FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu dekorāciju plānošana: ar ko sākt?

Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

Piedāvājam vadlīnijas, kurām sekojot soli pa solim, kāzu dekorāciju plānošanas process taps vienkāršāks un vēlamo rezultātu sasniegt būs ātrāk un vieglāk.

Saprotiet, ko īsti gribat, kas patīk, kas nepatīk

Visticamāk sāksiet ar to, ko noteikti negribat. Uzrakstiet to uz lapas. Bezgalīgajos interneta plašumos izvēlieties bildes un kādā laiskā, bet radošā vakarā pie vīna glāzes nesteidzīgā gaisotnē salieciet moodboard jeb sajūtu lapu. Lai kā turpinātos kāzu rīkošana, šīs pāris lapas būs labs pamats jebkuram, kas iesaistīsies kāzu plānošanā – radošākie ģimenes pārstāvji vai profesionāļi – viņiem tas palīdzēs noķert jūsu sajūtu.

Nebaidieties no trakām idejām

Tāpat kā nav divu vienādu cilvēku, arī kāzas ir unikāls pasākums. Neļaujieties klišejiskiem uzskatiem, nedomājiet, ko par to teiks apkārtējie, atļaujieties to, ko sirds kāro. Ticiet, ka sapņi, nonākuši prasmīga meistara rokās, pārtop īstenībā. Dekoratoru un kāzu rīkotāju sapnis ir klienti ar trakām idejām.

Sastādiet sarakstu

Visu, ko gribētos, kas liekas svarīgs. Arī kāzām ir pamata rāmis, kas vienkārši jāaizpilda, lai apjaustu darāmo darbu apjomu.

Izdomājiet, kam uzticēt kāzu dekorēšana

Pieņemiet lēmumu, vai kāzu dekorēšanu uzticēsiet profesionāļiem – kāzu rīkotājiem, dekoratoriem, kas piedāvā to, ko vēlaties vai tomēr – ienirsiet izaicinājumu jūrā un kāzu viruālo noformēšanu uzņemsieties paši?
kāzu dekorācijas, svinību vieta, kāzas Foto: Emīlija Bogdānova
FOTO: Emīlija Bogdānova

Apdomājiet rūpīgi, īpaši otrajā gadījumā, ja esat izlēmuši darboties paši, jo var pienākt brīdis, kad viss būs apnicis un jūs sāksiet atmest lietas un idejas, ko ir grūti, nav laika vai ir pārāk dārgi izdarīt. Ticiet, tā vienkārši būs! Neļaujiet tam notikt, jo pēc kāzām to parasti nožēlo. Gluži kā sportā – paveiciet maksimālo, un beigās tiksiet aplaimoti ar bezgalīgu laimības sajūtu, jo visu izdarījāt tā, kā patiešām gribējāt!

Lasi arī: Kāzu ziedu un dekorāciju aktualitātes

Neaizmirstiet viesus!

Lai arī valda uzskats, ka viesus iesaistīt nav pareizi, tas ir mīts. Viesi grib būt piederīgi. Viņi ir laimīgi, ja var palīdzēt, justies nozīmīgi un būt daļa no jūsu dienas, jo uz kāzām taču neaicina grumpy kaimiņieni, kas jūs nesveicina kāpņu telpā un allaž ziņo kārtības sargiem par skaļo ballīti jūsu dzīvoklī. Viesi ir jūsu šīs dienas komanda un tikai kopā jūs šo dienu padarīsiet vēl lieliskāku. 

Visgrūtāk būs izpildīt pirmo punktu – pieņemt lēmumu – kādas kāzas es vēlos. Šai izvēlei būs pakārtoti visi pārējie punkti, bet cilvēka vēlmju labirinti atkarībā no sajūtām un iespējām mēdz mainīties.
Kāzu dekorācijas, laulības ceremonijas vieta, dekorācijas kāzām Foto:Laura Viļuma
FOTO: Laura Viļuma

Der arī atcerēties, – lai cik precīzi kāzas būtu iztēlotas, realitāte ievieš savas korekcijas un rezultātā vienmēr ir jālavierē uz kompromisa robežas. Svarīgākais, lai dilemma – ko un kā – ir paša jaunā pāra ziņā, lai tas sakņojas viņu vērtībās un iespējās, un mammas lai šoreiz paliek atbalstītāju lomā. 

Un nu – atliek vien paņemt rakstāmo un pāris baltas lapas… Lai top!

Raksta titulfoto: Sandra Melnalksne