FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu auto – ne tikai auto!

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Teicienu “ierasties ar glanci” pilnīgi noteikti var attiecināt uz kāzu transporta izvēli. Tas var būt pašu, ģimenes vai draugu auto, vai īrēts kāzu retro, vai luksusa klases auto. Tikpat labi – cits transporta līdzeklis, kas jūsu kāzu dienai piešķirs vēl īpašāku šarmu un oriģinalitāti.

Savs vai nomāts auto

Izvēloties kāzu auto, būtisks faktors ir noteiktais kāzu budžets – iespējas un vēlme atvēlēt līdzekļus kāzu auto nomai, kā arī tas, cik lielu nozīmi pāris piešķir kāzu auto.

Ja kāzu auto paredzēts tikai kā pārvietošanās līdzeklis un tam netiek piešķirta kāda īpašāka nozīme, tad ļoti veiksmīgs risinājums var būt savs, radu vai draugu aizlienēts auto. To, kuru no visiem izvēlēties, – atkarīgs vien no pāra gaumes, vēlmēm un iespējām.

Noteicošais kritērijs var būt kāzu stils, auto ērtums, auto marka, izlaišanas gads, auto krāsa vai gluži vienkārši – šķietami piemērotākais no pieejamajiem auto.

Kāzu auto veidi

Kāzu auto nomas piedāvātās iespējas var palīdzēt realizēt pāra izsapņoto par kāzu auto. Tas, kādu auto izvēlēties savai kāzu dienai, būs atkarīgs no kopējās kāzu tematikas, veicamā attālumā, pāra gaumes un, iespējams, pat izvēlētās kāzu kleitas. Ne visas kāzu auto nomas piedāvās iespēju doties vairāku simtu kilometru tālā ceļā, kā arī, piemēram, retro auto var nebūt pieejami ziemas periodā automašīnas saudzēšanas nolūkos.

Izvēloties nomāt kāzu auto, jāņem arī vērā, vai nepieciešama automašīna bez šofera, vai vēlaties nomāt auto ar tās vadītāju.

Tātad, izvēloties kāzu auto, jāskatās, kādi ir organizatoriskie kritēriji – vai ar kāzu auto pārvietosies tikai jaunais pāris, jaunais pāris un fotogrāfs vai visi iepriekš minētie un vēl vedēji.

Retro auto

Retro auto kāzām piešķirs ekskluzivitāti un senlaicīguma šiku. To, kādu retro auto izvēlēties nosaka tas, cik senā pagātnē savā kāzu dienā vēlaties atgriezties.

Lai arī šobrīd par retro auto klasificējami pat samērā mūsdienīgi auto – vecāki par 30 gadiem, tomēr, kā uzskata Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators Gunārs Dortāns, tad patieso retro auto noskaņu un romantiku būs iespējams baudīt auto, kuri izlaisti līdz 1944. gadam. Katra mašīna ir kā atsevišķa vēsture, kurai laikmets ir uzlicis savu neatkārtojamo un neaizmirstamo nospiedumu.

Kāzu retro auto nomai pieejami dažādi auto modeļi, sākot no 1931. gada Ford model A, 1960. gada Volgas, 1967. gada Retro Mercedes un 1947. gada Daimler DE–27 septiņvietīga limuzīna, līdz pat amerikāņu 80. gadu kulta auto – Lincoln Town car un 90. gadu Zimmer.
FOTO: 1947. gada Daimler DE–27 septiņvietīgs limuzīns

To, kāda tipa retro auto būs piemērots tieši jūsu kāzām, noteiks jūsu gaume un kopējais kāzu stils.

Jāņem vērā, ka daļa retro auto pieder privātpersonām un, lai saglabātu auto perfekto stāvokli, tās tiek iznomātas kopā ar vadītāju. Ja tomēr piedāvājums ļauj automašīnu nomāt bez šofera, ir jāizpēta, kāds ir noteikts minimālais autovadītāja stāžs konkrētajam piedāvājumam. Tas var atšķirties no viena līdz pat pieciem gadiem.

Retro auto tavām kāzām:

Luksuss auto

Luksuss apzīmē sevišķas greznības. Un kāpēc gan lai kāzu diena nebūtu īstais brīdis, kad tām ļauties?

Luksusa auto klases jeb reprezentācijas būtība nosaka, ka automobilis gabarītu ziņā ir apjomīgs, jaudīgs ar izteiktiem papildu komforta elementiem un aprīkojumu, kvalitāti un kopējo automašīnas veiktspēju salīdzinājumā ar parastajām paaugstinātas cenas automašīnām.

Luksusa segmenta biežākās automašīnu markas ir Bentley, BMW, Mercedes Benz, Porsche un Audi. Kāzu luksusa auto nomai parasti tiek piedāvāti jaunākie un pilnīgāk aprīkotie šo marku automobiļi.
FOTO: Mercedes Benz

Tomēr luksusa klases auto neaprobežojas tikai ar pēdējo gadu automašīnām. Arī antīkie auto var tikt klasificēti kā luksusa auto, kas nereti apvieno izsmalcinātu eleganci, spēku, pagātnes šiku un ērtības.

Luksuss auto tavām kāzām:

Limuzīns

Limuzīnu klases auto ir viens no senākajiem un joprojām populāriem kāzu auto veidiem.

Limuzīnam var atbilst vairāki auto veidi, sākot no pēdējo gadu auto marku izlaidumiem, līdz pat pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem.

Ja par savu kāzu auto izvēlaties limuzīnu, tad izvēle ir patiesi plaša. Tā var būt Jaguar, Bentley, Mercedes un Rolls-Royce automašīna, kā arī amerikāņu markas auto kā Cadillac, Buick un Lincoln.

Pirmie limuzīni tika radīti Amerikā. Galvenais impulss to radīšanai bija praktiskums, jo tiem, kam bija nepieciešams kaut kas tāds, kas nav autobuss, bet var ērtā veidā pārvadāt visu ģimeni (šī jēdziena visdažādākajās nozīmēs), limuzīns bija vienīgā izeja.

FOTO: Limuzinunoma.lv

Arī šodien limuzīns pēc būtības ir liels vai izstiepts auto, kuru ierasti vada šoferis. Tā galvenās raksturojošās īpašības ir plūdena gaita, tas ir ērts, ietilpīgs un labi aprīkots, ar ko ērti un līgani kuģot pa ielām.

Limuzīns būs piemērots klasiskām kāzām un gadījumos, kad kāzu dienā automašīnā jāparedz vieta vairākiem cilvēkiem.

Limuzīns tavām kāzām:

Limuzinunoma.lvZimmer Excalibur, Lincoln Town Car, Chrysler 300C

Kabriolets vasaras kāzām

Kabriolets ļaus jaunajam pārim izbaudīt kāzu dienu ar sauli un vasaras vēju matos. Kabrioletu izvēle būs plaša, jo teju ikvienā auto segmentā ir pieejams vismaz pa vienam kabrioletam. Tas var būt luksusa auto kabriolets, retro kabriolets vai gluži parasts draugiem / radiem piederošs kabriolets, kas, atbilstoši dekorēts, kāzu dienai piešķirs īsto noskaņu.

Busiņš

Arī busiņš var būt lielisks kāzu transports, ja automašīnā jāparedz vieta vairākiem cilvēkiem.

Izvēle ir gana plaša un to, kāds būs piemērotākais tieši jūsu kāzām, šajā gadījumā noteiks vien pašu vēlmes un budžets.

Nomai pieejami gan retro busiņi, gan luksusa klases minibusi ar ietilpību līdz pat 19 vietām.

FOTO: Kristiāna Zelča

Viens no ļoti populāriem busiņiem ir Volkswagen T sērijas retro busiņš, saukts arī par hipijbusiņu, kas sava nedaudz amizantā un jautrā izskata dēļ kāzu dienai piešķirs papildu krāsas, jautrību un oriģinalitāti. Smaidoši garāmgājēji un taurējoši autobraucēji garantēti! Busiņā ir 8 sēdvietas, – vietas pietiks gan līgavas kuplajai kleita, vedējiem, fotogrāfam un vēl kādam līdzbraucējam.

Lasi arī: Kā dekorēt kāzu auto?

Retāk izmantoti, bet efektīvi kāzu auto risinājumi 

Savās kāzās pilnīgi noteikti varat ierasties jebkādā transporta līdzeklī un izvēlei nav jāaprobežojas tikai ar automašīnu. Piemērots var būt jebkāds transporta veids, ja vien nav jāmēro daudzu kilometru attālums.

Ne viens vien pāris savai kāzu dienai piešķīris neaizmirstamus mirkļus, izvēloties netradicionālu kāzu transportlīdzekli.

No jahtas, ātrlaivas, sportiska stila auto, džipa, zirga pajūga, mocīša, velo tandēma līdz pat helikopteram vai gaisa balonam – šāda ierašanās būs ne vien nokļūšana no punkta A punktā B, bet arī lieliska aktivitāte un izklaide kāzu dienā.

Netradicionāls kāzu transports var arī kalpot vien kā kāzu dienas elements, par pārvietošanās līdzekli izvēloties kādu no klasiskajiem variantiem.

Kāzu auto izmaksas

Kāzu auto izmaksas nosaka nomājamais laiks – stundu skaits, veicamais attālums, sezona, kāzu auto veids, kā arī tas, vai automašīnu nomājat ar vai bez šofera pakalpojumiem, kā arī katras kompānijas cenu politika.

Limuzīna izmaksas

Limuzīna izmaksas ir ļoti atkarīgas no tā, kāda tipa un vecuma limuzīnu izvēlēsieties. Cena par klasisku limuzīnu svārstās no 80 EUR/h vecākiem auto modeļiem, līdz pat 170 EUR/h jaunāka izlaiduma gada modeļiem. Limuzīna izmaksas uz visu dienu svārstās robežās no 500 līdz 1000 EUR.

Retro auto izmaksas

Retro auto nomas cenu noteiks auto modelis un ekskluzivitāte.

Piemēram, Volgu iespējams iznomāt pat sākot no 180 EUR dienā, savukārt retro luksusa klases auto izmaksas būs sākot no 50 EUR/h vai no 380 EUR dienā.

Luksusa auto izmaksas

Luksusa auto cenas svārstās no 35 EUR/h līdz pat 60 EUR/h. Tomēr šī ir vispieejamākā cenu kategorija , ja esat lēmuši par labu luksusa auto nomai.

Luksusa auto nomas pakalpojumu piedāvātāju klāsts ir plašs, auto iespējams nomāt gan ar šoferi, gan bez. Reizēm pieejami arī kādi īpaši izdevīgi piedāvājumi un atlaides no luksusa auto nomas kompānijām.

Busiņu izmaksas

Busiņa nomas cena, tāpat kā citām automašīnām, atkarīga no automašīnas markas, izlaiduma gada, ekskluzivitātes un ietilpības.

Jaunākā izlaiduma gada automašīnas nomas cena var būt krietni augstāka nekā pāris gadus veca auto, tajā skaitā busiņu, nomas cena.

Vidēji jārēķinās ar starta cenu 50 EUR/h – 150 EUR/h 9-vietīgam busiņam.

Hipijbusiņš

Hipijbusiņa cenas svārstās no 30-50 EUR/h, kur nereti minimālais nomas laiks ir trīs stundas, savukārt hipijbusiņa noma uz visu dienu izmaksās sākot no 250 EUR, kur cenā iekļauti arī šofera pakalpojumi.

Kāzu transports kāzu viesiem

Lai kāzu dienā viesi varētu justies brīvi, iespējams noīrēt autobusu, kas viesus nogādātu uz ceremonijas un svinību vietu, kā arī, ja nepieciešams – mājup.

Autobusa ar 40 sēdvietām noma izmaksās sākot no 350 EUR.

Noskaidrojiet, cik viesu vēlētos izmantot autobusu un kuriem tā būtu vienīgā iespēja nokļūt kāzās. Ļoti iespējams, daļa šā vai tā labprātāk dosies ar savu transportu. Šajā gadījumā viesus var saplānot pa esošajām automašīnām vai īrei izvēlēties nevis autobusu, bet minibusiņu.

Ieteikumi kāzu auto izvēlei

Pirms izdarīt auto izvēli, pārdomājiet šādas lietas:

  • ja jūsu kāzu auto (nomātam, draugu / radu aizlienētam vai personīgam) kāzu dienā rodas kādas tehniskas problēmas, kāda ir pieejamā alternatīva;
  • pārliecinieties, ka automašīnas salons ir pietiekami plašs jūsu vajadzībām;
  • pārliecinieties, ka izmantotā automašīnu nomas kompānija ir ar labu slavu un nepievils jūs pēdējā brīdī;
  • apziniet vairākas firmas, kas piedāvā attiecīgos pakalpojumus, jo izmaksas dažādās vietās ir atšķirīgas.

Pirms auto rezervēšanas un drošības naudas iemaksāšanas noskaidrojiet:

  • ja kāzu dienā automašīna salūst vai notiek negadījums, vai nomas uzņēmumam ir iespēja piedāvāt citu automašīnu;
  • vai jūsu kāzu dienā automašīna tiek nomāta arī citām kāzām. Ja tā, noskaidrojiet, cik ilgs laika posms ir starp abām svinībām;
  • vai automašīna, kuru jūs apskatījāt dienā, kad veicāt rezervāciju, būs tā pati, kas kāzu dienā;
  • vai degvielas izmaksas ir jau iekļautas pakalpojuma cenā, vai arī tās būs vēl papildu izmaksas.


FOTO: Jurģis Rikveilis

Raksta titulfoto: Ilva Barkāne