FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kā dāvināt naudu?

(8)
image

Nauda tiek uzskatīta par bezpersonisku dāvanu, taču tā ir viena no universālākajām un noderīgākajām dāvanām jaunajam pārim. Šāda kāzu dāvana dod iespēju atvieglot jaunā pāra kopdzīves sākumu un realizēt kādu sen lolotu sapni. Vai arī izrauties no ikdienas un doties kādā tālā, sen izsapņotā un eksotiskā kāzu ceļojumā.

Lai jaunajam pārim pasniegtu šādu dāvanu, viesiem nākas krietni vien nopūlēties, prātojot, kā to izdarīt pēc iespējas skaistāk un interesantāk. Izrādās, ka aploksne nav vienīgais veids, kā pasniegt naudu. Lasi tālāk un smelies idejas par to, kā jaunajam pārim uzdāvināt naudu, saglabājot pārsteiguma momentu!

Ja dāvināt banknotes:

 • Banknotes var sarullēt un katrā ielikt kādu mazu novēlējumu;

 • Papīra naudu ar kancelejas knaģīšiem var saspraust telpauga lapās;

 • Dāvinot grāmatu vai foto albumu, naudu var gaumīgi iestiprināt starp lapām;

 • Gleznai vai bilžu rāmim naudu vai aizbāzt aiz stikla vai rāmja.

Ja dāvināt monētas:

 • Naudu var samainīt piemērotās monētās un pasniegt skaistā lādītē ar pavadvēstuli;

 • Naudu var samainīt monētās un pasniegt tās krājkasītē;

 • Bižutērijas veikalā var iegādāties dekoratīvos akmentiņus (der arī gliemežvāki) un viena/divu eiro monētas pasniegt caurspīdīgā (stikla) traukā;

 • Naudu var pievienot arī simboliskai, jocīgai vai sirsnīgai dāvaniņai (piemēram, stārķa statujai kaklā iekar maisiņu, kurā ir nauda).

Kā dāvināt naudu
Foto: Depositphotos.com

Idejas abiem variantiem:

 • Ja ir talants šūšanā, var pašūt gaumīgu maisiņu, kurā ievieto gan papīra naudu, gan monētas;

 • Bruņojoties ar pacietību, var atrast vai pagatavot „ģimenes maku” (no ādas vai cita līdzīga materiāla); tādā var pasniegt gan papīra, gan metāla naudu;

 • Tipogrāfijā var izdrukāt liela formāta banknoti vai čeku, noformēt (otrā pusē uzrakstīt novēlējumus, uzgleznot kaut ko utt.) to un pasniegt kopā ar īstu naudu.

Ir simtiem veidu, kā dāvināt naudu, tomēr tikai jūs paši vislabāk jutīsiet, kurš no visiem variantiem būtu vispiemērotākais jūsu jaunajam pārim - kaut kas pilnīgi traks vai tomēr kaut nedaudz praktisks. Ikviens no mums zina, ka pirms drēbju likšanas vaļas mašīnā ir jāpārbauda, vai kabatās nav palikusi kāda vērtīga naudas zīme, kuras vērtība pēc mazgāšanas noteikti būtu krietni vien kritusies, bet kurš gan iedomātos izlasīt apsveikuma kartiņu pirms draugu dāvinātā telpauga krietnas aplaistīšanas? Kurš mūsdienās vairs rok apslēpto mantu zem zemes?

Kā dāvināt naudu
Foto: Depositphotos.com

Pirms aizraujies ar neparasta ietērpa radīšanu dāvanai, svarīgi būtu atcerēties, ka arī jaunais pāris ir tikai cilvēki un nevis viedi pēddziņi. Citādi var sanākt kā ar mašīnas modelīti, kas gadiem ilgi nostāvējis sekcijā kā suvenīrs, līdz pavisam nesen, to pārvietojot uz citu vietu, cilvēki konstatēja, ka uz tā pakaļējā beņķa ir aizķērusies rūpīgi salocīta mazmazītiņa 50 rubļu banknote; skāde liela un dusmas arī, tāpēc, lai arī cik oriģināls būtu dāvanas pasniegšanas veids, pacenties skaidri norādīt, kur un kas ir meklējams!

Nav šaubu - ja vien dāvināts tiek no sirds un arī izdoma netiek žēlota, pat tik „garlaicīgu” lietu kā nauda var pārvērst lieliskā un pārsteidzošā dāvanā!

Lasītāji komentē...

Linda:

Mēs savās kāzās saņēmām smuki betonētu kvadrātveidīgu ķieģeli, kas bija aptīts ar lentu, kā dāvana. Tā kā gatavojāmies celt māju, tad tas bija kā pamatakmens. Tomēr pirms būvēšanas vēl bija jāpaveic darbs šī ķieģeļa saskaldīšanā, jo iekšā bija iebūvēta pudele, kurā atradās nauda. Man šī dāvana likās visasprātīgākā.

Agnese:

Naudu var davinat samainot to siknauda un ieliekot to garsvielu traucinja vai ari banknotes var piestiprinat pie atverta lietusarga.

Arita:

Naudu var dāvināt, piemēram, izveidojot naudas koku!!!

Ideja ir apruveni tāda: zarainā koka zarā, kas it kā iestādīts puķupodā, iekarina, piemēram, viena vai divu eiro monētas kā ābolīšus. Lai zars būtu greznāks un košāks, to var rotāt arī ar mākslīgiem vai dabīgiem ziediņiem.

Rezultāts ir vienkārši fantastisks!

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis

Komentāri
 • Palaidne 11.04.2007 16:58
  Es neieteiktu dāvināt santīmus, var jau likties, ka tā būs vairāk, dāvana smagāka, bet padomājiet paši, ko Jūs darīsiet ar 1000 viensantīmniekiem? Jo bankās tos samaina par lielu komisijas maksu... vai nemaina vispār...
 • asmanda 14.09.2007 10:23
  Vienām kāzām veidoju "Pelnrušķītes pušķi" - viena lata monētes satin konfekšu papīriņos (uzpolsterē ar vati apaļu kā konfekti) un kopā ar īstajām konfektēm un citiem dekoratīvajiem materiāliem uz stieplēm veido teipēto pušķi. Vēlams jaunajam pārim pateikt īsti cik naudiņas ir jāatrod ēdot "konfektes".
 • sinse 06.11.2007 18:43
  Draudzenei uz dzimšanas dienu uztaisiiju pušķi.. 10ls banknotes satinu kā rozīti, lai zieds būtu lielāks, vēl papildināju ar papīru. Tinot uz rinķi kā rozes ziedlapiņas apkārt naudai, tik daudz, cik vien lielu ziedu grib.. Laba dāvana un ziedi kopā... Var uztaisīt vairākus ziediņus :)
 • Kripacha 09.05.2008 17:40
  Mēs uz kāzām naudu dāvinājām sekojoši: uz A4 formāta lapas izprintējām jaunlaulāto tematisku bildi! Pirms tam ar photoshop palīdzību uz attēla "piemontējām " klāt dāvināmās banknotes bildi! Liekot papīru rāmī, uzlikām īsto banknoti pa virsu printētajai! Pēc īstās naudas izņemšanas pārim palika piemiņa par to kas bijis iekšā! Bet lai ideja būtu gaumīgi pasniegta- pāra bildei tiešām jābūt atbilstošai ;)
 • parslina 12.10.2008 12:30
  ieteikums: ja karina kociņā naudiņas, tad piesiprinot diedziņu pie naudiņas, nelīmējiet ar superlīmi! mēs nevarējām diedziņu noņemet no 1latnieka, rezultātā daudz kur neņēma pretī! :(
 • bonnyy 15.10.2008 18:49
  naudiņu, taisot naudas koku, vajadzētu labāk mazos maisiņos salikt un tos piesiet pie koka, lai tiešām nav tā, ka pēc tam to naudu nevar izmantot. ja interesā interesants dāvanu noformējums, var ieiet www.ziedusalons.lv pajautājiet viņiem, ir interesantas idejas un izpildījums attaisnojas :):):). varu apstiprināt un ieteikt. :):)
 • kakenite86 10.09.2009 23:00
  Mēs naudiņu samainījām pret jubilejas monētām un dažām 1 santīma trubiņām (lielveikalā dabūju caur pazīšanos) Dāvinājām naudas koku kura podu ļoti gaumīgi apdekorējām...apakšā kur melnzeme saliku trubiņas ar melnajiem santīmiem (manuprāt tas ir patīkamāk nekā saņemt sauju ar melnajiem santīmiem...arī norēķināties viegli nav kasierītei jāmokās lai pārskaitītu) un pašā naudas kokā no kreppapīra uztaisījām mazus maisiņus un salikām tajos jubilejas latiņus....un sakārām glīti naudas kociņā... Manuprāt diezgan oriģināli:)
 • Ieva_Busa 15.04.2016 10:14
  Pirms draudzenes kāzām ar līgavu jokojām, ka dāvināsim kā agrāk – saimnīecībā noderīgas lietas, tas nekas, ja 3 vienādi tosteri gadās. Un, ka vispār sen jau bija laiks iegādāties tosteri! :D Katrā jokā daļa patiesības. Arī mums, draugu lokā bija aktuāls jautājums kā izvairīties no mulsinoša aploksnes pasniegšanas brīža. Tā nu dāvanai sarūpējām vēl izskatīgas tostera, gludekļa, pagarinātāja, tējkannas iepakojuma kastes. Sapildījām ar pāris kartupeļu maisiņu – smagumam. Lai ticamāk. Kastēs ielikām skaistas aploksnes ar naudu. Un katru kasti skaisti dekorējām ar lentām. :) Tā nu cits pasniedza gludekļa kasti, cits atkal tosteri at pagarinātāju (lai nebūtu atrunas, ka tosterim nav vietas, jo taču ir pagarinātājs – var kaut guļamistabā turēt :) )!. Labs variants kā parsteigt jauno pāri, ja humora izjūta atļauj. :)
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Dodies uz kāzām un vēlies jaunajam pārim dāvināt naudu? Nauda aploksnē noteikti nav vienīgais variants. Piedāvājam Instagram lietotāju idejas, kā oriģinālā veidā pasniegt šo tik neoriģinālo (bet noderīgo!) dāvanu. Esam radoša tauta, tāpēc arī naudu dāvināt protam visnotaļ radoši! Skati un iedvesmojies no lielmeistariem!

 • Nav viegli atrast oriģinālu dāvanu kāzās jaunajam pārim vai vedējiem. Dažkārt ir arī grūti saprast, cik vajadzētu tērēt kāzu dāvanai un ko tieši vislabāk pasniegt. Esam apkopojuši kā mazāk redzētas un pavisam svaigas, tā arī Latvijas tirgū līdera pozīciju iekarojušas dizaina dāvanas.

 • Ne tikai kāzu dienas eiforijā jaunais pāris vēlas pateikties ikvienam, kurš ar savu klātbūtni šo dienu padarījis īpašu; arī pēc mēneša un gada šī vēlme saglabājas. Izlasi, kā likt viesiem pasmaidīt, vienalga, vai tā būtu jau nākamā diena pēc kāzām, vai pat gads, jo ar kāzu dienu taču viss tikai sākas!

 • Vasara ir kāzu laiks. Ne tikai tiem pāriem, kas precas vai gatavojas kāzām, bet arī tiem, kas svin mazākas vai lielākas kāzu gadadienas. Ko uzdāvināt savam mīļotajam cilvēkam šajā abiem tik īpašajā dienā?

 • Gatavojoties kāzām, rūpju netrūkst. Dāvanas vecākiem, vedējiem un viesiem var izvērsties par veselu problēmu, jo trūkst informācijas, laika, ideju… Bez stresa! Iespējams, šis tas no tālāk rakstītā tev palīdzēs apdāvināšanai nekļūt par problēmu!