FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu ceļojums - vai tikai ārpus Latvijas?

Autors:Elīna Rode
Kurš gan ir teicis, ka kāzu ceļojums un skaists medusmēnesis nozīmē tikai un vienīgi dārgu braucienu uz Parīzi vai siltajām zemēm? Varbūt var to pilnvērtīgi pavadīt tepat Latvijā? Kādas ir iespējas?

Ikviens, kurš kādreiz piedalījies kāzu organizēšanā, noteikti piekritīs, ka tas ir gana aizraujošs, tomēr arī ļoti nogurdinošs process. Un visvairāk tajā iesaistās vedēji un jaunais pāris. Vedēji visticamāk tiks atalgoti ar kādu jauku dāvanu, varbūt pat atpūtas iespēju SPA vai romantisku nedēļas nogali kādā viesu namā pie dabas, bet kā veldzēties jaunajam pārim?

Tik bieži dzirdēti gadījumi, ka kāzu rīkošana paņēmusi vairāk nekā visus ietaupījumus un mēneša algas, tāpēc ceļojumam naudiņas nepietiks, tāpēc jaunie nolemj atlikt ceļojumu uz nenoteikti laiku. Bet darbi dzen darbus, naudiņa tiek ieguldīta praktiskākos mērķos, drīz piedzimst mazuļi un izsapņotā divvientulība tā arī paliek nomoda sapnis. Bet kurš gan ir teicis, ka kāzu ceļojums un skaists medusmēnesis nozīmē tikai un vienīgi dārgu braucienu uz Parīzi vai siltajām zemēm? Varbūt var to pilnvērtīgi pavadīt tepat Latvijā?

Atlikt ceļojumu vai braukt mazākā ceļojumā tepat pa Latviju?

Pirmkārt, medusmēnesis nemaz nenozīmē tikai un vienīgi ceļojumu. Tas ir laiks (dažas dienas, nedēļa, viss atvaļinājums – pēc izvēles), ko jaunajam pārim pavadīt divatā, lai atpūstos no kāzu rīkošanas kņadas, aprastu ar jauno statusu, izbaudītu viens otra sabiedrību un būtu prom no ikdienas.

Tas ir laiks tikai diviem vien, kas daudziem mūsdienu pāriem ir ekstra, nevis rutīna. Laikā pirms kāzām gan lielākā daļa laika, gan naudas tiek veltīta šim pasākumam un daudziem noteikti neizdodas atrast laiku tikai sev diviem. Un kas to lai zina, kad jums atkal radīsies tāda iespēja?  Tāpēc šķiet loģiski, ka pie pirmās izdevības izmantosiet to. Tomēr jauno sievu viedokļi dalās.

Luīze saka tā: „Mums abiem ļoti svarīga ir karjera, tāpēc jau pirms kāzām zinājām, ka nākamajā nedēļā pēc tām atgriezīsimies darbā un ikdienā, bet ceļojumā brauksim nākamajā atvaļinājumā, bet tad gan labi tālu, uz kādu eksotisku vietu. Šobrīd esam precējušies jau četrus gadus, bet savā kāzu ceļojumā tā arī neesam bijuši – vienu gadu nevarējām paņemt atvaļinājumus vienā laikā, otru gadu naudu ieguldījām dzīvokļa remontā, bet pēc tam mums pieteicās mazais un tagad, šķiet, ka brauksim kaut kur vai nu trijatā, vai uz Sudrabkāzām. Tāpēc citiem ieteiktu doties ceļā uzreiz pēc kāzām, kaut vai uz laukiem, kur varat būt divi vien – nekad nevar zināt, kā dzīve iegrozīsies un cik ilgi jūs būsiet divi vien.”

Annai ir cits viedoklis: „Mums ar vīru ļoti patīk Austrālija un jau gandrīz no iepazīšanās sapņojām, kā kādreiz aizbrauksim turp kopā. Tā kā rīkojām lielas kāzas un paņēmām tām kredītu, bija skaidrs, ka tik tālam ceļojumam līdzekļu nepietiks pat, ja visi dāvinās naudiņu, tāpēc jau pirms kāzām rezervējām viesu mājiņu Latgalē, kur pavadīt atvaļinājumu pēc kāzām. Viss bija lieliski, tomēr joprojām mazliet sāp sirds, ka Austrālija ir tikai sapnis. Ja precētos vēlreiz, nerīkotu tik lielu balli, bet brauktu īstā ceļojumā, nevis it kā parastās brīvdienās. Neizdevās īsti atpūsties no ikdienas rūpēm.”

Bet Madara uzskata, ka nav nozīmes, kad un uz kurieni – tepat vai uz ārzemēm doties: „ Mēs iepazināmies kādā viesu namā pie Madonas, pēc dažiem gadiem vīrs mani tur pat bildināja, tāpēc mēs pavisam skaidri zinājām, ka kāzu ceļojumā dosimies tieši uz turieni, jo ar šo vietu mums saistās tik daudzas kopīgas atmiņas, mēs tur jūtamies kā mājās, un viesu nama saimnieki arī mūs jau iepazinuši. Zinājām, ka tur izbaudīsim klusumu, dabas skaistumu un romantiskus mirkļus. Pat nevaru iedomāties, kurā pasaules malā vēl mēs medusmēnesī būtu tik labi atpūtušies!”

FOTO: Laura Viļuma

Kur pavadīt medusmēnesi, ja esat nolēmuši palikt tepat Latvijā?

  • Apskatiet kolektīvās iepirkšanās portālu piedāvājumus – tajos var atrast ļoti izdevīgus piedāvājumus gan no viesu mājām, gan viesnīcām, gan SPA.
  • Aptaujājiet radus un draugus – varbūt kādam ir kāds lauku īpašums vai vasarnīca, kuru tie būtu ar mieru izīrēt jums?
  • Brauciet uz vietu, kur notika bildinājums, jūs iepazināties, pirmo reizi skūpstījāties, – vienalga uz kurieni, lai tikai vieta būtu īpaša jums diviem.
  • Dodieties uz dzimtas lauku īpašumu (iepriekš gan derētu pārliecināties, ka tieši tajā pat laikā arī pārējā ģimene neplāno tur atpūsties vai ka omīte, kas tur dzīvo, var aizbraukt paciemoties, piemēram, pie māsas).
  • Ja nebaidāties no kukaiņiem un jums nav nepieciešamas īpašas ērtības, varat savu laulības dzīvi iesākt kādā mežmalas pļavā, nakšņojot teltī (iepriekš gan derētu pārliecināties, ka neesat apmetušies nikna saimnieka privātīpašumā).
  • Jebkura vieta Latvijā, kurā varēsiet būt divi vien, netraucēti un kur nav telefona zonas un pieejams internets. Tie jums šajā laikā nebūs vajadzīgi. 

Tāpat kā kāzu diena, arī šis laiks paredzēts jums diviem vien, tāpēc, lai ko arī jūs izlemtu, pārliecinieties, vai abi jutīsieties vienlīdz labi.

Raksta titulfoto: Laura Viļuma