FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Neierasti kāzu transporta veidi

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Kāzu transports kāzu dienā var būt ne tikai pārvietošanās līdzeklis, bet arī kā lieliska aktivitāte un izklaide jums abiem vai pārsteigums otram. Ja šķietami tradicionālais kāzu auto ir kļuvis neinteresants, vērts ielūkoties neparastākās un pat mazliet trakās idejās, kā pārvietoties kāzu dienā!

Motorollers vai motocikls

Motorollers un motocikls kā kāzu transports jau iemantojis jauno pāru uzticību. Ne viens vien pāris savā kāzu dienā tieši šim braucamajam devis priekšroku, lai dotos nelielos attālumos no ceremonijas vietas uz svinību vietu vai dotos kāzu dienas fotosesijā.

Šis braucamais gan nebūs īsti piemērots vairāku simtu kilometru pieveikšanai kāzu dienā, tomēr, – kas zina, – mūsdienās trakajiem pieder pasaule!

Turklāt motorolleri tiek klasificēti kā mazkalibra braukšanas ierīces, tāpēc tos iespējams vadīt arī bez motocikla un autovadītāja tiesībām.
kāzas, motorollers kāzās, kāzu transports, Foto: Diāna Veinberga
FOTO: Diāna Veinberga

Motocikls ar blakusvāģi

Ja kāzu dienā gribas aizmukt uz Munameģi, kā to darīja Lāsmiņa ar Uģi latviešu filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, tad motocikls ar blakusvāģi būs trāpīgākā izvēle. Ja agrākos laikos šis vārdu salikums “motocikls ar blakusvāģi” skanēja ikdienišķi, tad pašlaik tas ir kas eksotisks, neordinārs un pat vēsturisks.
motocikls ar blakusvāģi, kāzas, kāzu diena, kāzu transports, Foto: Klāvs Vasiļevskis
FOTO: Klāvs Vasiļevskis

Jāņem gan vērā, – lai arī motocikls uz trīs riteņiem – ar to jāprot braukt un šķietamā stabilitāte var palikt tikai šķietama. Tāpēc drošāk šādu braucamrīku izvēlēties pavisam nelieliem un taisniem ceļa posmiem vai kā fotosesijas elementu.
motocikls ar blakusvāģi, kāzu transports, līgava, līgavainis Foto: Uģis Nagliņš
FOTO: Uģis Nagliņš

Kvadricikls

Ja ir vēlme doties izbraucienā uz kā stabilāka par motociklu, bet klasiskais auto netiek izskatīts kā opcija, lielisks risinājums – kvadricikls. Braucamais, ar ko ērti (un noteikti arī jautri!) varēs justies kā ceļos, tā neceļos – ērti lietojams kā vienatnē (var ierasties pakaļ savai līgaviņai), tā divatā.

Sporta auto

Ātruma cienītājiem kāzu dienā savs sporta auto. Kāpēc gan ne? Vai gluži otrādi – mierīgas dabas piekritējiem kā īpaši neierasts transportlīdzeklis. Ja esat nolēmuši kāzu auto nomāt, tad varbūt tieši šī diena ir tā īstā, lai izbaudītu pieredzi, ko sniedz sporta auto!

FOTO: Mārcis Baltskars

Apvidus džips

Apvidus auto izvēle kāzu dienas transportam noteikti būs uzmanību piesaistoša. Lai arī klasificējams kā auto un daži apvidus auto modeļi arī izskata ziņā ir klasiski džipi, tomēr, ejot solīti citā virzienā un izvēloties masīvāku, jaudīgāku un lielākiem bezceļiem piemērotu, ierašanās kāzu dienas notikumu vietā netiks nepamanīta.
apvidus auto kāzās, kāzu auto, jaunais pāris, Foto: Juris Ross
FOTO: Juris Ross

Golfa mašīnīte

Jā, arī golfa mašīnīte var būt neierasts un uzmanību piesaistošs transportlīdzeklis kāzu dienā! Savas lēnās gaitas dēļ tas nederēs tāliem izbraucieniem, bet kā izklaidējoša aktivitāte vai pārsteigums otram – gan!
golfa mašīnīte, golfa auto kā kāzu transports, just married, Foto: Einārs Freimanis
FOTO: Einārs Freimanis

Jahta vai kuģītis

Nereti pāri par savu kāzu transportlīdzekli izvēlas jahtu vai kuģīti. Šāds braucamais piemērots būs, ja kāzu dienas maršrutā ir atbilstoša ūdenstilpne. Izbrauciens ar motorjahtu – tā būs jauda, brīvības sajūta un luksusa pieskāriens. Lēnākiem un plūstošākiem mirkļiem vērts izvēlēties buru jahtu.
jahta kāzās, jaunais pāris, kāzas, Foto: Jānos Romanovskis
FOTO: Jānis Romanovskis / Gribuvasaru.lv

Savukārt izbrauciens ar kanāla kuģīti piemērots būs skaisto mirkļu iemūžināšanai fotogrāfijās. Iespējams, kādu no šiem ūdens transportlīdzekļiem iespējams sarunāt arī tālākam – jūsu kāzu dienas maršruta – izbraucienam.

FOTO: Laura Apine

Velo tandēms

Izbrauciens ar tandēma divriteni kāzu dienā būs jautrs un varbūt nedaudz amizants, un pilnīgi noteikti atmiņā paliekošs notikums. Transportlīdzeklim ir divi riteņi, bet pedāļi, sēdeklis un stūre ir katram braucējam savi. Lai gan abiem braucējiem ir bremžu sistēma, priekšā sēdošais nosaka virzienu. Izlemt, kurš tandēmā sēdīsies priekšā, bet kurš aizmugurē – neliels uzdevums kāzu dienā…
neierasts kāzu transports, velo tandēms, velo tandēms kāzās
FOTO: Velo outlets arhīvs

Zirgi

Zirgiem ir sava simboliskā nozīme. To klātbūtne kāzās nesot veiksmi, pozitīvas pārmaiņas un iedvesmu. Katrai gaumei iespējams atrast piemērotāko – romantiskas izjādes jūras krastā vai mežā, brauciens zirga pajūgā, ratos vai karietē.
zirgi, izjāde ar zirgiem kāzās, kāzas, Foto: Einārs Freimanis
FOTO: Einārs Freimanis

Gaisa balons

Mīlestība ceļot gaisā, tā liekot lidot virs zemes, dod spēku pārvarēt gravitāciju… Kāpēc gan lai kāzu dienā patiešām nepalidinātos nedaudz virs zemes?
gaisa balons, lidojums ar gaisa balonu, kāzas, lidojums gaisa balonā kāzās, Foto: Lauris Rinmanis
FOTO: Lauris Rinmanis

Helikopters

Ekskluzīva, kādam varbūt nedaudz kutelīga izklaide un, ja vien svinību vieta to ļauj, efektīga ierašanās garantēta!
lidojums ar helikopteru, kāzas helikopterā, Foto: Evija Andruškeviča-Jonāne
Foto: Evija Andruškeviča-Jonāne

Lidmašīna

Lai arī ar lidmašīnu nebūs iespējams nolaisties it visur, lidojums ar to var būt kā īpaša izklaide jaunajam pārim kāzu dienā.
lidojums ar lidmašīnu, lidojums ar lidmašīnu diviem, kāzas, Foto: Uģis Nagliņš
FOTO: Uģis Nagliņš

Sniega motocikls

Lai arī sniega motocikls nebūs gluži piemērots nokļūšanai no punkta A punktā B, tomēr izbrauciens ar to būs vienreizīgs piedzīvojums. Derēs ikvienam pārim, kam arī savā ziemas kāzu dienā gribas izbaudīt ātrumu, laikā, kad zemi un kokus klāj sniegs.

Raksta titulfoto: Mārcis Baltskars
Raksta ievadfoto: Elva Ziemele