FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā līgavai un līgavainim iepriecināt vienam otru kāzu dienā

Autors:Arta Pastora
Saskaitot kopējās kāzu izmaksas, šķiet, ka tā jau ir milzīga dāvana, ko pasniedzat viens otram, taču noslēpumainie pārsteigumi kāzu dienu spēj padarīt īpaši atmiņā paliekošu.

Kāzu plānošana bieži vien paņem teju visus pāra spēkus, lai koncentrētos uz pareizajām uzkodām, sēdvietu plānu, guļvietām un visu citu, kas saistīts ar viesu labsajūtu, ka uz mirkli pat aizmirstas, ka šī diena ir jums abiem un ielūgtie ir atnākuši, lai jūs atbalstītu un kopīgi priecātos.

Izjūtas, ko rada dāvanas

Gatavojoties kāzām, svarīgi ir padomāt par izjūtām šajā dienā. Ziedu tonis piemirsīsies, taču, ja tas būs nesis prieku, tad arī līgava staros ar visskaistākajiem ziediem rokās. Tāpat ir ar dāvanām. Jūs viens otru pazīstat vislabāk, lai zinātu, kas tieši iepriecinās mīļoto un radīs saviļņojumu. Dāvanām ne vienmēr jāmaksā liela nauda, īpaši tiek novērtētas tās, kurās ir ieguldīts plānošanas un sagatavošanās laiks.

Pasniedzot dāvanu viens otram, jūs neviļus atgādināt, kas ir pats svarīgākais šajā dienā – tie esat jūs abi un jūsu solījums. Šādi vēlreiz tiek likts akcents uz to, ka atceraties, kādēļ tiek rīkotas kāzas.

Idejas dāvanām

Lai gan jūs viens otru pazīstat vislabāk, dažkārt nepieciešama maza iedvesma, lai uzvedinātu uz pareizā ceļa pozitīvu izjūtu dāvanas izvēlē.

Vēstules

Iepriekš sagatavotas un pasniegtas no rīta, kamēr gatavojaties un vēl neesat redzējuši viens otru, liks sirdij pukstēt straujāk jau pašā dienas sākumā. Vēstulei nav jābūt kā no viduslaiku romāniem, pietiks ar pāris mīlestības pilniem vārdiem. Tās varat pasniegt arī viens otram pēc ceremonijas, kad oficiāli esat kļuvuši par vīru un sievu.

Mazas zīmītes

Sagatavojiet mazas zīmītes viens otram, kuras izvietot dažādās vietās visas dienas garumā. Palūdziet, lai tās iepriekš noliek vedēji vai cita uzticības persona – uz brokastu galda, uz uzvalka pakaramā, kurpē, mašīnā utt. Zīmītēm jābūt pietiekami lielām, lai tās nepalaistu garām.

Īpašas rotaslietas

Kāzu plānošanas procesā ne vienmēr izdodas nopirkt tieši to, ko līgava vai līgavainis iecerējis kā kāzu dienas rotu. Tie var būt grezni auskari, rokassprādze, pulkstenis ar gravējumu līgavainim, pareizās krāsas aproču pogas vai mīļa ģimenes relikvija. Šeit gan vēlams īpaši piedomāt, vai sagādātā rotaslieta būs pieskaņota tērpam.

FOTO: Klaids Lielbiksis

Padomu var lūgt tuvākajiem, kuri palīdz ar kāzu dienas plānošanu un zinās vairāk par līgavas kleitu un dāvanas atbilstību.

Zvēresti

Šī ir viena no skaistākajām lietām, ko dāvināt viens otram. Kāzu ceremonijas, kurās zvērestus ir sarakstījis jaunaispāris, ir piepildītas ar pozitīvām emocijām, tās ir intīmas un ļoti personiskas. Pirms tam gan vajadzētu vienoties, ka abas puses piekrīt. Lai gan šī patiesi ir viena no skaistākajām dāvanām arī filmās, dzīvē ne vienmēr tā notiek. Lai mirklis izdotos, abiem patiesi ir tas jājūt kā savs, jo ne visi spēj daiļi rakstīt vai izteikties daudzu cilvēku priekšā. Tādēļ, lai nebūtu vilšanās, iepriekš pārrunājiet savas vēlmes attiecībā uz zvērestiem.

Slepenais viesis

Protams, ir fantastiski uzaicināt mīļāko dziedātāju, aktieri vai citu elku kā nelielu daļu no kāzu dienas, bet slepenais viesis var būt arī mīļš bērnības draugs, kurš dzīvo ārzemēs. Mūsdienu tehnoloģijas dod iespēju slepenajam viesim parādīties arī videoformātā ar sveicienu, kuru parādīt īpaši tikai otrajai pusītei vai visiem viesiem vakariņu laikā. Varu pačukstēt, ka arī ārzemju slavenības mēdz būt pretimnākošas un ierakstīt videosveicienus. Vajag tikai mēģināt!

Neaizmirstams priekšnesums

Runājot par šo dāvanu, uzreiz nāk prātā līgavaiņa draugu sagatavots deju priekšnesums, taču tā var būt arī līgavas vai līgavaiņa īpaši sagatavota dziesma. Lai kas tas būtu, atcerieties, ka mērķis ir iepriecināt vienam otru.

FOTO: Juris Ross

Pirmoreiz šādu dāvanu redzēju, kad biju vēl tīņa gados. Līgavainis līgavai bija sagatavojis Elvisa Preslija dziesmu Love Me Tender un izpildīja to baznīcā. Lieki piebilst, ka sakrālās telpas akustika piešķīra īpašu skanējumu un šīs kāzas ir iespiedušās atmiņā daudziem tās dienas viesiem.

Atzīmējot datumu

Runājot par kāzām, gribas īpaši izcelt tieši kāzu datumu, lai gan tikpat atmiņā paliekošs var būt datums, kurā pirmoreiz sastapās jūsu skatieni, vai diena, kad notika pirmais randiņš. Viens no veidiem, kā īpaši atzīmēt datumus, ir dāvanas, kuras to iemūžina. Šobrīd ir dažādi piedāvājumi internetā, kur, ievadot datumu un koordinātas, iespējams saņemt attēlu ar zvaigžņu stāvokli tieši virs jūsu galvām.

Lai arī kādu dāvanu jūs izvēlētos viens otram, atrodiet īsto laiku un vietu, lai to pasniegtu. Izjūtas, ko nes līdzi īpaši pārdomāts dāvināšanas brīdis, jau būs daļa no veltes.

Nesasteidziet un lūdziet palīdzību dāvanas realizēšanā, ja tas nepieciešams. Jūs viens otru pazīstat vislabāk un spēsiet izvērtēt, vai izvēlētā dāvana ir atbilstoša tieši jūsu mīļotajam cilvēkam un vai viņš/-a spēs to novērtēt. Pats grūtākais dāvināšanā ir apjaust, kas iepriecinās otru, ne mūs pašus.

ZANES UN JĀŅA PIEREDZE

Helikopters kā pārsteigums līgavai!

Zanes un Jāņa kāzas bija īpašas ne vien ar sirsnīgo, mīlestības pilno un nepiespiesto gaisotni, bet arī ar daudziem īpašiem pārsteigumiem. Viens no iespaidīgākajiem bija Jāņa un vedēju kopīgiem spēkiem sagādātais jaunā pāra transportlīdzeklis – helikopters!

FOTO: Diāna Veinberga

Par šo ideju nezināja neviens, izņemot līgavaini un vedējus. Pa ceļam helikopters nolaidās Bruknas muižas dārzos, kur pāris izbaudīja nesteidzīgu pikniku un izpildīja vedēju uzdevumus.

Viesu namā Zane un Jānis ieradās tikai nedaudz pēc viesiem, jo ceļš, ko ar automašīnu varēja veikt pusotrā stundā, viņiem ar helikopteru aizņēma nieka 15 minūtes. Par šo kāzu dienas lidojumu abi glabā vissiltākās atmiņas. Tomēr ar helikopteru pārsteigumi nebeidzās!

Neoficiālā kāzu svinību daļa noslēdzās rokenrola ballītes cienīgās noskaņās ar dzīvās mūzikas koncertu, kuru iesāka rokgrupa Laime pilnīga un turpināja CoCo Orchestra un Tirkiz Band. Šis bija sava veida pārsteigums līgavas viesiem, no kuriem tikai retais zināja, ka līgavainis spēlē visās šajās grupās. Jaunā pāra drosmīgais solis iesākt vakaru ar roķīgāko no grupām attaisnoja sevi pilnībā.

Dzīvā mūzika un dejas turpinājās līdz pat sešiem rītā.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova