FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā dekorēt kāzu auto?

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Kāzu auto ir gluži kā jaunā pāra vizītkarte. Ir svarīgi kārtīgi pārdomāt, kādu ziedu rotu vai citus dekoratīvos elementus izvēlēties – košu un ziediem bagātu vai gluži pretēji – kaut ko pavisam askētisku, ar īpašu "rozīnīti", kas raksturotu tieši jūsu kāzu dienas tematiku.

Kāzu auto dekorēšanas iespējas

Lai izlemtu, kā kāzu auto tiks dekorēts, svarīgi atbildēt uz jautājumiem:

  • kāda ir kāzu tematika,
  • ​kas rotās kāzu auto – paši, vedēji vai floristi,
  • kādus dekorus ir vēlme izmantot – dabīgos ziedus vai citus dekoratīvos elementus?

Ja kāzu auto dekorēšana uzticēta vedējiem, tad vēlams pirms tam pārrunāt savas vēlmes un to, kā noteikti negribētos, lai auto tiktu dekorēts. Līgavai būtu jāizstāsta, kādi ziedi būs līgavas pušķī un citās dekorācijās. Šie vienojošie elementi radīs saskaņotu un harmonisku kāzu dienas stilu.

Taču jūs nebūsiet kļūdījušies arī gadījumā, ja izvēlēsities atšķirīgu ziedu krāsas dekoru mašīnai, ne tādu, kāds būs līgavas pušķis un līgavaiņa piespraude, galu galā, izvēlētajiem ziediem pirmā kārtām ir jāpatīk pašiem gaviļniekiem!
kāzu auto, dekorācijas kāzām. Foto: Raivo Sarelainens
FOTO: Raivo Sarelainens

Ir nianses, kas var palīdzēt, izvēloties sev kāzu auto un tās rotu. Piemēram, ja esat izvēlējušies gaišas krāsas automašīnu, tad košas krāsas ziedi padarīs to greznāku, savukārt gaiši rotājumi tumšas krāsas mašīnu padarīs cēlāku un svinīgāku. Tāpēc, dodoties pie florista, ir labi zināt, kāda un kādas krāsas būs kāzu dienas automašīna. Šādi florists spēs veiksmīgāk izplānot dekorācijas – to daudzumu, lielumu un krāsu toņus.

Mūsdienās par kāzu transportu nereti tiek izvēlēts kāds cits – netradicionāls transportlīdzekļa veids, – ne auto. Biežāk tas kalpo kā papildu transports – fotosesijai vai īsam pārbraucienam. Arī šo transportu var veiksmīgi un gaumīgi dekorēt, padarot braucamo vēl šarmantāku un īpašāku.
kāzu transports, motorolleris kāzu dienā, jaunais pāris, Foto: Diāna Veinberga
FOTO: Diāna Veinberga

Kāzu auto dekorēšana nebūt nav pēdējo gadu modes kliedziens, tā ir sensena tradīcija, kas turpina dzīvot joprojām.

To, kā tieši dekorēt auto, noteiks jūsu fantāzijas lidojums, kāzu tematika, vēlmes un finansiālās iespējas. Ja nav īstas skaidrības, kādas ziedu dekorācijas izvēlēties, tad veiksmīgāko un jūsu budžetam atbilstošāko variantu piedāvās profesionāli kāzu floristi.

Aktualitātes kāzu auto dekorācijās

Ja agrākos laikos kā galvenais kāzu auto dekors bija zelta gredzeni, tad šobrīd tie vairs netiek izmantoti. Tomēr floristi joprojām piedāvā kāzu auto dekorācijās iekļaut kāzu simboliku – ziedu sirdis vai pakavus, arī tos pašus gredzenus, taču veidotus no dabīgajiem ziediem, kas gaumīgi dekorē jūsu kāzu dienas transportu.

Kāzu auto dekorācijās joprojām aktuālas ir arī lentes, dažādas bantītes, mežģīnes un baloni. Šobrīd iespējams pasūtīt kvalitatīvus, visnotaļ glītus un personalizētus balonus, kas papildinās ziedu rotājumus.
Kāzu auto dekorēšna, kāzu auto
FOTO: Ainārs Mazjānis / Annija Veldre

Galveno ziedu dekorāciju ierasti novieto uz automašīnas priekšējā pārsega. Ziedu rotājums var būt pušķa veidā, tas var būt izstiepts gar vienu auto pārsega pusi, veidots V veida formā vai veidots pēc jūsu individuālajām vēlmēm un fantāzijas lidojuma.

Kāzu auto dekorāciju tendences rāda, ka pēdējos gados pāri izvēlas arī pavisam nelielas auto dekorācijas, atsakoties no lielā ziedu dekora uz automašīnas pārsega vai dekorāciju pārpilnības. Šī tendence saskan ar vispārējo šī brīža kāzu tendenci – dabiskumu, minimālismu un detaļu izcelšanu.

Dabīgie vai mākslīgie ziedi – kādus izvēlēties kāzu auto dekorēšanai?

Izvēloties kāzu auto dekorācijas, – dabīgos vai mākslīgos ziedus – jāņem vērā arī gadalaiks, kādā kāzas notiek. Latvijas dārzi un pļavas mūs lutina ar skaistiem ziediem pavasarī, vasarā un arī rudenī, taču ziemā lielākoties ir jāsamierinās ar citzemju puķēm. Līdz ar to jārēķinās ar ne tik bagātīgiem rotājumiem, ja budžets ir ierobežots vai jāizvēlas auto dekorācijām izmantot mākslīgos ziedus.

Mākslīgos ziedus kāzu auto dekorēšanai galvenokārt izmanto ziemā, vasarā priekšroku dodot dzīvajiem ziediem, sava dabiskā skaistuma dēļ.

Šobrīd pieejami kvalitatīvi un dabīga izskata mākslīgie ziedi, kas būs veiksmīgs dekorāciju risinājums, ja gaidāms auksts, slapjš vai ļoti vējains laiks.

Jebkurā gadījumā, jāpatur prātā, ka auto rotai nāksies izturēt lielas vēja brāzmas. Tāpēc nevajadzētu izvēlēties ļoti trauslus ziedus, piemēram, lizantes vai magones.

Jebkuru auto dekorāciju ir svarīgi kārtīgi piestiprināt pie mašīnas, lai, palielinoties vēja pretestībai, to nenorautu. Vislabāk šo darbu ir uzticēt pašam floristam, kas ar auto dekorēšanu saskaras teju diendienā.

Cik maksā kāzu auto dekorēšana?

Visbiežāk kāzu dekoru bagātību kontrolē gaviļnieku finansiālā situācija, tāpēc viens no pirmajiem jautājumiem, ko jaunais pāris uzdod floristam – cik tas maksās?

Ziedu dekorāciju cena mainīsies atkarībā no gadalaika, ziedu izvēles un daudzuma, kā arī izpildes termiņa un izgatavošanas tehnikas sarežģītības.
Kāzu auto dekorēšna, kāzu auto
FOTO: Gatis Ločmelis

Tāpēc, izvēloties ziedus un vēloties ietaupīt, vēlams ir pieturēties pie vietējiem sezonas ziediem, kas noteikti būs cenu ziņā izdevīgāks variants. Ziemā, protams, šādas iespējas nav, tāpēc kā alternatīva jāizvēlas mākslīgie ziedi vai ievestie ziedi, kas gan būs nedaudz dārgāks prieks.

Ja esat nolēmuši uzticēt kāzu auto dekorēšana floristam, tad noteikti vēlams rezervāciju veikt laicīgi, jo, darot to pēdējā brīdī, cena var būt augstāka vai, laika trūkuma dēļ, varat saņemt atbildi, ka iespējams izgatavot tikai mazas dekorācijas, piemēram, auto durvju rokturiem.

Tradicionāli ir pieņemts, ka par kāzu auto dekorācijām ir jāparūpējas vedējiem. Tomēr šī tradīcija sāk izzust. Biežāk pats jaunais pāris izdara galīgo izvēli. Līdzīgi ir arī ar līgavas pušķi – ticējumi vēsta, ka ziedus līgavai jāizvēlas līgavainim. Taču mūsdienu sabiedrība bieži nepakļaujas sentēvu paražām un savu pušķi līgava nereti izvēlas pati.

Bet kur tad paliek pārsteiguma moments? Tā īpašā noslēpumainības plīvura apvītā aura jūsu kāzās!

Lasi arī: Kāzu auto – ne tikai auto!

Raksta titulfoto: Laura Viļuma