FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

11 lietas, ar kurām pirmajā dzīves gadā saskaras jaunlaulātie

Autors:Reklāmraksts
21. gadsimtā jaunlaulāto pirmais dzīves gads patiesībā… nav nemaz citādāks no iepriekš attiecībās pavadītajiem gadiem (mēnešiem?). Atšķirībā no iepriekšējām paaudzēm, kas uzsāka pavisam jaunu dzīves posmu savā dzīvē, mūsdienās aptuveni divas trešdaļas pirmo laulību sākas ar to, ka pāris jau dzīvo kopā. Tas nozīmē, ka pirmais kopdzīves gads nav nekas cits kā status quo turpināšana. Tāpēc pāreja uz citu statusu neienes būtiskas pārmaiņas - pāris jau ir integrējies viens otra ģimenē, iepazinies un sadraudzējies ar otrās puses draugiem, viņiem ir izveidojies kopīgs paziņu loks. 

Tomēr tautā runā, ka pirmais gads pēc kāzām ir visgrūtākais un izaicinājumiem bagātākais, sākot no jautājuma, ko dāvināt pirmajā kāzu jubilejā, un beidzot ar omulīgas ligzdas ievīšanu jauniegādātajā mājvietā. Ak jā, šī īpašā dāvana kāzu jubilejā - jo vairāk kopdzīvē līdz šim ir nodzīvoti gadi, jo grūtāk izšķirties par īsto dāvanu otrajai pusītei šajā īpašajā datumā.

Vai sagaidāt, ka pirmajā dzīves gadā notiks daudz jaunu fantastisku lietu? Būs daudz jautājumu un izaicinājumu? Tā tam noteikti ir jābūt! Pārmaiņas notiks, un tās vienmēr jāuztver pozitīvi. Ieskatīsimies, kādi notikumi, emocijas vai raizes parasti piemeklē jaunlaulātos pirmajā dzīves gadā. Kas tad īsti mainīsies pēc kāzām - vai piekrītat šiem apgalvojumiem?

 1. Pirmā kāzu jubilejā jūs vēlēsieties uzdāvināt viens otram pēc iespējas īpašāku dāvanu, un visticamāk, tas būs kopīgs ceļojums! Nost ar pulksteņiem, gredzeniem, traukiem un citām garlaicīgām dāvanām,  ir jāpaspēj izdzīvo dzīve priekš sevis! Kad būs pagājuši kopdzīves 15 gadi, kāzu jubileja nesīs pavisam citu garšu.
   
 2. Jūs būsiet sajūsmā par savu jauno statusu. Saviļņojums, iepazīstinot savu jauno dzīves partneri kā savu vīru vai sievu, nevis kā draugu vai draudzeni, nepāries vairākus mēnešus. Pat stāstot bankas darbiniecei, kāds ir jūsu kartes maiņas iemesls, jūsu sirds saleksies no prieka un lepnuma. Urā!
   
 3. Jums parādīsies kopīgs mājdzīvnieks (ja tāds vēl nav). Tas ir pirmais lielais tests - vai esat gatavi būt par vecākiem jau uzreiz pēc kāzām? Izmēģiniet vispirms parūpēties, piemēram, par kaķi.
   
 4. Pirmais nopietnais strīds nesīs patīkamus pārsteigumus. Bailes par pirmo lielo strīdu, kas varētu izjaukt jūsu laulību, ātri nomainīs kaislīga salabšana, romantiskas zīmītes, muguras masāža, negaidītas vakariņas sveču gaismā un solījums, ka jūs nekad vairs nestrīdēsieties. Tas ir ļoti mīļi, salīdzinot ar strīdiem pēc 5 laulībā nodzīvotiem gadiem.
   
 5. Jūs dalīsiet pienākumus un rakstītiet tos uz tāfeles. Burtiski - pienākumu grafiki būs it visam. Kurš pabaros kaķi, kuram ir kārta mazgāt traukus, kurš gatavos ēst, kurš izvēlēties filmu Netflix? Kā arī, jūs vienmēr aizmirsīsiet izpildīt šos iedalītos pienākumus. 
   
 6. Jūs noraidīsiet “nepatiesus” apgalvojumus par laulību dzīvi. Cilvēki, kas jums mēģinās iestāstīt, ka laulība ieslīgt garlaicīgā rutīnā un ka medusmēnesis neilgt mūžību, vienkārši nekad nav kārtīgi centušies piestrādāt pie savas laulību dzīves, vai ne? Jums noteikti būs viedoklis par to, kā pareizi dzīvot kopā laulībā.
   
 7. Jūs pēkšņi sajutīsieties vecāki un viedāki. Tā, it kā kāzas teleportētu jūs par pāris gadiem uz priekšu, un pēkšņi jūsu dzīve nu ir kļuvusi rāmāka un stabilāka. Tas jums noteikti patiks. Pirmais gads kopdzīves jaunā statusā sagādās galvu reibinošas pārmaiņas jūsu domāšanā un dzīves uztverē vairāk, nekā fiziskajās lietās.
   
 8. Kopīgs budžets. Ja līdz šim jums ir bijusi lieliska iespēja tērēt pašiem savus līdzekļus, tad laulība parasti nes līdzi arī kopīgo budžetu. Daudzās citās valstīs, piemēram, ASV, ir pierasts atvērt ģimenes bankas kontu, kuru izmanto tieši kopīgo ģimenes vajadzību segšanai. Kopīga budžeta veidošana ir biedējoša un strīdīga, tomēr tas māca uzticēties un prātīgi pārvaldīt finanses.
   
 9. Jūs gribēsiet atkārtot savu medusmēnesi. Iespējams, tā būs kā dāvana kāzu jubilejā (sk. punktu nr.1), bet visticamāk, jums to gribēsies atkārtot vēlreiz. Medusmēnesis uzreiz pēc kāzām ir pārāk saviļņojošs un satraucošs - visa tā kāzu organizēšana un pēcgarša atstāj ietekmi uz pašsajūtu un uztveri. Iedrošiniet viens otru izmēģināt vēlreiz, nesteidzoties, kārtīgi izplānojot. Emociju gamma būs pavisam cita!
   
 10. Dzīvošana laulībā nav viegla, tāpēc savas izvēles apšaubīšana ik pa brīdim satrauks jūsu prātu. Vismaz pāris reizes gada laikā jūs uzdosiet sev jautājumu - vai tas bija tā vērts…
   
 11.  … un nekavējoties saņemsiet apstiprinājumu savam jautājumam. Jā, bija un ir vērts! Tās ir ļoti īslaicīgas šaubas, un tas, ka jūs labprāt pavadāt savu dzīvi plecu pie pleca ar šo cilvēku, kuru mīlat un pieņemat kāds nu viņš ir, nozīmē, ka laulība bija labākais lēmums, ko esat pieņēmuši. 


Foto: publicitātes foto

Jums noteikti patiks šis pats, pats pirmais gads - un padomājiet, cik daudz jums vēl ir priekšā!

Raksta titulfoto: publicitātes foto