FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Aizraujošs un vienreizējs. Tavs kāzu ceļojums!

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Kad kāzu maratons ir noslēdzies, pie durvīm klauvē kas tikpat aizraujošs – tavs kāzu ceļojums! Vai tas kalendārā apvilkts kā apaļš mēnesis, nedēļa vai dažas dienas, jūs gaida kopīgs piedzīvojums ar pilnīgi attaisnojošu iemeslu uz laiciņu aizmukt no visa!

Arī kad jūras sāls un smilšu graudiņi būs nomazgājušies vai sniegs uz kalniem, kur devāties – nokusis, atmiņas par piedzīvoto un brīnišķīgas fotogrāfijas – paliks.

Laiks, kad doties kāzu ceļojumā

Ja ārzemēs visbiežāk pāri savā kāzu ceļojumā dodas uzreiz pēc kāzām, tad Latvijā nereti šis ceļojums tiek ieplānots uz mazliet vēlāku laiku. Visbiežāk tieši dokumentu formalitāšu sakārtošana ir tas, kas šo nosaka. Mainoties uzvārdam, jauno pasi iespējams saņemt divu darba dienu laikā (paātrinātā kārtībā) vai 10 darba dienu laikā, atkarībā no personas vēlmes.

Brīdī, kad laulībās tiek mainīts uzvārds, pase kļūst nederīga un ceļot uz ārvalstīm nav atļauts. Šī iemesla dēļ visbiežāk pāri savā kāzu ceļojumā dodas pēc šo formalitāšu sakārtošanas.

Izvēloties laiku, kad doties kāzu ceļojumā, svarīgākais ir nevis sekot kādam vispārpieņemtajam standartam, bet, ņemot otru aiz rokas, šajā ceļojumā DOTIES un svinēt savas ģimenes nodibināšanu – tagad, pēc nedēļas, mēneša vai varbūt jūsu pirmajā kāzu gadadienā.
kāzu ceļojums, destination wedding, kāzas ārvalstīs, island, Foto: Emīlija Bogdānova
FOTO: Emīlija Bogdānova

Ja kāzu plānošanas gaitā rodas sajūta, ka kāzu ceļojumu pēc lielajiem ar kāzām saistītajiem tēriņiem nevarat atļauties, lūdziet saviem kāzu viesiem kāzu dāvanā pasniegt naudu kā atbalstu jūsu pirmajam kopīgajam ceļojumam. Tuvāks vai tālāks, īsāks vai garāks, bet kāzu ceļojums garantēts!

Kad sākt plānot kāzu ceļojumu?

Kāzu ceļojumu var sākt plānot līdz ar kāzu datuma noteikšanu. Tieši galamērķa definēšana būs faktors, kas noteiks, cik ilgs laiks būs nepieciešams ceļojuma plānošanai.

Pirmkārt, pārim jāizlemj vai kāzu ceļojumā doties, kad būtu vēlamais ceļojuma laiks, uz kurieni ir vēlme doties.

Ja kāzu ceļojums plānots pa Latviju, tad nav jāsatraucas par jaunās pases izveidi. Ir tikai jāapsver, uz kuru Latvijas pusi un cik ilgi ir vēlme ceļot. Laicīga naktsmītņu rezervēšana var nozīmēt lētākas cenas, kā arī drošības sajūtu, ka vēlamā vieta ir pieejama.

Ja ceļojums plānots pāri robežām, tad to, kad veicama rezervācija un darāmi visi plānošanas darbi, noteiks tas, cik sīkumaini vēlaties saplānot ceļojuma nianses un cik garš būs pats ceļojums.

Šeit jādefinē savas vēlmes:

  • tūroperatora piedāvāts all inclusive variants, 
  • pašu plānots ceļojums, 
  • laisks kāzu ceļojums, gozējoties saulainās pludmalēs, izbaudot kokteiļus un masāžas,
  • spontāns ceļojums ar mugursomu plecos, atmodinot jūsos jaunatklājēja garu,
  • vai varbūt pat ceļojums uz vairākām valstīm. 

Izvēloties galamērķi, jāapsver arī, kāds gadalaiks šīs vietas apmeklēšanai būtu piemērotākais un komfortablākais.
kāzu ceļojums, fotosesija ziemā, Foto: Kristīne Stahanova
FOTO: Kristīne Stahanova

Aviobiļetes parasti var iegādāties 11 mēnešus uz priekšu, tātad galvenais – jāizskaitļo, cik dienas pēc kāzām būs gatava jaunā pase un kad varēs droši doties ceļā.

Lasi arī: Kā izvēlēties medusmēneša galamērķi, kas patiks jums abiem?

Medusmēneša alternatīvas jeb kā pavadīt pēckāzu nedēļu, ja nav ieplānots kāzu ceļojums?

Tiem pāriem, kas kādu iemeslu dēļ nevar vai nevēlas doties kāzu ceļojumā, tomēr vēlas interesantā un īpašā veidā pavadīt pēckāzu nedēļu, piemērots variants ir mini-mēnesis.

Kāzu ceļojumam būtu jābūt oriģinālam, – tādam, kādā nedodaties ik gadu. Tomēr tas nebūt nenozīmē tikai došanos ārpus Latvijas. Oriģinalitāti ir iespējams noorganizēt gan tuvos, gan tālos kāzu ceļojumos.

Mini-mēnesis jeb mini-moon ir ideāli piemērots medusmēnešiem ar budžeta vai laika ierobežojumiem un ierasti tas ir saprotams kā garā nedēļas nogale (līdz piecām dienām), kas ir netāls ceļojums bez pārlidojumiem. Mini-mēnesis var būt gan kā kāzu ceļojuma alternatīva, gan kā pirmais nelielais ceļojums, kam vēlāk seko garais medusmēnesis.

Dodieties izbraucienā

Ieplānojiet ilgi gaidīto izbraucienu ar auto (vai motociklu, ja labprātāk izvēlaties šādu pārvietošanās veidu). Vai ir kāda vieta, kur vienmēr esat vēlējušies aizbraukt? Šis varētu būt jūsu ceļojuma galamērķis, maršrutā iekļaujot vēl dažādas interesantas pieturvietas. Nakšņojiet vietā, kur vienmēr esat vēlējušies palikt. Šī ir iespēja veltīt laiku sev un viens otram.

Nakšņojiet vietā, kas sniedz īpašos piedāvājumus jaunlaulātajiem

Nodrošiniet sev jaunlaulāto cienīgu atpūtu un nakšņošanu vietā, kur īpaši padomāts par jaunlaulātajiem. Dodieties uz kādas lauku muižas vai pils SPA vai gluži pretēji – uz galvaspilsētas izsmalcinātāko viesnīcu un gūstiet tādu pašu medusmēneša romantiku kā dodoties uz tālu zemju viesnīcām.

Spēlējiet tūristus savā pilsētā

Droši vien šķiet, ka sava pilsēta zināma un pazīstama, ka tā vairs nespēj sagādāt pārsteigumus… Kopā ar savu otro pusīti paskatieties uz šo pilsētu tūrista acīm. Apmeklējiet kādu muzeju, dodieties pastaigās pa vecpilsētas ieliņām, pievērsiet uzmanību pieminekļiem un ēku arhitektūrai, dodieties izbraucienā ar pilsētas apskates autobusu, kas iepazīstinās ar galvenajiem tūrisma objektiem. Kā zināms, tūristi paliek viesnīcās… kāpēc gan lai dienu nenoslēgtu ar nakšņošanu kādā no jūsu gaumei piemērotākajām pilsētas viesnīcām?
randiņš, vecrīga, pāris, pirmskāzu fotosesija, Foto: Uģis Nagliņš
FOTO: Uģis Nagliņš

Dodieties pārgājienā un nakšņojiet kempingā

Ja jums abiem tuva ir daba un aktīvs dzīvesveids, dodieties pārgājienā vai tālākā velo izbraucienā, ko noslēdziet ar romantisku nakšņošanu pie dabas – teltī vai kempingā.

Lai piešķirtu asākas izjūtas, maršrutā ieplānojiet kādu aktivitāti – izbraucienu ar motorlaivu, ūdensslēpēm, varbūt braucienu ar zērgli, lidojumu ar katapultu vai pavisam asām izjūtām – lēcienu ar gumiju. Mierīgākām izjūtām piemērotas būs, piemēram, izjādes ar zirgiem, brauciens ar kvadraciklu, nobrauciens ar rodeli vai šaušana pa māla šķīvīšiem.

Dodieties ceļojumā pa pirmajām randiņu vietām

Vai maz atceraties savas pirmās randiņu un pastaigu vietas? Izveidojiet savu kvēlāko randiņu maršrutu un dodieties skaisto atmiņu un sajūtu medībās. Vienalga, vai tas nozīmētu vairākas pilsētas vai vairākas mīļas vietas vienā pilsētā. Ceļojums būs izdevies, jo tas būs intīms un skaists jūsu attiecību un atmiņu ceļojums. Noteikti pievienojiet klāt arī vienu jaunu vietu kā atgādinājumu sev, ka arī pēc kāzām randiņi nebeidzas.
randiņš, pāris, randiņš kafejnīcā, pirmskāzu fotosesija, fotosesija Rīgā, Foto: Kristīne Stahanova
FOTO: Kristīne Stahanova

Dodieties ceļojumā, nešķērsojot ne jūras, ne okeānus

Vai esat runājuši par to, uz kurām pasaules pilsētām kopā vēlētos aizceļot? Kā būtu katru no šīm pilsētām uzburt, nešķērsojot jūras un okeānus? Vienu vakaru noorganizēt Parīzi pašu mājās – ar franču mūziku, dejām, vīnu, sieru – visu, kas jums ienāk prātā, iedomājoties par šo pilsētu. Citu vakaru dodieties uz Romu – ar sulīgu picu (kopīgi gatavotu mājās vai dodoties uz restorānu ar itāļu virtuvi) un kādu senu itāļu filmu noskaņai. Šādi varat izveidot savu vismīļāko septiņu pilsētu plānu visai nedēļai un izbaudīt neikdienišķo ceļojumu sajūtu pēckāzu saviļņojošajā noskaņojumā.

Pavadiet nedēļu lauku mājās

Ja jums vai jūsu vecākiem laukos vai pie jūras ir vasarnīca, izmantojiet šo vienkāršo, bet fantastisko iespēju pēckāzu nedēļu pavadīt tur. Dodieties pastaigās un pārgājienos, iepazīstiet apkārti, izslēdziet mobilos telefonus un veltiet laiku viens otram.
pirmskāzu fotosesija, fotosesija dabā, pāris, Foto: Einārs Freimanis
FOTO: Einārs Freimanis

Iekārtojiet vai pārkārtojiet savu kopīgo mājvietu

Ja neesat noskaņoti laiskai atpūtai, kāpēc gan neiekārtot vai neatsvaidzināt savu mājvietu jaunajai dzīvei? Pat ja kādu laiku jau dzīvojat kopā, noteikti vēl ir daudz ideju, kā savu kopīgo mājvietu padarīt ērtāku un skaistāku. Ja esat jaunas mājvietas meklējumos, veltiet šo pēckāzu laiku jaunās mājvietas meklēšanai, apskatei vai plānojiet tās iekārtošanu.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova