Līgavu pušķu veidi
Puslodes veida pušķis
Pušķis ir neliels un ieapaļš, to ir viegli turēt rokās. Ir divi šī pušķa veidi: viens ir veidots no brīvi saliktiem ziediem. Otrs ir stingri sakārtots, ziedu kātiņi ir nosieti ar lenti, tādējādi šādu pušķi ir vieglāk turēt rokās. Latvijā puslodes veida pušķis ir viens no pieprasītākajiem līgavas pušķu veidiem.
FOTO: Annija Veldre
FOTO: Jāzeps Foto
Dekoratīvā stila jeb vienkārši sasiets ziedu pušķis
Šī kompozīcija sastāv no vienkārši kopā saliktiem ziediem, kas aptīti ar lentu, kātus atstājot redzamus. Šis pušķis skaisti izskatīsies kāzās pie dabas, radot it kā tikko no pļavas plūktu ziedu iespaidu. Šis ziedu pušķa veids ir viens no populārākajiem šodien, turklāt tas ir arī viens no vienkāršākajiem stiliem, kādu var izveidot līgava pati.
FOTO: Zane Krūmiņa
Pusmēness formas pušķis
Šo pušķi veido pusmēness formā, arkveidīgi, izmantojot izsmalcinātus ziedus ar izteiktām formām. Šis pušķa veids ir īsts floristikas mākslas darbs, kas atspoguļo līgavas personību. Tas ir piemērots izsmalcinātām un mūsdienīgām kāzām.
Pušķa centrs ir veidots kompaktāks, sānu ziedi izstiepjas koniskā formā. Tas var būt simetrisks vai asimetrisks, bet pušķa malas nokarājas. Šī veida pušķi vislabāk nest, turot gurnu līmenī, lai būtu labāk redzams tā unikālais skaistums.
FOTO: Annija Veldre
Kaskādes formas un pilienveida pušķi
Šis pušķu veids nomainīja puslodes pušķu ēru ap 1910. gadu. Vēl 10 gadus vēlāk šos pušķus sāka veidot daudz lielākus, dažreiz pat tādus, aiz kuriem pati līgava īsti nebija saredzama.
Kaskādes veida pušķis ir viens no visizplatītākajiem līgavu pušķu veidiem arī Latvijā. Pušķis augšpusē ir ieapaļš un lejaspusē it kā izsīkst. Ar savu izsmalcināto stilu pušķis līgavai rada graciozu izskatu. Šajā pušķī var izmantot gandrīz jebkurus ziedus. Izvēloties attiecīgus ziedus, lieliski piestāvēs kā elegantām un izsmalcinātām kāzām, tā arī kāzām pie dabas.
FOTO: Diāna Veinberga
Bīdermeijera pušķis
Bīdermeijers ir mākslas stils, kas radās Eiropā 19. gs. sākumā un pastāvēja līdz 19. gs. vidum. Bīdermeijera stila līgavas pušķī ziedi ir stingri strukturēti un rūpīgi sakārtoti noteiktā apļveida formā un katra ziedu rinda ir veidota no citas krāsas vai šķirnes ziediem. Šāds pušķis, - ievērojot stingru ģeometriju, modē bija pirms gadiem desmit, šobrīd tā līnijas ir plūdenākas un pušķis veidots brīvāks, saplūstot ar puslodes veida pušķa stilu, saglabājot dažādu krāsu nianses.
FOTO: Evija Andruškeviča
Kūlīšveida pušķis
Kūlīšveida pušķis kļuva populārs 20. gs sākumā. Ziedi šajā pušķī ir garos kātos un kupli. Līgava šo pušķi nes it kā aijājot rokās. Tā ir lieliska alternatīva tradicionālajiem līgavu pušķu veidiem: šis stils ir ļoti elegants un vislabāk piederas modernām kāzām. Gaumīgi izveidots, pušķis var būt vienkāršs vai arī gluži pretēji – tik izsmalcināts, cik vien līgava to vēlas. Parasti šādiem pušķiem izvēlas kallas, gladiolas, orhidejas, hortenzijas un rozes garos kātos, delfīnijas un citas lielākas puķes.
FOTO: Arta Sermule
Ziedu aproce
Šis ir mazs pušķītis, ko līgava apsien ap roku. Tas vairāk izskatās pēc korsāžas nekā pušķa, jo sastāv tikai no dažiem ziediem, kas piestiprināti pie elastīgas aproces. Šis pušķis ir lieliska alternatīva tradicionālajiem līgavu pušķiem. Šādi pušķi parasti ir līgavām, kas vēlas, lai rokas būtu brīvas, bet lai viņas tomēr būtu norotājušās ar ziediem. Ziedu aproci var taisīt no jebkādiem ziediem un parasti to papildina ar dažādām lentēm vai pērlītēm. Šis pušķis labi izskatīsies arī vedējmātēm.
FOTO: Emīlija Bogdānova
Līgavas pušķis groziņā
Pušķis groziņā ir ziedu kompozīcija nelielā, seklā groziņā un parasti to izvēlas kāzām ārā. Šāds līgavas pušķa veids nav visai populārs Latvijā, tomēr tas ir veids kā atšķirties un joprojām izskatīties ļoti eleganti un dekoratīvi.
FOTO: Emīlija Bogdānova
Raksta titulfoto: Diāna Veinberga