tendence, kas piestāvēs gan ziemas, gan vasaras kāzām, jo paver plašas iespējas. Dekorācijās tiek iekļauti ne vien ziedi un zaļumi, bet arī dažādi materiāli – metāls, koks, akmens.
kāzu svinību vieta, kāzu dekorācijas, kāzu floristika, svinību vieta kāzās, Foto: Miks Šēls
FOTO: Miks Šēls

Ziedu kompozīcijas nenozīmē vien oāzē saspraustu puķu kopumu. Veido arkas no koku vai krūmu zariem, radi taisnas formas ar gariem ziedu kātiem, sagriez ziedus kājām gaisā!
kāzu svinību vietas dekorācijas, arhitektūra dekorācijās, Foto: Inbloom.lv
FOTO: inbloom.lv

Jo īpaši pašlaik ir modē dekonstruētās kompozīcijas – ziedu kompozīcijas, kas nemaz nelīdzinās kompozīcijām. Savs šarms ir arī organizētajā haosā. Modē ir ziedi, kas ieslēgti stikla konstrukcijās – vāzēs vai stikla kastēs –, kā arī puķes kombinācijā ar LED gaismiņām.

Sausie ziedi

Lai arī senāk uzskatīti par vairāk atbilstošiem vintāžo jeb retro kāzu tēmai, sausie ziedi iegūst aizvien lielāku popularitāti arī citu kāzu stilu piekritēju vidū. Minimālistiskais patīkamo toņu piedāvājums piešķirs kāzām eleganci un vieglumu. Turklāt, ja ir dārzs, jau laikus vari saplūkt un sakaltēt savus mīļākos ziedus.
kāzu floristika, līgavas pušķis, Foto: inbloom.lv
FOTO: inbloom.lv

Šādos līgavu pušķos un dekorācijās skaisti izskatīsies jebkas – kaltēta lavanda, graudaugi, sausziedes, rozes, pļavas puķes un pat dadži. Tos var kombinēt pēc saviem ieskatiem, turklāt šāda izvēle ir apvienojama arī ar pirmo tendenci mūsu sarakstā – vienkrāsainajiem ziediem, jo kaltētajiem augiem pamatā būs patīkami zeltains tonis. Vēl viens bonuss – nebūs jānoņemas ar kāzu pušķa saglabāšanu. Tas jau ir mūžīgs.

Vides dekorācijas

Dažādas vides dekorācijas, interjera priekšmeti, lampiņu virtenes, gaismas burti un sveces ir tie elementi, kas kāzām piešķirs noskaņu, stilu un siltumu. Dekorāciju izvēle būs atkarīga no izvēlētās svinību vietas, pāra gaumes un noteiktā kāzu stila jeb tematikas. Pateicoties dažādiem nomas profesionāļiem un iespējai kāzu dekorācijas nevis pirkt, bet īrēt, tiek saudzēta gan vide, gan ietaupīts kāzu budžetā.

Atrodi savam kāzu stilam pieskaņotas dekorācijas: Kāzu dekorācijas 

Līdzīgi arī ar kāzu inventāra nomu. Vairs nav jādomā par nepieciešamo trauku, galdu vai krēslu iegādi un to, kur pēcāk to visu likt. Pasākumu un inventāra nomas aģentūras piedāvājumā iespējams atrast dažādu izmēru galdus, krēslus, kāzu arkas, vāzes, spoguļus, lukturus, lampiņu virtenes, tekstila priekšmetus – galdautus, krēsla dekorus, galda celiņus, auduma salvetes, kā arī dažnedažādus kāzu aksesuārus un atribūtus.

Lasi arī: Kāzu dekorāciju plānošana: ar ko sākt?

Ilgstpējīgas un videi draudzīgas idejas

Lai gan šī ir pēdējo pāris gadu aktualitāte, arī šobrīd tā nekur nav pazudusi.
kāzu floristika, līagava, jaunais pāris, kāzu dekorācijas, Foto: Annija Veldre
FOTO: Annija Veldre

Aizvien vairāk pāru kāzu dekorācijām izvēlas ilgtspējību – ziedus podiņos, tādējādi izvairoties gan no pārmērīgas ziedu izmantošanas, gan nodrošinot, ka skaistās kompozīcijas pēc kāzām netiks vienkārši izmestas. Ziedi podiņos būs pareizā izvēle tiem, kam rūp vide. Turklāt ziedus podiņos var arī gudri apvienot ar dāvaniņām viesiem – katrs var podiņu paņemt mājās par piemiņu no kāzām.

Zaļumu sienas – modē zaļais

Pirms pāris gadiem ļoti aktuālas bija ziedu sienas – aptuveni divus metrus augsta, ar ziediem noklāta siena, pie kuras pāris un viesi var uzņemt skaistas fotogrāfijas. Tad bija pasteļtoņi un lielas ziedu galviņas, nu modē ir zaļais!

Sienas, kas klātas ar dzīvīgi zaļām lapām, papardēm un sūnām. Pieejot radoši, to var papildināt ar sezonas ogām, garšaugiem un jebko, kam piemīt sulīgi zaļš tonis. Apbur viesus ar ēterisku šarmu, kas vēstīs par pasaku valstību un meža fejām!
ziedu arka, zaļumu siena, kāzu arka, Foto: Liene Pētersone
FOTO: Liene Pētersone

Bālo ziedu buķetes

Modē ir maigi un neuzkrītoši pasteļtoņi. Liegi rozā savienojums ar šobrīd tik aktuālajiem balinātajiem zaļā un vara toņiem piešķirs kāzām izsmalcinātību un eleganci. Pieturoties pie tīriem toņiem, kāzu dekorācijas neizskatīsies smagnējas un nospiedošas, turklāt labi saskanēs arī ar kādu spilgtāku akcentu.
līgavas pušķis, ziedu pušķis kāzās, Foto: Liene Pētersone
FOTO: Liene Pētersone

Ko saka eksperte?

Liāna Natenadze, Inbloom.lv

Pašlaik turpinās kaltēto ziedu, smilgu un pampas zāles tendence. Populāras ir brūnīgās un vecrozā krāsas. Arī zaļais vienmēr ir bijis un būs iecienīts tonis. Tagad pušķos svarīgs ir nevis daudzveidīgs ziedu sastāvs, bet izteiktas, tīras formas.

Pušķis var būt salikts no divu triju ziedu veidiem un izskatīsies minimālistiski un eleganti. Visi ziedi un krāsas ir skaistas, svarīgi ir pareizi un mūsdienīgi tos interpretēt.

Vienmēr iesaku pievērst uzmanību sezonai, izvēloties ziedus un krāsas atbilstoši gadalaikam. Pavasarī var izmantot ziedošus zarus, tulpes, narcises un ranunkuļus. Vasarā ir visplašākais ziedu sortiments, kas ļauj īstenot gandrīz visas iespējamās idejas. Rudenī, protams, krāsas kļūst piesātinātākas, zied skaistās dālijas, var izmantot kaltētus ziedus un smilgas. Ziemā – eikalipts, ranunkuļi, rozes. Kaili zari arī skaisti izskatīsies brīvas formas pušķī.

Mēs uzskatām, ka līgavas pušķim jābūt nedaudz izstieptas formas –  plakanam no priekšpuses un aizmugures. Tas ir tāpēc, lai līgava varētu turēt pušķi tuvāk sev, pat aizlikt aiz elkoņa un justies brīvāk. Tieši tāpēc ziedu kārtošanas tehnika mums atšķiras no tās, ko izmanto apaļo pušķu veidošanā.
līgavas pušķis, izstiepts līgavas pušķis, kāzu floristika, līgava, jaunais pāris, Foto: Elīna Upmane
FOTO: Elīna Upmane

Ir vēl viens iemesls, kāpēc mums patīk šī forma. Ja pušķim ir priekšpuse, tad tajā kā mākslas darbā var salikt akcentus, iezīmēt virzienu un kustību, radīt dinamiku, salikt ziedus pēc visiem kompozīcijas likumiem. Tas padara pušķi par izteiksmīgu un nozīmīgu līgavas tēla elementu.
kāzu floristika, līagavas pušķis, ziedu pušķis kāzās, moderns ziedu pušķis līgavai, Foto: Diāna Veinberga
FOTO: Diāna Veinberga

Kas attiecas uz kāzu dekorācijām – šobrīd tās kļūst vērienīgākas tieši izmēru ziņā. Detaļas joprojām ir svarīgas, bet noformēšanas konceptā ir scenogrāfisks skatījums.

Dekoratori mēģina izcelt telpas stiprās puses un veidot dizaina konceptu, kas atbalsta telpas stilistiku, nevis strīdas ar to. Ļoti daudz uzmanības tiek pievērsts griestiem, un dažreiz tas ir centrālais akcents. Tāpēc visur, kur tehniski ir iespējams, ir vērts radīt griestu dekorācijas.
svinību vietas dekorācijas, floristika, Foto: Diāna Veinberga
FOTO: Diāna Veinberga 

Lasi arī: Ziedu stāsts līgavas rokās. Kādas puķes izvēlēties kāzām? un Līgavu pušķu veidi

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga