FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā pateikties vecākiem un vecvecākiem kāzās?

Autors:Luīze Lismane
Tie ir vecāki, kas no sirds priecājās, kad tu tā pa īstam un līdz kaulam iemīlējies. Un, ļoti iespējams, jau no tā brīža viņi mazliet sāka gaidīt, kad jūs noteiksiet kāzu datumu. Šajā laikā tieši vecāki jūs glāba ne vienu reizi vien, kad kāzu plānošana nevedās tik gludi. Kad starp tām tūkstoš kāzu kleitām neviena nebija TĀ kleita. Un arī tad, kad svētku galdauti bija ne tādā tonī kā jaunā vīra kaklasaite.

Vecāki prata atrast pareizos vārdus, lai mierinātu un no nejauši sagriezušās kāzu mezgla izvirpinātu glītu, dekoratīvu bantīti. Ir būtiski pateikt siltu un sirsnīgu paldies saviem vecākiem, tomēr – kā?

Pateicības runa

Ierasta tradīcija kāzu svinīgajā daļā ir jaunajam pārim teikt pateicības runu saviem vedējiem, atnākušajiem viesiem un, protams, vecākiem. Šeit nebūs pareizu veidu, kā izteikt neizsakāmo, taču vienmēr tiks novērtēti vārdi, kas runāti no sirds. Šī runa var būt smieklīga, vaļsirdīga un sirsnīga, tajā var pieminēt gan grūtos mirkļus, gan tos, kas vienmēr paliks atmiņā kā vienīgās mākoņa zelta maliņas šajā ne tik vieglajā organizēšanas laikā. Galvenais ir atcerēties, ka jums nav jābūt dzejniekiem, lai pateiktu to, kas ir patiess un par ko mūžīgi būsiet pateicīgi šajā notikumā.

Jūsu fotogrāfija ar paldies vārdiem

Ja pirms kāzām jums bijusi fotosesija, varat izmantot kādu no skaistajiem iemūžinātajiem mirkļiem, pievienojot kāzu datumu un personisku pateicību. Piemēram, vienmēr brīnišķīga dāvana būs glīti ierāmēta fotogrāfija ar “paldies, ka izaudzinājāt man tik lielisku sievu/vīru”. Tā var būt arī ar foto apdrukāta kanva, ko likt pie sienas, krūzīte, no kuras malkot ikrīta kafiju, vai vesela bilžu kolāža, foto grāmata un albums, vai sienas kalendārs, kurā atzīmēts jūsu kāzu datums.

Delikatešu grozi

Ja jūsu vecāki ir gardēži, varat sarūpēt delikatešu grozus abām ģimenēm. Piemēram, izcila kombinācija būs kāda smalkāka sieru izlase, kam klāt pievienota kūpināto ogu džema burciņa un augstvērtīgs vīnu. Ievārījuma burciņas un vīna pudeles etiķeti noformējiet atbilstoši savai kāzu tēmai, klāt pierakstot “Jaukajai sievasmātei” vai “Godātajam vīratēvam”. Protams, šo dāvanu var papildināt ar pašgatavotām garšvielām, tējām vai amatnieku darinātiem virtuves rīkiem, izšūtiem dvielīšiem un galdautiem. Savukārt, ja vecāki ir saldummīļi, varat sarūpēt unikālu konfekšu izlasi ar kādu dzirkstošāku pārsteigumu, tieši tāpat personiski pielāgojot etiķetes un iepakojumus.

Košumkrūmi un stādi

Ja vien jūsu kāzas nav ieplānotas ziemā, droši dāviniet košumkrūmus vai koku stādus. Vecāki tos iestādīs savā dārzā, uzmanot katru pirmo salnas reizi, un priecāsies katru pavasari, kad plauks lapas un pumpuri, ziedot gluži kā jūsu attiecības. Rozes, rododendri, ābeles vai ozoli – jebkas, kas jums šķiet simboliski, iederīgi un nozīmīgi, domājot par jauno dzīves sākumu, būs ideāla pateicības dāvana vecākiem.

FOTO: Kristīne Stahanova

Pašu filmēts un kopīgi veidots video ar pateicības vārdiem

Ja jums nepatīk stīvās un ceremoniālās runas, uzfilmējiet īsu kopīgu video, kur varat parādīt gan savas bērnības fotogrāfijas, attiecību sākuma romantiskos mirkļus, gan pievienot klāt mīļus pateicības vārdus saviem vecākiem. Īstajā brīdī savās svinībās parādīsiet tapušo īsfilmu un pēc tam uzsauksiet vecākiem svētku pateicības tostu. Šī ideja radīs brīvu gaisotni, turklāt tas prasa tik vien kā stundu laika un puslīdz kvalitatīvu telefona kameru.

Personalizēta dizaina dāvana

Vienmēr ir iespējams pasūtīt gredzenu, kulonu ar zīmīgu gravējumu vai unikāli apgleznotu zīda šalli sievasmātei vai vīramātei. Varbūt īstas ādas maku vai apgleznotu zīda kaklasaiti sievastēvam vai vīratēvam? Varbūt iederīgas būs kopīga dizaina krūzītes vai šķīvji, kas it kā praktiskajā ikdienā sniegs prieka atmiņas zibsni par šo skaisto notikumu.

Kopīgs piedzīvojums vai garšas baudījums

Iespējams, ka materiālas dāvanas nav jūsu gaumē. Tādā gadījumā varat dāvināt visiem kopīgas vakariņas, kas jūsu ģimenes satuvinās, baudot gardo maltīti. Varbūt tā ir kopīga ekskursija pa jūsu bērnības vietām vai tieši otrādi – piedzīvojuma brauciens uz vietu, kur neviens no jums nav bijis? Varam garantēt, ka jūsu abu vecāki būs sajūsmināti par katru kopā piedzīvoto notikumu un vēl ilgi kavēsies pie šīm uzburtajām atmiņām jauno ģimeņu savienībā.

FOTO: Lūcija Rošāne

SPA atpūta

Ja vecāki bija iesaistījušies kāzu norisē līdz pēdējai minūtei pirms pašas kāzu ceremonijas, viņiem noderētu mierpilna atpūta divatā. SPA rezervācija tepat Latvijā vai mazliet ārpus tās robežām būs tieši laikā. Papildus var rezervēt kādu masāžu vai skaistumkopšanas procedūru mammām, kuras noteikti jutīsies aplaimotas par šādu pateicības žestu.

Šīs ir tikai dažas iedvesmojošas idejas, kas var pamudināt atrast vispiemērotāko ceļu, kā pateikties vecākiem. Vārdi “mīlestība”, “mīlu” jūsu kāzās atkārtosies itin bieži. Neaizmirstiet šos vārdus pateikt arī saviem vecākiem, sava partnera vecākiem, vēl jo vairāk – saviem vecvecākiem, ja viņi ir klāt jūsu dzīves tik svarīgajā notikumā. Tas sildīs gan viņu, gan jūsu pašu sirdis šajā dienā.

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga