FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā dāvināt naudu?

Nauda tiek uzskatīta par bezpersonisku dāvanu, taču tā ir viena no universālākajām un noderīgākajām dāvanām jaunajam pārim. Šāda kāzu dāvana dod iespēju atvieglot jaunā pāra kopdzīves sākumu un realizēt kādu sen lolotu sapni. Vai arī izrauties no ikdienas un doties kādā tālā, sen izsapņotā un eksotiskā kāzu ceļojumā.

Lai jaunajam pārim pasniegtu šādu dāvanu, viesiem nākas krietni vien nopūlēties, prātojot, kā to izdarīt pēc iespējas skaistāk un interesantāk.

Izrādās, ka aploksne nav vienīgais veids, kā pasniegt naudu. Lasi tālāk un smelies idejas par to, kā jaunajam pārim uzdāvināt naudu, saglabājot pārsteiguma momentu!

Ja dāvināt banknotes:

 • Banknotes var sarullēt un katrā ielikt kādu mazu novēlējumu;

 • Papīra naudu ar kancelejas knaģīšiem var saspraust telpauga lapās;

 • Dāvinot grāmatu vai foto albumu, naudu var gaumīgi iestiprināt starp lapām;

 • Gleznai vai bilžu rāmim naudu vai aizbāzt aiz stikla vai rāmja.

Ja dāvināt monētas:

 • Naudu var samainīt piemērotās monētās un pasniegt skaistā lādītē ar pavadvēstuli;

 • Naudu var samainīt monētās un pasniegt tās krājkasītē;

 • Bižutērijas veikalā var iegādāties dekoratīvos akmentiņus (der arī gliemežvāki) un viena/divu eiro monētas pasniegt caurspīdīgā (stikla) traukā;

 • Naudu var pievienot arī simboliskai, jocīgai vai sirsnīgai dāvaniņai (piemēram, stārķa statujai kaklā iekar maisiņu, kurā ir nauda).

Idejas abiem variantiem:

 • Ja ir talants šūšanā, var pašūt gaumīgu maisiņu, kurā ievieto gan papīra naudu, gan monētas;

 • Bruņojoties ar pacietību, var atrast vai pagatavot „ģimenes maku” (no ādas vai cita līdzīga materiāla); tādā var pasniegt gan papīra, gan metāla naudu;

 • Tipogrāfijā var izdrukāt liela formāta banknoti vai čeku, noformēt (otrā pusē uzrakstīt novēlējumus, uzgleznot kaut ko utt.) to un pasniegt kopā ar īstu naudu.

Ir simtiem veidu, kā dāvināt naudu, tomēr tikai jūs paši vislabāk jutīsiet, kurš no visiem variantiem būtu vispiemērotākais jūsu jaunajam pārim - kaut kas pilnīgi traks vai tomēr kaut nedaudz praktisks. Ikviens no mums zina, ka pirms drēbju likšanas vaļas mašīnā ir jāpārbauda, vai kabatās nav palikusi kāda vērtīga naudas zīme, kuras vērtība pēc mazgāšanas noteikti būtu krietni vien kritusies, bet kurš gan iedomātos izlasīt apsveikuma kartiņu pirms draugu dāvinātā telpauga krietnas aplaistīšanas? Kurš mūsdienās vairs rok apslēpto mantu zem zemes?

FOTO: Emīlija Bogdānova

Pirms aizraujies ar neparasta ietērpa radīšanu dāvanai, svarīgi būtu atcerēties, ka arī jaunais pāris ir tikai cilvēki un nevis viedi pēddziņi. Citādi var sanākt kā ar mašīnas modelīti, kas gadiem ilgi nostāvējis sekcijā kā suvenīrs, līdz pavisam nesen, to pārvietojot uz citu vietu, cilvēki konstatēja, ka uz tā pakaļējā beņķa ir aizķērusies rūpīgi salocīta mazmazītiņa 50 rubļu banknote; skāde liela un dusmas arī, tāpēc, lai arī cik oriģināls būtu dāvanas pasniegšanas veids, pacenties skaidri norādīt, kur un kas ir meklējams!

Nav šaubu ja vien dāvināts tiek no sirds un arī izdoma netiek žēlota, pat tik „garlaicīgu” lietu kā nauda var pārvērst lieliskā un pārsteidzošā dāvanā!

Lasītāji komentē...

Linda:

Mēs savās kāzās saņēmām smuki betonētu kvadrātveidīgu ķieģeli, kas bija aptīts ar lentu, kā dāvana. Tā kā gatavojāmies celt māju, tad tas bija kā pamatakmens. Tomēr pirms būvēšanas vēl bija jāpaveic darbs šī ķieģeļa saskaldīšanā, jo iekšā bija iebūvēta pudele, kurā atradās nauda. Man šī dāvana likās visasprātīgākā.

Agnese:

Naudu var davinat samainot to siknauda un ieliekot to garsvielu traucinja vai ari banknotes var piestiprinat pie atverta lietusarga.

Arita:

Naudu var dāvināt, piemēram, izveidojot naudas koku!!!

Ideja ir apruveni tāda: zarainā koka zarā, kas it kā iestādīts puķupodā, iekarina, piemēram, viena vai divu eiro monētas kā ābolīšus. Lai zars būtu greznāks un košāks, to var rotāt arī ar mākslīgiem vai dabīgiem ziediņiem.

Rezultāts ir vienkārši fantastisks!

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis